Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SĄ KANAŁY!!

Zmieniłem ustawienie polaryzacji na tp 11411 z "AUTO" na "H" i przeskanowałem transponder.

Potem trzeba powrócić do AUTO, ale kanały zostają.

 

 

Ukłony kolego.

Też zachodziłem w głowę o co chodzi z tymi brakującymi kanałami HD. Jakimś cudem trafiłem na Twój post i problem się rozwiązał.

Super, dzięki :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wgrany ostatni soft ps rozszerzenie czy jakoś tak. Po skanie czy wgraniu gotowej listy nie odbierają mi np Polsaty sportowe i niektóre HD. Dodatkowo wczoraj na HBO wyłączył sie dwa razy a raczej zrestartował. Dodam że funkcjonuje ze wszystkimi platformami. Jaki soft jest najlepiej polecany do tych tunerów przy sharingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wgrałem ten soft. Teraz co najlepiej przeskanować satkę czy wgrać jakąś gotową listę bo jak juz pisalem brak sportowych i niektórych HD, nawet po skanie sporty nie chciały chodzić.

reszta smiga chociaż na HBO HD restartował się dwa razy sam podczas oglądania.

skąd mogę zwlec ten soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Soft 1.4.15 . Mam problem z dźwiękiem 5.1 , po krótkiej chwili dźwięk zaczyna zrywać, przerywać, ścinać. Jest rada.. ??

 

Co soft to problem, niby super dekoder, wszystkie szmery bajery ma ale zawsze są z nim problemy. Mam już dość zabawy z nim w kotka i myszke. Albo dekoder się wiesza, albo się resetuje, jak nie to to dźwięk zrywa, na niektórych softach brakowało synchronizacji dźwięku z obrazem, zacina się to menu pokazujące co obecnie puszczają w TV. Czy ten dekoder to jest jakiś jeden wielki żart.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma inne oczekiwania od tego tunera,należy on do segmentu najtańszych tunerów i dobrze że ma dobre wsparcie programistów.Ze swojej strony trzeba wykazać się inwencją i poszukiwać softów od klonów a jest ich kilka(amiko,edision.sab,dynavision,yumatu,gm class).Trafić na odpowiadający swojemu oczekiwaniu i cieszyć się z tunera. Wystarczy lekka ingerencja w soft dopasowująca go do opticuma.Zatrzymałem się na jednym z softów Saba Titan i mnie on zadowala(w/w soft od Piccolo też mi odpowiada).

Dużo można wymagać od tunerów drogich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, żarty sobie robisz? Skoro ten dekoder wspiera dźwięk 5.1 a on nie działa to jak ja mam się czuć..? Czuję się oszukany. Jeżeli firma opticum na wejściu powiedziałaby mi , jest dźwięk 5.1 ale nie działa to bym kupił droższy (ale po co przepłacać.?). Kupiłem go do pokoju dzieci więc nie musi to być super sprzęt taki jak w salonie. Używam już tego około 1.5 roku i ciągle są z nim problemy i nie próbuj na siłę go bronić, że należy do najtańszego segmentu bo to nie jest żadne tłumaczenie. Jakbyś kupił taniego fiata z klimatyzacją i ta klimatyzacja by nie działała poprawnie co wtedy..? a *** ten fiat był tani to może nie działać . PFFFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie bronię, podchodzę do tunera realistycznie i rozumiem rozgoryczenie.Jest tunerem tanim już sam procesor świadczy że nie należy spodziewać się nawet wysokiej jakości obrazu.Niby obraz jest obrabiany sprzętowo a softy od innych tunerów pokazują trochę inną prawdę(Truman,Edision).Tak też jest z innymi parametrami.Tuner posiadam od grudnia 2010r.i w/g mojej oceny szkoda że w ubiegłym roku zmieniono bootloader w softach i tym zmarnowano rozwój.Właśnie softy z boot.1.1.5 niektórzy wspominają dobrze i nadal nich używają.To forum chyba nie jest czytane przez programistów,już sam nie wiem czy ten tuner jest naszej produkcji,chiński czy arabski i skoro go już mamy częściowo ratujmy się sami.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Soft 1.4.15 . Mam problem z dźwiękiem 5.1 , po krótkiej chwili dźwięk zaczyna zrywać, przerywać, ścinać. Jest rada.. ??

