Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ujawniono ramówkę TVP Olsztyn. Ramówka na 1.09.2013: http://www.tvp.pl/prasa/TVPOddzialy/OTV_Olsztyn/p0901_XHH.txt

 

Aktualizacja mojego subiektywnego rankingu OTV (przyjumjąc program 1.09.2013):

1. TVP Kraków (za dobre dopasowanie ramówki względem regionu)

1. TVP Gdańsk (za dobre dopasowanie ramówki względem regionu)

3. TVP Lublin (za dokumenty)

4. TVP Bydgoszcz (za całkiem niezłą ramówkę)

5. TVP Białystok (dużo magazynów dla mniejszości narodowych, programy religijne uwzględniające strukturę wyznaniową regionu)

6. TVP Wrocław (rozczarowująca jak na potencjał regionu ramówka, jednakże w odróżnieniu od Katowic serwis informacyjny i prognoza pogody nie są rozdzielone)

7. TVP Katowice (rozczarowująca jak na potencjał regionu ramówka, program kulinarny pana Rączki plusem, minusem rozdzielenie serwisu informacyjnego i prognozy pogody)

8. TVP Łódź (faworyzowanie osób 50+ nad innymi grupami wiekowymi, nijakie programy)

9. TVP Olsztyn (mało regionalności [ale i tak więcej niż w TVP Opole ze względu na program Książka pod żaglami], stereotypowy region AD 2005 [ramówka niestety to potwierdza], choć przynajmniej ma ramówkę na dni 25-31 sierpnia [ale i tak jest amatorka, bo program na dni 25-31 sierpnia pojawił się wtedy, gdy spora część regionów zamieściła już ramówki na wrzesień])

10. TVP Opole (mało regionalności, stereotypowy region AD 2005 [ramówka niestety to potwierdza], magazyn dla mniejszości wyróżnia na tle innych podobnych regionów [poza Olsztynem], dodatkowo brak programu na dni 25-31 sierpnia [czyżby zawieszenie nadawania na ten czas? A nawet jeśli nie - potwierdza totalną amatorkę w tym regionie])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - postanowiłem, że będzie tylko jeszcze jedno wydanie mojego subiektywnego rankingu, które będzie wydaniem ostatecznym (tzn. uwzględniającym wszystkie 16 regionów). Będzie w nim także ulepszony komentarz, nie tak ogólnikowy (i schematyczny) jak teraz (co faktycznie może denerwować). Kiedy on wyjdzie - to zależy od tego, kiedy wszystkie regiony opublikują ramówki. Może to być dzisiaj, a może to być dopiero w poniedziałek (na długi weekend wyjeżdżam z kraju), albo nawet jeszcze później (napisanie ulepszonego komentarza trochę trwa, choć to może być spowodowane też opóźnieniami z ujawnieniem ramówek przez poszczególne regiony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówek na 1 września wciąż nie mają: Gorzów Wielkopolski, Kielce, Poznań, Rzeszów, Szczecin i Warszawa.

 

Obawiam się, że ramówka TVP Kielce będzie zawierała w sposób prawie średnio regionalny (licząc programy takie jak Śladami dinozaurów, Weekendowe malowanie oraz Wieści spod Łysicy), ale ramówka TVP Warszawa będzie całkiem dobrze dopasowana względem regionu Warszawy i Mazowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem serwis "Małopolskie-media.info" opublikował logo krakowskiego ośrodka telewizyjnego które to wyglądać będzie mniej więcej tak:

nowe_tvpkrakow.png

Na tej samej stronie pojawił się też komentarz Rzecznika Prasowego TVP (czyli pana Jacka Rakowieckiego) na temat strony technicznej emisji nowego kanału regionalnego, który to brzmi następująco:

Z zespołu emisyjnego TVP Warszawa będzie nadawany sygnał zarówno pasm własnych (rozszczepiany i inny we wszystkich Oddziałach), jak i pasm wspólnych (oglądany jednocześnie we wszystkich Oddziałach). W innych Oddziałach niż TVP Warszawa, każdy nadaje swoje pasmo własne oraz korzysta z sygnału pasma wspólnego emitowanego z zespołu TVP Warszawa. Możliwe są też tzw. pasma półrozłączne, tzn. takie, kiedy np. 14 Oddziałów transmituje pasma wspólne z TVP Warszawa, a dwa Oddziały rozszerzają swoje pasmo własne, bo relacjonują np. mecz, którym zainteresowani są widzowie z tych dwóch regionów

No i właśnie z takim rozszerzaniem programu mamy do czynienia w ośrodkach regionalny Bydgoszczy czy Łodzi z tą różnicą że nie chodzi o pasma sportowe a bardziej informacyjne. Poza tym TVP Łódź doszła pewnie do wniosku że skoro ma własną "wieczorówkę" bo popołudniówką tego już nazwać nie można (choć nazwa programu "Popołudnie z TVP Łódź" mówi co innego) to emisja półgodzinnego programu ponadregionalnego o poranku nie jest konieczna i dobrze bo dzięki temu zyskują kolejną przestrzeń do działania w postaci bloku pomiędzy 7:30-8:00 który to taka TVP Łódź może przeznaczyć na poranne wydanie "ŁWD" które tym samym powróciłoby na antenę tej stacji po kilkuletniej nie obecności.

