Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze strony Globo to można ściągnąć listę tylko razem z softem. Do tego wszystko nieaktualne. Cyfra dodała parę nowych kanałów ostatnio. Może mnie ktoś uświadomić jak zgrać samą(!) listę kanałów z jednego tunera ( dwa X403p) do drugiego przy pomocy pendriva? Jakoś nie znalazłem takiej opcji w moim oprogramowaniu. Do tego edytor kanałów nie chce "przespelować" na format ABS a innego mi tuner nie czyta.

Posiadam soft globo_220_mcs_lemontree_1.3.42.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie potrzebuję stabilny w miarę tani dekoder hd który będzie poprawnie współpracował ze spliterem smart wii. Nie zależy mi na edukacji tylko na bezproblemowej pracy tunera. Czy macie może jakieś propozycje? Nie chcę arivy bo zawiodłem się na 8800HD i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, aby Ktoś z Szanownych Forumowiczów, kto zainstalował nowy soft 1.3.42 podzielił się spostrzeżeniami na temat jego działania...z góry dziękuję.

 

Zainstalowałem ten soft i wydaje mi się, że obraz stał się mniej płynny. Czasem na obiektach w ruchu pojawiają się takie strzępy. Wydaje mi się, że na 1.3.37 i wcześniejszych było lepiej. Tez tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zwracać na to uwagi ,gdyż myślałem, że to moje subiektywne odczucie...skoro jednak Kolega wyżej spostrzegł, iż obraz jest gorszej jakości niż w sofcie 1.3.37 to potwierdzam. Obraz jest rzeczywiście mniej płynny, pojawiają się zniekształcenia na krawędziach obiektów w ruchu. Proszę Forumowiczów o opinie nt. jakości obrazu w sofcie 1.3.42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od tygodnia posiadam opticuma 403, mam wgrany soft 1.30.40 + karta cyfra +.

Mam dwa problemy:

tuner nie wyszukuje polskiego discovery (science, world, id i inne działają).

Drugi problem to tuner nie chce przełączać przełącznika diseqc, raz na kilka uruchomień pokaże sygnał na 1 porcie ale gdy chcę przeszukać satelitę jest brak sygnału.

Przełącznik jest sprawny bo pod fergusonem fx działa poprawnie.

 

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim :)

jestem tu nowa i mam ogromny problem,kupilam dekoder Opticum HD X403p i nie dziala mi z karta Cyfry+ ,nie wiem od czego to zalezy.Dekoder kupiony jest w niemczech i nikt nie moze mi pomoc. cos czytalam o oprogramowaniu.Czy musze je zmienic? i gdzie tego szukac? Pomocy!

Bardzo prosze pisac po chlopsku,bo jesli chodzi o dekodery to jestem zielona.Zawsze mialam od cyfry ale sie zepsul.

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na ten link http://opticum.cba.pl/ wybierz tuner i wejdz w katalog MCAS pobierz wersje #.36 (lemontree to weersja dla TV HD, dla zwyklych jest amstar). Rozpakuj i wrzuc na pendrive. Z menu tunera wybierasz akrualizacje poprzez usb (pendrive juz w gniazdku usb tunera) wybierasz aktualizacje soft+loader+lista. Po resecie tunerka przeszukujesz satelity jest w menu tunera opcja dla cyfry plus.

Dla pewnosci poczytaj caly ten wątek dowiesz się wszystkiego.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje za szybka odpowiedz, zaraz wyprobuje.Moze sie uda:(

e,ja nic z tego nie rozumiem,wyczytalam ,ze moj tuner ma soft 06020200_1.1.45 i probowalam z tym ze strony Globo -Software_globo_220_mcas_lemontree_1.3.36 .I teraz problem czym to rozpakowac,bo jak winzipem to mi mowi,ze nie znalazl plikow.Wrzucilam na pendriver i w tunerze mi nic nie znalazl,pewnie dlatego,ze cos z tym rozpakowaniem nie dziala. Juz nie mam nerwow.A ten soft 1.1.45

to co znaczyßze jest oryginalny i nie bedzie dzialal z karta cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze tylko jedno pytanie,po zmianie oprogramowania,mam zupelnie inne menu i nie mam mozliwosci zmiany na j.polski ,mam niestety tylko ang.czy to normalne? i czy mozna jakos to zmienic? a swoja droga,to jakos mi sie chyba nie wgrala lista programow cyfry+ ,bo mam porozrzucane i musze szukac.np.tvp1 mam na 104 kanale.mozna coes jeszcze z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam w 1. dekoderze(MCAS) moduł CI Polsatu i kartę Cyfry+ a w 2. dekoderze (STRONG), podłączonym do tego samego konwertera (duo Opticum), kartę C+.

Wszystko działa dobrze, oprócz kanałów HD Polsatu: PolsatHD, PolsatSportHD, FoxHD, AXNHD, na których po 2-3 sekundach głos się wyłącza, a obrazu brak. Co ciekawe - inne kanały HD z Polsatu DiscShow, NatGWildHD, NatGeoHD, AnimalHD, EurosportyHD, FilmBoxHD idą bez zarzutu.

Mało tego. Jeśli odłączę antenę od drugiego dekodera - Cyfry, wszystko działa jak należy.

Bardzo proszę o pomoc. Mam wgrany soft mcas 1.3.40, bo na 1.3.42 wiesza mi się po kilku minutach dźwięk.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na ten link http://opticum.cba.pl/ wybierz tuner i wejdz w katalog MCAS pobierz wersje #.36 (lemontree to weersja dla TV HD, dla zwyklych jest amstar). Rozpakuj i wrzuc na pendrive. Z menu tunera wybierasz akrualizacje poprzez usb (pendrive juz w gniazdku usb tunera) wybierasz aktualizacje soft+loader+lista. Po resecie tunerka przeszukujesz satelity jest w menu tunera opcja dla cyfry plus.

Dla pewnosci poczytaj caly ten wątek dowiesz się wszystkiego.

powodzenia

 

Witam

Właśnie mam teki tuner i wgrałem 1.3.42

i nie mogę zlokalizować w menu opcji dla cyfryplus czy jestem "ślepy" czy muszę wgrać 1.3.36 ?

 

Dodano:

 

Jednak ślepy!! już znalazłem :D

Tylko HD kanałów nie załadował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam najnowszy soft 1.3.42 (Cyfra+) i nie ma dnia , żeby kanały się nie aktualizowały co się objawia tym, że znikają z listy ulubionych i przenoszą się na sam koniec listy ogólnej. Za każdym razem muszę te kanały dodawać ręcznie do listy cyfry+. Nie było tego we wcześniejszych softach tylko w tym najnowszym, czy można to jakoś wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

w opticum 403 mam soft 1.3.32 mcas

 

problem polega na tym, iż co jakiś czas (ostatnio 3-4 dni) pojawia się komunikat "zakodowane" do tyczący wszystkich kanałów cyfry (abo prestiżowy).

problem znika sam (choć ostatnio raczej nie) lub po włożeniu na chwile karty do dekodera od cyfry. nie jest to problem uprawnień. mógłbym prosić o poradę...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...