Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@ rraaffiixx, tak podejrzewałem, że jest to telewizor. :)

 

Powiem Ci szczerze, że nie mam zaufania do rozwiązań wszystko w jednym, bo zwykle coś tam w takim układzie szwankuje, więc właściwie trudno powiedzieć co tu jest najsłabszym ogniwem, dopóki nie wypróbujesz na tym TV innego modułu obsługującego karty C+.

 

@jackar, aleś Ty uparty :) .

 

Oczywiście, że teoretycznie ustawianie na najsłabsze ogniwo łańcuszka też przynieść może dobre rezultaty z tą tylko różnicą, że ja za najsłabsze ogniwo pośród TP C+ uważam właśnie TP 11. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cyfra+ własne kanały sportowe dość mocno dopieszcza i czasem występują na nich wysokie bitrate, które niekoniecznie muszą być dobrze tolerowane przez moduł dekodera Twojego telewizora.

 

Dlatego właśnie powinieneś sprawdzić telewizor z innym modułem CI, zanim napiszesz w tej sprawie do supportu Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Taki poziom siły i jakości, to ja mam z "zeza" na 28,2'E i to na najsłabszych TP. :)

 

Nie sugerowałbym się za mocno wskazaniami samsungowego wskaźnika wysterowania anteny, ale podane przez Ciebie wartości, szczególnie siła sygnału, wydają się za małe.

 

Wygląda zatem na to, że ta Twoja antena nie jest ustawiona idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz jak ja jako laik w tych sprawach mam sobie ustawić antenę, ruszać przy włączonych parametrach siły i jakości i patrzyć czy rosną ? Na speca od anteny nie mam co liczyć według niego antena jest ok a moduły CI+ od cyfry są do [beep] i wszyscy z modułami mają takie problemy i on nie chce się tym zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moduły C+, to nie są urządzenia najwyższych lotów, ale te najnowsze, czyli CI+ raczej powinny działać.

 

Zdecydowanie odradzam samodzielne kręcenie anteną, chyba że lubisz eksperymentować i masz dużo czasu. :)

"Fachowiec" , który ustawiał Ci antenę nadaje się do programu "Usterka", jeśli twierdzi, że S-68, to max co potrafi wyciągnąć z anteny.

 

Nie wierzę, żebyś nie miał dostępu do fachowca, który wyposażony jest w odpowiedni sprzęt i wiedzę, by sobie poradzić z wycelowaniem w Hot Birda w wystarczająco precyzyjny sposób, by uzyskać siłę powyżej 80 i jakość 100, co na antenie 80 cm jest absolutnie do uzyskania.

 

Podsumowując:

 

1. ustaw dokładnie antenę

2. sprawdź inny CAM z kartą C+ w swoim TV

 

ps.

Szkoda, że nie opisałeś dokładnie całej sytuacji już w pierwszym swoim poście, oszczędziłoby nam to takiego pitolenia na dwóch stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackar, aleś Ty uparty :) .

Oczywiście, że teoretycznie ustawianie na najsłabsze ogniwo łańcuszka też przynieść może dobre rezultaty z tą tylko różnicą, że ja za najsłabsze ogniwo pośród TP C+ uważam właśnie TP 11. ;)

Czy jestem bardziej uparty od Ciebie? (pytanie retoryczne). Dla oszczędzenia bicia piany i zakończenia jałowej dyskusji proponuję kompromis: Ty ustawiaj antenę w/g tp którego sam uważasz za najsłabszego, a ja będę ustawiał antenę na najsłabszego tp (niekoniecznie z oferty C+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów,

Jaj mam amatorskiego Astona 2.26 w Panasonicu TX-P42VT20E. Odbiór HD na PVR od Cyfry działa bez zakłóceń. Natomiast na Aston przez CI+ w moim Panasonicu mam czasami pikselizację, szczególnie na EuroSportHD i na NationalGeographicHD. Gość od Panasonica (wgrywając nowy soft do TV bo kompletnie nie odbierałem (problem znany w SATkurier) pięciu kanałów C+: Domo+HD, Planeta+HD, TeleToon+HD, Kuchnia+HD i chyba jakiś jeszcze jeden HD z Canal+) doradził, że wystarczy odkręcić śrubkę uziemienia, która jest przy wejściu kabla SAT to wtedy uziemienie od anteny spadnie i nie będzie się obraz pikselizować. Niestety nie wyjaśnił dlaczego... I może podobny problem jest w TV Samsung - a nie w ustawieniach anteny, czy w CAMie. Po wgraniu przez serwis Panasonica nowego softu (choć co pół roku wypuszczają nowe - ten nadal jest niedostępny z Internetu) odbiór wszystkich kanałów Canal+HD (razem z TeleToon, Planeta i Domo) jest idealny, ale cały czas mam jednak problem z EuroSport (w HD i w SD) i NationalGeo-HD. Więc podejrzewam, że nie jest to sprawa modułu. Ja mam siłę sygnału na 95-100% i jakość na ~75-80%, ale to dzięki antenie 110cm (z zezem na Astrę). Śrubki nie odkręciłem - bo mam jeszcze gwarancję, więc nie chcę nic sp[beep].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voitek

