Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy się nie pyta o aktualizację jak jest w nocy przeprowadzana (standardowo o godz.4:00 chyba, że jest coś nagrywane). Jeśli byś zapuścił ręcznie to wtedy będziesz miał zapytanie czy chcesz zaktualizować. Info o zmianach wyświetlane jest tylko wtedy, gdy są to jakieś istotne zmiany (Płatności, wprowadzenie DVB-T), a nie kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki mały problem. po tej ostatniej aktualizacji 19.04 przy wyborze ostawień fabrycznych nie mam logo/planszy N proszę czekać. mam teraz śnieżenie i po chwili ekran z sygnałem itp. raz odłączyłem dekoder od zasilania w chwili 'testing' i podłączyłem ponownie. wtedy już była plansza n. czy to wina dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przesyłany był nowy soft, który poza zmianami kosmetycznymi nie przyniósł większych widocznych zmian.

Mam jednak wrażenie że pracowano nad problemami dźwięku przy połączeniu przez HDMI i niestety wg mojej oceny jest ... gorzej.

Teraz częściej zdarza się że po przełączeniu na jakiś kanał dźwięk zanika i nie ma go na części kanałów, pomaga wtedy przełączenie na zagraniczną ścieżkę albo wyłączenie i włączenie dekodera. Dodatkowo po zmianie softu teraz zdarza się że po przełączeniu na jakiś kanał HD słychać głośne trzeszczenie zamiast głosu i muszę przełączyć na inny kanał i dopiero na ten wcześniejszy. Mam połączony dekoder przez HDMI.

P.S. zaobserwowałem też, że od paru dni dysk nieustannie pracuje gdy dekoder jest w trybie stand-by, wcześniej zwykle pracował kilka godzin dziennie. Być może ładują oprócz filmów także oprogramowanie na potrzeby multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. zaobserwowałem też, że od paru dni dysk nieustannie pracuje gdy dekoder jest w trybie stand-by, wcześniej zwykle pracował kilka godzin dziennie. Być może ładują oprócz filmów także oprogramowanie na potrzeby multiroomu.

Zwykłe przeoczenie w sofcie. Kiedyś na zwykłym recorderze też tak było po jednej z aktualizacji że dysk ciągle mielił 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

mam turbacza niech ktos mi wyjaśni jak to jest że film w HD zajmuje na dysku 2% skoro

dysk ma rzekomo 500 GB i kuna czemu pokazuje ile zostało tylko w procentach a nie w danych znaczy Gb

jakieś śmieszne to w ogóle ten sam sprzęt po zmianie softu ma nagle niby 2 razy wiekszy twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica czy będzie pokazywać w GB czy w %? A czemu film HD zajmuje 2% miejsca na dysku? Bo jest to lepsza jakość, co już podnosi wielkość w GB, a zależy to też od długości filmu, czyli im dłuższy film to więcej miejsca zajmie, a im mniejszy tym mniej. Co do softu, to n w nBoxie recorderze udostępniła tylko część dysku i tyle. Chcesz więcej, to zapłać za nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica czy będzie pokazywać w GB czy w %? A czemu film HD zajmuje 2% miejsca na dysku? Bo jest to lepsza jakość, co już podnosi wielkość w GB, a zależy to też od długości filmu, czyli im dłuższy film to więcej miejsca zajmie, a im mniejszy tym mniej. Co do softu, to n w nBoxie recorderze udostępniła tylko część dysku i tyle. Chcesz więcej, to zapłać za nowy soft.

 

Zgadzam się. Mam też philipsza PVR cyfry i on podaje w procentach. Tak czy tak, bez różnicy, zależy to tylko od decyzji osoby tworzącej ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

prawdę powiedziawszy na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Tak jak piszecie zmieniła się cyfra kolejna softu. Jest jednak coś co wydaje mi się istotne a już na 100% odczuwam to na moim dekoderze. To brak uporczywego usypiania dekodera. W chwili gdy przerzucam z kanału na kanał wszystko dzieje się dosyć płynnie. Nie to co przed aktualizacją gdy czekałem nawet 2 sekundy na zmianę kanału po wciśnięciu przycisku na pilocie. To mi się rzuciło jak dotychczas w oczy. Może to tylko na moim dekoderze tak działa ale ja wyczuwam różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji softu straciłem płynność przełączania do anemicznego powolnego około 2 sekund trzeba by przełączyć kanał, gdy przed aktualizacją ten czas był trudny do policzenia (około 0,5 sekundy). Można było przełączać po 40 kanałów, a teraz jak wcisnę 40 razy przełącz kanał z rzędu raz za razem to zawiesza się już na 3...4 naciśnięciu. Po prostu katastrofa ! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś jak widzę "poprawione",teraz ustawiając nagranie jakiegoś programu po wciśnięciu "nagraj"trzeba chwilę odczekać żeby ujrzeć znaczek że zaplanowano nagranie.Jak oni to robią ,że gdy coś chcą polepszyć to zaraz coś innego jest zwalane.Naprawdę GRATULACJE!!

 

 

Przed chwilą jednak zaszkodziło mu chyba nowe oprogramowanie bo N-BOX TURBO padł,zawiesił się a po chwili sam wyłączył,jak się już włączył to wyświetla tylko napis "testing" i tak już został.Rewelacja!!!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...