Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

audib6, a dlaczego niby miałby nie działać?

 

Mówiąc prostym językiem, jeśli oprogramowanie odbiornika sat jest dobrze napisane i wzięto pod uwagę wszystkie warianty, to oczywiście będzie działać.

 

Zatem, obojętne co się poprawi, czy firmware odbiorników, na których występuje problem z modułem CYFRA+ HD na TP HB 11.411 H, czy oprogramowanie tegoż modułu.

 

Jednak wydaje się rozwiązaniem bardziej eleganckim, żeby to właśnie C+ naprawiła błąd, który sama wywołała i czym prędzej zamieściła kolejną poprawkę do swojego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gemeralnie biorąc moduł od C+ powinien on dekodować poprawnie w "każdym" wiodącym sprzęcie. Ferguson jaki jest taki jest, ale HF nie był z dolnej półki, a po wpadce z softem od zeszłego roku moduł działał prawidłowo do 11411:) Na tej częstotliwości ni chole... Kartę mam w czytniku teraz w VU+ i śmiga, że miło. W module również. Podwójnie szczęśliwy :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jaką uzyskaliśmy od Cyfry+:

 

- producent modułów wyznaczył termin do 7 dni na dopracowanie oprogramowania, na chwilę obecną nie ma decyzji co do modułów zakupionych przez abonentów.

 

No to pozostaje mi pisać reklamację. Moduł zakupiłem pod koniec października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa organizacyjna, porządkowa - ten wątek traktuje o różnych modułach do obsługi kart Cyfry, dla modułu rozprowadzanego przez Cyfrę jest poświęcony osobny wątek (także w tym dziale), proszę więc o prowadzenie dyskusji o "module od Cyfry" w innym wątku aby nie powstał za duży bajzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... naprawia problem z potrzebą wprowadzania kodu pin na kanałach Polsatu ?

 

Nawet nie mają pojęcia, że taki problem występuje, choć mieli sygnały od wielu użytkowników tych modułów.

 

Gdy rozmawiałem z kimś, kto mieni się być członkiem kierownictwa technicznego działu C+, to próbował mi nawet wmawiać, że ten moduł nie posiada funkcji kontroli rodzicielskiej. :D

 

To istny horror ten techniczny dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przyłączyć się do tematu. Ja ok 2 tygodnie temu stałe się " szczęśliwym" posiadaczem modułu Aston 2.26. Problem pojawił się własnie przy nowych kanałach Cyfry. Tuner fajnie je wyszukał (C+GOL HD, WEEKEND HD ) jednak pojawia się napis "kanał zakodowany".

Gdzie może tkwić problem? Dodam tylko że wszystkie inne kanału działają ok na tunerze z tym modułem.

Instalacja na 100% ok bo w 2 pokoju na tunerze PACE od cyfry w/w kanały świecą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodo106, musisz mieć jakiś wyjątkowo egzotyczny odbiornik sat, bo na większości popularnych ASTON 2 z HB 11,411 H działa wprost idealnie (sprawdzałem na Fergusonach i Opticumach) i to bez względu na numer firmware modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodo106, musisz mieć jakiś wyjątkowo egzotyczny odbiornik sat, bo na większości popularnych ASTON 2 z HB 11,411 H działa wprost idealnie (sprawdzałem na Fergusonach i Opticumach) i to bez względu na numer firmware modułu.

No nie wiem czy to taka egzotyka. Jest to TV Panasonic P42GT20E. Ale widze że nie tylko ja mam problem z tym tv (bądź modułem) . Pewnie więcej użytkowników Panasoniców się odezwie i może w końcu znajdzie się na to lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodo106, widzisz, to jest tak jak w pewnej reklamie, w której babcia opowiadała, że: "Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". :)

 

Dlatego więc uważam montowanie tunerów DVB-S, czy DVB-S2 w telewizorach za dość ekscentryczny pomysł.

Co innego tunery DVB-T, czy DVB-C, które nie stawiają takich wymagań.

