Skocz do zawartości

ViDoc TV (dawniej CTV9)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, vigoo napisał(a):

Za każdym razem jak wieczorem trafię na ten kanał, to mam wrażenie jakbym cofnął się w czasie do ery VHS. Ten sam content i ta sama jakość.

Dla mnie kanał ViDoc.tv jest znaczenie ciekawszy niż np. kanał TTV. Na TTV nie ma żadnych filmów fabularnych, nawet starych a podobno kanał TTV ma dość dużą oglądalność. Tak przynajmniej twierdzi z pomiarów firma Nielsen. Na  TTV nie oglądałem od początku istnienia tego kanału żadnego programu.

Na dobrym telewizorze OLED Panasonic jakość obrazu  kanału ViDoc.tv dobra.Kanał ViDoc.tv mógłby mieć podobny profil jak TCM

 

cd2236d5537be.jpg

Edytowane przez digitalus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Kanał w jakości SD nie może mieć dobrej jakości, a ten kanał na tle innych kanałów w SD z MUX8 wygląda najgorzej.

W telewizorach LCD jakość obrazu na kanałach  sd jest  kiepska.  Dobra jakość obrazu  sd jest  też w telewizorach plazmowych.Wracając do jakości obrazu  to bardzo dużo zależy   czy program został zarejestrowany  w  formacie  4:3 czy  16:9 i  od  jakości kamer wykorzystanych w czasie  produkcji  filmu.Przykładowo serial M.A.S.H na kanale ZOOM. TV zarejestrowany    w formacie  4:3  i przy pomocy słabej jakości kamer . Serial ma gorszą jakość obrazu niż np. Najpiękniejsza brzydula.Serial zarejestrowany  w formacie  16:9 i przy  pomocy nowszej generacji kamer.

Najlepsze kamery to ARRI ALEXA.  John Wick  4 był zarejestrowany przy pomocy tych kamer.Film wyróżnia się bardzo dobra jakością obrazu.

Kamery  ARRI ALEXA kosztują nawet ponad  500 tysięcy zł.Zależy od modelu kamery.

Jeszcze jedno zdjęcie z serialu  Everest.

 

fdf4fb958e69b.jpg

7cdb16878b1c4.jpg

Edytowane przez digitalus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem koneserem telewizji naziemnej, ale w sumie ramówka kanału w godzinach późnowieczornych do tragicznych nie należy. Byle nie było za dużo powtórek. Co do jakości sprawdzając logo trafiłem na jakąś telewnowelę i jak na SD nie było źle.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, digitalus napisał(a):

Na  moim ekranie telewizora jakość obrazu na tym kanale  jest dobra.  To kanał sd.  .ViDoc.tv to dla mnie ciekawszy kanał niż  TTV. Na  TTV  nie ma nic do oglądania.

Tylko skąd te porównania kanału filmowo-serialowego do kanału poradnikowo-edukacyjnego. Przecież to są dwa różne światy, dwa różne targety na widza…

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo słabiutkie. W Paincie można lepsze zrobić, stosując prostotę, która jest dziś w modzie, ale moim zdaniem nie to jest najważniejsze. Zawartość programowa nocna - dobra. Weekendami też można zobaczyć coś ciekawego z klasyki - jak ostatnio "S.O.S. Titanic" (1958). Jeżeli ktoś nie lubi oglądać filmów online, to są to z pewnością premiery lub dawno niewidziane filmy w NTC. Popracować należałoby nad ramówką w day time i wzbogacić ją o konkurencyjne seriale. To się jednak wiąże z budżetem, czyli trochę poczekamy. 

 

Jakość obrazu także do poprawienia, tutaj nie mamy się co oszukiwać. 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej każdy już widzi czy jest coś dla niego ciekawego. Nie trzeba czekać na Nielsena. Ja w drugiej połowie maja mam zamiar obejrzeć film "Wyścig śmierci 2000". Tylko dziwne, że podczas majówki nie postanowili dać więcej filmów zamiast seriali. Bo np. ktoś podczas majówki może przegapić jakiś serial który ogląda.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

No to raczej każdy już widzi czy jest coś dla niego ciekawego. Nie trzeba czekać na Nielsena.

Tyle tylko, że dane Nielsena pokażą, czy ta ramówka przyciąga widzów, a to jest na rynku nieco bardziej miarodajne niż indywidualne opinie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kanał ma bardzo dobrą, unikalną ramówkę i ofertę programową. Nie jest kopią powtórkową innych kanałów obecnych w polskim NTC.

