Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam x402p z oryginalną cyfrą +

ostatnio wgrałem soft OPTICUM_HD_X4_220_mcs_lemontree_1.4.15 i teraz co jakiś czas znikają mi programy z listy ulubionych. Pojawia się informacja o zmianie listy kanałów i jedna opcja [OK]. i czasem muszę dodawać od nowa z listy wszystkich programów, a czasem musze przeskanować satelity jeszcze raz żeby w ogóle wyszukało mi dany program

problemy są z różnymi kanałami np: TVP1, TVP2, TVN7 HD, CANAL + HD

czy ktoś z was miał podobny problem albo wie jak zaradzić temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczką hd X703 i chcialabym się dowiedziec czy X403 tez jest problem z dziwie dzialajacym pilotem trzeba idealnie nacelowac pilotem w okienko aby przelaczyc,zacina się i blokuje .....jest to strasznie irytujące i wkurzajace i zastanawiam się nad zmiana wlasnie na x403 pod warunkiem oczywiscie ze niebedzie problemu z pilotem......prosze o jakies informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisany problem nie jest normalny, tak być nie powinno. Może to wina oprogramowania.

w moim x403 z nowym pilotem dobrze nie jest w porównaniu do dekodera z tv na kartę, gdzie to pilotem z każdej pozycji w pokoju i nawet odwrócony diodą w drugą stronę działa czy starego dekodera od cyfry+. Jednak celowanie dokładnie w okienko to przesada, aż tak źle to chyba nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowy pilot to wiele osób zaobserwowało dziwne odpały.

 

Z tego co zaobserwowałem u siebie, to pilot lepiej działa z pewnej odległości (co najmniej 1,5 metra). Z bliska czasem nie załapuje, ew. czasem trzeba dokładnie nacisnąć przycisk bo wskakują różne dziwolągi (np. 3 zamiast 1, 2 zamiast 7 itp, losowo wskakujące MUTE przy naciśnięciu przycisków u góry). Co do blokowania to też czasem mam tak, że pilot nie reaguje, naciskam kilka razy żeby sprawdzić czy odpowiada, a potem nagle dekoder załapuje i wykonuje wszystkie polecenia naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam problem, przestał działać na x403p FW 1.3.81 Polsat HD, AXN HD, FOX HD i inne ogólnie z transpondera 12.265 V, zaś TVN HD+1 działa.

Sprawdzałem objaw na dwóch tunerach i to samo. Czy ktoś ma podobnie i co zmienił Polsat, że kanały nie działają ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co tu dużo pisać; testowałem już nie jedną wersję oprogramowania i z czystym sumieniem mogę napisać, że każde nowe oprogramowanie to ŻENADA!!!!

Lepiej by osoby programujące nowy soft zajęły się czym innym; na 100% pójdzie im lepiej niż z softem do 403.

O ile dobrze pamiętam od pół roku może nawet więcej używam 1.3.41. Teraz proszę popatrzeć ile 'NOWYCH' softów już wyszło WSZYSTKIE posiadały jakieś błędy które je dyskwalifikowały, a jeśli już była poprawka buga to albo doszły 2 inne lub wersja następna znów miała ten sam błąd - ŻENADA.

Sprzęt to faktycznie znośny kawałek krzemu co z tego jak oprogramowanie jest do d.py.

Każde nowe oprogramowanie to nie poprawa podstawowej funkcjonalności dekodera czyli odbiór kanałów SD i HD i wyczyszczenie ich z błędów tylko dodanie jakiegoś mkv czy obsługi pdf i xdoc po [beep]ę to komu?! A to że osoby po raz n-ty piszą że dysk wyłącza się podczas odgrywania nagranych audycji to pikuś!

ŻENADA. IMHO lepiej to forum zamknąć, może ktoś na tym dysku chociaż gołe baby umieści będzie większa frajda z tego. :censored::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omeg@: przyczaj kiedy się to dzieje, w sieci widziałem raporty, że odbiornik grzęźnie przy oglądaniu kanałów z 10,796V i z tego co mi wiadomo - poprawka w drodze...

 

@11master: nie bardzo rozumiem co chcesz od forum. Tu nie ma programistów od softu Opticuma. Jeśli myślisz, że tu napiszesz, że jest błąd i zostanie poprawiony, to to nie nastąpi. Forum służy do wymiany informacji między użytkownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Opticum HD X403p.Sprzęt działa ze splitterem SerwerWireLink firmy greeneightsystem.Platforma na jakiej oglądam to C+ pakiet "kompakt" +kanały HD W związku z tym mam problem.Nie działają mi wszystkie kanały hd w pakiecie.Tzn. tvp1HD,tvp2HD,HBO hd,na TVN TURBO hd jest głos ale nie ma obrazu.Oprogramowanie w dekoderze to ALI3602_lemontree_1.4.05.W czym tkwi problem?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP1 HD i TVN Turbo HD nie są dostępne w ofercie CYFRY+ (TVN Tutbo HD ma niekodowaną fonię AC3, więc jest dźwięk i tylko tyle na razie będzie), TVP2 HD w ogóle nie istnieje, nie ma takiego kanału. HBO HD jest nadawany z różnych częstotliwości - możesz mieć wyszukaną nie tą wersję, co trzeba. Poprawna jest z 12,265V SR=27500 FEC=2/3 (DVB-S2/8PSK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,zawsze warto sprawdzić jakie kanały posiada się w pakiecie:-)Dzięki za wyjaśnienie.

Mam jeszcze jedno pytanie.Czy ktoś z użytkowników x403p wie może jak z pilota edytować parametry danego programu,żeby wpisać to co wcześniej wyjaśnił mi odnośnie kanału HBO HD Mr.Orbita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycji w takiej formie niestety brak, ale może być tak, że ten "dobry" HBO HD już gdzieś masz na liście, rzuć okiem, czy nie masz drugiego HBO HD gdzieś zagrzebanego. Dla pewności możesz wyszukać wskazaną częstotliwość (tylko tą jedną) przez wyszukiwanie ręczne. Wtedy nawet jakby kanału nie było, to się pojawi. W ogóle nawet możesz od tego wyszukiwania ręcznego zacząć, bo jest też opcja, że to HBO HD, które masz jest z dobrej częstotliwości, tylko jakiś inny parametr jest błędny i wyszukanie to poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...