Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten soft nie mógł unieruchomić pilota,Picaso jest klonem i dopóki miałem tuner x403p stosowałem też m.in. softy Dyn.Picaso.,tu chyba ktoś żle zrobił MODa(najprawdopodobniej użyto softu "brata"Da Vinci).Jedyny soft jaki znam który nie obsługuje pilota x403p to soft Argusa Piccollo.Wgrywaj MODy przez USB a nie uwalisz tunera.Pozostało jedynie wgrać pewniaka tzn.np.Lemontree przez kabel,a wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym posiadaczem od wczoraj x402p. Zaobserwowałem, że na kanale TVN nie mogę podgłosić ani ściszyć głosu na pilocie dekodera, tzn naciskam przycisk i kreski rosną i maleją ale głośność pozostaje taka sama. Muszę wziąć pilot od TV i dopiero na telewizorze mogłem ściszyć. Nacisnąłem więc na polocie dekodera przycisk na którym pojawia się ścieżka językowa. Na TVN miałem do wyboru Polski (Digital D) i sam polski, przełączyłem na sam polski i już normalnie mogę robić głośniej i ciszej pilotem dekodera. Ale mam teraz na National Geo HD, Nat Geo HD i Animal Planet HD ten sam problem i sytuacja jest jeszcze gorsza, bo po zobaczeniu jakie ścieżki językowe są do wyboru to nie ma tam polskiej a tylko jest polski(Digital D) jako jedyna i nie mogę przełączyć na polską i nie mogę regulować głośności na pilocie dekodera. Mam TV Samsung LED.

Na zdrowy rozum TV nie ma ci do tego. Czyli albo odpowiedzialny jest dekoder, albo ścieżka dźwiękową nie jest obsługiwana przez dekoder? Co w tym jest? Z TVN dało radę a z tymi HD nie ma ścieżki polskiej do wyboru a tylko na Digital D jest. Sprzedawca wgrał mi pod cyfrę lemontree z lista kanałów. Połączenie przez kabel HDMI. W czym wina? Proszę o rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to kolejny soft na którym fonia nie pokrywa się z wizją .Co ciekawe nikt inny dotychczas nie sygnalizował tego problemu .Myślałem że to wina modułu CP ale bez modułu na niekodowanych to samo. Dodam że na 1.3.32 jest dobrze ale przy przewijaniu time-shift tuner mi się restartuje. To denerwujące gdy głos wyprzedza ruchy warg. Kabel HDMI zmieniałem ,TV chyba też dobry bo mam też Fergusona i z nim działa prawidłowo. U mnie rozjazd wizji i dźwięku jest na każdym sofcie od 1.3.33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam soft 1.2.85 i C+ przez spliter na dwa telewizory hd a obraz smuzy na niektorych kanalach (takie jak TVP1,2 Polsat, TVN super odbieraja ale np paczka Discovery itd delikatnie smuzy widac to na plazmie 42 nie znam sie zabardzo na tych opcjach wiem ze mozna tam cos pokombinowac w ustawieniach albo z softem i moze by to lepiej działało. Co mi mozecie doradzic w tym temacie ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bluebanditen - Discovery i wiele innych kanałów jest nadawane w tragicznej jakości w dodatku w niepełnym PAL`u. Jak sobie rozciągniesz obrazek wielkości pocztówki na 42 cale to niestety efekt jest dramatyczny i najlepszy tuner tego nie zmieni. Dodatkowo jeśli telewizor masz HD to efekt kaszany będzie jeszcze wyraźniejszy. Trzeba czekać aż ktoś sie pokusi o pozew zbiorowy dla cyfry za nadawanie [beep]a za grubą kase i może coś się wtedy zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kupilem X403p i jestem po krotkich testach.

Mam C+, karta

Ogolne wrazenia dobre, obraz jak na oko dziadka jest ok.

Dekoder otrzymalem wraz z mcas 1.3.08 amstar, teraz mam 1.3.37 lemon i problem z rozjezdzajacym sie dzwiekiem - z tego co zauwazylem wystepuje przy DD.

Mam wrazenie, ze po nagraniu np MTVNHD na dysku material ma mniejszy rozjazd przy odtwarzaniu niz podczas nagrywania.

Polecam niezdecydowanym - za takie pieniadze naprawde warto - jak producent poprawi dzwiek oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wersja 1.3.42) Zmiany:

 

 

* poprawiona współpraca z modułami nCAM HD - TnK (automatyczna aktualizacja oprogramowania modułu, przełączanie kanałów, aktywacja karty)

* poprawiony błąd synchronizacji dźwięku z obrazem dla systemów Nagra

* poprawiony błąd zniekształceń dźwięku DD

* aktualizacja bibliotek procesora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ten dekoder od listopada. Sprawuje się bardzo dobrze. Planuję jednak kupienie obrotnicy. W związku z tym mam kilka pytań.

1) Jak ten dekoder radzi sobie z obrotnicą? Jaki model obrotnicy jest najlepszy do tego dekodera (myślałem o golden media gm50 lub modelu z serii opticum). Może ktoś ma taki zestaw i może napisać o jego funkcjonowaniu?

2) Czy po zamontowaniu i poprawnym ustawieniu obrotnicy będę miał dostęp do ustawionych kanałów czy będę musiał ustawiać je od nowa?

3) Jak w ogóle działa taka obrotnica? Co to znaczy, że jest sterowana bezpośrednio z tunera?

4) W jakim zakresie satelit obrotnica będzie w stanie wyszukać mi kanały? (jest napisane w zakresie 140 stopni). Co to znaczy?

Myślę, że to na razie tyle. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym oprogramowaniu dźwięk wreszcie nie rozjeżdża się z obrazem .Innych zmian nie zauważyłem. Z modułem Polsatu po jakimś czasie dźwięk znowu charczy.Wydaje mi się że softy zataczają koło i problemy naprawiane w jednych softach powracają w nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...