Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Diablo2 działa na Transformerze to musi działać i na Ipnosysie a zatem muszą działać wszystkie moduły Diablo, nawet 1 po aktualizacji. WIFI ma Underworlda. Ciekawe sprawdzę.

Czy mogę spytać o wyniki tego sprawdzenia?

 

Interesuje mnie moduł wielosystemowy do Cyfry+ i do kablówki (kodowanie Conax). Odbiór w telewizorze - stad potrzeba jednego modułu. powinien byc wielosystemowy ale niekoniecznie mieć wejścia na dwie karty - gdyż kupię chyba też splitter divISO DUO.

Zastanawiam się nad Diablo. Która wersja będzie lepsza? Diablo 2, czy Diablo 1? Oraz która będzie szybsza?

I czy nie będzie kłopotów z programami Cyfry+ na transponderze 11,411?

 

Czy taka konfiguracja ma sens i się sprawdzi? - W splitterze divISO DUO dwie karty - Cyfra+ i kablówka - w telewizorze moduł np. Diablo 2.

 

Jakie inne moduły powinienem wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam się do wątku: TV Panasonic P42GT20E z wbudowanym tunerem, który świetnie dekodował dotychczas Cyfrę+ HD, z nowymi kanałami na 11411 MHz sobie nie radzi. Ta sama karta Cyfry+ wetknięta do taniego dekodera Ferguson Ariva 100E dekoduje 11411 MHz bez zająknięcia. Rodzina woli dekodowanie telewizorem, z jednym pilotem w ręku. Arivy używamy tylko do nagrywania na dysk zewnętrzny... Napisałem do serwisu Panasonica. Jak coś odrzekną, to się podzielę.

 

Ja mam ten sam model i wczoraj do Panasonica dzwoniłem. Pan z technicznego stwierdził, że jest to wina niestandardowego FEC na tym transponderze. Ale oni przyjmują takowe zgołoszenia i odblokowują tuner sat na ten FEC.... ciekawie czy to prawda...

 

@ Fernando - czy na twoim Panasonicu na wszystkichj programach Cyfry wyświetla się prawidłowo całe EPG na 7 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, prawda. Panasonic przyśle serwisanta który przeprogramuje twój TV. Miałem ten sam problem z TX-L42EW30. Trochę to trwało ale teraz TV szybciej przełącza kanały. Kanały z transpondera 11411 działają poprawnie. Właściwie to nie wiadomo czyja to wina. Cyfra+ absolutnie odcina się od problemu twierdząc że nadaje zgodnie ze standardem. Panasonic twierdzi że tylko pomaga swoim klientom. Rezultat jest jak najbardziej pozytywny ale pytanie pozostaje aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... Ale oni przyjmują takowe zgołoszenia i odblokowują tuner sat na ten FEC.... ciekawie czy to prawda...

 

Prawda, szkoda tylko, że nie udostępniają tego oprogramowania na swoim portalu, i że trzeba do tego angażować technika z serwisu.

 

Ciekawe, czy robią to odpłatnie, czy nieodpłatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w numerze Sat Kuriera 1/2012, gdzie zamieszczono stosowne zestawienie.

A na której stronie?

Bo przejrzałem zawartość i znalazłem tylko jedną wzmiankę o DiabloCAM 2 - mianowicie, że nie współpracuje poprawnie z kartą TBS 6928.

A mnie właściwie interesuje kilka rzeczy, ale nieco innych.

1. Wybór moduł wielosystemowego - działającego poprawnie dla Cyfry+ i kodowania Conax.

2. Opinie o działaniu modułu DiabloCAM z Cyfrą+ - w szczególności porównanie DiabloCAM 1 i DiabloCAM 2.

3. Współpraca modułu ze splitterem divISO DUO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Niosący Światło.

Musi przyjechać technik bo oprócz wgrania oprogramowania technik przestawia coś w głównym menu TV. Samo wgranie oprogramowania które odblokowuje moduł na wyższą przepływność nic nie daje. Cała ceremonia trwa trzy minuty i jest wykonywana bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@AliAs99, przedstawione zestawienie dotyczące wspomnianej karty TBS 6928, można właściwie analogicznie odnieść do większości urządzeń w tym i dekoderów sat dysponujących slotami CI, które są dostępne na polskim rynku.

 

I w tym kontekście jedynym i najbardziej kompatybilnym z C+ modułem jest dwu strumieniowy Aston 2, na którym działa większość splitterów.

 

Co do wielosystemowych, to generalnie nie polecałbym żadnego.

 

@leon500, Dzięki Wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

@DAN-SAT, to co napisałeś brzmi cośkolwiek enigmatycznie, więc raczej rozwijaj myśli, bo takie wyrwane z kontekstu są zupełnie ni przypiął, ni przyłatał.

 

Któż to niby jest takim złym wilkiem, że odmawia supportu swojemu produktowi, producent telewizora, dekodera, czy może samego modułu?

