Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalna informacja na temat modułów CAM od C+

 

W związku z planowanymi zmianami technicznymi, od dziś wycofane zostają ze sprzedaży wszystkie Moduły CAM. Moduły będące na stanie dystrybutorów zostały zablokowane w systemie informatycznym i będą odebrane z punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem na czym będą polegać te zmiany. Dlaczego tak ciężko jest z dostępnością modułów u dwóch największych platform w Polsce?

Wiele osób posiada odbiorniki z tunerem SAT, stosowanie dodatkowego dekodera staje się niewygodne.. inny aspekt (oszczędność energii gdy używamy modułów CI/CI+) został omówiony na satkrak 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł Cyfry i na nowym tr. 11411 są prawdziwe jaja. Nie dosyć że nie jest on w stanie nic zdekodować, to jeszcze ... blokuje "kanały" niekodowane - czyli plansze cyfry. Jak mam włożony moduł to jest informacja "kanał zakodowany" , bez modułu - widoczna jest plansza.

Ciekaw jestem co teraz cyfra zrobi - bo chyba tych felernych modułów na rynku jest dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie moduł CAM CYFRY+ SmarDTV (aktualizacja 11) i starego Fergusona AF-7318UCI. I wszystko hula. :-) Rozważam jednak zakup nowego tunera, już "HD". Mam na oku tuner Opticum HD9600 Prima. Ponieważ ma on wejście na moduł CI, a czytnik kart (dwa) tylko w systemie Conax, teoretycznie działałby też z modułem CAM CYFRY+. Dlatego też bardzo zmartwiła mnie ta sytuacja z tymi modułami CYFRY+. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni to chyba "odpuszczę" sobie ten Opticum, a kupię coś ze stajni Fergusona (coś z serii Ariva) z czytnikiem uniwersalnym. A moduł CAM CYFRY+ będę używał jedynie na wypadek ewentualnych problemów z przechodzeniem uprawnień do karty CYFRY+ znajdującej się w czytniku uniwersalnym Fergusona. Nie chcę brać od CYFRY+ drugiego dekodera (mam tylko jeden, do Multiroom'u). Chciałbym mieć zachowaną możliwość odbioru CYFRY+ na niezależnym dekoderze.

Nie ukrywam jednak, że wolałbym bardziej chyba ten Opticum, gdyż naczytałem się, że te Arivy Fergusona nie są zbyt stabilne, że często szwankują, zawieszają się itp.

Dobrze by było, gdyby CYFRA+ zrobiła coś z tym problemem odnośnie swoich modułów CAM. Żeby wypuściła jakąś aktualizację oprogramowania do tych modułów albo co... :roll: Bo to byłby ogromny cios dla posiadaczy tych modułów i tunerów nie posiadających uniwersalnego czytnika kart, a nie mających jednocześnie "ochoty" na korzystanie z dodatkowego, dedykowanego dekodera CYFRY+. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł Cyfry i na nowym tr. 11411 są prawdziwe jaja. Nie dosyć że nie jest on w stanie nic zdekodować, to jeszcze ... blokuje "kanały" niekodowane - czyli plansze cyfry. Jak mam włożony moduł to jest informacja "kanał zakodowany" , bez modułu - widoczna jest plansza.

Ciekaw jestem co teraz cyfra zrobi - bo chyba tych felernych modułów na rynku jest dość dużo.

Prawdopodobnie nie jest to wina samego modułu lecz w jakim dekoderze jest włożony moduł.

Miałem kiedyś podobny przypadek,poszedłem do kolegi włożyłem moduł do innego tunera i zero problemów.

Poprawiło się dopiero gdy wyszedł nowy soft do mego tunera.

