Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lektura ciekawa... ale nie opisuje turboboxa, gdzie pod kolorowymi klawiszami nie da się zaprogramować własnych list jak również nie da się do list dodać stacji radiowych, a kanał dodany po zapisaniu listy nie może być przesunięty wyżej. Za to raz wybrana lista zostaje w pamięci boxa przy następnym uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i to wiele wspólnego. Nie jestem pewien jak to wygląda w przypadku turbo ale w zwykłym reorderze nigdy nie było pewności z którego wejścia nagrywał a z którego było live. Tak więc przy podłączniu tylko jednej anteny i ustawieniu konfiguracji dwuantenowej objawy byłyby dokłdnie takie jak opisujesz czyli czasami by nagrywał a czasami nie. Ponadto pisałeś że zgłaszał brak sygału jako przyczynę problemu z nagraniem. Na twoim miejscu sprawdziłbym jedak instalację antenową bo jeśli masz jakiś problem z jednym z konwerterów to objawy też będą takie jak te które opisałeś.

Objaw jest taki że zaraz po dodaniu 5 nagrań cyklicznych wchodząc w edycję dopiero co dodanej pozycji widać 3. Nie jest to więc niezrealizowanie nagrań zaplanowanych tylko błąd w programie do planowania nagrań. Przecież nic nie zostało jeszcze nagrane. Mogłeś przeczytać uważnie mój wcześniejszy post, a fragment o innych problemach mozes sobie pominąć bo to było tylko moje gdybanie a sedno tyczy się tego dlaczego wybierając z pilota 5 soft podstawia 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie Turbo. Ma kompletnie skopany soft i nie da sie go oglądać.

Oto lista błedow tego dekodera: ( z postu innego usera na forum N-ki):

 

Błędy powtarzalne w 100%:

Brak napisów w nagranym materiale, włącza je dopiero TEXT, ale każda operacja, powoduje, że z powrotem znikają.

W trakcie odtwarzania, jeśli wcześniej wciskało się PAUZĘ, co około 20 minut włącza się wygaszacz ekranu, nie przerywając jednak odtwarzania.

W trakcie przewijania nagrania za pomocą wpisywania minuty, do której ma nastąpić przewinięcie, pojawia się na ekranie tylko pierwsza cyfra danej minuty, choć skok następuje do właściwego miejsca nagrania.

Źle działająca funkcja BACK - powrót do poprzedniego kanału.

Jeśli wybieramy nowy kanał za pomocą INFO, EPG, lub w dowolny inny sposób, niż kanał następny, kanał poprzedni lub numerycznie, program, który opuściliśmy nie jest zapamiętywany i w związku z tym nie uwzględniany w funkcji BACK.

Zajętość dysku nie jest na bieżąco aktualizowana.

Po skasowaniu pozycji z listy nagrań, wybierana jest automatycznie kolejna pozycja na liście, ale podgląd się nie odtwarza. Błąd ten nie występuje, jeśli się usuwa ostatnią pozycję z listy.

Błąd opisany przez Mariusz90

nie można używać opcji 'nagraj wg czasu'! opcja wyboru godziny jest niedostępna, a po najechaniu na nią dekoder się przywiesza.

Dodam tylko, że chodzi o opcję nagraj wg czasu włączoną z menu INFO - wg mnie ta opcja w ogóle nie działa, grafika i funkcje działają w sposób całkowicie niekontrolowany.

Ta sama funkcja wywołana z listy nagrań lub z EPG działa całkowicie prawidłowo.

Błąd opisany przez Mariusz90

...po zmianie głośności wygaszacz (ekranu) się wyłącza w nradiu

Choć nie jest to ewidentny błąd oprogramowania, to jednak uważam, że rzeczywiście w radiu zmiana głośności nie powinna wyłączać wygaszacza.

W trakcie edycji listy ulubionych kanałów przycisk OK włącza menu kontekstowe z dwoma opcjami: Usuń kanał i Zmień kolejność, żeby wybrać opcję Zmień kolejność trzeba przycisk OK wcisnąć 2 razy.

Niby drobnostka, ale może być myląca, gdyż sprawia wrażenie, że ta opcja nie działa.

 

Błędy pojawiające się od czasu do czasu:

MENU VOD czasami się zacina, pomaga tylko wyjście z niego i powrót jeszcze raz - nie ustaliłem w jakim kontekście to się dzieje, gdyż nie zawsze ten błąd występuje.

Po włączeniu INFO i następnie jeszcze raz INFO, żeby zobaczyć opis programu, a następnie wybraniu następnych pozycji z listy danego kanału, po upływie kilku sekund automatycznie wraca do opisu bieżącego programu (1. na liście). Nie zawsze tak się dzieje, ale jak się zadzieje, to praktycznie uniemożliwia przeczytanie opisu kolejnych programów.

