Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Objaśnijcie mnie jak to jest z Astonami. Pamiętam jak była dostępna wersja 2.23 za ~300zł to były one dwustrumieniowe. Teraz mamy wersję 2.26 i w sklepie Hollex mamy dwa modele tego modułu, jeden za 349zł http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/266-modul-astoncrypt-2-26-seca-ci i drugi za 769zł http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1814-modul-astoncrypt-dual-2-26-seca-ci I teraz jak to w końcu jest, ten tańszy stracił możliwość jednoczesnego dekodowania dwóch strumieni i w ten sposób powstała wersja droższa która to potrafi, czy też może ten tańszy dalej potrafi dekodować dwa strumienie, a droższy nie tylko to potrafi, ale może znacznie więcej? Pogubiłem się w tym i proszę o rozwianie moich wątpliwości. Chciałbym kupić Astona dwustrumieniowego, ale wystarczyłyby mi wersja tańsza, bez wodotrysków które może potrafi wersja droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Astony w wersji PRO różnią się obsługą wielości strumieni i tak np. ASTON 12 PRO, obsługuje aż 12 strumieni, ale za to kosztuje ponad 2,5 tys złociszy.

 

Moduły w wersji PRO, jak sama nazwa sugeruje nie są dla amatorów i znajdują zastosowanie w stacjach czołowych.

 

Możesz więc spokojnie kupić zwykłego dwu strumieniowego ASTONA2 za 300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę mi się rozjaśniło w głowie. Jednak dalej nie rozumiem jaka jest różnica między podlinkowanymi Astonami. Jeden i drugi 2.26. Dasz rade przybliżyć mi tę różnicę? W zaletach tego droższego napisane jest "profesjonalna wersja dla 2 kanałów". I już się gubię. Dwa kanały? Dwa strumienie? Albo diabli wiedzą ile i czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ASTON 2 w wersji amatorskiej, jest przeznaczony do pracy w dekoderach typu twin i umożliwia jednoczesne oglądanie kodowanego kanału i nagrywanie innego kodowanego.

 

Wersje PRO są raczej dla amatorów mało przydatne i stosuje się je przy udostępnianiu tv sat mnogiej liczbie oglądaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASTON 2 w wersji amatorskiej, jest przeznaczony do pracy w dekoderach typu twin i umożliwia jednoczesne oglądanie kodowanego kanału i nagrywanie innego kodowanego.

A dokładniej mówiąc umożliwia jednoczesne oglądanie kodowanego kanału i nagrywanie innego kodowanego ale w wersji zakodowanej. Nie da rady dekodować dwóch zakodowanych programów jednocześnie. Później już od tunera zależy w jaki sposób zdekoduje ten nagrany, zakodowany materiał (np. podczas jego oglądania). Zalet wersji PRO z tego co wiem nie wykorzystuje żaden normalny (czyli wszystkie dostępne Twin) tuner - moduł będzie w nich działał dokładnie tak jak tańsza wersja. Chyba, że ostatnio ktoś wypuścił jakąś aktualizację softu - wtedy byłaby możliwość jednoczesnego dekodowania dwóch strumieni (oglądanego i nagrywanego lub dwóch nagrywanych kodowanych programów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To mój pierwszy post więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Od kilku dni jestem posiadaczem modułu CAM CI+. Używam go do TV Samsung PS51D6900. Generalnie wszystko jest ok poza jednym, nie wyświetla przewodnika programów, czyli EPG - ale tego zbiorczego. Co ciekawe, na bieżąco oglądanym kanale informacja o nim wraz z rozszerzonym opisem działa (choć nie zawsze z polskimi znakami). Przeryłem net ale poza stwierdzeniami, że nie ma polskich znaków, że działa dobrze, nie znalazłem odpowiedzi. Zadałem pytanie na infolinii Samsunga, ale mnie zlali stwierdzeniem, że nie gwarantują współpracy ich TV z każdym modułem. Natomiast z Cyfry otrzymałem informację "utrudnienia w odbiorze EPG mogą wynikać z błędnych parametrów dla listy kanałów. Proszę o sprawdzenie na podstawie w/w parametrów ustawień dla programów na własnej liście kanałów. W razie niezgodności proszę o usunięcie pozycji z błędnymi parametrami i wprowadzenie właściwych wartości."