Też jestem posiadaczem Astona 2.26 i używam go w TX-P42GT20E, czyli w modelu ciut mniej wypasionym niż Twój, ale z tej samej rodziny, z tym samym firmware. Problemów z pikselozą nie stwierdzam żadnych. Oczywiście też trzeba było wgrywać nowy soft (przez serwis), bo nie było mowy o odbiorze kanałów o których wspominasz. Softu tego raczej nie będzie w Internecie, bo samo jego wgranie jeszcze problemów z odbiorem tych kanałów nie rozwiązuje. Potrzebna jest jeszcze mała zmiana w menu serwisowym i to właśnie z tego powodu tego firmware nie wrzucają do sieci, przerzucając ciężar aktualizacji na serwisy gdyby ktoś sobie tego zawinszował. Własnym staraniem wszedłem w posiadanie tego softu wraz z instrukcją co trzeba zmienić w tym menu serwisowym ;) Swoją drogą, nie wiedziałem że ta śrubka oznaczona --> jest jakimś uziemieniem. Nic tam nie ma podłączonego, ani też instrukcja czegoś takiego nie mówi. Drugie takie "uziemienie" jest przy gnieździe LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Samsungu nie ma żadnej śrubki uziemiającej

Nie chodziło mi o to, że to ma być to samo, ale że może to być wina odbiornika. Spróbuj zapytać w serwisie Samsunga, bo wydaje mi się, że to sprawa odbiornika. No chyba, że cały czas masz słabą jakość sygnału, to najpierw ustaw antenę, a później weź się za TV...

 

Swoją drogą, nie wiedziałem że ta śrubka oznaczona --> jest jakimś uziemieniem...

jackar, Ta śrubka (przynajmniej w moim TV) łączy wewnątrz obudowę i część gniazdka z uziemieniem. ...A jaką masz u siebie jakość odbioru tych konkretnych kanałów bezpośrednio na TV: EuroSportHD, EuroSportHD2, NatGeoHD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja chcialem zapytac czy Ktos z Was uzywa nowego modulu cyfry+.. CI+ z jakims tunerem satelitarnym np.technisat i jak ta wspolpraca wygląda będe wdzieczny za opinie bo zamierzam kupic tuner pod zlacze CI+ i nabyc od Cyfry nowy modul ..obecnie mam astona 2,26 i tuner ferguson 8900hd ktory chcialbym zmienic na inny ..moze mi cos doradzicie? zaznaczam ze chce miec swoj wlasny sprzet ..zawsze tak mialem ..z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...osobiście wolałbym ustawiać na maksymalne wartości siły i jakości sygnału najsłabszego tp będącego na HB...

@jakar To może i ja spróbuję ustawić tak antenę i skończy się problem z pikselizacją na EuroSport. A na który tp Ty ustawiasz w HotBird? Przypilnuję mojego "mistrza", żeby ustawił też na ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja antenę ustawiałem daaawno i jakoś szczęśliwie ustawiłem dobrze. Gdybym miał to robić teraz, domowym sposobem, to wybrałbym 12673MHz V, SR: 29900 (!) i z niego wyciskałbym max osiągów. Tak z ciekawości i na szybko za pomocą telewizora sprawdziłem tp które jako słabe wymienił Niosący Światło i absolutnie wszystkie, łącznie ze słynnym 11411MHz wykazywały się u mnie siłą i jakością sygnału 10/10. Masz dużą antenę i powinieneś pamiętać, że paradoksalnie większa czasza wymaga precyzyjniejszego ustawienia od mniejszej. Pamiętaj również, że zmienić ustawienie potrafi nawet nieumiejętne dokręcanie śrub mocujących. Może problem leży nie w ustawieniu, ale a w konwerterze, przewodzie, "efkach" i co tam tylko jeszcze masz w swojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jackar, spróbuję. Mam w miarę nowe okablowanie, z multiswitchem po drodze (DiSeq/zwrotnica/sumator itd.). Switch Terra 5/12. Ale spróbuję pogonić instalatora, bo kładł mi skrętkę pod LAN i niektóre źle podłączył, więc musi i tak wrócić...

Dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niosący światło - rozumiem, że sprzedawca nie wie co oferuje klientom? :jupi: I żeby było jasne, pytałem o ten http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/266-modul-astoncrypt-2-26-seca-ci moduł i o takim się wypowiadałem.Dwustrumieniowy kosztuje 769 zł. Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale chyba umiejętność czytania mi została ;)

 

Tu masz odpowiedź ze sklepu Hollax

 

"From: Hollex Sat Systems

Moduł Aston jest przeznaczony dla kart Cyfry+ i bezproblemowo współpracuje z kartą ale nie jest identyczny jak CyfraPlus CI+.

Nie jest modułem dwustrumieniowym.

Taki sam tylko dwustrumieniowy jest tu:

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1814-modul-astoncrypt-dual-2-26-seca-ci"

 

Właśnie dzisiaj na głównej stronie SAT Kuriera wyskoczył mi baner reklamowy tego modułu prowadzący do sklepu Hollex. Na banarze można przeczytać, że moduł jest dwustrumieniowy dla PVR Twin. Jest to kolejny dowód, że sprzedawcy w Hollexie nie do końca się orientują we właściwościach sprzedawanych przez siebie towarów. Żeby nie było wątpliwości: baner prowadzi do pierwszego przytoczonego przez Ciebie linku/strony.

http://i45.tinypic.com/2d1vigp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dziś, przedłużając umowę w Cyfrze, zakupiłem ich moduł - no i sprawa trochę się rozjaśniła - jednak to problem z modułem, bo na Astonie 2.26 odbiera gorzej niż na ich module (trochę krószy czas przełączania, lepszy odbiór HD na EuroSport i NG). Poza tym na ich module mam History, a na astonie miałem tylko głos. Natomiast pojawił się inny problem: ich moduł nie chce współpracować z Clone+. Nie mam prawie żadnych kanałów... :?: Jakaś (po)rada?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...