Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dziś nka pokarała abonentów nowym zonkiem.

 

Szanowni Państwo,

 

Obecnie wystąpił problem polegający na braku dostępu do kanałów na dekoderach. Pracujemy już nad jego rozwiązaniem.

 

Obecnie posiadamy informację, iż wyłączenie dekodera z prądu i włączenie go ponownie powinno rozwiązać ów problem.

 

Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań do jak najszybszego usunięcia przyczyn usterki.

Wszystkie kanały z Hotbirda poszły do szamba. :crazy:

Reset i pobranie listy przyraca je ale problem jest z ułożeniem list ulubionych.

Pilot olewa przyciskanie i czasem 10 sek.trzeba czekać na przesunięcie kanału.

Syf totalny zrobili z tego turbo. :crazy::/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam i jedno i drugie, tzn. też miałem czarny ekran, i też mam wrażenie że chwilami dekoder przysypia zbyt mocno że z trudem i z duużym opóźnieniem reaguje na komendy z pilota.

Chociaż dziwię się niektórym, którzy od razu narzekają strasznie na nBoxy, moim zdaniem to najlepsze dekodery spośród polskich platform, kto twierdzi inaczej najwyraźniej nie przerabiał problemów z dekoderami w innych platformach.

Jedyne co mnie martwi to to że zamiast skupić się na jednej rzeczy, dział techniczny zawsze zmienia kilka rzeczy na raz, zwykle skutkuje to tym, że jedna funkcja zaczyna działać lepiej ale przy okazji zostaje zepsuta inna funkcja, która działała dobrze i nie trzeba było jej ruszać!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj najnowsze oprogramowanie (najprowdopodobniej) pokazało co potrafi

wstaje dziś rano a tu totalna zwiecha pokazuje godzine jeszcze z wczoraj 23:55

i echo żaden przycisk nie działał na szczęscie pomogło wyjęcie wtyczki

 

A właśnie wcześniej odblokują you tube czy obniżą abonament za to że go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś nka pokarała abonentów nowym zonkiem.

 

Szanowni Państwo' date='

 

Obecnie wystąpił problem polegający na braku dostępu do kanałów na dekoderach. Pracujemy już nad jego rozwiązaniem.

 

Obecnie posiadamy informację, iż wyłączenie dekodera z prądu i włączenie go ponownie powinno rozwiązać ów problem.

 

Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań do jak najszybszego usunięcia przyczyn usterki.[/color']

 

 

Wszystkie kanały z Hotbirda poszły do szamba. :crazy:

Reset i pobranie listy przyraca je ale problem jest z ułożeniem list ulubionych.

Pilot olewa przyciskanie i czasem 10 sek.trzeba czekać na przesunięcie kanału.

Syf totalny zrobili z tego turbo. :crazy::/

 

 

To nie tylko na turbo. Wszystkie dekodery miały problem ostatnio z pobraniem nowej listy kanałów. Generalnie odłączenie dekodera od prądu na 2 minuty w większości przypadków pomaga. Jak nie działa, to trzeba poczytać instrukcję na http://www.n.pl/komunikat i po przejściu wszystkich wskazówek powinno już spokojnie wszystko działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my mówimy,jest coraz gorzej z tym N-Box Turbo,mnie jak ostatnio padł i wymieniłem na nowy to ten zapakowany,wydawałoby się sprawdzony, nawet nie wystartował a konsultantom na infolini jedyne co przychodziło do głowy to że mam coś z instalacją antenową i żebym poszukał sobie sąsiada z anteną i sprawdził u niego,to są dopiero rady.Dobrze że jest jeszcze stary Echostar bo jeszcze bym uwierzył w te bzdury.Coś niedobrego ostatnio dzieje się z tym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że niektórym nie pomogło zwykłe pobranie nowej listy. Urządzenia cyfrowe mają to do siebie, że czasami trzeba je odłączyć i ponownie podłączyć szczególnie przy aktualizacjach. Natomiast jeśli ci się udało zrobić to szybciej to tym lepiej, znaczy się , że pewnie innym też się udało. Poza tym, w n'ce tak sugerowali ( komunikat), by odlaczyc na chwile gdyby się nie chciala lista zaktualizować. u sporej wiekszosci to pewnie pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko na turbo. Wszystkie dekodery miały problem ostatnio z pobraniem nowej listy kanałów. Generalnie odłączenie dekodera od prądu na 2 minuty w większości przypadków pomaga. Jak nie działa, to trzeba poczytać instrukcję na http://www.n.pl/komunikat i po przejściu wszystkich wskazówek powinno już spokojnie wszystko działać.