 

Co soft to problem, niby super dekoder, wszystkie szmery bajery ma ale zawsze są z nim problemy. Mam już dość zabawy z nim w kotka i myszke. Albo dekoder się wiesza, albo się resetuje, jak nie to to dźwięk zrywa, na niektórych softach brakowało synchronizacji dźwięku z obrazem, zacina się to menu pokazujące co obecnie puszczają w TV. Czy ten dekoder to jest jakiś jeden wielki żart.. ?

Wgraj soft poniżej 1.3.50 i będzie poprawnie........

 

 

tak ten tuner to żart w przeciwieństwie do bubla fergusona i modelu Ariva ( który jest tu tylko montowany , a tuner i wszelakie wsparcie i patent z Chin , nie wspomnę o źle działających modułach oraz naciągnięcia mnie 2 razy na koszty naprawy ) który sprzedaje od ponad 3 lat tunery z wadliwymi głowicami a teraz koduje nagrania z kanałów kodowany .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

od pewnego czasu jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem X402. Mam mianowicie nastepujący problem. Od kilku dni nie mam żadnych kanałów HD. Chodzi o to, że jak przeskanuje HOTBIRDA to znajdzie wszystkie kanały, natomiast na kanałach HD wyświetla sie "brak sygnału". Siła sygnału wynosi 0. Mam kartę cyfry+. Zaczęło sie tak dziać na sofcie 1.3.32, a teraz wgrałem soft Opticum_HD_X4 Iltv_06020200_Old Remote_1.4.33 i dalej problem się powtarza.

Chciałem również zaznaczyć, że jak uporządkuję sobie kanały programem Setedit i przegram liste do tunera, to już żaden kanał nie odbiera. Wszędzie wyświetla się "brak sygnału". Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mironix Ostatnio trochę wiało i może przestawiło Ci antenę dlatego nie masz kanałów HD, niewielkie przestawienie anteny skutkuje brakiem kanałów HD, a SD będą dalej odbierane pomimo słabszego sygnału. Jak masz możliwość podepnij inny odbiornik satelitarny i sprawdź czy na nim są kanały HD jak nie będzie to znaczy że problem z ustawieniem anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie HD nie dzialaja. do tej samej anteny mam rowniez podlaczona n-ke w drugim pokoju i tam wszystko dobrze dziala. nawet podczas wiatru nic nie przerywalo. Moge recznie ustawiac kanaly, chociaz jest to troche roboty, ale nie bede narazie sie za to zabieral, jak nie dzialaja mi kanaly HD.. Mam tez kopie zapasowa kanalow na pendrive, ktora zrobilem jakies 2 miesiace temu, ale jak ja wgrywam do tunera, to na kazdym kanale jest brak sygnalu i nic nie dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że sam narobiłeś sobie bałaganu.Wejdż do menu gł. w ustawienia zrób fabryczne usuwając listę kanałów.Zapisz to jako ustawienia domyślne (piszę to z pamięci ala chyba prawidłowo).Przeszukaj jakiś transp.z kanałami HD i sprawdż czy działają.A teraz najważniejsze jak posiadasz zapisaną na penie listę to musi ona być .ddf i zrobiona na nowym sofcie.Lista z softu 1.3.32 nie jest zgodna z softem np.1.4.33 i ma prawo nie działać-odwrotnie tak.Samą listę możesz wgrać kablem,nie słyszałem o wgraniu przez USB (chyba że o czymś nie wiem?).Przez USB wgrasz listę zgrywając ją np. z kopii softu bak-. Chcesz używać setedita to musisz skontaktować się z właścicielem i uzgodnić z nim twoje wymagania,a z pewnością po zapłacie dostaniesz najnowszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywracałem ustawienia fabryczne i to niestety również nie pomogło. Plik kopi zapasowej zapisany na penie ma rozszerzenie .abs. Po wpięciu pena mam w tunerze możliwość aktualizacji za pomocą USB i tam mam do wyboru soft, loarder lub lista użytkownika. Spróbuje w takim razie wgrać ją na stary soft. Nigdy mi tuner nie zapisał pliku .ddf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. wgrałem starszy soft 1.4.05, przeskanowałem satelite i na razie działa. Musze tylko uporządkować kanały, bo poustawiał mi tak jak na dekoderze SD. wszystkie kanały HD są gdzieś daleko.. Poukładam je "ręcznie" i zrobie kopie zapasową. Mam nadzieje, że nie bedę miał juz takich problemów, bo moja cierpliwość sie kończy powoli do tego tunera :) Dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...