Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BOK nki to ostatnie miejsce na porady techniczne.

Tu na forum więcej można się dowiedzieć .

"specjaliści" z BOKu znają jedną radę na problemy techniczne= RESET TUNERA!! :brawo::lol2::jupi:

Minął miesiąc jak ten syfiasty soft x13 siedzi w turbo :shock::/:oops: ,takiego zamulonego sprzętu jeszcze w moim domu nie było. :> :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe rewelacje na temat N-rekorderow na forum n-ki:

http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.ph ... post307031

 

wkleje post bo izold rano usunie stamtad:

 

"User Alext:

 

witam

 

czy ktoś mi może powiedzieć co się dzieję z n-ką? sprawiają rażenie jakby gasili sieć sprzedaży.

 

wyjaśniam - siadł mi n-recorder tzn prawdopodobnie kilka klastrów na twardym dysku po konsultacjach telefonicznych skierowano mnie do najbliższego punktu serwisowego (to było w grudniu 2009) niestety nie było sprzętu na wymianę więc po złożeniu reklamacji z czystego lenistwa (ostatecznie to tylko zmniejsza pamięć do nagrywania) nie szukałem dalej...wczoraj sprzęt niestety definitywnie nawalił więc próbowałem go wymienić i....eech w najbliższym serwisie dostałem info że raz nie ma dekoderów dwa nie będzie bo szanowne kierownictwo n- ki orżnieło swoich przedstawicieli (nie wypłaciło prowizji od klientów) olewa totalnie reklamacje oraz absolutnie nie czuje do obowiązku dostarczania do serwisu nowych sprzętów mimo złożonych zamówień....(serwis wymówił umowę )

 

po przemyśleniu przejechałem się do następnego serwisu no i.... historia się powtórzyła....niezrażony zadzwoniłem do obsługi klienta no i to było niezłe '

na 10 punktów sprzedaży podanych przez panią z obsługi

 

- 4 zrezygnowały z współpracy z n-ką z wyżej wymienionych przyczyn

- 2 nie odbierały telefonu

- 1 nie posiadała telefonu !!!

- w 3 pozostałych rekorderów i turbo nie było na stanie oraz nie potrafiły określić kiedy będą

 

pani z obsługi niestety nie potrafiła mi pomóc ...tajemnicą jest jaki przedstawiciel ma na stanie sprzęt...

 

na zakończenie tylko dodam że zabawa zaczęła się w Sulejówku (20km od centrum Warszawy ) a punkty serwisu/ sprzedaży sprawdzałem w Warszawie

 

więc pytam o co tu k.....a chodzi....???? no chyba że to krecia robota konkurencji by wywalić nkę z rynku

 

pozdrawiam

 

 

ps. na reklamację z grudnia zeszłego roku nie dostałem odpowiedzi do dnia dzisiejszego......"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery będą na dniach, ale jak się lubi sobie utrudniać życie i tracić kasę na jeżdżenie od serwisu do serwisu to już sprawa tej osoby. A wystaczyło wysłać dekoder do nki (za 15 czy 18 zł), złożyć reklamację i nawet do czasu przysłania i aktywacji sprawnego nboxa rabat mieć w wysokości 1/30 abonamentu za każdy dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z układaniem listy kanałów ulubionych. Ułożyłem sobie własną listę zawierającą wszystkie polskie kanały oraz zagraniczne, które najbardziej mnie interesują, w sumie 130 kanałów. Na następny dzień, na liście było już ich tylko 127, gdzieś wcięło RU TV i TV Slovenja 1 i 2. Po upewnieniu się że są na liście wszystkich kanałów dodałem je ponownie do własnej listy i tu nagle zaskoczenie. Dodały się co prawda ale 2 z nich dodało się kilka pozycji przed końcem listy a 1 na samym końcu. Postanowiłem je przesunąć tam gdzie chciałem i tu kolejne zaskoczenie, albo w ogóle nie dają się przesunąć albo tylko o dwa miejsca w górę lub dół. Zaobserwowaliście już takie problemy z edycją własnej listy kanałów na swoich dekoderach turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem wieczorem z kilkudniowego weekendu i co widzę?? Mój turbacz po raz kolejny się zwiesił była na nim godz. 1.29 nie reagował na przyciski ani na pilota. Pomogło odłączenie od prądu. Testował się kilka minut i wystartował. Spotkało to już kogoś czy to mój sprzęt jest do bani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z układaniem listy kanałów ulubionych. Ułożyłem sobie własną listę zawierającą wszystkie polskie kanały oraz zagraniczne, które najbardziej mnie interesują, w sumie 130 kanałów. Na następny dzień, na liście było już ich tylko 127, gdzieś wcięło RU TV i TV Slovenja 1 i 2. Po upewnieniu się że są na liście wszystkich kanałów dodałem je ponownie do własnej listy i tu nagle zaskoczenie. Dodały się co prawda ale 2 z nich dodało się kilka pozycji przed końcem listy a 1 na samym końcu. Postanowiłem je przesunąć tam gdzie chciałem i tu kolejne zaskoczenie, albo w ogóle nie dają się przesunąć albo tylko o dwa miejsca w górę lub dół. Zaobserwowaliście już takie problemy z edycją własnej listy kanałów na swoich dekoderach turbo?

