Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cz. Moze ktos mi namiar (nr.kanalu lub czestotliwosc na ktorych zalapie Slowakow).,poda. bo wszystkie czeskie programy mam.chyba 14 ktore mam z czterech czestotliwosci (antena skierowana na pld.zachod),Skrzyczne tez odbiera bez problemu.Obraz naszych programow oceniam na 4+ w skali do 6.Slowakow odbieram analogowo z innej anteny(STV 2 ,JOJ),czy oni nadaja w MPg4 2. Moze Ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ktos pomoze?

Dla Ciebie mecis54, to inny wątek:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=148&t=1880&start=165

Odbieram w Katowicach ich MUX1 i MUX2 (na kanałach 59 i 68). Używam anteny ATK-20 pracującej pionowo, jak tu na obrazku:

http://images.dipol.com.pl/pict/a7025+.jpg

Słowacy nadają w MPEG-2. Tu masz linka do ich strony. Tam wybierz multiplex, który Cię interesuje i zobacz mapkę, bo nie zanotowałem skąd jesteś.

http://www.digitalnatelevizia.sk/informacie/dvb-t/dvb-t-na-slovensku.html

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie info Greggy. Musze obrocic moja antenke (bardzo podobna do Twojej)do pionowej polaryzacji. Poczekam trochena zmiane pogody bo nie chce mi sie latac po balkonie w takie zimno. Po tej korekcie pewnie zalapie Slowakow. MIeszkam w Laziskach Gornych,to mam blizej do celu niz Ty, to pwinno byc ok.Jak cos wyszukam to dam znac.Poz. i wszystkiego dobrego(odbioru) w tym Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a pytanie kolegi

adryjon, Słowacy mają polaryzację V a Skrzyczne H. Czy ta antena jest jakoś inaczej ustawiona? Czy też odbiera obie polaryzacje?

Możesz odpowiedzieć jak jest u Ciebie?

Bo ja na antenie odwróconej na V łąpię też k.38 i k.54 (obydwa nadają w H).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to ma sens? na atx 91 złapiesz do 100-150km, może więcej (w zależności od ukształtowania terenu i mocy nadajnika) stabilny odbiór. biorąc pod uwagę, że jesteśmy w kotlinie, to marne szanse na taką zabawę. jedynie w tropo coś złapiesz... ja pamiętam, że kiedyś tvp 3 z wrocka złapałem ale to było na prawdę dawno temu i odbiór był tragiczny(teraz już tvp info jest), antenę na Kosztowy miałem ustawioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może byc na k.39?

Odbieram w Katowicach od paru dni słaby sygnał DVB-T na antenie dla górnego UHF obróconej na V nakierowanej na Namestovo. Za słaby, żeby się zdekodował. Jak widać poniżej pomimo polaryzacji V i obrócenia bardziej na wschód odbiera także kanał k.38 ze Skrzycznego. Czyżbym na k.39 widział plecami Śrem?

a8499b6e6278dd1449d896352558c8a6_k37.jpg

0afa8bf7b9b24e6e6d3b1a3de8cff488_k38.jpg

0e0d7854e4e97f7a58cfb8e4339f16ad_k39.jpg

ee64296d4bfb86cc7db646605a0f995e_k40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to satelita łapie :D na ok 40% było jakiś czas temu, teraz zmieniałem ustawienie anteny bardziej w kierunku Skrzycznego niż Czech ale dalej się trzyma :) wybaczcie jakość zdjęcia: robione telefonem, a TV na szafie stoi...

 

http://img202.imageshack.us/img202/5129/img20110122002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio coś ciekawego.Otóż 27.10.2o11r. z Katowic-Kosztowy na k.51 tymczasowo ma ruszyć mux.3,w tym samym czasie ma ruszyć z Pradziada na tym samym kanale czeski mux.3 z mocą 100kw.Obywa w pol.poziomej.Nie będzie zakłócać nadajnik z Pradziada nadajnik z Kosztowy?No chyba że Kosztowy będą w pol.pionowej, na str. Emitela piszą o pol.H

tak samo na str.Cz.Radiokomunikace dt.Pradziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może byc na k.39?

Odbieram w Katowicach od paru dni słaby sygnał DVB-T na antenie dla górnego UHF obróconej na V nakierowanej na Namestovo. Za słaby, żeby się zdekodował. Jak widać poniżej pomimo polaryzacji V i obrócenia bardziej na wschód odbiera także kanał k.38 ze Skrzycznego. Czyżbym na k.39 widział plecami Śrem?

 

To Ostrava MUX2 - ostatnio było niezle tropo stąd odbiór słabego sygnału tego muxa.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...