 

Warto zatem odżałować parę złotych i kupić odbiornik sat z prawdziwego zdarzenia, bo raczej bym nie liczył na to, że koncern Matsu[beep]a zrobi poprawkę firmware swoich telewizorów, tylko dlatego, że owo oprogramowanie nie radzi sobie ze współpracą z CAMem ASTON 2 i to jedynie na jednym TP, jednego medialnego sprzedawcy.

 

Niemniej piszcie do supportu Panasonica, może coś zaradzą.

 

PS.

Przepraszam, ale muszę spytać, jesteś pewien, że Twój telewizor ma wmontowany tuner DVB-S2, a nie tylko DVB-S, bo tak prześledziłem specyfikację i wynika, że raczej ten drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy i bardzo chętnie potwierdzam ,że jest problem z modułami CAM na telewizorach Panasonica.

Posiadam Vierę TX-P50VT20E i na obydwu modułach od poczatku są problemy z kanałami HD, posiadam Full opcję Cyfra+.

Na module Aston ver. 2.23 od początku są problemy z kanałami na częstotliwościach :11258H i12265V (pixeloza i zawiechy) i oczywiście nie działają ten nowe kanały HD na TP 11411 (kanał zakodowany).

Na oryginalnym z Cyfry+ jest to samo plus na kanale Eurosport2 HD również (kanał zakodowany) ,posiadam oprogramowanie 11.

Panasonic już wymienił tuner i inne klamoty i ciagle problem nie znika.

Czaszę posiadam 120cm siła sygnału jest 100% jakość na wszystkich HD min 75%(wskaznik zawsze na zielono).

Z cyfrą+ rozmawiałem już kilkadziesiąt razy i twierdzą że to problem telewizora.

A servis od TV że to problem z Cyfrą i tak w kółko.

Chyba mają rcję Ci koledzy , którzy twierdzą że lepiej jest kupić porządny tuner zewnętrzny.

z drugiej strony doczytałem że podobno tunery w TV generują lepszy obraz HD (brak przewodów transmisyjnych).

Co otym sądzicie ?

I drugie pytanie jaki tuner zewnetrzy generuje njlepszy obraz , co propunujecie ?

nie musie mieć bajerów nie przewiduje nagrywać) cena obojętna.

Dzieki ,Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery wewnętrzne generują lepszy obraz? Ja bym powiedział odwrotnie bo wewnątrz TV dochodzą zakłocenia od innych podzespołów TV (mimo że są ekrany).

A z drugiej strony kabel HDMI, jakie on może wnosić pogorszenie obrazu? Bzdura. Jakość obrazu zależy przede wszystkim od podzepołów tunera.

Gdzieś czytałem na forum plazm Panasonic że pixelozę na kanałach HD usunięto w serwisie wymieniając tuner dvb-s2, ekran i jakiś kabel i to ponoć pomogło.

Sam się przymierzam do tego TV (lub 30E) i mnie nie pocieszyłeś. Na szczęście nie mam modułów, zawsze wolałem całe dekoderki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, tunery w TV generują lepszy obraz. Ale najlepszy obraz mogą generować operatorzy, niestety rzadko korzystają z tej możliwości :( W dekoderze też dochodzą zakłócenia od innych podzespołów, szczególnie zasilacza który jest dużo bliżej niż w TV.

 

Obraz przesyłany z dowolnego źródła zewnętrznego do TV jest ponownie przetwarzany i dopasowany, stąd w wielu przypadkach widać różnice w wyświetlaniu obrazu na różnych TV. Natomiast kosmicznej różnicy nie ma bo jak zostało to już udowodnione kanały HD w Polsce są HD almost a nie full HD czy nawet HD ready.

 

Panasonik ma porządny tuner, który szybko przełącza kanały. Problemy jakie pojawiają się ewidentnie są wynikiem błędów w oprogramowaniu. W Niemczech z HD+ nie ma żadnych problemów. Natomiast jeśli chodzi o wygodę obsługi tunera w Panasoniku to w zależności od modelu może być bardzo uciążliwe układanie kanałów. Nie ma też żadnego edytora do plików list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...