 

A może wszyscy zusammen do kupy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że się nie da, bo to zwykle niekompatybilne wstecz standardy, ale zerknijcie na ten idiotyczny opis na stronie C+:

 

http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... 01846.html

 

Cytat z tej strony:

 

"CAM - moduł dostępu warunkowego. Urządzenie, które po zainstalowaniu w tunerze cyfrowym, współpracując z kartą abonencką , umożliwia odbiór programów w określonym systemie kodowania: MediaGuard. CAM-y do odbioru HDTV wprowadzone przez CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. zostały przetestowane przez CYFRĘ+ pod kątem poprawnej współpracy z kartami abonenckimi. W związku z powyższym są kompatybilne z tunerami cyfrowymi dostępnymi na rynku, posiadającymi gniazda Common Interface (CI) na zewnętrzne moduły dostępu. CAM z oferty sprzedażowej CYFRY+ jest jednostrumieniowy.

 

To jest po prostu skandal !

 

Znów robią złą robotę, bo wprowadzają potencjalnych nabywców tych modułów w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosacy Swiatło trochę mnie zastanawia co napisałeś z tą niekompatybilnością wsteczną.

Zakupiłem TV LG DM2350D-PZ, nawet chyba ten sam co był w świątecznej promocji cyfry pod kątem dokupienia do TV modułu Cyfry. Ten TV ma gniazdo CI. Jestem trochę zdziwiony bo jeszcze kilka dni temu w cyfrze była promocja dla nowych abonentów, którzy okazując rachunek na zakup wybranych modeli LG (nie mojego co prawda tylko większe ale też z gniazdem CI) mogli otrzymać ten moduł w bezpłatne użytkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło

Ten opis modułu CAM na stronie CYFRY+ pochodzi jeszcze z czasów, gdy CYFRA+ udostępniała swoje "stare" moduły CAM (CI bez "plusa").

Jak widać, po ich wycofaniu i wprowadzeniu tych nowych z "plusem", opis na stronie CYFRY+ pozostał niezmieniony.

W chwili obecnej rzeczywiście wprowadza w błąd. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Obecnie C+ nie oferuje żadnych innych modułów, jak tylko moduły "CYFRA+ HD CI+", które to jak wiadomo mogą pracować jedynie w odbiornikach obsługujących standard "CI+".

 

Tak się składa, że większość telewizorów, w tym również telewizory z tunerami sat, obsługuje standard "CI+", więc tu akurat nie ma większych problemów.

 

Problem stanowią natomiast dekodery satelitarne, które w większości obsługują jedynie standard "CI" (bez plusa), tak więc informacje zawarte na stronie C+, dotyczące ich modułu wykonanego w standardzie "CI+", a który to moduł posiada oprogramowanie nie umożliwiające korzystanie z niego na urządzeniach obsługujących jedynie standard "CI", są mylne i mogą narażać potencjalnych ich nabywców na straty.

 

Kolejna wpadka spółki CANAL+ Cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło - to mnie uspokoiłeś, bo już pomyślałem, że do LG będę musiał wyciągać z szafy zostawionego na wszelki wypadek SAGEMCOMA a ta koncepcja mi zupełnie nie pasowała. Tym samym rozumiem, że Sagemcom może powędrować na sprzedaż na "alledrogo" a ja mogę zakupić moduł cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do telewizora z tunerem sat, obsługującego moduły wykonane w standardzie "CI+", można śmiało brać, ale wolałbym się wprzódy upewnić, czy aby jednak na pewno ów "wspaniały" moduł C+ będzie działał w tym konkretnie modelu LG, bo Cyfra+ dawała już tyle razy ciała, że wygląda na to, że jeden raz więcej, czy mniej nie robi im już większej różnicy. ;)

 

Spływa po nich jak po wodnym ptactwie. :)

 

ps.

@ebola1972, na Twoim miejscu nie wyzbywałbym się tak szybko Sagema, a skąd wiesz, czy za kilka miesięcy, kiedy połączą się z n, nie powstanie jakaś nowa koncepcja?

To nie wiesz, że dobro klientów, to ostatni priorytet w tej dziwnej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

@ebola1972, na Twoim miejscu nie wyzbywałbym się tak szybko Sagema, a skąd wiesz, czy za kilka miesięcy, kiedy połączą się z n, nie powstanie jakaś nowa koncepcja?

To nie wiesz, że dobro klientów, to ostatni priorytet w tej dziwnej firmie?

 

ostatnio jest trochę lepiej z tym traktowaniem klientów - 2 dni temu pozytywna odpowiedź mi przyszła na reklamację, bo konsultant się "pomylił" przy przedłużaniu umowy z MR z 5zł zrobił na 15zł :lol2: ale to dotyczyło jeszcze umowy przed wypowiedzeniem, obecnie MR jest za free.

Miejmy nadzieję, że swoich klientów cyfra będzie traktować coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło - to mnie uspokoiłeś, bo już pomyślałem, że do LG będę musiał wyciągać z szafy zostawionego na wszelki wypadek SAGEMCOMA a ta koncepcja mi zupełnie nie pasowała. Tym samym rozumiem, że Sagemcom może powędrować na sprzedaż na "alledrogo" a ja mogę zakupić moduł cyfry.

Musisz jednak podłączyć swojego Sagemcoma, bo twój monitorek LG DM2350D-PZ nie ma wbudowanego tunera satelitarnego więc moduł cyfry Ci się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...