Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też 2x zawisł. Raz w trybie standby, a drugi raz podczas oglądania z timeshiftu. W 1 przypadku wyłączenie z prądu pomogło, a w drugim poczekanie 10-20 sekund, ale o tym już wiedziałem, gdyż na poprzednim sofcie robił mi czasami tak samo.

Lepiej ferguson 7018 hula :lol2:

Na poprzednim sofcie/turbo było około sekundy.

Zebym wiedział ze poleci aktualizacja to bym go gnoja wyłączył na noc. :/

A no tak jest ze starymi, dobrymi i sprawdzonymi sprzętami (nowe fergusony też mułami są nieprzeciętnymi no i nigdy wszystkie opcje nie działają). Nowy TV potrafi kanały zmieniać przez sekundę, a stary 20 letni panasonic w ułamku sekundy zmieniał kanały.

Jakbyś nboxa na noc wyłączył, aby aktualizacji nie załapać to już nigdy byś go nie mógł włączyć, bo przy każdym włączeniu do prądu, każdym wyłączeniu i o godz.4:00 sprawdza dostępną aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale te zawieszenia na kilkanaście sekund były już w poprzednim sofcie, tego nie poprawili. Drugą rzeczą którą miałem nadzieję że zostanie poprawiona to brak reakcji tunera na pierwsze naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku pilota po dłuższym bezruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że abonenci n, mają dwie wersje Turbo i softu. Dlaczego? Piszecie, że dekoder się zawieszał. U mnie od początku użytkowania ani razu się nie zawiesił. Większość błędów, które kiedyś @Marek76 podał nie występują (wygaszacz podczas oglądania nagrania, po wcześniejszym zapauzowaniu nagrania itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? ale ja nie mowie o resecie, tylko o zawieszaniu sie dekodera w trakcie uspienia. Po prostu z niego nie wychodzi....

 

No mnie tak raz zawisł. O godz.16:00 pokazywał na wyświetlaczu 14:40 i na nic nie reagował. Teraz zaś zrobiłem mu reset - EPG->RES->strzałka w prawo i Internetu ręcznie nie mogę ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że abonenci n, mają dwie wersje Turbo i softu.

Już w zwykłych recorderach tak było, więc jeśli jest tak w Turbo to mnie specjalnie nie dziwi.

 

Pamiętam rok temu po feralnej aktualizacji, uniemożliwiającej poprawne oglądanie kanałów HD, porównywałem wersje softu z inną osobą posiadającą recorder z serii BSLA (a więc takiej samej jak moja) i wersje softu różniły się, pomimo że recordery były z tej samej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze że w BOK udają "zdziwienie" i nic nie wiedzą o tych "nowych" wadach softu.

Jedyną radą od nich to reset lub czekanie na "poprawkę".

Podejżewam że jak umowa dobiegnie końca to może coś "poprawią".

Potrzebna jest funcja = możliwość powrotu do poprzedniego softu :wink:

Lub aktualizacja po zatwierdzeniu= OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam reset - EPG->RES->strzałka w prawo, a następnie po uruchomieniu dodatkowo wyłączenie go na minutę z prądu. Za diabła nie mogłem ustawić po w/w resecie Internetu, bo nie chciał się połączyć z routerem. Pomogło wyłączenie z prądu. Niestety ciągle muli i zasypia po kilku min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady żeby wartość tunera określać czasem przełączania miedzy kanałami. Faktycznie jest długi ale żeby robić tragedię że przełącza się w 2 sek. a nie w 1? Dla niektórych jest to jedyna zmiana w nowym sofcie, ale przecież jednak poprawiono kilka rzeczy których domagano się na różnych forach. Dodano datę i czas w pasku info na VOD i nagraniach własnych, naprawiono wreszcie pokazywanie aktualnego wolnego miejsca na dysku, czy tez kosmetykę o którą niektórzy się dopominali w postaci aktualnych logo kanałów.

Malo ci tego loga widocznego w czasie oglądania kanału? musisz jeszcze mieć w EPG ?.A ch.. z nim. :evil:

Tuner miał być "Turbo" tym bardziej jak ważna przedstawicielka TnG,zapowiedziała że poprawki wnoszą przełączanie kanałów poniżej 1 sekundy. :shock:

Zawsze coś niby poprawjając ,coś psują. :shock:

Jak dalej tak będą "poprawiać" to pod koniec roku zbliżą się z tym "cudem techniki" od Cyfry+ :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaczyna mnie denerwować,że każdy nowy soft przynosi kolejne błędy.Ostatnio zauważyłem,że nagrane programy na dysk nie można odtworzyć.Jest czarny ekran a licznik skacze po parę minut.Znowu innym razem jest czerwony krzyżyk na nagraniu w liście nagrań.Nagranie jakiegoś filmu lub programu jest loterią.Posiadam N-BOX Turbo,czy tylko u mnie są takie problemy czy tak jak inne występują u innych użytkowników tego ''cudeńka''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie sytuacje, ale wynikały one tylko i wyłącznie z warunków atmosferycznych tzn.waliło śniegeim, albo za drugim razem oblodziło antenę. Wyjątkiem był jeden program - Ranczo (film nie serial) na TVP HD. Za diabła nie mogłem go nagrać (na poprzednim sofcie). Okazało się, że jak nbox jest włączony na TVP HD podczas nagrywania w/w filmu to go poprostu nie nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat w tym przypadku,warunki atmosferyczne nie mają nic z tym problemem nic wspólnego,dzisiaj nic nie padało.Sygnał mam na dwóch wejściach 89/100 i 82/100.Mam tylko nadzieję że jak jest to wina softu to zostanie usunięta,ale znowu znając ich poprawki to na pewno pojawi się coś nowego co będzie umilać korzystanie z Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie denerwować,że każdy nowy soft przynosi kolejne błędy.Ostatnio zauważyłem,że nagrane programy na dysk nie można odtworzyć.Jest czarny ekran a licznik skacze po parę minut..

Takie przypadki zdarzały mi się kiedyś na zwykłym recorderze. Ostatnio jest z tym spokój. Widocznie teraz turbo "odziedziczyły" tego buga ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym recorderze żadne resety nie pomagały. Jak się coś nagrało w ten sposób że przy odtwarzaniu był tylko czarny ekran i szybko lecące sekundy na wyświetlaczu to niestety trzeba było się pożegnać z tym nagraniem. Na szczęście od aktualizacji softu z połowy zeszłego roku już nie spotkałem sie z takim przypadkiem na zwykłym recorderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy resecie nie stracę nagrań z dysku.Myślałem że jak pozbawię go na moment zasilanie to coś pomoże ale za jakiś czas znalazłem takie nagranie na dysku.Nie jest to często,ale co jakiś czas tak się nagrywa,że nie można tego odtworzyć i nie zależnie z jakiego programu było nagrywane.A jaki reset najlepiej zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie na wstrzymanie z tymi resetami !!.

Mało błędów widzisz w ostatnim sofcie??

Żadne resety,miękie-twarde nic tu nie zmienią!!

Jak się nie przyłożą do softu to nawet młotek i walec nie pomogą temu srurboturbo.

Ostatnio widzę że ogólnopolska moda na te resety, nawet BOK bez opamiętania poleca, jako jedyne lekarstwo na wszystkie przypadki nowego softu-turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...