Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nieoczekiwanie pojawił się problem w moim dekoderze i liczę na jakąś błyskotliwą wskazówkę.

 

W chwili obecnej mój sprzęt działa na sofcie 1.4.89, poza kilkoma niedociągnięciami do przedwczoraj działało to całkiem sprawnie. Aż tu nagle na telewizorze "brak sygnału". Okazało się, że na kablu EURO wszystko działa normalnie. Pomyślałem więc, że albo kabel hdmi albo wejście odmówiło posłuszeństwa. Nic z tych rzeczy. Po wgraniu softu najnowszego 1.4.98, który obsługuje kartę c+ okazało się, że dekoder na hdmi działa bezbłędnie, tylko mam problem z listą kanałów, którą używałem z poprzednim softem.

Czy może ktoś wie, czemu nagle hdmi przestało działać na sofcie 1.4.89, a działa na sofcie 1.4.98. Dociekam, bo z lenistwa nie chce mi się ponownie cała listę kanałów tworzyć pod nowy soft. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dzisiaj rozwiązałem problemy: polsat wskoczył sam wczoraj wieczorem; dzisiaj dla pewności obciąłem górę świerka srebrnego który chyba troszkę blokował sygnał. Co do discovery to poszukałem na jakim transponderze jest nadawany, jaki jest u mnie (były różne). Skasowałem kanał z listy przeszukałem blind scanem satelitę, znalazłem kanał discovery i odpowiednio wpakowałem na miejsce starego - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu mam problem z kartą tzn; co kilkanaście czasem kilkadziesiąt minut wyskakuje komunikat brak karty i muszę restartować tuner. To jest mój pierwszy i ostatni tuner marki opticum.

Jaki soft posiadasz w tunerze, ja po przejściu na 1.4.98 przestałem mieć problemy z czytnikiem kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nieoczekiwanie pojawił się problem w moim dekoderze i liczę na jakąś błyskotliwą wskazówkę.

 

W chwili obecnej mój sprzęt działa na sofcie 1.4.89, poza kilkoma niedociągnięciami do przedwczoraj działało to całkiem sprawnie. Aż tu nagle na telewizorze "brak sygnału". Okazało się, że na kablu EURO wszystko działa normalnie. Pomyślałem więc, że albo kabel hdmi albo wejście odmówiło posłuszeństwa. Nic z tych rzeczy. Po wgraniu softu najnowszego 1.4.98, który obsługuje kartę c+ okazało się, że dekoder na hdmi działa bezbłędnie, tylko mam problem z listą kanałów, którą używałem z poprzednim softem.

Czy może ktoś wie, czemu nagle hdmi przestało działać na sofcie 1.4.89, a działa na sofcie 1.4.98. Dociekam, bo z lenistwa nie chce mi się ponownie cała listę kanałów tworzyć pod nowy soft. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

 

Witam raz jeszcze.

Niestety problem opisany przeze mnie powyżej jest bardziej skomplikowany.

Moje złącze hdmi działa jedynie z softami 1.4.98, czy to producenta do obsługi conax, czy oba stworzone do obsługi cyfry czyli 1.4.98 od amstar i lemontree.

Na żadnym innym sofcie nie ma mowy o odbiorze orzez hdmi (telewizor wyświetla informację "brak sygnału"),a sprawdzałem ich ze 20 od 1.3.81, aż po najnowsze 1.5.06.

I nie byłoby problemu,bo przecież mógłbym działać na sofcie 1.4.98 od amstar lub lemontree, bo zależy mi na obsłudze karty cyfry+, ale pojawia się kolejny problem.

Po wyszukaniu kanałów i ułożeniu listy w pewnym momencie wyświetla się komunikat "Nowa lista kanałów. Wciśnij ok aby wyszukać." I nie ma możliwości żeby tego nie zrobić, pilot nie reaguje na jakiekolwiek polecenia, wymuszone jest wciśnięcie ok. Dekoder zaczyna wyszukiwać, trwa to krótko, wyszukuje 20-30 kanałów i koniec, a potem ułożona lista jest wywrócona do góry nogami. I tak za każdym razem. DRAMAT!!! Mam dekoder od roku i wszytko było super, aż tu nagle taki zonk.

 

Nie widziałem, żeby ktoś pisał o takim problemie, więc pewnie dotyczy on tylko mojego dekodera.

Co najgorsze na sofcie od producenta czyli 1.4.98 wszystko jest ok, więc reklamowanie dekodera nie wchodzi w grę, bo powiedzą, że przecież wszystko jest ok.

 

Czy ktokolwiek ma pomysł co z tym zrobić, bądź spotkał się z takim przypadkiem. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyszukaniu kanałów i ułożeniu listy w pewnym momencie wyświetla się komunikat "Nowa lista kanałów. Wciśnij ok aby wyszukać." I nie ma możliwości żeby tego nie zrobić, pilot nie reaguje na jakiekolwiek polecenia, wymuszone jest wciśnięcie ok. Dekoder zaczyna wyszukiwać, trwa to krótko, wyszukuje 20-30 kanałów i koniec, a potem ułożona lista jest wywrócona do góry nogami. I tak za każdym razem. DRAMAT!!! Mam dekoder od roku i wszytko było super, aż tu nagle taki zonk.

Wchodzisz w menu>preferencje>pozostałe ustawienia>channel auto detection ma być wył i skończą Ci się problemy z automatycznym wyszukiwaniem przez tuner kanałów po każdym uruchomieniu i rozwalaniem listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem nowy na forum. Posiadam x402p i mam problem z odbiorem kanałów z transponderów 12322 H,10796 V, 12188 V,12265 V(AXN -y, TVP2 HD, Universal Channel). Otóż na AXN-ach tuner pokazuje mi siłę i jakość sygnału taką jak na innych działających kanałach, jest nawet epg, ale programy nie działają. Universal channel nie działa w ogóle (sygnał 5%, jakość 0%). Sytuacja identyczna w kilku softach na jakich testowałem (obecnie OPTICUM_HD_X4_220_mcs_lemontree_1.4.98). Na innych dekoderach podłączonych pod ten sam talerz wszystko działa ok. Wcześniej w miejscu x402p był podłączony Sagemcom i kanały działały bez kłopotu. Wcześniej w wątku było coś wspomniane o poprawieniu lutów w głowicy, ale zastanawia mnie poziom sygnałów na axn-ach. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy skanowałem satelitę i nic się nie zmienia. Częstotliwości są takie same jak na rozpisce Cyfry+.

Sprawdziłem jeszcze, że sygnał na AXN-ach pojawia się dopiero po zmianie ustawień górnej częstotliwości konwertera 10600(standard) na 11300(największa dostępna). Na Pace PVR i starym sagemie wszystko chula na standardowych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech godzinach układania kanałów zresetował się mój tuner.........nie wiele brakowało , a jego los zakończyłby się za oknem.

Mam ogromną prośbę czy ktoś może dać linka, przesłać na maila itp. oryginalną listę kanałów do cyfry z kanałami hd na x403 lub chociaż zblizoną............stan moich nerwów mocno nadszarpnięty i została mi do picia herbata z melisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od jakiego operatora masz kartę.Ja mam ncam HD i u mnie wszystkie proponowane kanały są odbierane, chociaż cztery programy TVN HD czyli turbo, style, tvn i tvn24 z transpondera 11508 od pewnego czasu mają bardzo słaby sygnał - jakość poniżej 40%. Może tu jest przyczyna, jeżeli poprzednio programy te były odbierane.Nie wiem jak to wygląda u innych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...