Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MUX1 ma 25kW erp

MUX2 ma 63kW erp

MUX3 ma 2,5kW erp

 

Pełne moce będą dopiero po wyłączeniu analogu.

 

Jeżeli ktoś ma problemy z odbiorem MUX1, to najprawdopodobniej jest to wina anteny bądź instalacji antenowej. Nie można także wykluczyć zakłóceń, które przychodzą z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeslei MUX 1 ma 25 a mux 3 ma 2,5 KW to juz kompletnie nie rozumie dlaczego mi mux 3 chodzi bezproblemowo juz dluższy czas a 1 wcale...

 

ps..i juz rozumie..gdy w nocy programowalem musiala byc jakas przerwa w nadawniu nowego muxa..dzis programowalem na nowo i wszystko dziala....tylko po co tyle kopi tvp katowice i krakow to nie wiem pomijajac juz fakt Polo tv co jest jakims totalnym nieporozumieniem ....juz disco tv jest lepsze i z lepsza jakocia..to chyba jakis zart..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia anteny, zanim zamontowałem kierunkową musiałem się męczyć z pokojową, skutek taki że w dużym pokoju miałem MUX2, a w małym co analog w ogóle nie odbiera miałem MUX2 i MUX3. Teraz jak powprowadzali resztę nic się nie zmieniło, w dużym pokoju kicha, a w małym wszystkie 4 MUXy, a antena to zwykłe 2 teleskopy, kupiona jak jeszcze nikt nie myślał o DVB-T w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. U mnie w Bieruniu wszystko z Kosztów odbiera ok. Ale najbardziej zadziwiło mnie to jak podłączyłem tuner Ferguson Ariva T65 w miejscowości oddalone od nadajnika ponad 70 km. MUX 3, który ma moc 2,5 kW znalazło bez problemu. Antena zwykła siatka ze wzmacniaczem, pod dachem, skierowana mniej więcej na Kosztowy. U moich rodziców, którzy mieszkają jakieś 5 km dalej, MUX 3 nie odbiera w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 1 czerwca też zauważam problem z tym MUXem. Teraz moja antena kierunkowa, jak i zwykła pokojowa bez wzmacniacza lepiej zgarniają, być może zwiększyli moc nadawania. Między 7 a 19 czerwca zaś miałem częste zaniki sygnału, poczekamy zobaczymy co tam wymyślą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jakiś użytkownik z GOP ma problemy z odbiorem MUX3 z nadajnika Kosztowy? Ja mam brak odbioru od wczoraj, wymieniałem nawet symetryzator na wzmacniacz i dalej nic. Problem też na antenie pokojowej, znajomi z innych bloków na osiedlu też mają problem żeby odebrać MUX3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do poprawnego odbioru Mux 3 z Katowic na chwilę obecną potrzebna jest zazwyczaj mocno kierunkowa antena o dużym zysku energetycznym (najlepiej kilkanaście dB) oraz wzmacniacz o wzmocnieniu również rzędu kilkunastu dB. Dodatkowym problemem jest oprócz nadajnika czeskiego Muxu pracującego na K51 silny sygnał analogowego TVP2 z Katowic na K21, który może powodować przesterowanie wzmacniacza jeśli używamy wzmacniacza szerokopasmowego a nie kanałowego i efekt po zastosowaniu wzmacniacza niekoniecznie będzie zadowalający. Mówiąc prościej cała sztuka polega ogólnie na tym, żeby mieć jak najbardziej wzmocniony tylko K51 z Katowic a nie K51 z Czech ale tak, żeby wzmacniane przy okazji inne sygnały nie powodowały przesterowania wzmacniacza. Jeśli ktoś buduje dużą instalację zbiorczą warto zainwestować w przemiennik kanałowy DVB-T z regeneracją sygnału i mamy mocny i stabilny poziom sygnału Mux 3 w całej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnego odbioru Mux 3 z Katowic na chwilę obecną potrzebna ...

 

DVB-T Katowice MUX-2 obecna moc nadajnika 63 kW

*DVB-T Katowice MUX-3 obecna (szczątkowa/testowa) moc nadajnika 2.5 kW

 

* moc nadajnika MUX-3 zostanie maksymalnie zwiększona do XX kW po wyłączeniu nadajników analogowych

http://www.polskacyfrowa.org/wazne-daty ... gowej.html

 

Pytanie otwarte (niech każdy sobie sam odpowie):

**a) Czy jest sens DZIŚ wydawać 50 PLN lub więcej na antenę, aby dobrze odbierać MUX-3 ?

B) Czy cierpliwie poczekać, aż będą nadawać z pełną mocą ?

 

** - jeśli masz problem z nadmiarem gotówki i/lub chcesz mieć wszystko na już ta opcja jest dla ciebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...