Obecnie nie korzystam z modułu C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy C+ nastarczy odbiorników sat, by zadośćuczynić wszystkim tym, którzy kupili od nich moduły CYFRA+ HD, i czy nie taniej by im było zabiegać o jak najszybszą aktualizację oprogramowania tego urządzenia, bo w końcu, np. ASTON 2, odbiera z tego transpondera bez zarzutu, więc to nie jest tak, że moduły nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie moduł CAM CYFRY+ SmarDTV (aktualizacja 11) i starego Fergusona AF-7318UCI. I wszystko hula. :-) Rozważam jednak zakup nowego tunera, już "HD". Mam na oku tuner Opticum HD9600 Prima. Ponieważ ma on wejście na moduł CI, a czytnik kart (dwa) tylko w systemie Conax, teoretycznie działałby też z modułem CAM CYFRY+. Dlatego też bardzo zmartwiła mnie ta sytuacja z tymi modułami CYFRY+. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni to chyba "odpuszczę" sobie ten Opticum, a kupię coś ze stajni Fergusona (coś z serii Ariva) z czytnikiem uniwersalnym. A moduł CAM CYFRY+ będę używał jedynie na wypadek ewentualnych problemów z przechodzeniem uprawnień do karty CYFRY+ znajdującej się w czytniku uniwersalnym Fergusona. Nie chcę brać od CYFRY+ drugiego dekodera (mam tylko jeden, do Multiroom'u). Chciałbym mieć zachowaną możliwość odbioru CYFRY+ na niezależnym dekoderze.

Nie ukrywam jednak, że wolałbym bardziej chyba ten Opticum, gdyż naczytałem się, że te Arivy Fergusona nie są zbyt stabilne, że często szwankują, zawieszają się itp.

Dobrze by było, gdyby CYFRA+ zrobiła coś z tym problemem odnośnie swoich modułów CAM. Żeby wypuściła jakąś aktualizację oprogramowania do tych modułów albo co... :roll: Bo to byłby ogromny cios dla posiadaczy tych modułów i tunerów nie posiadających uniwersalnego czytnika kart, a nie mających jednocześnie "ochoty" na korzystanie z dodatkowego, dedykowanego dekodera CYFRY+. :/

W Opticum zmienisz soft i bedziesz mial uniwersalne czytniki kart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy C+ nastarczy odbiorników sat, by zadośćuczynić wszystkim tym, którzy kupili od nich moduły CYFRA+ HD, i czy nie taniej by im było zabiegać o jak najszybszą aktualizację oprogramowania tego urządzenia, bo w końcu, np. ASTON 2, odbiera z tego transpondera bez zarzutu, więc to nie jest tak, że moduły nie dają rady.

Co z tego że moga wymienic moduł CAM C+ na dekoder, jak uniwersalności jaka daje tuner własny nic nie zastapi. Przybedzie tylko dodatkowe pudełko pod telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi-s, oczywiście rozumiem jakie możliwości dają odbiorniki niezależne, bo sam z nich korzystam, ale jeśli można mieć dostęp do usługi VoD za free, to dlaczego nie skorzystać?

 

No powiedz sam.

 

W końcu płacisz za to i tak, a mając odbiornik niezależny nawet nie zajrzysz do tej oferty, więc może warto się nad tym pochylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie moduł CAM CYFRY+ SmarDTV (aktualizacja 11) i starego Fergusona AF-7318UCI. I wszystko hula. :-):/

 

A jakim cudem odbierasz kanały HD i to w S2 na tym tunerze? O ile się nie mylę jest to przecież tuner SD.

Problemy dotyczą takich kanałów których na tym tunerze nie odbierzesz :)

 

Ja wkładałem CAM (ten nieszczęsny SmarDTV (aktualizacja 11)) do 2 tunerów - Topfield i X7 i na obu kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrmal6666

Hmm, przed napisaniem powyższego posta mogłeś jeszcze zajrzeć do mojego podpisu. ;)

Nie napisałem nigdzie, że odbieram kanały HD na moim "Ferdku". Nie mam ich też w swoim pakiecie. Mam pakiet "Optimum" bez opcji HD.

Oczywiście, mój tuner jest już leciwy i nie może odbierać kanałów HD (nie obsługuje DVB-S2 i MPEG-4).

W chwili obecnej nie posiadam także telewizora HD, tylko zwykły "kineskop", dlatego też wiem, że na tę chwilę opisywany w tym temacie problem z modułem CYFRY+ mnie nie dotyczy. Jednak planuję za jakiś czas wymienić telewizor na jakiś LCD Full HD. A ponieważ CYFRA+ wprowadza wersje HD swoich własnych kanałów tematycznych to planuję także kupno nowego, własnego, niezależnego odbiornika satelitarnego. Najlepiej takiego, który posiada czytnik uniwersalny (prawidłowo współpracujący z kartami CYFRY+) lub w którym mógłbym korzystać z posiadanego przeze mnie modułu CAM CYFRY+.

