Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd to info? Zostało nam więc trochę ponad dwa tygodnie. Wreszcie! Tak duży region bez DVB-T to był skandal! Tak tak, wiem, że można łapać z innych nadajników, ale ja chce z naszego!

 

Czas więc kupić jakąś antenę. :) Ktoś coś mi poradzi? Mieszkam w Sosnowcu więc właściwie o rzut beretem od nadajnika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mam zwykłą kablówkę, a na antenach zupełnie się nie znam. Zależy mi na Polsacie w formacie 16:9 bo jak się domyślam w DVB-T taki zyskam.

Zaręczam Ci, że odbierzesz, jak wyżej Koledzy piszą na siatce wszystkie polskie dostępne muxy , zwłaszcza jak uruchomią ten nadajnik co ma mieć większą moc.

Paradoksalnie większy kłopot będziesz miał z tą dużo droższą i teoretycznie lepszą antena.

Z niej odbierzesz tylko z punktu/kierunku w jakim jest dokładnie wycelowana, a z siatki zawsze pewien kat załapiesz.

Oczywiście z mniejszym zyskiem, ale przy tych mocach co maja być to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peen Jak bez przesady to bardzo dobra antena do odbioru dvb-t a siatki łapia wszystkie śmieci nawet przejeżdzający skuter jest w stanie zakłócić odbiór na kilka sekund

 

@Ktos161 W woli ścisłości emisja testowa mux2 z Katowice/Kosztowy rusza 14.07.20011r. źródło: http://www.emitel.pl/strona-glowna/emitel-przyspiesza-nowe-emisje-mux2-juz-w-lipcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peen Jak bez przesady to bardzo dobra antena do odbioru dvb-t a siatki łapia wszystkie śmieci nawet przejeżdzający skuter jest w stanie zakłócić odbiór na kilka sekund

 

Nie przesadzaj. W analogowej TV się zgodzę, ale nie w DVB-T i to odbieranej w odległości 10 km od mocnego nadajnika. Na kawałku druta idzie odbierać bez żadnych zakłóceń.

Ja z Olkusza odbierałem słabą Chorągwicę (jak testowano 2 lata temu) na siatce z 20 dB wzmacniaczem i żadnych problemów nie miałem. Teraz antenę mam na Katowice skierowaną i Czechów odbieram również bez zakłóceń z jakością 40-50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie - w każdym sklepie RTV podobne anteny znajdziesz za kilkanaście zł. Oczywiście bez wzmacniacza, ale ten Ci nie będzie raczej potrzebny, chyba, że czeską DVB-T chcesz odbierać, ale wzmacniacz zawsze można dokupić i zamontować w puszcze anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ipo Pamiętaj że ta antena nie jest zalecana do odbioru dvb-t ponieważ zbiera wszystkie śmieci i może powodować zakłócenie w odbiorze programów. Ja bym jednak proponował zainwestować w jakąś antene kierunkową z symetryzatorem koszt niewiele większy a satysfakcja gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie śmieci Ci złapie? W analogu zgadza się - łapała pół na pół - tzn.50% sygnału i 50% śmieci. Ja Ty sobie wyobrażasz śmieci w DVB-T? No dobra... jak będzie miała wzmacniacz to sygnał może być co najwyżej niestabilny. Jak już wyżej napisałem - nie ma żadnych zakłóceń i problemów podczas korzystania z siatkówki do DVB-T!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej twój telewizor obsługuje tylko MPEG-2.

 

Obsługę MPEG-4 mam na pewno: używam PC TV 74e i Sky Stara 2 HD, laptop jest wystarczający aby obsłużyć bezproblemowo HDTV (francuskie naziemne MUX'y z kanałami HD chodzą płynnie)

 

Nie znalazłem niczego w wykazie dlatego wrzuciłem informację na forum i pytam. W kraju jestem tylko na tydzień, a z poprzednich zabaw z DVB-T nie kojrzyłem tej częstotliwości w swojej okolicy. Mam antenę obsługujacą obie polaryzacje i chciałem Słowaków złapać, analogową 1 łapię, cyfrowo nie mam nic. Pogoda nie jest sprzyjająca i nie mam już okazji pobawić się z anteną :(

 

P.S. Na moim TV LG 32LD450 wskaźnik muxów ze Skrzycznego jest siła/jakość ~10/100, chodzą bez zacinek, intryguje mnie mała wartość siły, jakość jest stabilne 100. Ktoś jest w stanie wyjaśnić mi to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Masz bardzo słaby sygnał, ale dobrej jakości.

Jakość oznacza mniej więcej tyle, co stosunek sygnału do szumów i zakłóceń.

 

Czyli krótko mówiąc: bardzo słaby sygnał, ale zakłócenia od sygnału są o wiele słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik widzę z dachu, antena bez wzmacniacza, wcześniej miałem 19'sto elementową antenę z dipola i siła była porównywalna z jakością. Teraz wygląda to całkiem inaczej ale nikt nie zauważył pixelozy czy jakichkolwiek problemów z odbiorem sygnału.

 

W odbiornikach przeznaczonych do komputerów (PC TV 74e i Not Only TV Dual) w Total Media 3.5 wskaźniki sygnału mam na maxa. Dziś znikam z kraju dlatego chciałem ogarnąć na gotowo instalację ale pogoda mi na to nie pozwalała, wydaje mi się że powinno wszystko chodzić jak należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wczoraj zakupiłem sobie tuner i ciekawi mnie jedna rzecz dlaczego nie mogę odbierać Multiplex 1 czeskiej telewizji?

Bezproblemowo za to odbieram Multiplex 2. Dodam tylko ze tuner który posiadam to Not Only TV LV6TMPVR4 HD antena podpięta do tunera to ANTENA telewizyjna ATX 55w, położenie - Pyrzowice.

 

Pozdrawiam!

MD

 

Ps:

Dodam tylko że sąsiad na tunerze w budowanym w tv Samsung czeski Multiplex 1 odbiera bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martiin_Dark

Weź mapę (np. http://www.dvbtmap.eu lub google) i zobacz gdzie Lysa Hora i gdzie Ostrava - Hostalkovice i jakie to kierunki od twojego domu. Obie lokalizacje mają nadajniki działąjące w SFN dla MUX1 (k.54) i MUX2 (k.37). Wypróbuj jeden i drugi kierunek. U mnie bez problemu mam jeszcze MUX1 z trzeciego kierunku Jesenik-Praded (k.36). Czwarty kierunek, ratunkowy, to rzeczywiście do sąsiada.

A tak poza tym, to tu masz odpowiedni wątek, bo ten jest o Katowicach -> viewtopic.php?f=148&t=1880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...