Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie moc taka jak była. Może się poprawi [u Was] jak Czesi przejdą na 48.

 

Z Tychów [Czułów] mux2 i 3 spokojnie chodzą na logarytmie [tym dłuższym] bez wzmacniacza. Na TV pisze tylko siła "dobra".

Z Rudy Śląskiej [Godula] na małym logarytmie z tym mocniejszym wzmacniaczem mux2 i 3 działają bez problemu [antena na parterze].

 

W Bielsku-Bialej tez dalej nic,nie wyszukuje k-51 -poziom zaledwie 20%

Na forum emitela znalazłem gościa gdzieś z Bielska [o ile pamiętam blisko śródmieścia], który ma widoczność z nadajnikiem [??] i zarówno siłę jak i jakość na kanale 51 ma 100% Jednak wg. mnie takie opowieści należy włożyć między bajki. Dodatkowo koleś pisze, że siatka to najbardziej kierunkowa antena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz szok :D

Mam do nadajnika z "Wisly" dokladnie 80 km i odbieram kanaly TVP :D, niestety mam stary tv i nie bezposrednio odbieram sygnal na urzadzeniu ktore niestety nie ma wskaznika mocy i jakosci. Jednak obraz w tej chwili ani razu nie zapikselowal. Wsszytko to na antenie pokojowej :D. Odbiera tez pare kanalow czeskich(slowackich?) i sam sie dziwie tvp regionalna z Krakowa. Mieszkam pod Gliwicami ;)

Widocznosc jest bez przeszkod (tak pokazuje profil terenu)

Dosc ch[beep]a sie.

Moje pytanie jest takie:

Owa antena pokojowa (tak) jest na szafie na 1 pietrze w domu, moje glupie pytanie : czy dajac kabel z tej anteny na dol do pokoju bedzie jakis drastyczny spadek jakosc odbioru ?

Antena nie jest podrobka skoro tak dobrze dziala. Niby z zasilaczem na 45 decybeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bielsku-Bialej tez dalej nic,nie wyszukuje k-51 -poziom zaledwie 20%

Na forum emitela znalazłem gościa gdzieś z Bielska [o ile pamiętam blisko śródmieścia], który ma widoczność z nadajnikiem [??] i zarówno siłę jak i jakość na kanale 51 ma 100% Jednak wg. mnie takie opowieści należy włożyć między bajki. Dodatkowo koleś pisze, że siatka to najbardziej kierunkowa antena...

 

Ooo kolego nieładnie obgadywać :lol2: złapałem cię :szukaj: , dlaczego niemożliwe dlatego że antena siatkowa to zła kobieta jest? Nieładnie mi zarzucać kłamstwo, mnie człowiekowi uczciwemu więc zrobie dobry uczynek :>

 

Ten cud jest możliwy że odbieram na zwykłej antenie siatkowej obydwa muxy z Katowic w 100 % - po nakierowaniu siatki na Kosztowy ale gdybyś tu zacytował moją wypowiedź do końca byłoby łatwiej innym.

 

Po pierwsze nie powiedziałem nigdzie czegoś takiego że najbardziej kierunkową jest siatka, wspominałem o jej pewnych właściwościach kierunkowości, nigdy też nie pisałem skąd jestem dokładnie. Głuchy telefon tobie się popsuł :roll:

 

Po drugie mam przysłonięty odrobinę widok na Czechy dzięki wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku dlatego też Czechy na 51 kanale się nie wcinają tak intensywnie jak u innych i odbieram z wysokości 10 metrów n.p.m na granicy północnej Bielska - właśnie dzięki tym zbiegom okoliczności ten słabiutki Katowicki sygnał. Mam idealny widok na nadajnik w Mysłowicach - to dlatego wiąże z tym odbiór taki a nie inny 40 km od nadajnika.

 

Na tym polega cud że inni z tego samego miasta mogą nie mieć sygnału w ogóle bo Czechy się już jednak bardziej do nich wcinają czy sągorzej usytuowani.

 

Ja z kolei czechów z Ostravy na wszystkich muxach mam 60% :read: czasem już przycina.

 

Nie będę dawał wszystkich screenshotów, odbieram LV5TDLX'em przez USB więc nie zrobię ci zdjęcia telewizora bo takowego nie mam z STB ale może pokażę tylko zrzuty ekranu z monitora komputera dla MUX3, tyle co mogę zrobić na specjalne życzenie:

 

1jpg_hqasxqp.jpg

 

2jpg_hqasxqh.jpg

 

TVP-INFO-_hqasxqx.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...