Błąd opisany przez Mariusz90

gdy wciskam przycisk info, i naciskam kilka razy dolną strzałkę aby zobaczyć co leci za chwilę, nagle pasek info znika, i nie wiadomo skąd wskakuje kanał 7 - tvn cbnc biznez (dzieje się tak tylko w przypadku gdy pasek info znika a nie powinien), problem pojawia się nagminnie.

U mnie nic takiego się nie dzieje - problem do potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mi napisz który z tych błędów uniemożliwia oglądanie wg "nie da się go oglądać.". Bo większość jest jak dla mnie kosmetyka, tj utrudnia życie i owszem nie powinno ich być ale pisanie, że przycisk BACK nie zapamiętujący ostatniego kanału w pewnych sytuacjach lub opóźnienie (kilkuminutowe max) w odświeżeniu info o miejscu na dysku powoduje nie możność oglądania to jest to tylko i wyłącznie pieniactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę błędów jest - to fakt, ale nie wiedziałem, że aż tyle, mimo, że turboboxa mam od 2 m-cy to nawet połowy ich nie wyłapałem. Najwidoczniej są osoby, które nic nie robią, tylko wyszukują błędów w sofcie zamiast zająć się oglądaniem TV. Prawda jest taka jak napisał @hazy - żaden z wymienionych błędów nie uniemożliwia normalnego oglądania czy nagrywania programów więc @Neptun wyluzuj trochę, bo jakby nie patrzeć to nboxy są najlepszym sprzętem oferowanym przez polskie platformy i to nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek76 po ostatniej aktualizacji która miała miejsce 18 stycznia zdecydowana większość tych błędów została usunięta... Najpierw więc sprawdź z jakiego dnia jest skopiowany post a najlepiej sprawdź na Turbo czy jest tak nadal a potem pisz ( a właściwie kopiuj bo tak łatwiej) co Ci ślina na język przyniesie... Rozumiem że jesteś zwolennikiem i użytkownikiem Cyfry+ ale pisanie niepotwierdzonym na dzień dzisiejszy "prawd oczywistych" to nic innego jak spamowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten tuner czy piszesz z pamięci?

Ja mam i widzę te "poprawki" z 18.

Zanim coś skopią niech testują przez miesiąc,dopiero się chwalić że są poprawki w sofcie.

nie ustawiaj się tu jak nkospec.

Żebyś się nie rozpędził, to dodam że pozostałe platformy też mam ale na swoim tunerze= C+/karta,CP/moduł.

 

Parę błędów jest - to fakt, ale nie wiedziałem, że aż tyle, mimo, że turboboxa mam od 2 m-cy to nawet połowy ich nie wyłapałem. Najwidoczniej są osoby, które nic nie robią, tylko wyszukują błędów w sofcie zamiast zająć się oglądaniem TV. Prawda jest taka jak napisał @hazy - żaden z wymienionych błędów nie uniemożliwia normalnego oglądania czy nagrywania programów więc @Neptun wyluzuj trochę, bo jakby nie patrzeć to nboxy są najlepszym sprzętem oferowanym przez polskie platformy i to nie podlega dyskusji.

@peen, Tak się składa że właśnie te nieliczne błędy psują normalne oglądanie :/:oops:

np.wygaszacz w trakcie oglądania nagranego materiału :shock:

Całkowity STOP tunera, nie reaguje na pilota :/ dopiero reset daje mu kopa.

itd-itp.

 

Pozdro ze Srebrnego Grodu :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurcze tego wygaszacza nigdy nie widziałem. Nawet jak radio mi gra przez godzinę (przy wyłączonym TV) to nie włącza się wygaszacz, a w starym nboxie był.

Mnie za to najbardziej wkurza jak w lewym info przejdę na inny kanał niż oglądany, następnie w prawym oknie wybiorę informacje o programie to aby na niego przełączyć muszę znowu wrócić do lewego okna. No i to "usypianie" dekodera - po kilkunastu min.oglądania naciśnięcie przycisku budzi dekoder i reaguje dopiero na drugie naciśnięcie.

Co do reszty wymienionych błędów przez @Marek76 to większość jest już nieaktualna, a te co pozostały to naprawdę drobnostki których większość abonentów nie zauważy - tak jak ja nie zauważyłem.

Pozostaje życzyć klientom pozostałych platform, a nawet posiadaczom tak chwalonych kiedyś fergusonów, aby oprogramowanie ich dekoderów miało kiedykolwiek, aż tyle błędów co pierwsze softy do turboboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITI neovision / ADB wypuszczaja "konsekwentnie" knoty programowe!

