Skocz do zawartości

Canal+ vs NFilm


pawcho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, ze Monolith sprzedaje filmy do TV, ale jesli podmiot X nabywa prawa do filmow u bezposredniego producenta, to dystrybutor bez wzgledu na lokalizacje, nie ma praw do pay tv. Tak jest na przyklad z Dreamworks, dystrybuowac bedzie go Disney, ale filmy i animacje tej wytworni nie beda emitowane na antenie HBO. A skad ta pewnosc, ze wiekszosc z KS bedzie na C+? Na nfilmach policzylem juz 3 filmy KS, a to dopiero drugi miesiac kanalow...

Nie rozumiem za bardzo po co porównujesz Dreamworks do Monolithu :? Podajesz dwa skrajne przykłady dystrybucji filmów. Monolith kupuje prawa również do TV, więc większość filmów (bo zdarzają się też na HBO) od tego dystrybutora będzie na C+. Są to nie byle jakie filmy bo m.in od Lionsgate czy Summit Ent.

 

Co do filmów KŚ, to ja naliczyłem 8 czy 9 filmów z pierwszej połowy 2009 roku, które będą na C+. Żeby nie było, że fantazjuje :P to są to informacje z forum C+ od admina.

 

Porownuje Disneya do Monolithu... Jakie skrajne przyklady dystrybucji? Moze napiszesz cos wiecej na ten temat, bo jak zwykle w Twoim wypadku wypowiedzi sa demagogia bez argumentow? W nfilmach w ciagu 2 miesiacy sa 3 filmy KS, wiec statystyka jest na korzysc nfilmow...W dalszym ciagu nie uzyskalem odpowiedzi na pytanie, kto jest dystrybutorem Magnolii w PL...

 

@antosławie, od kilkunastu stron tego tematu nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

Na początku tego wątku rzuciłeś autorytatywną opinię o tym, jakoby na C+HD nie było pozycji HD a na nFilmHD wszystkie są w jakości HD.

Ponawiam więc pytanie: po czym odróżniasz HD od SD.

Nalegam na odpowiedź, bo Twoje pierwsze negatywne opinie o C+, które zresztą agresywnie narzucałeś innym, budowane były są na założeniach iż na C+ nie pozycji HD, a to ma kompletnie rozmija się z rzeczywistością.

Później co prawda zmieniłeś front i wskazywałeś na stracone wytwórnie a nie brak HD, a ostatnio nawet nagle nie wykluczasz podpisania umowy na C+ - więc widać poniekąd ewolucję poglądów.

 

Podpisałem umowę z n-ką, mam też C+, i tyle mogę napisać, że od tygodnia obejrzałem 0 filmów na nFIlmie i 2 na C+.

Jedynie co jest lepsze w n to dekoder, ale nie o tym jest temat.

 

Po pierwsze nie pisalem, ze na C+ nie ma pozycji w HD.., chyba pomyliles mnie z kims innym. Porownywalem ilosc filmow HD w nfilmach i C+ i tu nfilm wygrywa, odlyslam do progrmu TV, znajdziejsz tam pozycje HD na C+. Pisalem rowniez, ze sa dni, w ktorych nie ma ani jednej pozycji na C+film. Prosze abys nie zarzucal mi slow, ktorych nie wypowiedzialem...

 

W kwestii ewolucji, no coz...tylko zwierze nie zmienia zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownuje Disneya do Monolithu... Jakie skrajne przyklady dystrybucji? Moze napiszesz cos wiecej na ten temat, bo jak zwykle w Twoim wypadku wypowiedzi sa demagogia bez argumentow? W dalszym ciagu nie uzyskalem odpowiedzi na pytanie, kto jest dystrybutorem Magnolii w PL...

 

Ty albo naprawdę nic nie jarzysz, albo udajesz :roll:

Dreamworks i Disney sprzedają samodzielnie swoje filmy stacjom TV. Natomiast producenci którzy współpracują z Monolithem sprzedają im pełnie praw do filmów (łącznie z TV) Jaśniej się już nie da.

Filmy gdzie pojawiała się Magnolia przy produkcji są dystrybuowane przez różne podmioty, m.in Monolith czy Vivarto.

 

W nfilmach w ciagu 2 miesiacy sa 3 filmy KS, wiec statystyka jest na korzysc nfilmow..

Tego wogóle nie będe komentował... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

 

piszesz straszne bzdury. Jesli by bylo tak jak piszesz, nie emitowano by na nfilmach chocby Flawless, ktory wg tego co piszesz bylo dystrybuowane w Polsce albo przez Monolith albo przez Vivarto, ktore to z kolei sa na wylacznosc w C+...Jakie sa te inne podmioty reprezentujace Magnolie w PL? W takim razie zapytuje, co robi na antenie nfilmow Flawless, wyprodukowany przez Magnolie, a dystrybuowany przez na przyklad Monolith, ktory jest na wylacznosc w C+ ?

 

Sprawa Magnolii czy Dreamworks jest analogiczna, pay tv sprzedaja samodzielenie, a dystrybucja tzw. theatrical i DVD zajmuja sie podmioty inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich zasadach "sprzedaje się" Magnolia, ale dystrybutorem światowym "Flawless" jest Hyde Park International, a w USA Magnolia.