I tu mam wątpliwość - bo jak mam wprowadzić właściwe parametry ustawień - TV nie ma opcji edycji częstotliwości dla zaczytanych programów, więcej, nie można sprawdzić tych parametrów dla każdego kanału (chyba, że ja nie potrafię znaleźć). A może ktoś rozwiązał ten temat?

I druga sprawa - z informacji Cyfry wynika, że ich moduł jest jednostrumieniowy, czyli uniemożliwia nagrywanie. Czy wg was warto więc zainwestować w podawany wyżej moduł Astona by móc nagrywać?

 

raz jeszcze witam i czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki niby sposób CAM "CYFRA+ HD CI+" ma Ci uniemożliwić nagrywanie?

 

O ile mi wiadomo to na razie nie wprowadzono żadnych restrykcji, więc możesz nagrywać na kanale, który aktualnie masz włączony.

 

Co do błędów w EPG, to przecież nie rzecz modułu, tylko odbiornika sat, a w tym konkretnie wypadku telewizora.

 

Jeśli nie masz w telewizorze możliwości edycji ustawień poszczególnych kanałów, to poszukaj edytora list do Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość surfer

Temat załatwiony. Problemem okazało się złe ustawienie czasu w TV. Należy przestawić czas o +2 godziny a nie jak wynika ze strefy czasowej jedynie o 1.

 

Niosący Światło - chodziło mi o jednoczesne nagrywanie jednego i oglądanie innego kanału - tego moduł cyfry nie zapewnia. Zresztą polecany przez Ciebie moduł Astona z linków wyżej (za 300, a dokładniej obecnie za 349 zł) również nie bo jest jednostrumieniowy. Taką możliwość daje dopiero drugi z podanych Astonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co Ty @surfer opowiadasz? :)

 

Moduł Aston 2 w wersji amatorskiej jest modułem dwu strumieniowym do zastosowania w odbiornikach twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy modułu ci+ cyfry jak wam odbiera bo u mnie co jakiś czas wskakuje piksezola głównie na kanałach HD (na dekoderze cyfry jest ok). Cyfra mówi ze to wina anteny spec od anteny przyszedł i powiedział że antena ok i sygnał jest bdb i że moduły ci+ sprawiają problemy, tak więc nie wiadomo o co chodzi. Też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@rraaffiixx, rozpocznij procedurę reklamacyjną, a po jej niepomyślnym dla Ciebie zakończeniu od razu uderzaj do Rzecznika Konsumentów.

 

To jedyna droga przy rozmowach z C+, która coraz częściej zachowuje się w tych sprawach niezwykle arogancko.

 

Takie działanie modułu jak opisałeś nie jest normalne i absolutnie nie powinno mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty @surfer opowiadasz? :)

 

Moduł Aston 2 w wersji amatorskiej jest modułem dwu strumieniowym do zastosowania w odbiornikach twin.

 

Niosący światło - rozumiem, że sprzedawca nie wie co oferuje klientom? :jupi: I żeby było jasne, pytałem o ten http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/266-modul-astoncrypt-2-26-seca-ci moduł i o takim się wypowiadałem.Dwustrumieniowy kosztuje 769 zł. Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale chyba umiejętność czytania mi została ;)

 

Tu masz odpowiedź ze sklepu Hollax

 

"From: Hollex Sat Systems

Moduł Aston jest przeznaczony dla kart Cyfry+ i bezproblemowo współpracuje z kartą ale nie jest identyczny jak CyfraPlus CI+.

Nie jest modułem dwustrumieniowym.

Taki sam tylko dwustrumieniowy jest tu:

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1814-modul-astoncrypt-dual-2-26-seca-ci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@surfer jak pragnę zdrowia nie rób kolego z siebie kompletnego greenhorna i zamiast zdawać się tylko na komentarz hollexu, który nawiasem mówiąc moim zdaniem źle odczytałeś, poświęć odrobinę czasu by podłubać o tym module w internecie.

 

Moduł ASTON 2 (ten z zieloną diodą), jest ZAWSZE przynajmniej dwu strumieniowy.

 

Oczywiście istnieją też jego profesjonalne wersje, które obsługują więcej strumieni, ale nie mówimy tu o modułach PRO, tylko o zwykłych amatorskich i są one konkretnie do dekoderów twin, czyli MUSZĄ obsługiwać dwustrumieniowość.

