Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinno tak iść góra 10min....

 

 

 

Nowe oprogramowanie mcas na upload 1.3.27 z zwykłym menu oraz z menu HD

 

bigcyc123,

 

Wielkie dzieki, reanimacja udana.

 

Po kilku nieudanych probach z programem Fergusona (nic nie chcialo isc, po kilku sekundach bledy lub zacinalo sie) sprobowalem jeszcze raz ten pierwszy program do reanimacji i, jak sugerowales, 1.3.27. Tuner uruchomiony po okolo 10 minutach. :brawo:

 

GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prosbe. Wybieram obecnie miedzy Ariva 200 a Opticum x402 i chcialem uzyskac od Was info na temat tego drugiego tunera. Czy Opticum dobrze sie sprawuje (w sensie czy nie ma zwiech, kanaly plynnie chodza, EPG dziala dobrze)? Jaka jest jakosc obrazu an tum tunerze?

 

Dodam ze jestem abonentem Cyfry+ wiec do tej TV potzrebuje tunka ale w przyszlosci nie wykluczam ze dojdzie modul z CP lub TNK (jesli takowe mozna podlaczyc).

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dekoder x 402 z tnk i cyfrą+ cyfra śmiga oki ale przy zmianie kanałów na tnk szczególnie grupy tvn wyskakuje niebieskie okno z komunikatem brak uprawnień do oglądania tego kanału (mimo że program działa pod tym oknem) po wciśnięciu ok lub wyjściu działa bez problemu tylko dociskanie klawisza po każdej zmianie kanału jest troszkę uciążliwe

dodam że komunikaty z karty i modułu wyłączyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest przyzwoity, a na HD naprawde dobry.

Kanaly przelaczaja sie wolniej niz na sprzecie linuxowym czy tunerach SD dedykowanych Cyfrze.

EPG rowniez nie jest tak bezproblemowe i pelne jak np. na Mediasatach.

 

Mimo tego sadze ze Opticum to porzadny sprzet za niewielkie pieniadze.

Nierzadko sie niestety zawiesza i trzeba wylaczyc zasilanie. Za te cene mozna smialo brac jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dekoder x 402 z tnk i cyfrą+ cyfra śmiga oki ale przy zmianie kanałów na tnk szczególnie grupy tvn wyskakuje niebieskie okno z komunikatem brak uprawnień do oglądania tego kanału (mimo że program działa pod tym oknem) po wciśnięciu ok lub wyjściu działa bez problemu tylko dociskanie klawisza po każdej zmianie kanału jest troszkę uciążliwe

dodam że komunikaty z karty i modułu wyłączyłem

może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedlugo stane sie wlascicielem tego tuner i chcialem zapytac, jaki dysk 2,5 polecacie do niego tak aby wszytsko dzialalo bez porblemu? Jaka pojemnosc wystarczy? Bedzie to moj pierwszy taki zakup wiec nie chce zbytnio szalec z cena. Ktos pomoze cos wybrac?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kanalami z transpondera Hotbird 11258 na x403p - nie moge za nic ustawic Cinemax HD i TVP HD, caly czas mam tylko czarny ekran. Odbiornik pokazuje sile sygnalu 85%, ale jakosc caly czas skacze od 15% do 40% (inne transpondery maja stale 75-85%). W pokoju obok uzywam Opticum 9600HD i na tym samym transponderze pokazuje sile 85% i jakosc 80%, wszystkie kanaly chodza super.

 

Edytujac liste kanalow na edytorze Opticum zauwazylem ze PID zapisane na liscie po zeskanowaniu satelity sa calkiem inne od tych jakie sa na lyngsat.com (niestety nie da sie ich zmienic tym edytorem).

 

Czy powyzsze objawy wskazuja na problem z odbiornikiem czy raczej z ustawieniem anteny?

 

Uzywam antene Maximum Multifocus E85, LNB Inverto Black Ultra Twin i przelaczniki DiSEqC 2/1 Wavefrontier.

