Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam na usb ten nowy soft 1.3.31 do X402p lemontree.z jaka opcja nalezy go wgrac do tunka aby nie utracic listy kanałow i aby wszystko było Ok i sprawnie działąła karta C+.licze na fachową pomoc

Witaj!!!

Możesz sobie zrobić kopię wszystkiego na usb - będzie to plik z rozszerzeniem abs.

Po wgraniu potem nowego kompletnego softu musisz sobie z zapisanego pliku abs dograć do nowego softu listę użytkownika i masz już swoją liste którą miałeś.

A w przypadku zmiany loadera robisz myk ze swoim plikiem zgodnie z opisem bigcyca na str 18 postu. I jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zmiany?

 

W 1.3.31 w końcu naprawili problem z modułem Polsatu.

 

I tak jeszcze w temacie softów: na softach 1.2 i 1.3 mam problem z dyskiem twardym. Seagate SATA w chińskiej obudowie vaio. Czas usypania dysku: 30 minut, czas usypiania dekodera: 1h 30 minut. Czasami jak go zostawię włączonego, to zdarza się, że dekoder zawiesza się i pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Szanownych forumowiczów. Od niedawna jestem posiadaczem x403p. Czy czas uruchamiania od włączenia dekodera do pojawienia się obrazu na ekranie tv - około 25 sekund to norma? Zaznaczam, że pracuje z kartą cyfry, czas jest jednakowy zarówno przez splitter jak i z kartą bezpośrednio w czytniku. Czy jakieś czynniki mają wpływ na ten czas? Oprogramowanie to 1.3.27 MCAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj kupiłem i uruchomiłem X403. Dotychczas używałem Fergusona 8800HD na którym miałem kłopoty z odtwarzaniem kanałów HD (głównie Cyfry+) bo ciągle systematycznie zawieszał się na ok 10-20 sek i ponownie wracał do pracy. Sprzedawca zapewniał mnie że żadna Ariva tylko Opticum (super tuner), pracuje bez zarzutu z kartą Cyfry i modułem CAM Polsatu. Niestety ale po włączeniu okazało się że na niektórych kanałach (np. TVP Sport, ESPN, Extreme i jeszcze kilka) pojawia się komunikat Polsatu o braku kanału w moim abonamencie i blokuje dokuczliwie odbiór. Jak wyjmę kartę Polsatu to wszystko idzie bez zakłóceń. Poczytałem forum. Oczywiście jak zawsze pierwsza rada to: nowy soft.

Wgrałem ostatnią wersję 1.3.32. Ale niestety bez zmian. Może ktoś podpowie mi co można z tym problemem zrobić. Dla uzupełnienia dodam że używam splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zawieszanie się tunera...

 

Moja konfiguracja to Spliter Turbo coś tam kablowy i tuner 402. Tylko cyfra+ na najnowszym sofcie 1.3.32. Jeżeli wysyłam z tunera sygnał na TV, przez HDMI, na ustawianiach 1080p_60Hz, to tuner koszmarnie często się wiesza i wręcz nie wraca do pracy. Muszę go wyłączać z prądu.

Natomiast jeżeli tylko przestawię rozdziałkę na 1080p_50Hz to śmiga wyśmienicie.

 

Być może znak dla kogoś kto siedzi w temacie tunera i potrafi rozwiązać problem na podstawi tych wskazówek. Dla innych może to być sygnał co zrobić, aby tuner się nie wieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zakupilem tuner opticum 403p podlaczylem w domu (karta cyfra +) , okazalo sie ze trzeba wymienic oprogramowanie z conax na mcas co tez uczynilem , korzystajac z oprogramowania na opticum cba (menu hd bo takie kanaly mam posiadac), no i po wymianie oprogramowania (oczywiscie zawalilem bo wgalem z tym calym loaderem i lista kanalow) brak listy kanalow tv sat nie dziala nic nie dziala pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać.

