Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CBS na swoim oficjalnym profilu na Facebooku powinien sobie zaktualizować zdjęcie w tle umieszczając w nim napis: Odnieśliśmy porażkę. Przepraszamy, że zawracaliśmy wam... :censored:

 

Wegetację CBS Drama w Polsce przyrównałbym do takiego prawiczka, który mocno zaczął, ale niestety szybko skończył... i nie dokończył. A czego nie dokończył? Wielu seriali, które napoczął. 

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu tekstu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na główny CBS prosto ze Stanów Zjednoczonych nie ma szans. W ogóle! Freeform? A co w nim takiego ciekawego, że chciałbyś go w Polsce? :-) Poza tym, nie dałoby się za AXN Spin, bo to inni nadawcy. Prędzej jako nowa marka od Disneya lub w miejscu którejś z obecnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego CBS Drama nie jest już kanałem gwarantowanym w CP. Do tej pory myślałem, że to CBS Action jest w gorszej sytuacji, ale jak widać to kanały filmowe dla kobiet nie mają powodzenia. Zaskoczyło mnie również to, że nadawca nie planuje rebrandingu CBS Drama, który zaczynał jako Club, czyli jeden z pierwszych kanałów lifestylowych w Polsce, więc powinien mieć obecnie całkiem duży zasięg. Może liczy na to, że operatorzy w miejsce CBS Drama dadzą AMC, co nie jest do końca dobrym pomysłem ze względu na to, że np. NC+ ma oba kanały. W niektórych krajach są 2 kanały AMC, więc może pora, aby w Polsce tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie dziwi,że likwidują CBS Drama - słaba oferta programowa, słaba oglądalność,  słaba jakość, słaba jakość dzwięku. Wszystko słabe, w sumie to Drama w nazwie, idealnie pasuje do tego kanału. 

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie rebrandingu CBS Drama w coś innego? Przecież dzięki temu np. z NC+ można wypowiedzieć umowę i zerwać bez żadnych problemów :-)

 

Wszystkie stacje CBS, włącznie z CBS Drama od samego początku, gdy tylko pojawiły się w nc+ są niegwarantowane, tj. dostępne promocyjnie i ich wyłączenie z oferty/likwidacja nie stanowi podstawy do bezkarnego rozwiązania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego CBS Drama nie jest już kanałem gwarantowanym w CP. Do tej pory myślałem, że to CBS Action jest w gorszej sytuacji, ale jak widać to kanały filmowe dla kobiet nie mają powodzenia. Zaskoczyło mnie również to, że nadawca nie planuje rebrandingu CBS Drama, który zaczynał jako Club, czyli jeden z pierwszych kanałów lifestylowych w Polsce, więc powinien mieć obecnie całkiem duży zasięg. Może liczy na to, że operatorzy w miejsce CBS Drama dadzą AMC, co nie jest do końca dobrym pomysłem ze względu na to, że np. NC+ ma oba kanały. W niektórych krajach są 2 kanały AMC, więc może pora, aby w Polsce tak było.

 

CBS Drama z CP został wycofany 31.07 br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłoby to bardzo nielogiczne, gdyby zlikwidowali ten kanał i nie wprowadzili w jego miejsce nowej stacji. Podobno CBS Drama ma największy zasięg ze wszystkich CBS-ów, ale najmniejszą oglądalność. Zresztą nie dziwię się temu, gdyż na CBS Drama leci takie badziewie, że aż wstyd. Poza tym jakość techniczna kanału odstrasza widzów: obraz jak ze zjechanej kasety VHS, archaiczny format obrazu 4:3 a na górze ekranu przesuwające się szerokie, biały pasy (widoczne na telewizorach panoramicznych z wyłączonym overscanem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie to, że CBS Drama będzie zamknięty. Właściwie od początku tego roku nie emituje premier, tylko powtórki tego, co było wcześniej. A kanał ten miał dobry, jak to się mówi "kontent", dobre seriale, które warto było emitować. Produkcje w 4/3 należy emitować tak, jak zostały wyprodukowane (pasy po bokach). Stacja jednak zaniedbała przechodzenia na "panoramę". Chodzi ogólnie o przejście na nowszy format obrazu. Nadawca poszedł po najmniejszej linii oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej nie będzie. Warto spojrzeć jak nadawcy traktują hiszpański rynek. Często trochę odbiega on w ogóle od innych, jak np. pod względem tego, że tam stawia się głównie na DVB-T, a i też duzi nadawcy lubią sobie tworzyć jakieś kanały i marki tylko pod ten kraj. I tak zapewne będzie z Dark. Zwłaszcza, że przecież AMCNI ma w swoim portfolio Horror Channel, którego mogli wprowadzić. Chyba że... Dark to jakieś odświeżenie i ta marka zastąpi kiedyś obecne Horror Channel.

