Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,w Chorzowie Batorym( u Rodzicow ) bezproblemowy odbior na zwyklej antenie pokojowej firmy emerson. Natomiast mam problem u siebie - centrum Chorzowa, praktycznie rynek. Na zadnej pokojowej nie ma szans - slaby sygnal lub jego brak na tv 50" samsunga. Dlatego mam pytanie: jaka mala antene zewnetrzna mozecie polecic do odbioru dvb-t? Musi byc mala bo musze ja ukryc gdzies na dachu starej kamienicy,na ktorej jest zakaz wieszania anten...

Ps. Przepraszam za brak polskich liter,ale pisze posta z telefonu. Pozdrawiam i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tj. 14 lipca ruszył z testami nadajnik DVB-T Katowice/Kosztowy.

Mam USB Stick w dekoderze telewizji N. Wczoraj od godz. 19.30 do 23 sprawdzałem sygnał i chciałem pobrać kanały. Wskaźnik pokazywał przełom "wystarczający" a "dobry", mało tego "Jakość" było 0% a co jakiś czas nawet 100% ale na pół sekundy. Natomiast "lampka" (nie wiem jak to nazwać przy mierniku sygnału) jest raz czerwona raz zielona.

 

Do Sticka mam podlączoną starą antenę dachową - ustawioną na Kosztowy. W analogu Polsat lekko śnieży, TVN dobry, Puls dobry, TVP 1 też trochę śnieży.

Mieszkam w Katowicach, ul, Mikołowska (przy Pałacu Młodzieży)

 

Dziwię się, bo na różnych forach piszą o bezproblemowym odbiorze (nawet na zwykłym drucie) w odległych miejscowościach i dobrym stabilnym silnym sygnale.

 

I tu moje pytania:

 

Czy w godzinach, które podałem wyżej mogły być kłopoty z odbiorem ?

Czy może mój problem wystąpił bo to testy i nie nadają z pełną docelową mocą ?

Czy kombinować z instalacją, czy wstrzymać się do 31 lipca, kiedy ruszy stała emisja ?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co są to testy, wiec sygnał może zanikać, od 1 sierpnia powinna być regularna emisja, wiec poczekajmy a wtedy jak już ruszy z regularna emisja będzie można myśleć o technicznych problemach z odbiorem.

Ja bywam w Katowicach ok. Panewnik i odbiór mam stabilny, chodź czasami zanika, no ale w końcu to są na razie testowe emisje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w dzielnicy Katowice zachód posiadam sprzęt DVB-T USB HDTV (AF9015 BDA Filter) z małą antenką, (która musi być wystawiona za okno i ustawiona w poziomie) bo w domu mury przeszkadzają i w programie np.: Splash Lite siła sygnału na częstotliwości 698 khz sięga z 90-100%, natomiast dzisiaj przy opadach deszczu sygnału prawie wcale nie miałem sięgała od 10-50% (obraz siatkował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tychy. Wieżowiec 8 piętro, antena siatkowa kilku letnia z symentyzatorem siła/jakość 100/100% okno na kosztowy. Kierunkowa również z symentyzatorem z wewnątrz balkonu z drugiej strony na ustawiona na czechy jakość skacze 70-90% czasami 100% przy sile 70%. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w godzinach, które podałem wyżej mogły być kłopoty z odbiorem ?

Wczoraj od 17 do 20 u mnie MUX 2 leciał bez problemu na antenie pokojowej, siła 80%, jakość 65%, nie mam w ogóle widoku na Kosztowy, u sąsiada próbowaliśmy i był brak sygnału, dopiero jak wystawiliśmy starą antenę na balkon to złapaliśmy sygnał siła 100%, jakość 98%. Także zależy to od tego czy coś nie zasłania nadajnika, u mnie to jest skupisko bloków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tj. 14 lipca ruszył z testami nadajnik DVB-T Katowice/Kosztowy.

Mam USB Stick w dekoderze telewizji N. Wczoraj od godz. 19.30 do 23 sprawdzałem sygnał i chciałem pobrać kanały. Wskaźnik pokazywał przełom "wystarczający" a "dobry", mało tego "Jakość" było 0% a co jakiś czas nawet 100% ale na pół sekundy. Natomiast "lampka" (nie wiem jak to nazwać przy mierniku sygnału) jest raz czerwona raz zielona.

 

Do Sticka mam podlączoną starą antenę dachową - ustawioną na Kosztowy. W analogu Polsat lekko śnieży, TVN dobry, Puls dobry, TVP 1 też trochę śnieży.