 

Edit: Znamy już logo TVP Regionalnej używane w grafice oraz celach marketingowo-promocyjnym - ujawnił je na forum Media2 użytkownik "Svipp" czyli tamtejszy przedstawiciel Telewizji Polskiej. Owe logo można zobaczyć pod tym linkiem: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?id=6694&p=36 (dokładniej mówiąc jest ono umieszczone na ostatniej stronie tematu o TVP Regionalnej który to jest umieszczony w dziale "Planowane stacje telewizyjne")

Mi się to logo TVP Regionalnej zdecydowanie podoba ponieważ kolorystycznie nawiązuje do profili TVP Regionalnej które to były na Facebooku i Twitterze tej stacji (gdy była jeszcze Trójką) a które to wrócą z ostateczną nazwą już za kilka dni. Dodatkowo jeszcze pomysł z wstawieniem konturów Polski w miejscu literki "a" jest całkiem niezłym pomysłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o logo TVP Regionalnej to wygląda ono całkiem nieźle i mam nadzieje że tak samo wypadnie w użyciu między innymi w oprawie graficznej kanału.

Tak przy okazji ciekawe czy po remoncie profilu na Facebooku (przypomnę że jest on teraz ukryty ale wróci on za kilka dni) TVP Regionalna zachowa zdobyte wcześniej 89 lajków (w tym jeden ode mnie) czy jednak będzie musiała je zbierać od nowa ? Jeżeli jednak będzie musiała zbierać je od nowa to 1 lajka ma ode mnie na starcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentując ten artykuł o TVP Regionalnej z poprzedniej strony myślę że pasma zostały ułożone w całkiem dobry sposób - przyczepię się jednak do pasma ponadregionalnego które powinno być dłuższe (miało być 2,5 godzinny dziennie a jest tylko ćwierć z tego) a program "O tym się mówi" powinien być moim zdaniem w wieczornej a nie porannej ramówce stacji - zwolnione półgodziny spożytkowałyby sobie ośrodki na program własny lub ponadregionalny.

No i Wrocław.
A gdzie Katowice :?:

Te ośrodki już podały swoje ramówki:

Katowice: http://www.tvp.pl/prasa/TVPOddzialy/OTV_Katowice/ (termin dodania 12 sierpnia 10:58 - 11:01, termin ważności 1 - 8 września 2013 r.)'

Wrocław: http://www.tvp.pl/prasa/TVPOddzialy/OTV_Wroclaw/ (termin dodania 13 sierpnia 13:10 - 14 sierpnia 12:48, termin ważności 1 - 30 września 2013 r.)'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami. W sumie wyszłoby to jakieś maksymalnie kilkanaście minut nagrywania licząc od 6:47 do siódmej całej lub z minutami. Z kolei chcący nagrać sobie początek nowego TVP Info będą musieli ustawić nagrywanie na MUX1 już w okolicach 5:50 gdyż nowe TVP Info wystartuje o 5:55 w miejscu starego przekazu tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Szczecin związku z 93 rocznicą Bitwy Warszawskiej wyemitował o 17:00 film pt. ''Na plebanii w Wyszkowie 1920'' a o 18:50 wyemitował program ''Przebojowa noc'' w którym były pokazane piosenki patriotyczne. Ciekaw jestem czy od września TVP Szczecin będzie emitował programy TVP Historia np. ''Flesz Historii'', ''Lekcja Historii'' czy ''Spór o historię''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem rusza promocja anteny TVP Regionalnej w oddziałach terenowych. Proces ten rozpoczyna TVP Wrocław wrzucając na profilu facebook'owym "Faktów" czyli swojego serwisu informacyjnego takie oto zdjęcie:

1157560_612183212136436_1029177061_n.png

W miejscu pustego miejsca będzie zapewnie nowe logo ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to dać, ale myślę, że ten wątek będzie w sam raz. Tekst o TVP Katowice, o tym jak fatalna jest sytuacja tego ośrodka regionalnego. Co ciekawe Rada Programowa TVP Katowice nie zgadza się na zmianę ramówki od września http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...