 

Nie każdy producent sam zajmuje się sprzedażą filmów do TV. Niektórzy sprzedają całość praw dystrybutorom lokalnym bądż międzynarodowym (np. EEAP) Kilka lat temu New Line Cinema podpisała 3 letnią umowę z KINOWELT czyli Kino Świat z którym potem umowę podpisał C+ i filmy z NLC przez 3 lata były własnie na C+

 

...i jeszcze jedno Monolith nie jest na wyłączność w C+, filmy od tego dystrybutora pojawiają się też na HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nfilm sie rozwija :lol2: Ale i tak daleko mu do canal + i hbo. A poza tym to ciezko bedzie o nowe prawa do wytworni filmowych, gdyz N jest nierentowna i niestety caly czas trzeba w nia dokladac. Jezeli szybko to sie nie zmieni to pachnie mi albo Upadek "N" lub Fuzja najpewniej z Cyfra+ bo z CP nie ma sensu gdyz to upadek XXI wieku :lol2: Ta platforma to istny Zabytek technologiczny. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfilm premiery: Iron Man i Indiana Jones filmy z 2008 roku. BDB.

Przecież to leciało już we wrześniu. Premiera. :lol2:

A dziś jakie mamy hity na wieczór: rok produkcji 1993 i 1991. :D W ogóle to porówanie C+ vs nFilm to takie samo jak C+ Sport vs n"Sport".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś jakie mamy hity na wieczór: rok produkcji 1993 i 1991. :D

Jakoś nie widzę w tym nic zabawnego. Canal+ niejednokrotnie zamęczał widzów filmami "Spokojnie to tylko awaria" itp. Spójrzmy na ten film nie przez pryzmat tego, jakie sukcesy osiąga jeśli chodzi o popularność i oglądalność, tylko na rok produkcji... Staaary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mie róznica między NFilm a C+ to taka jak między maluchem a mercedesem, jak sama nazwa mówi kanał premium to nowe filmy, a stare się zdarzaja tylko kilka razy w m-cu jako zapchajdziury, NFilm mając 3 nienajwiększe wytwórnie + Tim muszą jakoś zapchać czas starymi filmami ewentualnie serialami. A seriale to tylko dodatek w kanałach premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale! :roll: Dziękuję za takie premium. :> Premium to premium. Chyba czas najwyższy aby stworzyć i oddać taki oddzielny kanał ich wielbicielom. I niech go zwą jak chcą. Seriale i inne dodatki niepotrzebnie zaśmiecają właściwy kanał premium. Wia paczka AXN miała być takim wielkim "halo"! :P A pozostało jeno cienkie "echo" :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że ze starych filmów większość jest dobrych a z nowych prawie wszystkie są "do bani"

 

To są kanały PREMIUM i mają prezentować filmy po raz pierwszy w TV. Jak ktoś nie ma argumentów i nie potrafi przyznać, że nFilm wypada blado w tym aspekcie, to mówi, że starsze filmy są lepsze. To jest kwestia gustu, co kto lubi (ja też lubie starsze), ale w takim razie, to mogą konkurować z Ale Kino, czy TV1000.

 

@Piotr Olejarz1973, Ty przestań z tym TiMem :D bo to nieprawda. Jak pisałem w innym temacie TiM to dystrybutor video, nka ma filmy z ITI Film Studio (co chyba raczej oczywiste :wink: )

 

@Ben, nka Ci płaci od posta, czy dniówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfilm nie ma marki co konkurent, ale filmy mają dobre. Na pewno lepsze od Ale kino.

Tylko że Ale Kino nie zostało nigdy obwołane kanałem premium, a C+ pcha go nawet do Powitalnego, gdzie za 20 zł oprócz Ale Kino! dostajemy też kilka (kilkanaście) innych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nFilmy są dobre, ale wg. mnie troszeczkę gorsze od C+ względem filmów i dużo gorsze względem cenowym. 20zł za 2 nie za dobre kanały premium to trochę dużo (nie liczę promocji 9,90). Pakiet nFilm byłby dużo lepszy jeżeli za 20 zł mamy:

- nFilm HD

- nFilm HD 2

- nFilm HD VOD

- nFilm HD Radio (na satelicie!)

- np. nSeriale HD/nScreen HD

Tylko oczywiście w prawdziwym HD! Od Canal+ są lepsze jednie jakością HD (chodź nie zawsze ona jest!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nFilmy są dobre, ale wg. mnie troszeczkę gorsze od C+ względem filmów i dużo gorsze względem cenowym. 20zł za 2 nie za dobre kanały premium to trochę dużo (nie liczę promocji 9,90). Pakiet nFilm byłby dużo lepszy jeżeli za 20 zł mamy:

- nFilm HD

- nFilm HD 2

- nFilm HD VOD

- nFilm HD Radio (na satelicie!)

- np. nSeriale HD/nScreen HD

Tylko oczywiście w prawdziwym HD! Od Canal+ są lepsze jednie jakością HD (chodź nie zawsze ona jest!).

 

 

Tylko, że za abonament nfilm 20 zł masz nfilm HD, nfilm HD 2 i VOD nfilm i nseriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co porównywać. No może cene. Ale cena ta zależy też od zwartości a ta jest zdecydowanie lepsza na C+ Film.

Co prawda w styczniu do Nfilmu dojdzie Dreamworks ale nie wiadomo jeszcze jak wykorzystają te kilka filmów rocznie.

No cóż Nfilm jest kanałem premium na miare możliwości N.

Ale jeżeli N udaje się utrzymać NSport z niczym w ofercie to uda się utrzymać i te kanały premium.

I jeszcze chcą wejść do kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...