Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie czy MATRIX CAM Reborn

Uniwersalny moduł dostępu wersja ZCAS 1.1.

Następca Matrix Revolution oraz Reloaded, bedzie dzialal sprawnie z karta Cyfra plus. juz raz kupilam modul i sie nie nadawal, wiec nie chcaialym znowu ryzykowac??

 

Moduł obsługuje systemy kodowania :

 

Seca 1/2 i 3 w SD

 

Viaccess 1/2

 

Irdeto 1/2

 

Betacrypt

 

Cryptoworks

 

Conax MTV, TNK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

w najbliższym czasie planuje zakup modułu do C+, aktualnie posiadam kartę C+ w czytniku uniwersalnym, moduł CI Polsatu, w niedalekiej przyszłości jest szansa na zakup karty HD+, a także Canalsatu i tutaj pytanie do Was: dla C+ i Canalsatu lepiej iść w Astona czy Diablo? Canalsat prawdopodobnie w Viaccess będzie karta więc Astron się nie sprawdzi, a dla samej C+ dawać ponad 300zł za moduł to mija się z celem. Wiem, że karty Canalsatu są też w Seca i wtedy Aston się sprawdzi ;) Chcę mieć możliwie najstabilniejszy moduł, z legalnym softem (nie bawią mnie już e.m.u. czy inne cuda). Oba moduły są w podobnych cenach, na tą chwilę bliżej mi do Diablo.

 

Jak ktoś ma doświadczenie z wyżej wymienionymi modułami to prosiłbym o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston jest lepszy do Cyfry+, szybciej przełącza kanały ale Diablo może działać na raz z dwoma kartami (ma dwa czytniki), więc niezależnie czym byłby Canalsat kodowany będzie odpowiedni. Jakość obrazu ta sama. Co do HD+ to tylko Diablo 2, wszystko inne poza oryginalnym modułem który działa tylko w CI+ to jedna wielka porażka i niestety na Diablo 2 musi być wgrany mało legalny soft Ipnosys, ale zakładamy twoje dobre intencję i że ORF nie będzie Cię interesował.

 

Porównuję Aston 2.26 (najnowszy) i Diablo 2 HW 4.0 z Ipnosys 0.33 (najnowszy). Oba są stabilne. Jeśli myślisz o Cyfrze+ i Canalsat będzie w SECA, to weź Astona. Ale tak jak to przedstawiłem jeś.i jeszcze HD+ i chciałbyś mieć na raz obie karty w module (np. w TV z tunerem SAT) to Diablo 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierząc w opis na Hollexie to karta HD+ chodzi w czytniku mojego tunera po zmianie softu więc byłby układ: Astron/Diablo + Polsat + karta HD+ w czytniku. Dziś otrzymałem info, że dostaję roczny kontrakt w Szwajcarii więc całe zakupy idą na dalszy plan i będę korzystał z tamtejszego DVB-T, Francja w pobliżu także obejdę się bez satelity przez jakiś czas :)

Astona pewnie kupię, od dawna chcę to zrobić tylko odstraszała mnie cena, a Canalsat interesuje mnie tylko w Seca (tak są a'la carte kodowane). Edukacja przestała mnie bawić: swego czasu miałem wszystko co chciałem, a teraz wyrosłem już z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jako że mój LG 42 375s posiada wbudowany tuner sat i wejście na moduł cam

zastanawiam się czy lepiej zmienić dekoder cyfy na jakiś HD bo obecnie posiadam SD z wyjściem euro

czy może kupić moduł CAM za modułem CAM przemawia dla mnie opcja sterowania i TV i SAT jednym pilotem od TV

 

 

Jak wy to widzicie jakie są wady zalety obydwu rozwiązań

 

cena dekodera tak do 300-350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrębne, niezależne odbiorniki sat, mają o niebo większe możliwości, niż tunery wbudowane w telewizory, jeśli więc jesteś prawdziwym fanem telewizji satelitarnej, to absolutnie nie będziesz się dłużej nad tym zastanawiał.

 

Jeśli jednaj zadowala Cię bierny, w miarę bezproblemowy odbiór oferty C+, to kup moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik satelitarny dowolnego operatora nie ma nawet tyle możliwości co tuner w telewizorze. W niektórych przypadkach TV ma nagrywanie i archiwizowanie nagrań czego nie będzie w dekoderze.

 

Jedynie niezależne odbiorniki na systemach opartych o linuksa dają prawdziwe zadowolenie z korzystania z telewizji satelitarnej, (obsługa obrotnicy, nagrywanie wielu audycji, timeshift, wiele list ulubionych, własna lista kanałów, obsługa wielu operatorów). Od tanich odbiorników lepszy jest dobry telewizor.

