Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zła wiadomość: urządzenia z gniazdem CI+ powinny obsługiwać moduły CI, co oznacza, że Aston powinien działać, lampka powinna się zaświecać. Jeśli poprawnie umieszczasz moduł w kieszeni (na koniec powinien być odczuwalny delikatny opór, ważna jest strona, moduł nie wejdzie w dowolnym kierunku), to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To mam mały problem dalej. Mam w domu rozprowadzenia na kablach i doczytałem się ze na oryginalny od cyfry nie będzie mi działać . Czy jest dla mnie jakaś alternatywa oprócz cyfry ? jakiś inny niż aston który będzie działać u mnie ?
Będzie działał diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Kolega robi źle bo ja mam ten TV i aston 2,26 i wszystko śmiga aż miło.
To mam telewizor reklamować ?? Bo w sumie nie wiem co teraz mam z tym zrobić. A nie uśmiecha mi się kupowanie od cyfry modułu.
@szeryfarka chyba pisał o spliterze, więc u mnie aston i diablo chodzą bez problemu (oczywiście testowo i w celach naukowych), ale CAM od C+ niestety na spliterze nie chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Aston działa bez problemu ze wszystkimi kanałami Cyfry+, poza jednym: nie ma History - jest tylko dźwięk (w module od Cyfry wszystko hula). To samo potwierdził wyżej @jackar. Reszta kanałów, łącznie z HD, działa bez zarzutu z Clonem. A brak kanału History to problem nie Clona, a samego Astona. Ale ja testowałem tylko w interfejsie CI+ (Panasonic TX-P42VT20E), a nie testowałem w zwykłym interfejsie CI -może tam zadziała...

 

No właśnie - ktoś ma radę na to jak zmusić Astona 2.26 do odkodowania History? U mnie Aston pracuje w interfejsie CI ( tv pansonic TX-P42GT30E) i niestety jest tylko dźwięk... Może ewentualnie ktoś wie jaki moduł zastosować w tym tv, żeby wszystko z oferty Cyfry + działało bez problemu?

 

Z góry dzięki za ratunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

History działa na Astonie. Sam używam karty C+ w Astonie na kilku tunerach: Opticum 9600 HD TS, Anysee E7 S2 i Sky Star 2 HD. Ponadto testowałem jeszcze jakiś telewizor znajomego (Sharp bodajże) i tam także nie było problemów. Raczej problem jest we współpracy Astona z Panasonicami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje - tyle że serwisant Panasonica rozłożył ręce "nic więcej nie mogę zrobić", a i Cyfra + się wypięła stwierdzając, że przecież oni takich modułów nie sprzedają... Co więcej C+ twierdzi, że jak do tej pory w ogóle nikt nie zgłaszał im takiego problemu. A jako się rzekło - obrazu na History nie ma, więc jeśli ktoś wie, jaki jest na to sposób to proszę się wiedzą podzielić. No chyba że takiego sposobu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najbliższym czasie (jeszcze w tym roku) będę kupował nowy telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym. W związku z tym potrzebny mi będzie moduł do Cyfry+. No, i teraz mam naprawdę poważny dylemat: czy kupić Astona 2.26, czy lepiej jednak firmowy moduł CI+ od Cyfry+ za 199 zł?

 

Nie ukrywam, ze bardzo kusi mnie Aston. Mam zaufanie do tego modułu i na tym forum też zbiera on same dobre recenzje. Przez około 9 lat (od 2003 do 2011) korzystałem z Astona w wersji 1.05 w odbiorniku SD i byłem zadowolony. Nigdy nie było z nim najmniejszych problemów, z kartą Cyfry+ zawsze współpracował idealnie. Rok temu przestałem z korzystać z tego starego Astona, ponieważ wymieniłem swój stary odbiornik SD na Arivę 100E z uniwersalnym czytnikiem kart. Teraz Arivę 100E chcę wymienić na telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym, więc moduł ponownie będzie potrzebny. Mój stary Aston 1.05 wciąż działa, ale w dzisiejszych czasach jest on już praktycznie bezużyteczny, bo nie będzie dekodował kanałów HD (i w ogóle kanałów nadawanych w DVB-S2/MPEG-4).

