Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo nie precezyjnie zamontowana i źle ustawiona antena, bądz źle obrobione końcówki do wzmacniacza i zasilacza.

Mogą też stać na drodze jakieś przeszkody, zabudowania, drzewa itp.

Może też być za słaba antena wtedy należało by wymienić antene na kierunkową wtedy powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukaj igły w stosie siana. :D Antenę chyba dobrze zmontowałem. Piszę chyba bo ta instrukcja niewiele mówiła. :D Wieczorem jak pisałem było wszystko ok nawet z kanałami ze Skrzycznego. Dopiero po czasie zaczęło zacinać. Zaczęło się tak dziać gdy kabel antenowy schowałem tak aby nie było go widać. Może coś ruszyłem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że miałem źle ustawiona antenę. :D Przesunąłem w przeciwną stronę i jakość kanałów ze Skrzycznego idealna. Kosztowy także bardzo dobrze. :) Mało tego udało mi się złapać czeski mux na kanale 37. Malutkie zakłócenia się pojawiają, ale sporadycznie. Jest także mux na kanale 54, ale tutaj jakość zdecydowanie najgorsza. Bywają momenty kiedy nie dzieje się nic, ale najczęściej zupełna pikseloza i zanik sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to możliwe że ze zwykłej antenie (takiej dodanej do tunera dvb-t do laptopa) odbieram bezproblemu w katowicach czeskie kanały, a nie moge złapać polskich ? czyżby jak zwykle nasi specjalisci od dvb-t uruchomili jakiś lichy nadajnik ?powinniśmy sie wzorować na Czechach...Wstyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to możliwe że ze zwykłej antenie (takiej dodanej do tunera dvb-t do laptopa) odbieram bezproblemu w katowicach czeskie kanały, a nie moge złapać polskich ? czyżby jak zwykle nasi specjalisci od dvb-t uruchomili jakiś lichy nadajnik ?powinniśmy sie wzorować na Czechach...Wstyd!

Wstyd to co najwyżej jest taki, że nawet nie wiesz co jest w Polsce nadawane.

A w Katowicach odbierzesz co najmniej 2 polskie nadajniki - Kosztowy i Skrzyczne - oczywiście o ile masz antenę odpowiednio ustawiona i nie zasłoniętą przeszkodami.

To pierwsza możliwość, że nie odbierasz polskich stacji, a druga to jak wyżej wspomniano niewłaściwe oprogramowanie/brak kodeków h.264 w systemie .

Polacy w przeciwieństwie do Czechów nadają w lepszej kompresji MPEG-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpowiednia antene...Na antenie ze wzmacniaczem odbieram polskie kanały,ale dziwi mnie fakt ze jak podpinam zwyklana anteneke ktora była w zestawie z USB to odbiore w Katowicach Czechy, a juz MUZ -2 z Katowic nie odbieram. Dla mnie to żałosne.Atneke umieszczam za oknem. i stoji po prostu pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widocznie ta antenka wystawiona za okno jest skierowana na południe - Czechy, a nie widzi nadajnika w Kosztowach - generalnie kierunek na wschód od Katowic, pewnie coś te kosztowy zasłania.

Sygnał z Kosztów jest o niebo silniejszy niż z Czech - sporo osób na kawałku kabla odbiera bez żadnej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MUX3 już jest dostępny z obiektu Wisła Skrzyczne na kanale 62. Nadawane w nim programy to: TVP 1, TVP 2, TVP INFO Katowice, TVP INFO Kraków, TVP Kultura i TVP Historia.

 

15 grudnia zostanie przełączony na MUX1, tak więc kto będzie miał skierowane anteny na ten obiekt i będzie w zasięgu MUX3, będzie mógł się cieszyć odbiorem wszystkich trzech multipleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, istnieje taka możliwość. Z najtańszych i najprostszych opcji do oglądania:

http://www.hollex.pl/karty-dvb-do-pc/15 ... -nbox-hdtv

 

Na Allegro dostaniesz za ok. 45 zł

 

Instrukcje jak to ogarnąć masz tu:

https://satkurier.pl/pliki.html

https://satkurier.pl/news/62570/n-tuner- ... -z-pc.html

 

Sam korzystam i zarówno na Windows Media Center (Windows 7) jak i na VLC Media Player działa bez zarzutu :) Solidny stick z firmy ADB

 

Standardowo bez kombinowania powinieneś złapać MUX-2 z Kosztów, MUX-3 złapiesz pod koniec października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem studentem i od tego roku będę mieszkał w sosnowcu ( ul.jagiellońska , centrum miasta praktycznie ) i mam pytanie - istnieje możliwość odbioru DVB-T na laptopie w moim miejscu zamieszkania? jak tak to poprosiłbym o pomoc przy wyborze sprzętu :)

Jeśli chcesz zaoszczędzić parę groszy, a chcesz dobry sprzęt, na ul. Wspólnej (rzut kamieniem od Jagiellońskiej) jest dobry sklep z takimi rzeczami, HD SYSTEM.

Tam jest min. jak kolega wyżej wspomniał ten sprzęt

Tak, istnieje taka możliwość. Z najtańszych i najprostszych opcji do oglądania:

http://www.hollex.pl/karty-dvb-do-pc/15 ... -nbox-hdtv

 

Na Allegro dostaniesz za ok. 45 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...