 

Gdyby działało to bym nie pisał>>>>>

Reset i pobranie listy przywraca je, ale problem jest z ułożeniem list ulubionych.

Pilot olewa przyciskanie i czasem 10 sek.trzeba czekać na przesunięcie kanału.

i parę innych ważnych błędów!!! :crazy::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko na turbo. Wszystkie dekodery miały problem ostatnio z pobraniem nowej listy kanałów. Generalnie odłączenie dekodera od prądu na 2 minuty w większości przypadków pomaga. Jak nie działa, to trzeba poczytać instrukcję na http://www.n.pl/komunikat i po przejściu wszystkich wskazówek powinno już spokojnie wszystko działać.

 

Gdyby działało to bym nie pisał

 

Może po prostu trzeba spróbować kilka razy. Nie za pierwszym razem musi wszystko działać. Trochę cierpliwości. A jak dalej będą jakieś problemy, to pewnie warto do BOKu zadzwonić. Już informacja o przywróceniu listy kanałów się rozeszła, więc pewnie teraz call center nie będzie już taka zapchana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do pobrania jest nowe oprogramowanie sygnowane 0x1B, ktore naprawia zamulenie dekoderow powstale po przeslaniu wadliwego softu (26 lipca jezeli dobrze pamietam date). Przelaczanie kanalow juz nie trwa "wieki" ale uspienie pilota nadal wystepuje oczywiscie YouTube nie dziala - ta aktualizacja sprawia wrazenie prowizorki bo jeszcze jest wiele bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten cały multiroom tak w eNce jak i w ADB powoli sikają pod siebie ze strachu co będzie, jak się Marcus T. dowie, że jeszcze chwileczkę... jeszcze momencik... już zaraz... będzie MR. No i jeszcze urlopy były - Marcus T. mądry, bo może sobie w grudniu do Australii skoczyć, albo w styczniu na Kubę, ale co mają normalni, biedni pracownicy zrobić - muszą w lipcu/sierpniu urlopy brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamknięto mój nowy wątek więc zapytam tutaj:

 

 

 

 

Witam

 

Po ostatniej aktualizacji nbox turbo nie wiidzi bufora nagrań !!!!!!!

 

Ponieważ w Polskiej tv rzadko są przestrzegane godziny emisji (często za sprawą reklam) to w setupie mam ustawione - początek nagrania o czasie, a koniec z 10 minutowym opóźnieniem. Po wielu aktualizacjach doczekałem się nawet, że bufor "nie gubi się" po chwilowym braku zasilenia (kiedyś musiałam po zaniku prądu na nowo ustawiać zaplanowane nagrania, ponieważ nbox "gubił" doklejone 10 minut).

 

Teraz znowu wiele programów ma "ucięte końcówki" bo CAŁKOWICIE turbo nie widzi ustawień bufora !!!

 

BOK twierdzi, że nic nie "popsuli" i wina leży po mojej stronie. I mam zrobić reset boxa.

 

Jak jest u was ????

 

P.S. Uważam, że ten problem jest bardzo istotny bo uniemożliwia normalne oglądanie nagrań !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(w końcu co to za przyjemność oglądania np Tańca z gwiazdami by potem sprawdzić w necie kto odpadł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbacz strasznie gubi dolby digital i wskakuje na cyfrowe stereo najbardziej na TVP HD

a szczególnie na nagranych programach na dysku macie na to szybki sposób czasami pomaga włącz wył

czasami setup dolby digital wł/wył

ale generalnie problem kiedy jakis nowy soft co to poprawi

czy po prostu N ma nas w życi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce robic resetu bo zalezy mi na nagraniach a nigdy nie mam czasu obejrzec wszystkich co nagram, wiec mam "poslizg". haha.

 

Ale udało mi sie chyba naprawic bo od kilku dni nagrywam testowo różne [beep]ółki i obserwuje i juz dogrywab mi bufor. Po prostu kilka razy zmieniłem parametry bufora i w koncu zalapam.

 

Takze dzieki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...