Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jackar - A Tobie w czym (jakim TV lub dekoderze) Aston nie odbierał?

Aston v2.26 + TX-P42GT20E. To model z tej samej rodziny co Twój. Nawet ten sam firmware jest do nich. Na History fonia jest, obraz czarny (nawet nie ma komunikatu że kanał zakodowany). Jakby Ci się udało coś ustalić z "Pana słonikiem" to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest zgrane: W Diablo History działa bez problemu. Ale ciągle nie łapie mi TVP2HD na żadnym z Panasoniców... Kanał znalazłem ręcznie:

już ktoś to podawał ale powtórzę, aby znaleźć TVP2HD trzeba w Telewizorach Panasonic z wewnętrzny tunerem DVB-S i modułem którejś platformy, w menu strojenia ręcznego ustawić częstotliwość transpondera na 12265, polaryzacja Pionowa, ID usługi wpisać 3106, reszta na auto i Zacznij skanowanie. TVP2HD znajdzie pod trochę dziwną nazwą Usługi nazywane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie to samo, ale inni jakoś odbierają...

No i jak włożę do mojego Panasonica Diablo - to nie mam HD na częstotliwości 11410MHz (teleToon+HD, Domo+HD, Planet+HD) - reszta HD tj TVNHD, TVP1HD, TVPHD - ok. Ale mam za to History,

...a w Astonie - odwrotnie: wszystkie HD (poza TVP2HD), ale brak History...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problemu nie stanowi moduł ASTON 2, bo na nim jest pięknie dekodowana cała oferta CYFRY+, tylko niektóre typy telewizorów, w tym wypadku firmy Panasonic.

 

Trzeba zatem pisać do supportu poszczególnych marek telewizorów, których oprogramowanie sprawia problemy we współpracy z tym niezłym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu mi odpowiedzieli ... "to, że moduł Diablo działa w innych konwerterach i telewizorach, to wcale nie znaczy, że jest to wina Panasonica, bo skoro moduł Cyfry w Panasonicu działa, to znaczy że to problem modułu... Na moje pytanie, czy jedynie moduł Cyfry działa w Panasonicu PAN TECHNIK odpowiedział, że tego nie wie, ale skoro CAM Cyfry działa to znaczy, że TV jest ok, a wszystkie inne moduły są be" :?::!::?::brawo::brawo::brawo: Kocham ich za te odpowiedzi, takie bardzo konkretne i do rzeczy... Ale jak poprosiłem o odmowę naprawy na piśmie to mi odpowiedzieli, że nic takiego nie są mi w stanie dać (też konkretnie i do rzeczy) ...Będę jeszcze monitował - ale wątpię :cry: , czy coś zdziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może poproś o tą naprawę też na piśmie. Niech przyjadą i się nad nią biedzą ;) A jak nie będzie możliwości naprawy, a domyślam się że tak będzie, to niech to wpiszą w dokumentację. A Ty już będziesz wiedział co z tym zrobić ;) Oczywiście na czas ewentualnej naprawy nie wyskakuj z innym modułem niż Aston. A gdyby jeszcze dało się stworzyć warunki, w których panu technikowi dałoby się pokazać, że na tym samym Astonie w innym urządzeniu jest wszystko OK, to byłoby idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

@audib6, jeśli już poruszyłeś ten temat, to wypada mi powiedzieć, że za wadliwie działający moduł "CYFRA+ HD", otrzymałem po wielu bojach godziwe zadośćuczynienie, tak w formie gotówkowej, jak i sprzętowej.

 

Nie będę tu sumował ich kwot, ale po wielokroć przewyższają one kwotę, jaką musiałem zapłacić za wspomniany moduł (49 PLN).

 

Tak więc uważam, że postępowanie reklamacyjne zakończyło się w tym wypadku dla mnie nadzwyczaj pomyślnie, co świadczy o tym, że CYFRA+ (jak ją przycisnąć), to umie się zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie, kupiłem moduł Cyfra+ CAM CI+, nowy typ, szary, i po włożeniu do odbiornika wygłasza mi taki oto komunikat:

cyframodule.jpg

"Weryfikacja zakończona niepowodzeniem, Twój odbiornik jest niezgodny z modułem"

Ponieważ nic nie znalazłem na google a komunikat różni się nieco od tego, który opisywał satkurier (kiedy odbiornik nie obsługuje CI+ komunikat miał brzmieć "„Nieobsługiwany typ odbiornika”.), pomyślałem, że zapytam

 

- czy ten komunikat z obrazka to po prostu info ze mój odbiornik nie obsługuje CI+, (a przynajmniej, w tym przypadku, nie CI+ w wykonaniu Cyfry)

- czy moze cyfra paruje moduły z odbiornikami i komunikat należy traktowac dosłownie = odbiornik nie pasuje do modulu wg. weryfikacji i nie będzie działał z żadnym odbiornikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. W ubiegłym roku wziąłem sobie C+ z MR i podczas podpisywania umowy wziąłem tylko 1 dekoder ponieważ miałem ferdka arivę. Ostatnio ferguson się zepsuł a ponieważ mam TV obsługujący CI postanowiłem kupić moduł C+. I tu jest pytanie: czy mogę się zgłosić do C+ po moduł za 49zł jako obecny abonent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem dzisiaj nowy telewizor Samsung UE55ES6800 i Moduł Aston Crypt 2.26. Mam problem gdy jak wkładam do telewizora kartę z modułem to nie świeci się żadna lampka na nim.Telewizor jak by woglę nie widział ze jest moduł podłączony.Posiadam także dekoder opticum HD x402p jak włożę tam moduł to działa(zapala się zielona lampka na module). Nie wiem jak mam uruchomić go w samsungu. czy coś jest z telewizorem i czy mam złe ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...