Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Rudzie Śląskiej z Katowice Kosztowy śmiga aż miło patrzeć, chodziło mi głównie o TVP INFO Katowice, bo reszta mam z satelity - TVP 1,2 z karty TNK, i pozostałe z Hot Birda i Astry. Na Astrze jest warszawska mutacja TVP Info. No to teraz czekamy jeszcze na MUX1 i będzie komplet. Niech dodają w końcu na MUX3: TVP Seriale, TVP HD, TVP Sport.... bo to co teraz jest to mamy z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, emisja testowa na mux3 Kosztowy K51, TVP Info Katowice 16/9 a w tym samym czasie TVP Info Kraków 4/3 - zauważone na reklamach, ale w końcu to testy, regularne nadawanie po 27.10, nadawcy kombinują z formatem pewnie. Obecnie obraz na kanałach identyczny.

TVP1 w czasie retransmisji meczu obraz 16/9 a reklamy 4/3 z letterboxem :/ . Dźwięki do wyboru MPEG, DD, DD+, można testować sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok godz. 20 sygnal raz byl raz znikal. Czy teraz jest stabilnie i z "pelna moca" ?????? Nie wiem czy czekac na 27 paz. czy myslec o zmianie anteny.

ja bym poczekał do oficjalnego komunikatu emitela lub do 27. W czasie testów mogą się dziać dowolne rzeczy, i było to już w Polsce trenowane.

 

Tym, niemniej, jak przez kilka dni będziesz miał taką sytuację, to będzie to zapewne bardziej wina anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam polonii przecież: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

 

MUX 3 ruszy jesienią z mocą 2,5 kW. Według harmonogramu ruszy MUX 1 i po pewnym czasie będzie możliwe wyłączenie analogu. Po wyłączeniu analogu MUX 3 zostanie przeniesiony na docelowy kanał (k41, gdzie teraz nadaje TVP 2 ze Skrzycznego) i zostanie podniesiona jego moc.

 

A będzie jakieś radio cyfrowe dostępne? A co z analogowymi radiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28 kwietnia 2010 roku Telewizja Polska S.A. i firma TP Emitel sp. z o.o. podpisały umowę, na mocy, której kanały TVP S.A. będą emitowane w tzw. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), zwanym dalej MUX 3. Tym samym Telewizja Polska rozpoczyna erę naziemnego nadawania cyfrowego wprost do domów milionów Polaków.

Firma Emitel zapewni wysoką jakość tej emisji przez kolejne dziesięć lat.

 

W MUX 3 zostały umieszczone następujące programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia.

 

Ja znam taką wersję, widać każdy - nawet Emitel ma swoją. W Polsce to całkowicie normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki Czesi nie przeniosą swojego MUX-a z Primą Love z Ostravy z kanalu 51 na kanal docelowy 48 to zapomnijmy o stabilnosci MUX-a z Katowic bo sie poprostu "zżerają"widzie to u siebie a mialem wszystko oki ..Czesi jadą z potęzną mocą 100KW wiec to chyba jasne ze musi to byc zmienione .Czesi maja przelaczyc Prime Love na kanal 48 do miesiaca Poczekajmy az Skrzyczne skonczy prace na nadajnikua potem ma byc juz tylko lepiej ...na razie Skrzyczne jedzie ze zmniejszona troche moca bo to doskonale widze u siebie i kontroluje na biezaco..Sygnal nieco oslabili wlasnie w zwiazku z tymi pracami..Jest to "przygotowka" pod mozliwosc uruchomienia wszystkich 3 MUX-uw ..pozdrawiam.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p= ... 403#p50449

Ale czytałem to na oficjalnej stronie emitela tylko znaleźć nie umię...

 

EDIT:

OK. Skoro nie docelowo, to tymczasowo - do czasu aż

Cytat: MUX3 zostanie przeznaczony kanał TV nr 41 emitowany w ramach sieci jednoczęstotliwościowej (SFN) –WISŁA-KATOWICE-CZĘSTOCHOWA.

(fragment cytowanego wcześniej pisma od pani z UKE)

Też z forów emitela. Właśnie gdzieś to cytowane pismo widziałem.

 

PS. Skoro emitel oficjalnie podaje bez Polonii no to jej tam nie ma. W końcu to on jest operatorem. Poza tym po co komu TVP Polonia jak to jest telewizja polonijna a u nas mamy wszystkie TVP? Jest tam coś unikalnego? Może napisy jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Skoro emitel oficjalnie podaje bez Polonii no to jej tam nie ma. W końcu to on jest operatorem. Poza tym po co komu TVP Polonia jak to jest telewizja polonijna a u nas mamy wszystkie TVP? Jest tam coś unikalnego? Może napisy jedynie.

 

Nie ma w niej nic unikalnego, czasami puszczają fajne programy, mi tam na tej Polonii w MUX3 nie zależy bo mam ją FTA, z Hot Birda i Astry. Zainteresowałem się tematem tej stacji bo w pierwotnej wersji miała być w MUX3 a nie było oficjalnego komunikatu że zmieniono plany jej umieszczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...