 

Jeszcze ze dwa lata temu bez zastanowienia kupowałbym nowego Astona 2.26, ale dzisiaj już sam nie wiem, czy nie jest to ryzykowna inwestycja. Najtańszy to on nie jest, a nie wiadomo jak długo posłuży i kiedy stanie się bezużyteczny: za 5 lat, za 2 lata, czy może już za rok :/ Cyfra+ wcześniej czy później wyłączy system kodowania Seca (wsparcie dla tego systemu chyba już zostało zakończone?) i przejdzie na czystą Nagrę, a wtedy: żegnajcie, Astony! :(

 

Firmowy moduł CI+ od Cyfry+ pracuje już w systemie Nagra, dlatego wydaje się pewniejszy, jeśli chodzi o dekodowanie kanałów Cyfry+ w przyszłości. Niepokoi tylko sam ten stardard CI+, który - z tego, co czytałem kiedyś tutaj na forum - daje możliwość wprowadzania różnych ograniczeń, jak na przykład szyfrowania nagrań i niemożliwości odtwarzenia/obrabiania ich na komputerze (a mnie na tym BARDZO ZALEŻY!). Wiem, że na dzień dzisiejszy standard CI+ nie powoduje w Cyfrze+ żadnych ograniczeń, ale w przyszłości różnie z tym może być, to wszystko zależy już od woli Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie moduł Aston, czy też ten od Cyfry, to i tak będzie trudno przenieść nagrania z telewizora do komputera. Jest to raczej znaczenia, czy to będzie standard CI, czy CI+, - nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą zastosowane te restrykcje możliwe przy CI+.

Powodem jest sam telewizor, bowiem nie widziałem jeszcze modelu, który by nie szyfrował nagrań na podpiętym dysku twardym lub pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Są spece od Samsunga oferujący przerobione oprogramowanie tv, dzięki któremu można zdjąć min szyfrowanie, jednak telewizory przestają działać stabilnie, a nawet można je "uwalić" programowo, więc nie polecam... by archiwizować sobie programy na komputerze jedynie karta dvb-s, gdy jest się abonamentem c+, bądź polsatu i posiada się moduł cam ci /ci+ w trybie legacy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie (jeszcze w tym roku) będę kupował nowy telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym. W związku z tym potrzebny mi będzie moduł do Cyfry+. No, i teraz mam naprawdę poważny dylemat: czy kupić Astona 2.26, czy lepiej jednak firmowy moduł CI+ od Cyfry+ za 199 zł?...
Pytanie, czy będziesz miał starą kartę od C+, czy nową od nC+ :?: . Jeśli starą, to nie ma problemu z CAMem (Aston, Diablo, czy oryginał od C+) :D . Działają bez problemu (do momentu przymusowej wymiany na nową kartę nC+). Natomiast, jeśli karta od nC+, to może być parowana ze sprzętem (czy to dekoder czy moduł CAM), a nie wiem, czy nC+ ma już nowe moduły CAM do swoich nowych kart... Jeśli masz C+ i będziesz przechodził wkrótce na nC+ to dowiedz się na infolinii czy będziesz mógł nadal używać starej karty od C+. Jeśli nie, lub jeśli kupujesz od początku abonament w nC+, to dowiedz się czy mają już CAMy. Jeśli nie to w zasadzie TV z DVBS będzie Ci zbędny... :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston jest najlepszy - również ze splitterem - sam posiadam smartwi i zero problemów!

 

 

W niektórych TV np Sony występują problemy we współpracy z Astonem i splitterami.

Wygląda to tak, że po włączeniu TV pojawia się komunikat "sygnał zakodowany".

Pomaga dopiero wyjęcie/włożenie karty do modułu. I tak do następnego wyłączenia......

Powyższe testowane na module Aston 2.26 i splitterach Clone+, RFlink, BluLine.

 

Opisany efekt NIE WYSTĘPUJE przy zastosowaniu modułu AlphaCrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane problemy w Sony nie występują na oryginalnym module CAM CI HD soft 4 po Cyfrze+.

Nadmienię że nie ma ich już w sprzedaży, jedynie na znanym portalu All... można je dostać nie nowe i to za dość duża cenę.

Bezproblemowo można również nagrywać i pauzować, kanały kodowane oczywiście jeżeli włożona jest aktywna karta Cyfry+/nc+ na pen-driver (min. 32 GB np. pamięć model Sony Micro Vault USM32GR/BC - co również sprawdziłem.

Więcej informacji o tym CAM + podałem również w wątku "Moduł Canal + HD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Obecnie mam moduł aston który ma problem z karta clone. W zasadzie w większości przypadków, gdy uruchamiam tv muszę wyjąc i włożyć kartę splitera z modułu... Może pojawił sie ostatnio jakiś patent na ten problem? Słyszałem ze na module Alphacrypt wszystko z clone działa ok, ale są rożne moduły. Tańszy light i droższy Classic ... Czym one sie rozńia i który będzie prawidłowo działał z Clone? Muszę któryś chyba kupić, bo niewygodnie co chwila bawić sie karta z tylu telewizora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...