Niestety jakość jest kiepska i zwłaszcza słychać to po jakości dźwięku. co ciekawe na satelicie w przekazie Red Carpet TV HD jest taki sam efekt. :-(

To tak wygląda jakby mieli kiepski sprzęt nadawczy albo coś było nie tak z sygnałem kanałów, które wychodzą od nich na dosyle do stacji nadawczej dla operatorów do uplinku sygnału? :-(

skoro są takie same problemy zarówno na sat. gdzie podnosi ich C+Polska na tp swoim na HotBirdzie jak i w naziemnej w MUX8 DVB-T gdzie sygnału wpuszcza i multipleksuje operatora MUX-a Emitel. :-(

Mam nadzieję że MUX8 DVB-T szybko przejdzie na DVB-T2/HEVC i wszystkie kanały w nim będą nadawać w jakości HD HEVC. :-)

Na to czekam! :-)

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Bo na swoim koncie FaceBooka nadawca zamieszcza fragmenty tych samych materiałów i wszystko jest ok w jakości. O ile mi wiadomo z dobrego źródła to maja dobry deal z NetFlixem i inny dystrybutorami. :-)

Oczywiście nie mówię o wszystkich materiałach bo akurat odnoście filmów z klasyki to coś są one dziwnej jakości. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

Mnie tam przyciąga ramówka.

To nie świadczy o tym że przyciąga na tyle dużo osób, aby kanał mógł na siebie zarobić. Zobaczymy wyniki Nielsen niebawem. 

Nie będą to zupełnie świeżynki, bo kanał będzie już trochę obecny na rynku w momencie prowadze ia badania. 

Ja tego kanału w ogóle nie oglądam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo21 napisał(a):

 O ile mi wiadomo z dobrego źródła to maja dobry deal z NetFlixem i inny dystrybutorami. :-)

 

Taki mają deale z Netflixami i innymi dystrybutorami, że kupili Televisy tylko kilkanaście odcinków "Triumfu Miłości" i "Najpiękniejszej Brzyduli", a na zapłacenie za nadawanie w naziemnej Emitelowi wzięli kredyt.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

A nie przychodzi Ci kolego do głowy, że skoro jest źle i tu i tam i jeszcze tam to problem jest po prostu w materiale który posiadają? Nie będę wnikał skąd go posiadają ale dochodzą mnie szokujące sygnały ;)

No to ja mam jeszcze lepsze info. Z wiarygodnego źródła wiem, że pracownicy dostają wypłaty z kilka miesięcznym opóźnieniem :( Zaległości wynoszą mniej więcej 3-4 miesiące w tył :( Więc tam nie jest za ciekawie. 

10 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

Taki mają deale z Netflixami i innymi dystrybutorami, że kupili Televisy tylko kilkanaście odcinków "Triumfu Miłości" i "Najpiękniejszej Brzyduli", a na zapłacenie za nadawanie w naziemnej Emitelowi wzięli kredyt.

@Bloo411 Ale to jest ogólnie normalna polityka stacji. Jeśli serial/program się nie ogląda, to stacja go przerywa. Tak było m.in. w Polsacie, kiedy stworzyli chyba w 2018 lub 2019 - "Daleko od Noszy: Reanimacja". Oglądalność była tak kiepska, że przerwali emisję na 9-tym odcinku, i po 9 miesiącach wyemitowali 3 ostatnie odcinki serialu bardzo późną nocą. Z tg co wiem, to telewizja PULS też przerwała kiedyś emisję jakiejś telenoweli. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillloooossss__1987, tylko, że PULS nawet jak przerwał jakąś telenowelę, która się nie oglądała (miała kiepskie wyniki oglądalności), to miał kupione wszystkie odcinki tej produkcji i umieszczał dalsze odcinki w swoim serwisie PULS PLAY. Tak więc nawet jak ktoś tam oglądał, to nie został całkowicie na lodzie, bo mógł dalej obejrzeć. W przypadku ViDOC TV/Red Carpet kupili kilkanaście odcinków, bo pewnie na całość kasy nie starczyło i na FB wciskają ludziom, że zakończyli emisję 1 sezonu tych seriali 🤣 . Poza tym, jak dana pozycja notuje kiepskie wyniki oglądalności, to się ją przerzuca na inną godzinę (tak robił PULS, TVN i inne naziemne stacje), a w to miejsce daje inną produkcje, a ViDOC TV/Red Carpet cały czas emituje "Triumf Miłości" i "Najpiękniejszą Brzydulę" o tej samej godzinie, co emitowali. Mało tego zaczęli ponownie emisje obydwu produkcji od 1 odcinka. Tam ewidentnie widać brak kasy i pomysłu na telewizję. Podjęto dużo nietrafionych decyzji i efekt jest taki, jak każdy widzi. Trzeba było zostać przy kablu i satelicie i na tym się skupić.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat gdyby chciał, to mógł wziąć slot na MUX8 za darmo....a wycofał swój wniosek z konkursu.

ŻADEN nadawca nie zarabia na MUX8. Nawet TVP się ewakuowało z tego multipleksu.

Zobaczcie jak bogata jest oferta programowa WP czy Metro (naprawdę drogie seriale), a mimo to ich nadawcy dokładali i dokładają do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...