Skocz do zawartości

Moduł do C+


logi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz dowiadujemy się, że masz jeszcze w swoim zestawie Clone+ i tak naprawdę to nie wiadomo co jest źródłem Twoich problemów... Skontaktuj się z jego producentem i dopytaj czy będzie pracował poprawnie z modułem od C+ (CI+), bo ze specyfikacji na stronie www to nie wynika -->http://www.cloneplus.com/pl/home.html#specyfikacja_techniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podsumowując:

 

1. ustaw dokładnie antenę

2. sprawdź inny CAM z kartą C+ w swoim TV

 

Fachowiec po raz kolejny przyszedł stwierdził że ustawienie anteny ok, wymienił konwerter na wszelki wypadek ale nic to nie pomogło.

Innego CI+ nie mam skąd wziąć ale to chyba nie wina CI+ bo mam już z cyfry trzeci więc niemożliwe żeby wszystkie były walnięte.

Na razie skontaktowałem się z Samsungiem mają przyjść wymienić moduł cyfrowy w TV może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety WSZYSTKIE moduły sprzedawane przez spółkę CANAL+ Cyfrowy mają jakieś wady, tak to już jest, kiedy sprowadza się szajs, okleja własną nalepką i wmawia się klientom, że jest on kompatybilny z wszystkimi odbiornikami.

 

Kompletnie nieprofesjonalne podejście do tematu.

 

Enka, przy sprzedaży modułów chociaż zastrzega, żeby dobrze się upewnić przed zakupem, czy będzie on pracował ze sprzętem posiadanym przez nabywcę, bo zwrotów nie ma, chyba że w ramach napraw gwarancyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rraaffiixx widze tez walczysz z samsungiem :) ja posiadam ps51d6900 i mam problemy z niektorymi czestotliwosciami na Hotbirdzie mianowicie 11.411 , 12.265 , 11.168 < tu jest arte hd FTA. Najlepsze jest to, ze na zezie mam astre i tam WSZYSTKIE kanaly HD FTA smigaja bez zajakniecia. Napisales, ze skontaktowales sie z serwisem, daj znac jak cos sie ruszyw tej sprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz dowiadujemy się, że masz jeszcze w swoim zestawie Clone+...

Clone+ nie ma z tym nic wspólnego, bo inne TV z dekoderami działają ok (SD i HD)

 

Niestety WSZYSTKIE moduły sprzedawane przez spółkę CANAL+ Cyfrowy mają jakieś wady

O to chodzi, że wszystko na module od Cyfry odbiera ok. Problem pojawia się przy podłączeniu do klona, ale ja bym tego wadą nie nazwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz jaki posiadasz moduł,podejrzewam że C+ ale starej wersji[obecna jest wersja 4 i jest OK] na czen.11411 jest nadawana NOWEL TV nie kodowane sprawdź czy odbierasz.

Mam nowy moduł CI+

rraaffiixx widze tez walczysz z samsungiem :) ja posiadam ps51d6900 i mam problemy z niektorymi czestotliwosciami na Hotbirdzie mianowicie 11.411 , 12.265 , 11.168 < tu jest arte hd FTA. Najlepsze jest to, ze na zezie mam astre i tam WSZYSTKIE kanaly HD FTA smigaja bez zajakniecia. Napisales, ze skontaktowales sie z serwisem, daj znac jak cos sie ruszyw tej sprawie ;)

W ciągu 4-5 dni mają przyjść wymienić moduł cyfrowy w TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem wczoraj z Cyfry moduł: P/N CI0311-CPY01-R1.0 (rzekomo 3-ciej generacji?), wersja oprogramowania 07.00.50.00.03.00, wersja sprzętu 01000102. Natomiast wersja karty DNASP400 RevI45. Nie wiem czy to stary, czy nowy CAM. Po pierwszym włożeniu do telewizora CAM sprawdza uprawnienia przez ok minutę (następne włączenia - już nie). Ktoś może wie czym się różnią pod względem PN numerów, wyglądu, czy napisów? ...Bo mam problem z tym, że nowy CAM od Cyfry nie łączy się z Clonem. Interesujące, bo aston v2.26 na clonie działa bez zarzutu (choć jego jedyną wadą jest, że na History mam tylko dźwięk, natomiast wszystkie inne kanały włącznie z HD chodzą) z tą samą kartą w clonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dla tego, że moduł C+ działa wyłącznie w Nagra a Clone+ chyba za bardzo nie obsługuje Nagrę :mrgreen:

@jackar, tak jak pisałem dzień wcześniej, Jeśli by Clone+ nie pracował z Nagra, to chyba na żadnym innym module też nie odbierał by kanałów Cyfry 8) (ale może się mylę :?: , więc mi wytłumaczcie o co kaman). Przecież na Astonie i na Diablo działa bez problemów (oraz na Ferdku i na Opticum - wszystko Cyfra+ przez Clone+), tyle, że na Astonie 2.26 nadal nie mam History (jeszcze sprawdzę i potwierdzę z kartą bezpośrednio w module)... Na żadnym module nie mam problemów ani z Canal+HD, ani z innymi (czy to HD, czy SD)... Więc pytanie pozostaje nadal to samo: co z History na Astonie - to mój główny problem, a dodatkowy to czemu moduł C+ nie chodzi z Clone+ (z kartą C+, w module C+ hula ok): po włożeniu do TV pokazuje się ekran "Uwierzytelnianie modułu"; MODUŁU :!: , a NIE KARTY (trwa około minuty, a jeśli przerwać, to pojawia się znowu - sprawdzałem z kartą i bez)... co w przypadku ani diablo ani astona się nie dzieje i nigdy nie działo... Ale tak, jak pisałem wcześniej - mój pdst. problem to brak History na Astonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie będzie to dla Ciebie żadną pociechą, ale nie jesteś sam. Popełniłem właśnie ten tytaniczny wysiłek i sprawdziłem u siebie. Na Astonie nie mam Hisotry. Wyskakuje mi napis "Kanał Kodowany" :shock: Wniosek: winny Aston, bo skoro sprawdzałeś z modułem od Cyfry+ i działało, to nie ma już innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voitek cytat ze strony Clone+:

"•współpraca ze wszystkimi cyfrowymi tunerami satelitarnymi, kablowymi, naziemnymi i modułami CI kompatybilnymi z Conax, CryptoWorks, MediaGuard, Viaccess"

Nagra nie ma i pewnie długo nie będzie. Natomiast moduły cyfry, aston, dekodery opticuma czy ferdki, pracują na kilku systemach, tak samo zwykłe karty cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wonsik,

No to w takim razie co to znaczy, że "moduł musi mieć ten sam system co karta" :?: Z tego co napisałeś wynika, że karta będzie działała nawet jeśli nie jest w tym samym systemie co moduł :shock: ? A moduł Cyfry+ oddałem. Może poszukam jeszcze czegoś, co działa albo jakąś dobrą okazję może na jeszcze jedno Diablo (ale muszę najpierw go sprawdzić - dam znać w tym samym poście).

Anyway ... czy trzeba pogrzebać w CAID Astona, czy czekać na nowy soft, czy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rraaffiixx widze tez walczysz z samsungiem :) ja posiadam ps51d6900 i mam problemy z niektorymi czestotliwosciami na Hotbirdzie mianowicie 11.411 , 12.265 , 11.168 < tu jest arte hd FTA. Najlepsze jest to, ze na zezie mam astre i tam WSZYSTKIE kanaly HD FTA smigaja bez zajakniecia. Napisales, ze skontaktowales sie z serwisem, daj znac jak cos sie ruszyw tej sprawie ;)

 

Po wymianie modułu w tv wszystko odbiera bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston działa bez problemu ze wszystkimi kanałami Cyfry+, poza jednym: nie ma History - jest tylko dźwięk (w module od Cyfry wszystko hula). To samo potwierdził wyżej @jackar. Reszta kanałów, łącznie z HD, działa bez zarzutu z Clonem. A brak kanału History to problem nie Clona, a samego Astona. Ale ja testowałem tylko w interfejsie CI+ (Panasonic TX-P42VT20E), a nie testowałem w zwykłym interfejsie CI -może tam zadziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston działa bez problemu ze wszystkimi kanałami Cyfry+, poza jednym: nie ma History - jest tylko dźwięk (w module od Cyfry wszystko hula). To samo potwierdził wyżej @jackar. Reszta kanałów, łącznie z HD, działa bez zarzutu z Clonem. A brak kanału History to problem nie Clona, a samego Astona. Ale ja testowałem tylko w interfejsie CI+ (Panasonic TX-P42VT20E), a nie testowałem w zwykłym interfejsie CI -może tam zadziała...

 

Nie Aston jest winny a raczej twoj TV albo wspolpraca Clone z Astonem. Posiadam Astona 2.26 spietego z tv Samsung PS51D6900 i kanal Histrory bez problemu jest dekodowany razem z dzwiekiem.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj szajsung tez ma CI+ i dziala. Sprawdz karte bezposrednio w module bez splittera. Jezeli w takiej konfiguracji tez nie smiga to stawam na zgrzyt TV vs. Aston i bardziej obstawialbym TV. Sprawdzilem Astona na w/w szajsungu, Fergusonie HF 8900, Fergusonie FK 7900 UCI, Opticum X406. Na wszystkich bezproblemowa wspolparaca z wszystkimi dostepnymi kanalami.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...