 

@arczin1

Wiem, że w Opticumie można zmienić oprogramowanie na takie, które zamienia czytnik Conax na czytnik uniwersalny. Czytałem (także na tym Forum), że tego typu oprogramowanie nie jest autoryzowane przez producenta, czyli firmę Globo i że wgranie takiego nieautoryzowanego softu powoduje utratę gwarancji. A także, że po wgraniu takiego softu te Opticumy znacznie bardziej się grzeją, przez co tracą stabilność działaniu. Ja natomiast nie chcę mieć z takiego powodu jakichkolwiek problemów z tunerem. Zależy mi, aby działał stabilnie i prawidłowo bez jakiegokolwiek kombinowania. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalne stanowisko C+ odnosnie modulów cam (od cyfry) z ktorymi jest problem:

Problemy z odbiorem programów z nowego transpondera nr.11 (11411H) są nam znane.

Dziękujemy za zgłoszenie, przepraszamy za niedogodności. Pracujemy nad usunięciem usterki. Serdecznie prosimy o cierpliwość. Przewidujemy, że w ciągu 7 dni uda nam się znaleźć stosowne rozwiązanie.

 

Dodatkowo:

Przewidywany jest problem z odbiorem na niektórych seriach CAM - ów drugiej generacji (numery seryjne, po odrzuceniu ostatnich 2 cyfr kontrolnych z zakresu od 4001 do 14000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki trochę nietypowy problem. Na co dzień używam odbiornika Technisat Digicorder HD S2X Plus z modułem Aston 2.23. Wszystkie kanały z nowego tp. działają bez zarzutu ale nie w tym rzecz. Ostatnio, czytając dyskusje nt. problemów z modułem od Cyfry+, wygrzebałem go z szafy gdzie leżał i odpoczywał. Praktycznie od początku go nie używałem bo miałem Astona, stąd dopiero teraz zaobserwowałem pewien problem. Mianowicie oryginalny moduł Cyfry+ nie chce działać poprawnie w Technisacie. Odkodowuje TVP1 ale na każdym innym kanale pojawiają się zakłócenia zupełnie jakby moduł nie potrafił odkodować strumienia - pojawia się obraz w mozaikę i "skaczący" dźwięk. Na niektórych kanałach w ogóle nie pojawia się obraz. Zaciekawiony takim stanem rzeczy przełożyłem moduł do poczciwego, używanego sporadycznie Opticum 9500HD i o dziwo moduł działa poprawnie.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją? Moduł Aston działa bez najmniejszych problemów w Technisacie podobnie jak moduł CP czy TNK. Czy jest to zatem niezgodność modułu Cyfry+ z Technisatem Digicorder HD S2X Plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak też mam na swoim Technisacie Digicorderze - moduł od Cyfry odmawia wspólpracy na wszystkich kanałach z FEC 5/6 (również tych SD). Mam tych modułów 3 sztuki - 1 z wersją 4 i 2 z wersją 11. Ten z wersją 4 ma problemy tylko z HD z nowego transpondera Cyfry, te dwa pozostałe dławią się na wszystkim co ma FEC o wartości ułamka mniejszej niż 3/4.

 

Jednak problem z nowym transponderem i modułami C+ występuje nie z winy Technisata. Sprawdzałem u znajomego na Topfieldzie i tam to samo, ale uwaga - problemów z kanałami SD o FEC 5/6 nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze ja sie z tego ciesze ze tak jest? To CTA musi wysluchiwac tego, a tak naprawde nie maja nic do powiedzenia na ten temat :(

Nie twierdzę że Ty ale to CTA jest stroną do kontaktu i wszystko idzie na to konto. Bo sytuacja jest niestety jak zwykle kompromitująca tego któremu abonent płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u znajomego na Topfieldzie i tam to samo, ale uwaga - problemów z kanałami SD o FEC 5/6 nie było.

To podobnie jak u mnie - kiedy moduł przełożę do poczciwego Opticum 9500HD kanały działają poprawnie. Pocieszające, że to nie wina dekodera :) Choć oczywiście marne to pocieszenie... Miejmy nadzieję, że może ta aktualizacja co to ją Cyfra+ planuje udostępnić, coś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...