Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałem okazję wyjść z anteną na zewnątrz to łapałem ostrawę, z namestowa nie mogę nic złapać (w kierunku Słowacji mam sieć energetyczną która może być temu winna, antena idealnie na wysokości przewodów) + mieszkam w dolince i zasłaniają mnie okoliczne budynki. U rodzinki, kilka km dalej, udało się złapać Ostravę, Trinec, Łysą Horę i momentami Namestowo (mieszkają na górce). Jak pogoda dopisze i będzie możliwość to spróbuję jeszcze u kuzyna ze swoją anteną kierunkową. Póki co wygląda, że wszystko da się złapać, kwestia tylko mocy anteny i precyzyjnego ustawienia :)

 

Dodam że wszystko u mnie leci na antenie z symetryzatorem, u kuzyna jest siatka i wzmacniacz LNA-177. Miała być atx-55 ale ojcu z sklepie powiedzieli że już nie produkują takiej i sprzedali taką :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czekam na informacje o dostępności Namestova i Ostrawy w naszej okolicy.

Pisałem parę postów wcześniej:

Mieszkam w Katowicach, nie powiem że najwyżej.

Odbieram Mux1 i Mux2 ze Słowacji. Mux1 idzie na k.68 synchronicznie z Żyliny i Namestova. Mux2 tylko z Namestova.

Mam antenę ATK-20, w której wymieniłem symetryzator pętlowy 50 Ohm na normalny wzmacniacz LNA-177. Antena już ma mocowanie w polaryzacji V. Jak widzisz razem to ok 45 zł :-) Dodam że kanał 68 to 850 MHz i jest zakłócany przez sieci GSM 900 (GPRS/CDMA).

http://www.dipol.com.pl/anteny-gprs-umts-900-mhz,4379.htm

Też mam antenę przesłoniętą siecią energet. (jakieś 500 m ode mnie). Problem z odbiorem Słowaków pojawia się w deszczową aurę.

Z Ostravy nie udało mi się odebrać Mux2, ale szczerze nie ustawiałem na nią anteny. Mam na Skrzyczne, a przy okazji odbieram na k.57 TV Barrandov - jedyny program z Mux2 transmitowany z Trzyńca oraz oczywiście najsilniejszy k54 z Lysej Hory (Mux1). Od 1 października mam też czeski Mux1 na k.36 z Jesenika-Pradziad.

Zobacz na http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html ukształtowanie terenu między Twoją okolicą a nadajnikami, może masz jakieś inne przeszkody typu góry!

A tak wogóle to odsyłam do innego wątku, bo ten to DVB-T Katowice -> https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=111&t=1880 no i spiesz się, bo zima za pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowy wg Radio Polska mają nadawać 2 i 3 MUX. Jeden ma miec polaryzację V a drugi H. Czy jest antena która uciągnie ten sygnał? Czy też skazani jesteśmy na 2 anteny Zadałem w innym wątku pytanie na temat TV4. Czy jest możliwość odbioru tego programu w zachodniej Małopolsce czy też wschodnim Śląsku? Najbliższy nadajnik to Kraków. Jeśli tak to czym to się odbiera? W domu łapię TV PULS ale trudno mi określić czy to Bielsko czy Kraków bo oba nadają ten sam kanał (obstawiam Kraków). rozwiązaniem byłby satelita ale w orange który wziąłem nie mia Tv4 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takowe pytanie :) teraz mam siatke ustawiona na czechy zasilacz przy tv, chciałbym zrobic tak ze: podlaczyc jeszcze jedna antene na skrzyczne wsadzic sumator na strychu i poslac to jednym kablem do tv i teraz nasuwaja sie pytania jaki sumator kupic ktory bedzie najleprzy dla 2 wzmacniaczy w 2 antenach, sprawa 2 czy jeden zasilacz przy tv uciagnie ten sumator oraz 2 wzmacniacze w antenach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość. ;) Jestem zupełnym laikiem który jeszcze 2 miesiące temu nie miał pojęcia co to jest naziemna telewizja cyfrowa. Wiem o tym, że na Śląsku nie mamy jeszcze DVB-T, ale można odbierać tv cyfrową ze Skrzycznego albo z zagranicy z Czech i Słowacji. Bardzo proszę w związku z tym o poradę. Mieszkam w Sosnowcu i chciałbym móc złapać cokolwiek z cyfrowej telewizji. Proszę mi napisać jaką antenę mam kupić, jakieś wzmacniacze? Podkreślam, że zupełnie się na tym nie znam. Od zawsze odbierałem telewizję z Azartu (kabel). Mieszkam w bloku na pierwszym piętrze więc dość nisko, a wokół są inne bloki. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem cały wątek oczywiście, ale jednak mowa jest tutaj o antenach, o wzmacniaczach, jakichś puszkach. Ja zupełnie nie mam pojęcia co do czego mi się przyda. Była także mowa o tym, że jeśli kupi się antenę która łapie sygnał z daleka to potem gdy ruszy nadajnik w Kosztowach będę miał problemy z odbiorem tego sygnału. Sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do końca roku: ruszy Skrzyczne, zobaczysz czy na zwykłym drucie będziesz odbierał, jak nie to najtańsza antena kierunkowa powinna sobie poradzić. Jak Kosztowy ruszą to będziesz odbierał wszystko zgodnie z postem lpm11, póki co możesz się tylko na Czechy przymierzać (o ile Ci bardzo na tym zależy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że ze Skrzycznego sygnał będzie aż tak silny? To trochę daleko. Mogę w sumie zaczekać, ale Czechami tez chciałbym się pobawić i poszukać. Jednak liczę na to, że teraz prędzej uda mi się złapać Skrzyczne... Dziękuję chłopaki za zainteresowanie moim postem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam między Katowicami, a Skrzycznym i odbieram bez problemu oba nadajniki. Z tego co ludzie na forum piszą, Skrzyczne idzie nawet w Krakowie złapać więc w Katowicach tym bardziej odbierzesz, zwłaszcza że teraz moc nadajnika jest mocno ograniczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Eeee, co jest?

Skrzyczne ruszyło w MPEG-4? Mam Słowaków, Czechów, a z Polski tylko głos :( (moje odbiorniki to niestety DVB-T MPEG-2).

Ktoś potwierdzi?

*****

No dobra, już sobie odpowiedziałem:

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,14898,skrzyczne-juz-nadaje!.html

no to mnie czeka jakaś karta transkodująca lub nowy sprzęcik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Neotion NP4, wrzuciłem do mojego TV Mediona i ... nic. Ale coś mnie tknęło, jeszcze raz wyjąłem i wsunąłem. Po uruchomieniu TV uruchomił się start fabryczny, wykrył kartę w CI i po znalezieniu kanałów chodzi cała paczka ze Skrzycznego. Zaszokowała mnie jakość konwersji. Na PULSie czy TV4 tego nie widać, bo nadają kiepsko. Ale TVN i TVN7 - super.

Szkoda, że nie ma tam TVP3 Katowice, TVP1 i 2, a wolne kanały są (TV7 i TV8 nadają tylko planszę).

Poziom sygnału na tyle się zwiększył, że odbieram nawet anteną w polaryzacji V nakierowaną na Namestovo.

Czeski MPX1 oraz słowackie MPX1 i MPX2 nadal odbieram. Czekam więc na polski MPX1 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...