Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter mam twin nowy, antena 80cm sygnał na poziomie 85% na wszystkich innych częstotliwościach, dwa tunery HD CP i na nich wszystko śmiga znakomicie, ten x403p sprawdzałem na trzech różnych instalacjach antenowych wszędzie jest to samo. Dzięki za porady, jutro chyba pojadę do jakiegoś serwisu i u nich podłączę.

 

Mam podobny problem, dodatkowo u mnie nie działają AXNy. Ktoś mi tu napisał, że to wina zimnego lutu na głowicy i albo robić samemu ale odsyłać do serwisu...

Ale skoro tobie serwis odesłał i nic nie zrobił to nie wiem czy jest sens im wysyłać czy podjechać do elektronika żeby to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zakupić Opticum HD X403p pod Cyfrę+.

 

1. Są jakieś problemy żeby bez modułu skorzystać z czytnika z kartą Cyfry+?

2. Które oprogramowanie wgrać? Rozumiem że MCAS lemontree 1.3.81.r i wszystko powinno działać?

3. Co na 1.4.15 jest nie tak? Bo podobno mkv odtwarza?

4. I jak po wczorajszej aktualizacji kanałów? Macie TVN HD który na dekoderach HD Cyfry+ jest zamiast zwykłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aktualizacji nCAM HD - wystarcza tylko pilnować częstotliwość - 11,449H, czyli tam, gdzie MGM HD, ale to może być którykolwiek kanał z tamtego miejsca. Chodzi tylko o to, żeby moduł miał dostęp do sygnału. Sama aktualizacja rzadko startuje na żądanie (dotyczy to wszystkich tunerów). Kiedyś był trick z przywracaniem ustawień fabrycznych modułu (jest taka opcja w menu modułu, nie przywracać całych ustawień fabrycznych tunera!) - po jego zastosowaniu moduł sam zgłaszał (o ile miało się wybrany kanał z 11,449H), że jest nowa wersja. Czy to teraz działa, to nie wiem. Ostatecznie pozostanie zabrać moduł i spróbować w innym tunerze.

Pisałem wcześniej, że podzielę się info.

A więc tak:

- aktualizacja oprogramowania ncam nie ruszy w opticumie x403p, na żadnym sofcie.

- upgrade zrobiłem na Humax'ie HDCI-5000 (co ciekawe: z softem Humaxa 1.00.01 ncam nie działa jak należy, zalecam od razu wgrać softa 1.00.02TEST - dopiero na nim poszła aktualizacja).

- aktualizowanie oprogramowania ncam idzie z całego transpondera 11449 (nie tylko z MGM HD).

- po przywróceniu ustawień fabrycznych modułu i wyłączeniu tunera (a potem włączeniu) aktualizacja od razu startuje.

- po zaktualizowaniu modułu, kanały wyraźniej szybciej się przełączają.

 

To by było na tyle, może komuś się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, mam pytanie czy udało się komuś znaleść na swoim x403p nowe kanały c+gol hd i c+weekend hd ? dodam że tvn hd mam i działa super ale z resztą nie potrafię sobie poradzić aktualnie mam soft amstar 1.3.81 ale to nie kwestia softu bo wcześniej miałem najnowszy lemontree ale też nic nie znalazł

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chester-lp za pomoc problem rozwiązany mam wszystkie kanały hd :D, mam jeszcze pytanko odnośnie plików MKV tzn który soft najlepiej sobie radzi z odtwarzaniem tych plików??