 

@konoo moim zdaniem moduł do TV jest najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konoo, zrobisz oczywiście jak będziesz uważał, ale wszystkie funkcjonalności, o których mówił CSA, zawierają najtańsze wersje odbiorników sat, a oczywiście mają znacznie większe możliwości, ot choćby obsługa wielu systemów kodowania, czy zamontowane zwykle dwa czytniki kart i dwa sloty CI na moduły CAM, żeby nie wspomnieć o obsłudze obrotnic.

 

Moduł CAM C+ HD, może i nabędziesz, ale podejrzewam, że w cenie grubo powyżej 200 złotych, a to już zupełnie nieopłacalna sprawa, więc jeśli rzeczywiście zależy Ci na możliwościach, to kupisz zamiast modułu, niezależny odbiornik sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dekoder za darmo dostanie? I czemu grubo ponad? Moduły do Cyfry+ to Aston HD, Cyfra+ CAM HD firmy SCM oraz Diablo i Diablo 2, te dwa ostatnie radzą sobie z dowolną kartą (poza Nagra) a mają dwa czytniki. Ceny wszystkich wymienionych modułów wahają się od 150 do 300zł. Oczywiście polecam Diablo 2 ale nie ma używanych. Tak samo jak świetny Diablo WIFI. Też nie ma używek. Nowe niestety 350zł. Moim zdaniem troszkę przesadzają.

 

Dekoder najtańszy ze slotem CI i czytnikiem kart kosztuje 300zł. Ale jeśli kupować dekoder to porządny z dobrym systemem, media playerem i internetem, taki niestety kosztuje. 500zł za używki wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz właściwie dwa solidne rozwiązania: (nie licząc wydawania kokosów na Diablo)

- moduł Aston Crypt 2 (drożej / szybsze przełączanie kanałów itp)

- moduł Cyfra+ HD (taniej / poprawne działanie "bez szału")

 

Poszukaj na znanym serwisie aukcyjnym. Licz się z wydatkiem co najmniej 200 zł.

Cyfra+ CAM HD firmy SCM

E, od dłuższego czasu są tylko SmardTV :smile: SCMy są dość stare. (jak rozdawali za 49 zł to właściwie same SmardTV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Kudelski kupił od SCM część zajmującą się modułami do telewizji płatnej i SmardTV to nowa nazwa przedsięwzięcia. Ale robią to Ci sami ludzie którzy robili moduły z logiem SCM. Nawiasem mówiąc te same moduły tylko z Nagrą robili dla CP.

 

Wydaje mi się że Diablo 1 ver 2.2 lub ver 2.3 też kupi w granicach 200zł. Jeśli mają oprogramowanie Underworld to będą działać dobrze (najlepiej działał mi na wersji 1.96), unikać trzeba na oprogramowaniu Horizon, jest niedopracowane. oczywiście Diablo 1 jest lepszy niż SCMy ale słabszy niż Aston 2, bo to najlepszy moduł Seca.

 

Dodam jeszcze że jeśli ktoś miał stryczność z modułami Neotion Conax CI+ np. ITI nCAM to te moduły w porównaniu z powyższymi to po prostu żółwie. Jak ktoś ma Astona 2 i wrzuci nagle nCama to może się załamać.

 

@aro Cyfra nie paruje kart więc nie będzie z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

prosze o radę , w domu mam tuner opticum hd x403p , chodzi mi o to czy po zakupie modułu ASTON 1.5 ( taki moge nabyc za dobrą cene) bee mogł oglądac pakiet relaxx( oczywisice po wykupieniu tej opcji). czytnik w dekoderze mam zajety wiec interesuje mnie tylkoodbior tego pakietu za pomoca atona 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy, jeśli do mojego tunera dokupię moduł i przełożę do niego kartę z czytnika to czy wyeliminuje to całkowicie zawieszenia karty przy włączaniu i komunikat kanał zakodowany? Ostatnio często mi się to zdarza, zwłaszcza rano.Czy kanały wyraznie szybciej się przełączają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

prosze o radę , w domu mam tuner opticum hd x403p , chodzi mi o to czy po zakupie modułu ASTON 1.5 ( taki moge nabyc za dobrą cene) bee mogł oglądac pakiet relaxx( oczywisice po wykupieniu tej opcji). czytnik w dekoderze mam zajety wiec interesuje mnie tylkoodbior tego pakietu za pomoca atona 1.5.

Witam.

Na Astonie v1.05 będziesz mógł oglądać wszystkie kanały SD z Cyfry+, kanały hd nie będą działać.

Lepiej chyba dołożyć i kupić Astona v2 lub moduł sprzedawany przez C+ ale w v11 lub inny na którym kanały hd będą działać tymbardziej że 11 listopada już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone przeze mnie - na module Cyfry+ szatkuje jak :censored: !!! Szkoda oczu. Nie da się oglądać! Co 2-3 sekundy 5-cio sekundowa stopklatka, a następnie czarny ekran. Pomaga tylko przełączenie na inny kanał i powrót na XXL, który po bezproblemowych 5 sekundach ropoczyna wyżej opisany cykl od nowa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...