Od kilkunastu miesiecy udostepniaja softy, ktore poprawiajac jedne bledy i wprowadzaja inne.

Ciagle jest cos nie tak. Obecnie moj 100% Turbo robi cykliczne zwiechy jak zbyt duzo "macha" sie pilotem.

Problem z nagraniami+napisy to juz epopeja!

A najnowszy to przelaczanie kanalow pilotem - trzeba 2 x nacisnac by pilot zalapal.

 

Nabrali wody w geby i nawet na blip'ie nie ma juz glownego pryncypala od technologii w N!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurcze tego wygaszacza nigdy nie widziałem. Nawet jak radio mi gra przez godzinę (przy wyłączonym TV) to nie włącza się wygaszacz, a w starym nboxie był.

Mnie za to najbardziej wkurza jak w lewym info przejdę na inny kanał niż oglądany, następnie w prawym oknie wybiorę informacje o programie to aby na niego przełączyć muszę znowu wrócić do lewego okna. No i to "usypianie" dekodera - po kilkunastu min.oglądania naciśnięcie przycisku budzi dekoder i reaguje dopiero na drugie naciśnięcie.

Co do reszty wymienionych błędów przez @Marek76 to większość jest już nieaktualna, a te co pozostały to naprawdę drobnostki których większość abonentów nie zauważy - tak jak ja nie zauważyłem.

Pozostaje życzyć klientom pozostałych platform, a nawet posiadaczom tak chwalonych kiedyś fergusonów, aby oprogramowanie ich dekoderów miało kiedykolwiek, aż tyle błędów co pierwsze softy do turboboxa.

 

Klamiesz. Na moim Turbo 90% tych bledow wystepuje.

Nie da sie normalnie ogladac nagranych pozycji z napisami.

Soft jest tak skopany, że obecnie nie mozna tego nazwac rekorderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sprawdziłem te błędy się ustosunkuje do nich dzieląc je na trzy rodzaje:

-jest - do poprawki

-nie ma - nie zauważyłem

-nieistotny - da się z tym żyć

 

Brak napisów w nagranym materiale, włącza je dopiero TEXT, ale każda operacja, powoduje, że z powrotem znikają.

 

Jest

 

W trakcie odtwarzania, jeśli wcześniej wciskało się PAUZĘ, co około 20 minut włącza się wygaszacz ekranu, nie przerywając jednak odtwarzania.

 

Nie ma

 

W trakcie przewijania nagrania za pomocą wpisywania minuty, do której ma nastąpić przewinięcie, pojawia się na ekranie tylko pierwsza cyfra danej minuty, choć skok następuje do właściwego miejsca nagrania.

 

Nie ma

 

Źle działająca funkcja BACK - powrót do poprzedniego kanału.

Jeśli wybieramy nowy kanał za pomocą INFO, EPG, lub w dowolny inny sposób, niż kanał następny, kanał poprzedni lub numerycznie, program, który opuściliśmy nie jest zapamiętywany i w związku z tym nie uwzględniany w funkcji BACK.

Zajętość dysku nie jest na bieżąco aktualizowana.

Po skasowaniu pozycji z listy nagrań, wybierana jest automatycznie kolejna pozycja na liście, ale podgląd się nie odtwarza. Błąd ten nie występuje, jeśli się usuwa ostatnią pozycję z listy.

nie można używać opcji 'nagraj wg czasu'! opcja wyboru godziny jest niedostępna, a po najechaniu na nią dekoder się przywiesza.

...po zmianie głośności wygaszacz (ekranu) się wyłącza w nradiu

W trakcie edycji listy ulubionych kanałów przycisk OK włącza menu kontekstowe z dwoma opcjami: Usuń kanał i Zmień kolejność, żeby wybrać opcję Zmień kolejność trzeba przycisk OK wcisnąć 2 razy.

MENU VOD czasami się zacina, pomaga tylko wyjście z niego i powrót jeszcze raz - nie ustaliłem w jakim kontekście to się dzieje, gdyż nie zawsze ten błąd występuje.

 

Nieistotne

 

I teraz powiedz mi, który z tych błędów uniemożliwia Ci całkowicie nagrywanie czy też oglądanie TV (no może brak napisów wkurza bardzo)?

 

Do w/w błędów dorzucić jeszcze mogę taki, że odpowiednio przeglądając EPG można na ekranie uzyskać kanał X, a w info i na wyświetlaczu kanał Y. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że oglądając w/w kanał X i naciskająć REC rozpoczyna się nagrywanie kanału Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brak napisów w nagranym materiale, włącza je dopiero TEXT, ale każda operacja, powoduje, że z powrotem znikają.

 

 

Jest

 

U mnie też jest

 

W trakcie odtwarzania, jeśli wcześniej wciskało się PAUZĘ, co około 20 minut włącza się wygaszacz ekranu, nie przerywając jednak odtwarzania.

