Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A najnowszy to przelaczanie kanalow pilotem - trzeba 2 x nacisnac by pilot zalapal.

 

To może czas zainwestować 3-4 złote i zmienić baterie w pilocie? Gwarancja tego nie obejmuje :P

Tobie do globusa może się przydadzą. :lol2:

problem z wolniejszą reakcją na pilota, występuje na ostatnim sofcie z 18.01. :!::!:

Wygaszacz przy odtwarzaniu też zaliczyłem kilka razy, chyba tylko po użyciu Pause w trakcie odtwarzania. :/

 

@slavko- Wygaszacz-to ciemny ekran z "padającym śniegiem" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygaszacz przy odtwarzaniu też zaliczyłem kilka razy, chyba tylko po użyciu Pause w trakcie odtwarzania. :/

Pauzy na moim turbo używam codziennie po kilka - kilkanaście razy. Jeszcze ani raz nie włączył mi się przy odtwarzaniu wygaszacz.

 

Czy mógłbyś napisać jaką masz "wersję sprzętu" i "informację o oprogramowaniu" w menu "LOADER" diagnostyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie odtwarzania, jeśli wcześniej wciskało się PAUZĘ, co około 20 minut włącza się wygaszacz ekranu, nie przerywając jednak odtwarzania.

 

Nie ma

 

U mnie jest. Mam turbo efekt ten wystepuje co 10 minut uniemozliwiajac ogladanie.

Ciekawe.

U mnie ten i parę innych wymienionych przez ciebie błędów nie występuje. Wygląda na to, że nie wszystkie dekodery CLRA mają dokładnie taki sam hardware.

Czy mógłbyś napisać jaką masz "wersję sprzętu" i "informację o oprogramowaniu" w menu "LOADER" diagnostyki.

wersja sprzetu: 0x107:0x45

inf. o oprogramowaniu: 0x7046 oX11

wersja MPH MPH 1.1.1. v 3690_4 reelase

wersja aplikacji: 1.0.53441

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To zaczyna być coraz ciekawsze. Mam dokładnie te same numerki w moim nboxie.

 

U mnie od kiedy wprowadzili funkcjonalność skakania po minutach nagranego materiału pojawia się tyle z wciśniętych cyferek, ilo cyfrowa jest długość nagrania w minutach. Jak nagranie jest krótsze niż 10 minut, to wyświetla się jedna cyfra, jak krótsze niż 100 minut, to max 2 cyfry, itd.

 

Wygaszacz u mnie nie pojawia się nigdy w czasie odtwarzania.

 

Nasze nboxy, lub ich ustawienia, muszą się czymś różnić. Ale czym?

Poeksperymentuję dziś z przywróceniem ustawień fabrycznych, czy nie spowoduje to pojawienia się tego co u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu jest dane zobaczyć wygaszacz. Ja w starym nboxie go widywałem, a w turbo jeszcze nigdy nie widziałem. Nawet jak nradio grało przez 2 godz. A wolniejsza reakcja na pilota to raczej przysypianie nboxa. Pogra jeden kanał przez kilkanaście/dziesiąt min. i dekoder potrafi przysnąć. Budzi go pierwsze naciśnięcie klawisza. Efekt końcowy jest taki, że żeby włączyć np. kanał 70 trzeba nacisnąć 7 i jeszcze raz 7, a potem 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja sprzetu: 0x107:0x45

inf. o oprogramowaniu: 0x7046 oX11

wersja MPH MPH 1.1.1. v 3690_4 reelase

wersja aplikacji: 1.0.53441

Eksperymentowałem na wszystkie sposoby. U mnie ani problem z wygaszaczem, ani z ilością wyświetlanych cyferek przy skakaniu o minutach nagranego materiału

nigdy nie występuje.

 

Spróbuj zrobić to co ja właśnie zrobiłem: wymuś na dekoderze ustawienia domyślne (oczywiście bez kasowania nagrań) i sprawdź ile cyferek pojawi ci się przy skakaniu po nagraniach. Wszystkie numerki (wersja przętu, oprogramowanie) masz identyczne jak ja, więc dekoder powinien działać tak jak mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co oni tą aktualizację zrobili. Przedtem dało się i normalnie nagrywać i oglądać. Teraz dodali brakujące loga kanałów czy jakąś głębię do ikonek i przy okazji:

- dalej nbox zasypia po kilku min.

- naciśnięcie R zamiast rozpocząć w prosty sposób nagrywanie to wywołuje dodatkowe okienko gdzie potwierdzić trzeba nagrywanie lub zmienić parametry (godz., kanał, częstotliwość itp)

- przełączenie kanałów faktycznie trwa wieki - jak w jakichś fergusonach co najmniej

itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pomysł z tym menu kontekstowym nie jest zły, ale jak człowiek od 2 lat wiedział, że naciskając R wystartuje natychmiast nagrywanie to teraz ze dwa miesiące się będzie musiał przyzwyczajać, że tak nie jest i trzeba jeszcze OK nacisnąć, a nie daj Boże N bo wtedy nbox wróci do poprzednio oglądanego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten turbobox jest jak woda ze spirytusem zmieszana. Musi się przegryźć. Wczoraj go wyłączyłem z prądu, dzisiaj sobie odpoczął i działa idealnie... no może przełączanie kanałów ciut wolne jest.

2-3 sekundy na kanał to jest "ciut"? :shock: Bez względu czy FTA czy kodowany :shock::oops:

Porażka totalna. :twisted:

Lepiej ferguson 7018 hula :lol2:

Na poprzednim sofcie/turbo było około sekundy.

Zebym wiedział ze poleci aktualizacja to bym go gnoja wyłączył na noc. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady żeby wartość tunera określać czasem przełączania miedzy kanałami. Faktycznie jest długi ale żeby robić tragedię że przełącza się w 2 sek. a nie w 1? Dla niektórych jest to jedyna zmiana w nowym sofcie, ale przecież jednak poprawiono kilka rzeczy których domagano się na różnych forach. Dodano datę i czas w pasku info na VOD i nagraniach własnych, naprawiono wreszcie pokazywanie aktualnego wolnego miejsca na dysku, czy tez kosmetykę o którą niektórzy się dopominali w postaci aktualnych logo kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...