Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Witam.

 

Jestem abonentem Cyfry+. Od pewnego czasu mam problem z zakłóceniami dźwięku na Polsacie oraz na pozostałych kanałach Polsatowych. Zauważyłem, że te zakłócenia są tylko w godzinach popołudniowych. Przed południem raczej wszystko jest ok. Już miesiąc temu pisałem o tym problemie. Za radą użytkownika maxjot próbowałem również poszukać innego Polsatu, ale niestety nie znalazłem. Moglibyście mi doradzić, jak rozwiązać ten problem. W tej chwili oglądanie kanałów polsatowych jest bardzo denerwujące.

 

Pozdrawiam

Mam ten sam problem z przerywaniem dźwięku w X403p z kartą C+. Dodatkowo występuje to zjawisko na FoxLife HD i AXN HD.

Czy to jest wina softu? Mam wersję 06020200_1.3.14.MCAS.

Macie jakieś doświadczenia albo sprawdzone rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam soft 1.4.88 , co jakiś czas wyskakuje komunikat card removed i musze restartować dekoder. Używam clona i karty cyfry +. Na x406p problem nie wystepuje

Do karty Cyfry dla Opticuma HD x403p polecam soft z uniwersalnym czytnikiem np. 1.4.64 lub 1.4.69 z clona Synaps Galaxy. U mnie na obu softach doskonale tuner czyta kartę C+ i w dodatku nic się nie zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku używam dekoderów HD X 403p. i w całym tym okresie mimo przeróżnych prób z softami / obecnie 1.4.64 / nie mogę prawidłowo odtworzyć poprzez dekoder nagrania dokonanego na dowolnym dysku. Występuje brak synchronizacji dźwięku z obrazem, który w miarę upływu nagrania zwiększa się nawet do kilkunastu sekund. Dotyczy to dwóch dekoderów z różnego okresu produkcji. To samo nagranie odtwarzane jest na PC prawidłowo.Producent powiadomiony o tym obiecał naprawić oprogramowanie i wprowadził w sierpniu soft 1.4.34, który w niczym sytuacji nie poprawił. Czy ktoś może zetknął się z czymś takim i ma jakiś sposób wyeliminowania problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unknownlifeform ja używam moduł TNK HD na Opticumie HD x403p i jadę na sofcie 1.4.69. Sofcik OK oraz na tym sofcie bez problemu mi się zaktualizował moduł do wersji najnowszej - tej z maja br. Wszystkie kanały przełączają się płynnie, a dodatkowo w czytniku tuner czyta kartę Cyfry bez problemu. Ogólnie polecam ten soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam swoj wlasny dekoder typu Opticum HD X403p. Do tej pory nie mialem zadnych problemow z nagrywaniem programow. Bardzo dobrze nagrywaly sie programy z kanalow SD / TVP 1, TVP 2, TVN / jak i HD / TVP HD, NAT GEO WILD HD /

Problem zaczal sie, odkad przestawilem na calkowity odbior programow HD / w tym TVP 1 HD i TVP 2 HD /. Jak dotad nagrywanie programow i filmow z kanalow HD, nie sprawialo dotychczas zadnych klopotow, tak teraz problemy zrodzily sie odkad przerzucilem sie na nasze podstawowe programy typu HD.

Po nagrywaniu programow i filmow z tych 2 podstawowych kanalow HD, obraz jest widoczny, wrecz wspanialy, natomiast glosu... BRAK!!! Gdy w podobny sposob nagrywam programy i filmy z TVP HD, i obraz jest i glos jest, niczego nie brakuje.

 

Co moze byc przyczyna braku glosu? Czy da sie te sprawe jakos wyregulowac w dekoderze tak, aby w takich kanalach HD jak TVP 1 HD oraz TVP 2 HD byl glos?

 

Podpowiedzcie mi co mam robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje, niektóre, kłopoty z tym wyjątkowo nieudanym dekoderem przedstawiłem powyżej. Wypróbowałem wszystkie softy 1.3...i w żadnym w kilku programach HD nie nagrywa z dźwiękiem.Dodatkowo przy oglądaniu programów/ nie nagrywaniu/ brak synchronizacji dźwięku z obrazem.

Dopiero w autoryzowanym sofcie 1.4.34 nagrywał z głosem ale z brakiem synchronizacji. Nie wiem dlaczego, ale ten soft nie jest już dostępny na stronie Globo.

Nieautoryzowane wersje 1.4.15,34 ,64 lemontree / menu w HD/ powielają te same błędy ale możesz je wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od jakiegos czasu mam pewien problem. Otoz ogladajac jakis kanal po pewnym czasie obraz i dzwiek zawieszaja sie (tak jak by ktos zrobil stop klatke). W momencie gdy zmienie kanal lub np. wejde i zaraz wyjde z menu wszystko wraca do porzadku. Czasami jest ok. przez kilka godzin ogladania, a czasami dzieje sie tak co kilkanascie/dziesiat minut. Co moze byc tego przyczyna? przetestowalem juz rozne wersje softow ale problem sie powtarza. Na ostatnim wgranym przeze mnie sofcie dodatkowo zdarza sie iz dekoder w trakcie ogladania potrafi sie zrestartowac (wylaczy sie i zaraz wlaczy). Czy ktos z Was mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemontree jest softem z menu w wysokiej rozdzielczości - pod nowsze telewizory z hdmi, a Amstar menu ma w niskiej rozdzielczości i nadaje się bardziej do starszych telewizorów i podłączenie przez scart. W tych softach jest wyszukiwanie kanałów pod C+ (znajdziesz to w menu>instalacja>szybkie skanowanie>cyfra+) tylko w wersji listy dla odbiorników sd cyfry, znajduje też kanały hd tylko umieszcza je na końcu listy i trzeba je samemu przenieść w odpowiadające nam miejsce.

 

Niech ktoś wrzuci te softy na upload http://opticum.cba.pl/ bo z serwisu do którego podał linki Mr.Orbita po 30 dniach znikną, najlepiej jak by na forum była możliwość wstawiania plików nie było by problemu z tym, że podaje się linki do stron na których są rzeczy niedozwolone na forum, ale większość softów na takich stronach pojawia się najwcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego nieswiadomie zainstalowalem odpowiedni soft dla mnie , czyli lemontree:) jednak problemem pozostanie lista kanalow, poniewaz u mnie sa porozwalane po calej liscie (mowa o HD). Jesli kotos posiada gotowa aktualna liste kanalow c+ bede zobowiazany. Jesli nie musze poszukac jakiegos edytora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma edytora działającego z nowymi softami,a przynajmniej ja nie znalazłem, te edytory które kiedyś testowałem umożliwiały edycję listy ale po wgraniu do tunera nie była widoczna,jak byś znalazł działający to daj znać na forum,a tak to pozostaje jedynie ręczne poprzestawianie w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tym programem wczytuje się tylko lista główna - wszystkie satelity, a ulubione się nie wczytują, albo ja tego nie umiem robić jest tam niby jedna z rubryk "favorite group" ale numerki w niej zawarte nie zgadzają się z moimi ustawieniami. Listę do programu wczytywałeś po rs232 bezpośrednio z tunera czy z pliku .abs zgranego z tunera przez usb, wgrywałeś ją później z powrotem do tunera, czy była widoczna razem z ulubionymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...