Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o czas, to z automatu nagrywa tuner 2 godziny. Jak się naciśnie jeszcze raz REC to można ten czas zmienić

 

Dzięki - faktycznie tak jest, ale co w sytuacji, gdy korzystamy z timera i chcemy nagrać w nocy kilka programów jeden po drugim?

 

Wtedy używasz czerwonego klawisza w trybie EPG - zobacz jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie swoje kieruję zwłaszcza do bigcyc123, no chyba że ktoś inny tego tez próbował :)

 

Mianowicie, czy da się przenieść listę kanałów z X7 do X4? Tuner najpierw wyświetlał mi ze mam inna wersje bootloadera, to mu go w pliku zmieniłem. Teraz wyświetla informację że tuner jest w innym trybie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystąpił wczoraj dziwny przypadek i nie mam pojęcia co jest przyczyną.

W ogóle nie mogę nagrywać z "palca" ani pauzować programu.

Wyświetla się jedynie przez chwilę pusta bleka TimeShiftu i nic.

Nie wiem czy to wina oprogramowania 1.3.35 bo zmieniłem na wersję wcześniejszą i jest tak samo.

Muszę jeszcze sprawdzić na 1.3.27.

 

Może miał ktoś coś podobnego?

 

Aktualizacja: już sprawa rozwiązana jakby kogoś zainteresowało.

Były jakieś błędy na dysku. Sformatowałem i już działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna korzystałem z zestawu Samsung DSB-H370G + Panasonic DMR-EH67.

Ustawiałem w dekoderze timer na określoną godzinę, wybierałem kanał a w nagrywarce włączałem opcję "EXT LINK".

Dekoder się włączał i wysyłając po kablu Euro sygnał "budził" nagrywarkę, która zaczynała nagrywać.

Gdy dekoder się wyłączył, nagrywarka znowu "zasypiała".

 

Teraz mam lepiej, ustawiam timer i reszta leci sama.

Jedno "ale". Pod warunkiem, że zrobię to z poziomu EPG wciskając czerwony guzik.

Gdybym chciał wyjechać na tydzień i zaprogramować nagrywanie z kilkudniowym wyprzedzeniem to będę miał niezły zgryz, bo tak daleko EPG nie sięga.

Wchodząc z poziomu menu bezpośrednio do timer'a zauważyłem, że wybierając kanał muszę uważać, bo lista dostępnych kanałów to "Wszystkie satelity", a nie któraś z "ulubionych". Mogę wybrać sobie kanał o nazwie identycznej z kanałem znajdującym się na którejś liście "ulubionych", ale to nie będzie ten kanał i wtedy z nagrania nici.

 

Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu, aby w menu timer'a były tylko kanały z aktualnie wybranej listy "ulubionych", a nie wszystkie?

 

[Edit]

Uj ta 35 to ciut chyba do poprawy, bo głos mi się opóźnia trochę. Wracam do 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poczytam. Ja natomiast po aktualizacji miałem taki przypadek, że program nagrany z TVN7 jest bez fonii?!(DD)

Poczytałem o poprawkach i juz wiem dlaczego :)

No niestety po powrocie do v. *.32 nadal nie można uzyskać głosu z TVN7 (DD) z nagrań.

 

Pprawka: Sprawdzałem kilka wersji oprogramowania i na kanałach z DD jeśli coś nagram to w materiale nie ma głosu - wszystkie filmy są nieme. TVN7, Canal +. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach więc stwierdzam co następuje, otóż dalej nie można nagrywać programów w DD. Pomaga ustawienie w preferencjach-język priorytetu na język (zamiast najpierw DD) i dopiero wtedy nagrywa dzwięk; ALE wtedy za każdym razem trzeba na kanale ustawiać DD zamiast LPCM ręcznie, aby było w DD odtwarzane. A właśnie dlatego wywaliłem stary tuner cyfry (z SPDIF) bo mnie to wkurzało; i teraz mam to samo :( Muszę wybierać albo rybki, albo akwarium.

Z tego co zauważyłem to wzrósł transfer dysku z 122 na 142 u mnie ofcoz.

 

#Dzieki omeg@ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Opticum HD X403p do odbioru Cyfry+ i mam takie pytanie: Czy na tym tunerze można idealnie odwzorować listę Cyfry? Tj czy można między np HBO Comedy a Ale Kino zrobić przerwę kilku kanałów, żeby ten pierwszy był na kanale 33, ten drugi na 40, a między nimi nic? Bo ja mam jakąś listę ale tam wszystkie kanały są po kolei bez żadnych przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w tym tygodniu kupuję dwie karty w Optimum HD i kupuję dwa Optimum 402. W sklepie o razu wgrywają mcas lemontree. Doradźcie mi o co mam zadbać podczas kupna dekoderów i wgrywania softu przez pana w sklepie. Zostało mi już powiedziane, że dekoder nie wyszuka kanałów HD i że ręcznie będę musiał je wstawić. Na czym polega ręczne wpisanie kanału? Jest w tym jakiś ukryty hak? Facet powiedział, że nawet najnowsza wersja softu nie wyszukuje kanałów HD. Poproszę o rady, by facet mnie nie wykiwał już w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaca 1980:

Rzadko pojawiam się na forum ale niekiedy coś doradzę.

Spróbuj pobawić się tapetą jpg 1920x1080 lub 720x578,programem np TMPGEnc Plus 2.5.Portable aby zrobić plik m2v i wgrać po kablu programem Upgrade2.0.0b jako logo menu,tym sposobem można zrobić tez logo radia i logo boot,sprawdzone,miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego 402 z mcas lemontree w cyfrze w wyszukiwaniu nie wyszukuje kanałów HD? W dwóch różnych sklepach dowiedziałem się, że tak jest a znajomy mówi, że bzdury plotę, bo dekoder HD wyszukuje kanały HD a w sklepach panowie, którzy wgrywają mcas mówią, że kanały HD będę musiał ręcznie wpisać. Jak to w rzeczywistości jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym posiadaczem tunera Globo x403p. Po wgraniu softa ALI3602_06020200_dynavision_Picaso_220_ps_synaps_1 .3.29_MOD

przestał kompletnie działać mi pilot. Nie pomogły zmiany softa na inne wersje jak

również próba powrotu do ustawień fabrycznych gdyż aby to zrobić trzeba z pilota

wpisać domyślny kod "0000". Podpowiedzcie proszę jak to rozwiązać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...