Mieszkam w Katowicach, ul, Mikołowska (przy Pałacu Młodzieży)

 

Dziwię się, bo na różnych forach piszą o bezproblemowym odbiorze (nawet na zwykłym drucie) w odległych miejscowościach i dobrym stabilnym silnym sygnale.

 

I tu moje pytania:

 

Czy w godzinach, które podałem wyżej mogły być kłopoty z odbiorem ?

Czy może mój problem wystąpił bo to testy i nie nadają z pełną docelową mocą ?

Czy kombinować z instalacją, czy wstrzymać się do 31 lipca, kiedy ruszy stała emisja ?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi

 

na dachowej nie działa mam to samo nawet na 3 piętrze dodam ze mieszkam na żwirki na przeciwko lombardu k. drzymały wystawiłem na parapet pokojowe "czułki" na zasilaczu i podziałało choć nie obyło sie bez problemu :> - na tv od cyfry musiałem sie pofatygować do szwagra by wyszukac kanały :mrgreen: jak juz wróciłem do dom i postawiłem moje "czułki" i pokazał sie obraz wyszukałem kanały na dekoderze c+ :jupi::lol: . Jak widać profesja na MacGyvera skutkuje 8):lol2::locked: dodam że z analogu 1 mam najlepszą reszta ledwo, ledwo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa ;-)

Pomógł reset nboxa.

 

Wprawdzie siła pokazuje na przełomie "wystarczająca / dobra" ale jakość jest "zielona" i 100 procent. Czasami tnie sygnał, ale poczekam do października kiedy uruchomią ważniejszy dla mnie TVP Info / Katowice i wtedy pomyśle o ewentualnej zmienie anteny.

Teraz mam wszystkie programy poza Polsat Sport News w N-ce, więc przynajmiej na razie traktuje DVB-T jako ciekawostkę ;-)

 

P.S. Ale jednak na bardzo starej dachowej odbiera !!!!!!!! ;)

 

john - moja dokładna lokalizja to żwirki nad policją ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kosztowy nadaje sygnal na maxa 100% ? Bo w kuchni na 10 pietrze odbieram kanaly DVB-T 60% sily sygnalu 100%jakosci obrazu strona na katowice i to na tunerze zewnetrznym Pinnacle Hybrid Pro Stick a antenke mam krótka magnesowa a w pokoju juz nie odbieram 36 procent sily sygnalu 0 % jakosci obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę moją pierwszą próbą.

 

Katowice - Dąb ( 12 km od nadajnika ), pierwsze piętro, średnio gęsta zabudowa blokowa.

 

Odbiornik WIWA HD-80 pokazuje jakość na poziomie 62% , bez błędów, póki co testuję na starej antenie pokojowej w formie siatki ( coś a'la to : http://img5.burak.pl/img/7/d/b/5/antena ... udowie.jpg ).

Obraz nie szatkuje, nawet podczas gęstego zachmurzenia i opadów ( tak jak teraz ).

 

Mowa oczywiście o odbiorze z nadajnika na Kosztowach.

Szczyrk też "widzi", jednak za słaby sygnał, żeby coś wyszukało.

 

Jak widać i mnie objęło DVB-T, więc biorę się za kończenie instalacji i kupno lepszej anteny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Rudzie Śląskiej antena kierunkową 19-elementową którą mam zamontowaną na 1-wszym piętrze elewacji budynku i odbieram tylko kanały MUX2 z Katowice/Kosztowy. Nie odbiera mi ani jednego czeskiego kanału, być może jest to spowodowane złym ustawieniem kierunku, ale nie zamierzam rezygnować z oglądania kanałów polskich na rzecz czeskich :D jak kolega mówi może coś złapię od nich od 26 sierpnia br. Póki co czekam na włączenie MUX3 w Katowicach 27 października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się udało. Taki laik jak ja to ma nawet problemy ze zmontowaniem anteny. :D Siedziałem z tym do 1 w nocy. W Sosnowcu odbieram z anteny siatkowej (+ wzmacniacz) MUX2 z Katowic Kosztowów (kanał 49) oraz MUX 3 z Wisły Skrzycznego (kanał 62). Gdy znalazłem kanały to wszystko było ok, ale potem te ze Skrzycznego zaczęły się zacinać i tak jest do dziś. To samo dziś dzieje się z kanałami z Katowic tylko dużo rzadziej. Nie wiem w czym rzecz. :? Złapałem jeszcze czeski MUX na kanale 54, ale niestety nie da się oglądać ze względu na ciągle zanikający sygnał. Mam jedynie listę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...