 

Teraz do rzeczy: Zainstalowałem najnowszy soft msac#.32 i mam kilka pytań/uwag. Czy jest jakaś możliwość skontaktowania się z twórcą softu i przesłania mu uwag? Czy jest szansa, że czyta to forum?

Otóż zmieniłbym kilka rzeczy:

1- uśpienie dysku np.30 min. - ta funkcja ma za zadanie oszczędzać napęd HDD i trafo tunera; W moim przypadku raz podczas oglądania, a drugi chwilę po odtwarzaniu nagranego materiału dysk się wyłaczył. Sugeruje to, że napęd wyłącza się 30 min. od włączenia tunera, a nie od ostatniego użycia jakby miało być.

2- gdy klikniemy na klawisz nagrywaj nie ma możliwości przestania nagrywania przez np. EXIT, MENU - trzeba nagrać kawalek programu a nastepnie go usunać.

3- czy potwierdzenia dotyczace zakonczenia nagrywania ( na poczatku i na koncu procesu ) nie można jakoś wrzucić do menu i spersonalizować tam? Uważam że przez nie traci się czas; na poczatku jeszcze nie nagrywa, a przy ostatnim potwierdzeniu nagrywa za dużo.

4- gdzie zdobyć opis ikonek pojawiających się po wybraniou INFO?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ten dekoder od listopada. Chcę kupić obrotnicę Golden gm media 50. I teraz mam takie pytanie: czy kiedy zainstaluję obrotnicę, zostanie usunięta lista kanałów i będzie je trzeba wybrać od nowa? Pytam, bo ustawiłem je po swojemu i żal by było to ustawienie tracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako nowy użytkownik modelu 403 zacząłem szukać informacji o sprzęcie i trafiłem na to forum. Pozwolę sobie poprosić osoby z większym doświadczeniem o poradę. Mam kłopot z nagrywaniem. Dwa razy nagrywałem dłuższe programy i za każdym razem nastąpiło samoczynne wyłączenie nagrywania po czasie 1:59:57 (dokładnie). W moim przekonaniu na partycji NTSF takie nagranie powinno trwać do napełnienia nośnika. Dysk był formatowany na kompie, ele to nie powinno mieć znaczenia.

Po kilku dniach użytkowania mogę sie przyączyć do opinii, że soft nie jest rewelacyjny... To, co opisał forumowicz powyżej - dot. ustawień dysku i nagrywania to niewypał. Porównując soft i grafikę ekranową z Philips'em HD PVR 7201 mogę powiedzieć, że chłopcy z GLOBO mają jeszcze coś do poprawienia. Do chwili odpalenia tego tunera nie wiedziałem co to są krzaki na HD, ale teraz się z tym zaznajomiłem. Krzaczy i przycina, czego Philips nie generuje. Jest jeszcze jedna sprawa: Po przeniesieniu pliku TS na kompa, odtworzeniu go na media player i przesunięciu suwaka postępu następuje rozjazd fonii z wizją. Czy tylko u mnie tak jest? Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam wgrany sofcik 1.3.27 czy jest duża różnica pomiędzy 1.3.32 i czy warto zmieniać oprogramowanie na najnowsze? Z góry dzięki za odpowiedź.

Właśnie wczoraj dokonałem aktualizacji z wersji 1.3.27 na 1.3.32, ponieważ miałem ciągłe problemy z zacinaniem się dźwięku na Cyfrowym Polsacie.

Problemy znikły, a wraz z nimi podgląd zarejestrowanych na nośniku nagrań. Mogę nagrywać, ale odtwarzać nagrania już tylko na komputerze.

 

Edit.

Przepraszam - nagrania są widoczne, a ja po prostu nie zapoznałem się wystarczająco dogłębnie z wszystkimi zakładkami w menu Lista plików.

Nawiasem mówiąc to wolałbym, aby nagrania były pierwszą zakładką od lewej, a nie dopiero czwartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...