 

 

GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dyski zewnętrzne 2,5 cala sprzedawane obecnie np. Samsung lub LG 320 lub 500 GB nie mają problemów z funkcją PVR? Pytam gdyż mam pożyczony dysk 3,5 cala Seagate 40 GB i niestety przy funkcji PVR strasznie tnie obraz, przy przewijaniu w tył i próbie odtworzenia "przerzuca" do oglądania na żywo. Z nagrywaniem nie ma najniejszego problemu. Test prędkości dysku to ok. 180 na możliwe 200. Proszę o odpowiedź gdyż nie mam możliwości pożyczenia "na chwilę" jakiegoś innego dysku, a nie chcę kupić w ciemno i być niezadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie czytam , będzie dodane w przyszłości otwarzanie Dvix :D Pewna grupa zajeła się oprogramowaniem na tunery i klony naszych tunków ...

 

But that's not all changes in the firmware ....1.3.XX According to reliable data, programmers are developing a video player for ests to ali3602, called MultiVideo function ...

.... And so on firmware 1.3.XX Junibox while in test mode in the menu "USB" / "File list" menu option Video, in it for design reasons soon we will start playing there videofail.While there is interest see mpge2 and TS, but soon we are promised (verbatim): *. mpg, *. mpeg, *. vob, *. avi, *. ts, *. m2t, *. m2ts, *. mp4, *. mov ... ect video formats .

 

Wersji klona 1.3.29 ( oraz tej która ma być u nas ) działa większość już rzeczy i skrótów czyli wszystko jest na dobrej drodze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiotam wszystkich :) Posiadam dekoder Opticum x403p i mam zamiar kupić do niego telewizro nowy. I w zwiazku tym mam pytanie czy będzie on normalnie współpracował z telewizorem LED-owym, poniewaz na opakowaniu tunera wyczytałem ze wspolpracuje z LCD i Plasma a o Led nie było mowy.

Z góry dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3.31 wersja mcas do pobrania już z menu HD i zwykłym oraz szeregiem zmian , np szybszy dostęp do multimediów i inne zmiany :D

 

 

- Zmienione menu biblioteki mediów (przycisk z folderem)

Jest teraz dostęp do wszystkich plików znajdujących się na dysku bez potrzeby wchodzenia do menu tunera.

 

- Ikona powiększenia obrazu (przycisk 0) przesunięta na bok

 

- Dostęp do bezpiecznego usuwania urządzeń podłączonych przez USB:

Menu -> USB -> Można bezpiecznie usunąć urządzenie

 

- Możliwość edycji plików na dysku (kopiuj, usuń...) z poziomu tunera

 

- zapamiętywanie pozycji kanałów na listach ulubionych po wyłączeniu tunera

 

Tuner odtwarza pliki:

Audio:

mpeg3 bez VBR (mp3)

ogg (ogg)

 

Video:

mpeg2 (mpeg) (ts) / mogą to być pliki z innego tunera GM / odtwarzanie z pozycji file list Video w bibliotece mediów

mpeg4 (mpeg) (ts) / mogą to być pliki z innego tunera GM / odtwarzanie z pozycji file list Video w bibliotece mediów

 

Zdjęcia:

Jpeg (jpg)

 

Tuner czyta tylko takie rozszerzenia jakie podane są w nawiasach. Jeżeli tuner obsługuje dany plik, ale rozszerzenie jest inne to tuner go nie rozpozna.

 

Pliki nagrane z tunera (zarówno mpeg jak i ts) możemy sobie wyedytować, powycinać reklamy itp na komputerze, a później oglądać w tunerze.

Nie potrzeba przenosić całych nagranych folderów (pliki 000.dvr 000.ts info3.dvr) aby tuner je odtworzył. Wystarczy wybrać tylko plik video ts lub mpeg (opcja File list/Video w bibliotece mediów)

 

 

I inne nie wymienione zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam na usb ten nowy soft 1.3.31 do X402p lemontree.z jaka opcja nalezy go wgrac do tunka aby nie utracic listy kanałow i aby wszystko było Ok i sprawnie działąła karta C+.licze na fachową pomoc

 

czy ludzie naprawdę nie potrafią czytać instrukcji? albo nie rozumieją prostego menu tunera, zresztą w języku polskim. (tu nie trzeba być zaawansowanym, tylko umieć myśleć) brak słów - nie musisz mi dziękować za fachową pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...