 

Co do kończenia nadawania CBS Drama w Polsce, to pomyślałem sobie, że może AMCNI mogłoby u nas wprowadzić w miejsce tego kanału inną swoją markę - Eva, który prezentuje telenowele z całego świata, głównie z Ameryki Łacińskiej, a obecna jest w Afryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kończenia nadawania CBS Drama w Polsce, to pomyślałem sobie, że może AMCNI mogłoby u nas wprowadzić w miejsce tego kanału inną swoją markę - Eva, który prezentuje telenowele z całego świata, głównie z Ameryki Łacińskiej, a obecna jest w Afryce.

 

W Afryce chyba jest zapotrzebowanie na takie kanały, skoro mają uruchomić drugi - Eva+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno za CBS Drama wchodzi do Polski kanał od AMC "Eva", o którym mowa w tym artykule:

https://satkurier.pl/news/152710/kanal-eva-od-amc-z-telenowelami-dla-afryki.html

Ale na razie to tylko plotki bez potwierdzenia.

 

Ehh, czyli nici z ewentualnego kanału z horrorami. Choć to tylko plotka i nie musi być w ogóle prawdziwa, ale taki kanał byłby ciekawszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu likwidacji Zone Romantica, w naszym kraju nie ma kanału stricte emitującego seriale latynoamerykańskie. Nie liczę trupa jakim jest Novela.tv, bo ten kanał pomimo poszerzenia dystrybucji o CP nadal emituje to, co w dniu startu i nie wygląda na to, aby cokolwiek miało się tam zmienić. Także kto wie, może AMC zdecyduje się na rebranding CBS Drama na Eva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro operatorzy zaczynają informować o zakończeniu nadawania CBS Drama to najprawdopodobniej tak właśnie będzie i nie ma co spodziewać się rebrandingu.

 

Nie wiem skąd ta plotka o kanale z telenowelami, ale Afryka to nie Polska. Każdy widzi jak radzi sobie na rynku Novela TV, mimo braku bezpośredniej konkurencji. Z kolei Horror Channel mogli wprowadzić u nas już dawno temu, a jednak tego nie zrobili. Nie sądzę, aby przy tak dużej liczbie stacji polskojęzycznych, które mamy obecnie akurat teraz był na to odpowiedni moment.

 

Kluczową sprawą dla AMCNI powinno być poszerzenie zasięgu swojego flagowego kanału czyli AMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, to niektórzy operatorzy kablowi (lokalne kablówki) informują o zakończeniu nadawania CBS Drama. AMC póki co nie wydał żadnego komunikatu w tej sprawie, oraz czy w zamian za CBS Drama wejdzie coś innego. Także myślę, że trzeba czekać na oficjalny komunikat od AMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno za CBS Drama wchodzi do Polski kanał od AMC "Eva", o którym mowa w tym artykule:

https://satkurier.pl/news/152710/kanal-eva-od-amc-z-telenowelami-dla-afryki.html

Ale na razie to tylko plotki bez potwierdzenia.

Gdzie Ty to widzisz? Ja widzę tylko news o drugim kanale telenowelowym dla Afryki. Nic o Polsce.

Nie wiem skąd ta plotka o kanale z telenowelami, ale Afryka to nie Polska. Każdy widzi jak radzi sobie na rynku Novela TV, mimo braku bezpośredniej konkurencji. Z kolei Horror Channel mogli wprowadzić u nas już dawno temu, a jednak tego nie zrobili. Nie sądzę, aby przy tak dużej liczbie stacji polskojęzycznych, które mamy obecnie akurat teraz był na to odpowiedni moment.

Jaki nadawca = taki kanał. To, że Novela TV jest taka, a nie inna, to tylko i wyłącznie wina Polcastu.

 

Fanów tego gatunku seriali jest na pewno niemało. A jakby do Polski wrócił porządny kanał i na bieżąco rozwijany, to na pewno jakoś by sobie poradził. A gdyby wykorzystał zasięg po CBS Drama, to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...