Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jestem od niedawna użytkownikiem odbiornika Opticum 403p. Muszę przyznać, że jestem z niego całkiem zadowolony. Jedyny problem, jaki z nim mam polega na tym, że nie odbierają mi kanały HD, które doszły ostatnio do oferty Cyfry (Mini Mini HD, Ale Kino HD, Planete HD itd) oraz TVN HD i Canal+ Film HD.

Inne takie jak Canal+ Sport HD czy Canal+ oraz TNV7 HD działają bez problemu.

 

Czy ty może być kwestia ustawienia anteny??

Aha i w ogóle dekoder nie wyszukuje Canal+ GOL HD i Canal+ Weekend HD. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym.

Będę wdzięczny za jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten soft to badziew, na kanałach HD np TVN i inne dźwięk ma rozjazd z obrazem, lepiej wgrać najnowszy 1.4.34 tu występuje tylko problem z zawieszaniem pilota... w każdym coś się znajdzie na nie ale chyba lepsze to niż bardzo opóźnione EPG/krzaczki czy rozjazd dźwięku z obrazem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner tani i funkcjonalny pomimo pewnych niedogodności softu.

do szczęścia brak tylko możliwości edycji listy kanałów z komputera

co w znacznym stopniu oszczędza czas i nerwy.

 

Próbowałem już wielu edytorów i żaden nie podejmował współpracy

z lista kanałów zgraną na dysk po usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie dziwny problem z edytorem,pierwsze słyszę że bootloader jest tu przeszkodą.Pora dokładniej nauczyć się jego poprawnego obsługiwania.Każdy producent softów dodaje niby swój edytor i stąd jest ich kilka np.Editor Chanel Opticum, Editor Chanel SAB Titan, Editor Channel for Ali HD. Wybierzcie który wam odpowiada i do pracy.Jest też płatny niemiecki edytor "Wolfgang Litzingers SetEditArgusMini" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ -MW- i aquarius. Wolfgang Litzingers SetEditArgusMini nie ma najmniejszego problemu z odczytaniem ulubionych a i bootloader nie ma nic do tego. Cały czas tym edytorem zmieniam listę, dokładam kanały itp.

 

Działa na każdym sofcie 1.3.xx , 1.4.xx (wersja trial do 20 zmian i trzeba zapisać plik, zaś zarejestrowana brak ograniczenia zmian.)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi proszę jak z dźwiękiem po HDMI śmiga 5,1 bo amplituner pkazuje mi na wszystkich HD 2,0 co w N-ce było nie do pomyślenia chyba że coś źle ustawiłem ale pozauje dźwięk stereo D.D-pol????? Chyba znalazłem przyczynę DD idzie po coaxialu a nie HDMI jak w N-ce -ale to moje przypuszczenia bo w instrukcji piszą że podłaczenie sprzetu HiFi przez spdif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i [beep]ka zbita kabel podłaczyłem w ustawieniach dałem auto w kinie pokazał DD ale 2.0 i tu jest myk bo chyba cyfra więszość kanałów daje 2.0 a dlaczego? Nie wiem ale tak na chłopski rozum skoro program Cyfry ma do wyboru w opcjach 5.1 to znaczy że mało który z nich idzie w tym formacie . Jeżeli tak nie jest to mnie wyprostujcie . W N-ce 80% było 5.1 a tu widzę 5%. Choć TVP HD udało mi się 5.1 :)

 

No i wsio jasne Cyfra jest do d... np BBC HD PL nadaje 2.0 ale już ENG 5.1 normalnie porażka płacisz prawie 150 zł za szit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również posiadam tuner Opticum 403p. Dwa dni temu zachciało mi się go zaktualizować z werssji 1.1.11EMU - bo z taką kupiłem w sklepie - do nowszej.

Najpierw zapodałem 1.4.34.lemontree przez USB. Następnie automatyczna instalacja. Trwało to ok. 40 min. Okazało się że kanały, które mnie interesują są porozrzucane pomiędzy 2000 kanałów, i muszę ręcznie je posortować. Kiedy już to zrobiłem, co zajęło mi sporo czasu, wyłączyłem tuner. Następnego dnia okazało się, że nie mam żadnego kanału. Wobec tego wgrałem kolejne oprogramowanie tj. 1.4.34.mcas. Niestety sytuacja się powtórzyła. Kolejno wgrywałem coraz starasze wersje oprogramowania i za każdym razem kiedy wyłączę dekoder z sieci gubi on kanały choćiaż oprogramowanie w dalszym ciągu jest wgrane.

Jeśli pozostawię go w trybie standby kanały są widoczne.

Jezeli ktoś miałby na to radę - będę wdzięczny za pomoc.

A wszystkim użytkownikom forum w Nowym Roku życzę jak najmniej problemów z naszymi sprzętami !!!

Pozdrawiam

cosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść pamięć tunera w zakładce "ustawienia fabryczne",wgraj nowy soft wybierając "software+loader" i wtedy przeszukaj jeden transponder na dostępnej tobie satelicie.Jak będą jakiekolwiek kanały wyłącz i po kilkunastu sekundach włącz tuner i zobacz czy zostały zapamiętane - jak ich nie ma tzn.awaria.Szkoda że nie zrobiłeś kopii ostatniego softu (bak) i tak straciłeś listę kanałów nad którą posiedziałeś długo.Używaj nowych softów,po to ukazują się ich różne wersje aby wybrać Tobie najbardziej odpowiadające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko i problem. Tuner X403p czasem restartuje się automatycznie. Czasem jest to Polsat lub TVN ostatnio każda próba przełączenia na TVP2 kończyła się restartem. Co może być przyczyną. Soft 1.4.15. Tuner ma może miesiąc. Czy to awaria tunera czy może problem listy lub softu. Jak zaradzić tym restartom.

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...