 

do MaclawPL, możesz spokojnie zakupić x403p wgrać soft mcas i odbierać cyfre

 

pozdrawiam

kolego tygonauta ja przekręciłem konwerter o jakieś 3mm w lewo i od razu złapałem sygnał na poziomie 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przypadkowo trafiłem w sieci na mało popularny soft "New SAAB Titan III version 1.4.30" (mcas) zainstalowałem i powiem szczerze że wrażenia na pierwszy rzut oka jak najbardziej pozytywne, zwłaszcza menu świetnie się prezentuje, zobaczymy jak będzie się spisywał na dłuższą metę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam 402 i wgrany mcas. Teraz w cyfrze wszedł tvn HD. W wyszukiwaniu bez wgrywania listy kanałów nie są wyszukiwane programy HD. Widzę, że w moim abonamencie tvn hd jest standardowo, bez wykupowania opcji hd. Muszę ten kanał wpisać ręcznie - tak mi kiedyś sugerował sprzedawca - ale nie wiem jak się to robi.... Czy mogę kogoś poprosić, by napisał mi jasno w krokach jak się wpisuje na listę kanałów kanał hd, tak w krokach i jakie parametry dla tego kanału, tak bym wiedział co po kolei wpisywać na pilocie. Szkoda, nie mieć tego programu jak jest standardem w optimum. Wcześniej nie interesowało mnie to jak się wpisuje kanał hd, bo i tak w abo nie mam ich, ale jak mogę teraz to chciałbym mieć tvn HD. Poza tym 402 to dobry sprzęt po wgraniu mcasa amstara. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś kupiłem x403p. Na karcie macierzystej cyfry + po przeprogramowaniu dziala bezproblemowo. Natomiast nie działają mi zakodowane po wsadzeniu karty klienckiej od spllitera BIG ATMEL. Dodam, że ferguson 8900 i globo 7010cr działają z tymi kartami i splitterem. Gdzie może tkwić problem. X403p wykrywa karte mediaguard ale kanały cały czas są zakodowane. Tak jak pisałem na macierzystej karcie cyfry działa normalnie. BŁAGAM O POMOC bo mam ewentualnie 10 dni na oddanie tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zucho23 Podejrzewam uszkodzenie dysku. Lub problem z konwenterem usb<->sata. Wszystko powinno dziłać bezproblemowo. Może jest jakiś kłopot z sazilaczem?

Tylko że po podłączeniu do kompa przez usb wszystko chodzi bez problemu.

 

Dysk za dużo pobiera prądu z portu USB i wiesza Ci tuner. Sprawdzony zestaw: Seagate Momentus 5400.5 320GB (ST9320320AS) + OBUDOWA DYSKU 2,5" VAIO MINI USB SATA (za 15 PLN) i będzie śmigać. Mam taki zestaw i nie ma problemu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stoje przed zakupem nowego tunerka do odbioru Cyfra+ na spliterrku bezprzewodowym divISO, do tej pory mam dwa Fergusony 120 i 200 Combo ale teraz potrzebuje trzeci dekoder i z tym moje pytanie, jak sie maja tunerki opticuma OPTICUM x403p HD i drugi tunerek Opticum 9600 Mini HD w porownaniu z moimi ferusonami, czy maja leszy jakosciowo obraz w SD i HD , ktory z tych dwoch opticumow byscie polecili i jak sie maja sprawy z wyszukiwaniem kanalow przez sam tunerek opticuma na zmienionym oprogramowaniu pod cyfre czy same wyszukaja programy do cyfry tak jak to robia fergusony w ktorych nie trzeba wgrywac list programow bardzo prosze o pomoc i dzikuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od piątku po awarii mojego starego Pioneera 1430 stałem sie posiadaczem Opticuma X403p na którym odbieram Cyfre bez kanałów HD. Tuner działa z bezprzewodowym spliterem RF100. Początkowo wgrana była wersja oprogramowania 1.3.40 oraz lista kanałów. Niestety kanały zaczęły się wieszać tak jak by tuner nie do końca radził sobie z karta splitera. Po zmianie na lemontree_1.3.81 sytuacja nie uległa polepszeniu. Po zmianie na najnowsze oprogramowanie lemontree_1.4.15 przez jakiś czasy kanały nie wieszały się, ale teraz znów dochodzi do ich zawieszania się. Karta na drugim z Pionierów działa poprawnie i nic się nie wiesza. Miał ktoś podobny problem i może mi pomóc ?? Zastanawiam się czy nie zwrócić sprzętu sprzedawcy jeśli sytuacja ma się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...