Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bez jaj panowie..hyba bylo by lekka przesadą by mieszkac rzut beretem od nadajnika sciagac program z gor.

dzis mi tvp1 hd szatkowalo w katowicach..antene sobie zrobilem nowa ,zamontowna w sierpniu ,dotad żadnych problemow nie bylo...a od dzis...sygnal raz zielony za chwile zolty i kratki...co oni wyprwiaja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam nazwy..nowa ze sklepu..instalator motowal...w sierpniu...caly czas bylo ok az do dzis....i po prostu widac ze sygnal slabszy jest..wiem bo czasem sprawdzalem poziom sygnalu na wszystkich 3 muxach...zawsze bylo zielono oi max a od dzis skoki i czasem na zolto tylko..dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest przejściowe. Moc jest tak niska bo zdaje się, że z kanału 51 z Czech nadaje MUX z Ostrway i ten polski by go zakłócał. Już za mniej niż dwa miesiące MUX3 wystartuje z większą mocą z kanału 41. Tak w ogóle już teraz można złapać w dobrej jakości z kanału 41 na Śląsku MUX 3 ze Skrzycznego. Od kilku dni nadaje z mocą 60 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Siemka, mam od nadajnika Kosztowy 10km w linii prostej, mieszkam w Sosnowcu, od jakiegoś czasu mam DVB-T (antena kierunkowa, wzmacniacz LNA177, zasilacz sieciowy) i wszystkie programy bez problemu mi odbiera tylko na TVP1, 2, 3 regionalna tak zacina że od 2 dni siedzę na dachu i powoli zaczynam tracić cierpliwość a najśmieszniejsze jest to że ok 3 miesiące temu sąsiadowi zakładałem identyczną instalkę i jemu odbiera krystalicznie :-/ jedyna jaka różnica to to że ja nan dekoder wbudowany a on sobie kupił w biedronce za 90zł :)

Możecie coś zaradzić?

 

Pozdro i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłącza się zasilacza do symetryzatora.

 

Symetryzator to jest element anteny, który dopasowuje wyjście w antenie do przewodu niesymetrycznego (koncentrycznego), natomiast wzmacniacze mają już wbudowany symetryzator. Podłączając zasilacz przy samym symetryzatorze można zrobić co najwyżej zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy ;)

nie chodziło mi o zasilacz + syntezator tylko kombinacja:

 

wzmacniacz LNA177 bez zasilacza czy by poszedł obrac czy do tego typu wzmacniaczy obowiązkowy jest zasilacz sieciowy,

jeżeli tak to czy sam symetryzator zadziała mi na antenie kierunkowej ustawionej na Kosztowy.

Ewent. jaką opcje byś mi doradził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej odległości to nawet na przysłowiowym kawałku druta może działać. Jeżeli chodzi o zasilacz, to ważne aby miał podobne napięcie (V) i amperaż (A) nie mniejszy niż to co jest podane na obudowie. Pierwszy lepszy zasilacz do anten ze sklepu RTV da radę.

 

Nie twierdzę, że wymiana zasilacza podziała, ale w wielu przypadkach jest to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem to juz gdzies..

ja przez ladne pare miechow mialem bezproblemowy odbior na nowej antenie wszystkich Mux-ow z Kosztow.

gdy wylaczyli analog ze Skrzycznego i zwiekszyli moc cyfrowych muksow zaczely sie klopoty z mux1 -na tpn hd nie da sie patrzec.

teraz chyba znowu zwiekszyli moz bo wachaia sygnalu sa mniejsze ale wachania sa a kiedyś nie bylo ich wcale

szkoda slow..ciekawie co 20 -go sie zepsuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...