 

To jedna z wielu wad w sofcie "turbo" :crazy:

Jeżeli chcesz je mieć na poprzednim miejscu to tylko ponowne ułożenie listy.

Tak się dzieje po "aktualizacji" listy przez tłuków z nki :crazy:

TV Slovenija zmieniła transponder już w tamtym roku :lol2:

"szybka" "aktualizacja" nki :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok. 1,5 godziny temu wgrał się nowy soft do mojego Turbo, prawdopodobnie to nowa wersja z jakimiś poprawkami. Po instalacji, która nie trwała zbyt krótko, próbowałem ocenić "skalę zniszczeń" :lol: ale interfejs graficzny na szczęście pozostał bez zmian, a co z dźwiękiem przez HDMI oraz niedogodnościami w układaniu listy kanałów? Zobaczymy, trzeba teraz kilka dni potestować, mam nadzieję że nie sprawdzi się zasada, że nowy soft zawsze naprawia stare błędy i wprowadza jakieś nowe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jako przyszły abonent n-ki wciąż nie wiem, po przeczytaniu niemal wszystkich postów, który z recorderów wybrać: "zwykły" czy turbo? Dodam, że za turbo muszę zapłacić znacznie większą (151 PLN) opłatę aktywacyjną (promocja mini full).

Jak to się mówi - decyzja należy do ciebie. Na pewno turbacz ma więcej bajerów, chociaż obecnie ma mniej stabilny soft. Jednak jak widać, cały czas pojawiają się aktualizacje.

 

Szczerze ci powiem, że gdybym teraz brał jakąś promocję w Nce to raczej zdecydowałbym się na taką z dekoderem turbo. W sumie mam obecnie umowę na czas nieokreślony, wiec zastanawiam się nad wypowiedzeniem i wzieciem nowej promocji, ale chyba poczekam do jesieni, może będą jakieś promocje już z multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptem dwie widoczne zmiany:

- w VOD dodano animację zwiastunów - okładka obraca się na odtwarzanie zwiastuna - chyba programiści się bawią

- w liście nagrań dla częściowo obejrzanych nagrań zamieniono miejscami opcję ODTWÓRZ z opcją WZNÓW - bardzo dobrze

 

Niestety dalej nbox zasypia po kilku min. i trzeba 2x nacisnąć klawisz na pilocie, aby się obudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was przebiegała aktualizacja softu? Mieliście okienko tak jak ostatnio przy zmianie softu? Ja gdybym nie zaglądnął na forum to bym się nie dowiedział że jest nowe oprogramowanie. Wgrało się mi 19.04 2010 o godz 5.45. Nie było żadnego info na tv czy chcę dokonać aktualizacji. Trochę to dla mnie dziwne. I nie widzę żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie aktualizacja softu przebiegła bez problemów. natomiast co do zmian jakie zaobserwowałem to wgrano wszystkie loga kanałów przy przełączaniu kanałów z pomocą klawiatury numerycznej na pilocie (u mnie brakowało np. loga MGM HD a po aktualizacji to logo się pojawia) i co jeszcze zaobserwowałem to zmiany kosmetyczne w ofercie VOD o których pisał już ktoś wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wszystkie loga kanałów już przed aktualizacją. A co do zmian kosmetycznych w VOD to napiszcie coś więcej bo ja u siebie nie widzę żadnych zmian. Mieliście okno aktualizacji czy zrobiło się samo automatyczne bez waszej wiedzy? (mi się zaktualizowało bez mojej wiedzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem żadnego okna aktualizacji może dlatego że mam podłączony turbacz z TV przez kompozyt. jedynie na wyświetlaczu dekodera pojawiał się procentowy stan postępu aktualizacji. W VOD dodano animację zwiastunów - okładka obraca się na odtwarzanie zwiastuna po chwili bezczynności gdy podświetlasz dany "plakat" filmu. tyle narazie zauważyłem jeśli chodzi o zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...