 

 

Nie ma

 

U mnie jest. Mam turbo efekt ten wystepuje co 10 minut uniemozliwiajac ogladanie.

 

W trakcie przewijania nagrania za pomocą wpisywania minuty, do której ma nastąpić przewinięcie, pojawia się na ekranie tylko pierwsza cyfra danej minuty, choć skok następuje do właściwego miejsca nagrania.

 

 

Nie ma

 

U Mnie jest. Mam turbo.

 

Źle działająca funkcja BACK - powrót do poprzedniego kanału.

Jeśli wybieramy nowy kanał za pomocą INFO, EPG, lub w dowolny inny sposób, niż kanał następny, kanał poprzedni lub numerycznie, program, który opuściliśmy nie jest zapamiętywany i w związku z tym nie uwzględniany w funkcji BACK.

Zajętość dysku nie jest na bieżąco aktualizowana.

Po skasowaniu pozycji z listy nagrań, wybierana jest automatycznie kolejna pozycja na liście, ale podgląd się nie odtwarza. Błąd ten nie występuje, jeśli się usuwa ostatnią pozycję z listy.

nie można używać opcji 'nagraj wg czasu'! opcja wyboru godziny jest niedostępna, a po najechaniu na nią dekoder się przywiesza.

...po zmianie głośności wygaszacz (ekranu) się wyłącza w nradiu

W trakcie edycji listy ulubionych kanałów przycisk OK włącza menu kontekstowe z dwoma opcjami: Usuń kanał i Zmień kolejność, żeby wybrać opcję Zmień kolejność trzeba przycisk OK wcisnąć 2 razy.

MENU VOD czasami się zacina, pomaga tylko wyjście z niego i powrót jeszcze raz - nie ustaliłem w jakim kontekście to się dzieje, gdyż nie zawsze ten błąd występuje.

 

 

Nieistotne

 

Dla mnie istotne

 

 

I teraz powiedz mi, który z tych błędów uniemożliwia Ci całkowicie nagrywanie czy też oglądanie TV (no może brak napisów wkurza bardzo)?

 

Do w/w błędów dorzucić jeszcze mogę taki, że odpowiednio przeglądając EPG można na ekranie uzyskać kanał X, a w info i na wyświetlaczu kanał Y. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że oglądając w/w kanał X i naciskająć REC rozpoczyna się nagrywanie kanału Y.

 

Właczanie sie wygaszacza po nawet jednokrotnym zapauzowaniu nagranego fimu, co wymusza uzywanie pilota co 10 minut. Dodatkowo po wylaczeniu sie tego wygaszacza w trakcie emisji musze od nowa recznie wlaczac napisy przycuskiem txt . Uniemozliwia mi to ogladanie nagranych filmow. skoro nie lubie lektora- ergo dla mnie n-box recorder jest bezuzyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jakieś inne turboboxy mamy, skoro ja niektórych błędów nie zauważam. Wkrótce (może w piątek) upgrade softu będzie - zobaczymy co skopią, a co naprawią.

Dziwnie pojmujesz użyteczność nboxa. Co by było, gdybyś miał takie problemy jak w C+ mają z nowym pace skoro dla Ciebie już teraz nbox jest bezużyteczny... jaki by sprzęt C+ był, albo taki ferguson, którego działanie zależy od wszystkiego tylko nie od softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie odtwarzania, jeśli wcześniej wciskało się PAUZĘ, co około 20 minut włącza się wygaszacz ekranu, nie przerywając jednak odtwarzania.

 

Nie ma

U mnie jest. Mam turbo efekt ten wystepuje co 10 minut uniemozliwiajac ogladanie.

Ciekawe.

U mnie ten i parę innych wymienionych przez ciebie błędów nie występuje. Wygląda na to, że nie wszystkie dekodery CLRA mają dokładnie taki sam hardware.

Czy mógłbyś napisać jaką masz "wersję sprzętu" i "informację o oprogramowaniu" w menu "LOADER" diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w turbo też większość wykazywanych błędów nie występuje. Jedynie czasami tuner zamuli czyli trzeba poczekać kilka- kilkanaście sekund na reakcję, ale zdarza się to rzadko, nie przeszkadza mi to zbytnio. Druga rzecz to że trzeba nacisnąć 2x przycisk na pilocie, ale też nie za każdym razem. Jedynie po dłuższej bezczynności i to przy pierwszym wciśnięciu. Potem wszystko działa normalnie. U siebie nie zauważyłem działania wygaszacza ekranu przy odtwarzaniu po pauzie. Nawet nie wiem jak ten wygaszacz wygląda. I to tyle błędów w moim turbo. Reszta działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...