 

Reasumując, moduł ASTON 2 jest modułem dwu strumieniowym i nie mam w tej sprawie nic więcej do dodania.

 

Kropka.

 

PS.

Tu info od producenta modułów: http://www.aston-france.com/modules/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rraaffiixx, rozpocznij procedurę reklamacyjną, a po jej niepomyślnym dla Ciebie zakończeniu od razu uderzaj do Rzecznika Konsumentów.

 

To jedyna droga przy rozmowach z C+, która coraz częściej zachowuje się w tych sprawach niezwykle arogancko.

 

Takie działanie modułu jak opisałeś nie jest normalne i absolutnie nie powinno mieć miejsca.

Na razie wymienili mi moduł ci+ ale to nic nie zmieniło. Na infolinii twierdzą że to na 100% źle ustawiona antena, koleś od anteny mówi

że antena jest ustawiona dobrze i lepiej nie umie ustawić. Jedni mnie spychają do drugich a mi tv tak odbiera że szlak mnie trafia kurde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@rraaffiixx, jedyny transponder w ofercie C+, który wymaga dosyć precyzyjnego ustawienia anteny, to sławetny 11 (HB 11,411H), dlatego trzeba weryfikować moc sygnału przy ustawianiu anteny właśnie pod kątem tego TP.

 

To obecnie stało się zasadą. :)

 

Niemniej, skoro na dekoderze C+ kanały z tego TP działają Ci bez zarzutu, to winien jest moduł, a nie antena.

 

Rozpatrując jednak już od tej strony, to wina może też leżeć po stronie samego dekodera sat, który obsługuje Twój moduł CI+, choćby z powodu przegrzewania się podzespołów tegoż odbiornika, albo niedoskonałości slotu na moduły CI, co nawiasem mówiąc potrafi się zdarzać.

 

Z jakiego konkretnie korzystasz dekodera sat (producent, model)?

 

PS.

Sugestie o niepoprawnym ustawieniu anteny, to stała śpiewka w CTA, więc zupełnie się tym nie przejmuj, ale jeśli masz możliwość wypróbować swój dekoder z innym modułem np. Astonem 2, to radziłbym to zrobić, żeby wykluczyć udział dekodera w tej usterce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny transponder w ofercie C+, który wymaga dosyć precyzyjnego ustawienia anteny, to sławetny 11 (HB 11,411H), dlatego trzeba weryfikować moc sygnału przy ustawianiu anteny właśnie pod kątem tego TP.

Na HB są słabsze tp niż ten 11. I abstra[beep]ąc od tego że antena jest ustawiona dobrze, to jeśli mowa o module, to jest możliwość wyboru dowolnego tp i w/g niego ustawiania anteny, a nie zdawanie się wyłącznie na to, na co skazuje nas C+. Oczywiście antenę najlepiej ustawiać na max parametrów najsłabszego tp.

Sugestie o niepoprawnym ustawieniu anteny, to stała śpiewka w CTA, więc zupełnie się tym nie przejmuj, ale jeśli masz możliwość wypróbować swój dekoder z innym modułem np. Astonem 2, to radziłbym to zrobić, żeby wykluczyć udział dekodera w tej usterce.

To jest słuszna uwaga i dobra rada. Na marginesie dodam, że mój TV przy odbiorze DVB-T, sile i jakości sygnału 10/10 czasem też potrafi poszatkować obraz, ale jest to na tyle sporadyczne, że nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jackar, nie powiedziałem, że nie ma TP o słabszym sygnale, tylko, że jedenastka wymaga dość precyzyjnego ustawienia, bo TYLKO na tym TP przy spadku jakości (Q), sygnału są zakłócenia w odbiorze.

 

TP o dość słabym sygnale, to dla przykładu również 11.488H, 11.158V, 11.508V, ale nie są one tak wymagające jak 11.411H, gdzie najmniejsze zmiany, potrafią zakłócić przekaz.

 

Dlatego właśnie ustawia się anteny na jedenastkę, a nie na inne TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że jedyny tp w ofercie C+ który wymaga precyzyjnego ustawienia anteny to 11. I to może być prawda. Ale osobiście wolałbym ustawiać na maksymalne wartości siły i jakości sygnału najsłabszego tp będącego na HB. Wtedy siłą rzeczy na tp11 też musi być dobrze. No chyba, że uważasz, że dla tp11 antena może mieć inne ustawienia niż dla pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...