Skocz do zawartości

Canal+ vs NFilm


pawcho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komentarze ze oferta jest porównywalna do C+ HBO lekko przesadzona

Tu sie zgodzę za wcześnie porównywać nFilm do C+ czy HBO.

 

ja bym bardziej porównał do TCM TVN i tvp 1 i 2 dodamy TV4 ,TV7 i mamy nfilm z jednym hitem w miesiącu

Tu to przesadziłeś na całej linii.Chociażby tylko dlatego, że te stacje wcale, po za TVN7, nie nadają nic w 16/9 a tym bardziej w HD.Repertuar jest również dużo lepszy niż wymienionych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfilm raczej został nieprzychylnie przywitany poza abonentami n. Oni uznają to za cud świata.

Przeciez on nadaje pare dni. Jest ciężko rozmawiać o zawartości gdyż to zależy od gustu. A gust jest jak pupa - każdy ma swoją.

Aż strach pomyśleć jak rozjechany zostanie Polsat Kino (FILM) o ile kiedykolwiek zostanie uruchomiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nFilm jest w chwili obecnej bardziej podobny do canal+, trochę nowości, trochę staroci.Ale po okresie darmowego dostępu może to się zmienić na korzyść.

Co do popularności to nie ma co się oszukiwać, dopóki ITI/TVN nie wprowadzi czegoś na wzór Multipakietu C+, to nFilmy nie zdobędą dużej widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba poczekac i zobaczyc repertuar ale faktycznie na dzisiaj wygląda, że Nfilmowi najbliżej do Cinemaxu. Poza tym abo. N chwalą ten kanał bo do czasu jego otwarcia tak naprawdę nie mieli żadnego porządnego kanału filmowego/ no troszeczkę MGM/-oczywiście nie licząc HBO.Swego czasu żeby się dowartościowac to nawet w reklamach pisali,że mają 10 kanałow filmowych premium :D . Więc na dzisiaj faktycznie mają się z czego cieszyc.Polsat kino z tego co gdzieś wyczytałem ma byc kanałem głównie serialowym - no bo niby co mieliby tam puszczac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze niektórzy nie mogą przeboleć tego że Canal+ czy HBO ma jakąś konkurencję. Zwłaszcza ci co nie posiadają nfilmów. :P

 

Owszem, trochę za wcześnie aby porównywać te kanały do istniejących już od dawna dwóch gigantów filmowych ponieważ nfilm dopiero raczkuje ale jak już pisałem wcześniej chcąc czy nie chcąc Canal+ i HBO ma konkurenta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie, tzn. zgadzam się, że niektórzy niepotrzebnie krzywo patrzą na to, że Canal Plusowi przybył konkurent. Na razie ramówka nie jest jeszcze tak rozbudowana jak w Canal Plusie. Podejrzewam zresztą, że długo, a może nigdy taka nie będzie, choćby z faktu, że inaczej niż w Cyfrze+ jest to kanał czysto filmowy. Nawet seriale N sprzedaje w oddzielnym pakiecie VOD. Filmowo nie jest tak źle, jak próbują tu się wypowiadać niektóre osoby. Filmy starsze rzeczywiście są przeplatane nowymi, ale równie dobrze można powiedzieć, że filmy nowe są tu przeplatane starszymi. Nowości zresztą jest sporo - zarówno kinowe hity komercyjne jak i kino europejskie z ostatnich lat - już ze 2 czy 3 razy trafiłem nawet na filmy opatrzone logiem "Studio Canal" (miło widzieć czasem coś takiego, chociaż to bardziej z kategorii "dziwny jest ten świat").

 

Poza tym trzeba pamiętać, że NFilmy nie kosztują też tyle, co Canal+, więc nie rozumiem dlaczego porównuje się tak na czysto te pakiety. Może lepiej porównać pakiety Premium za 35zł, czyli tyle, ile w Cyfrze+ trzeba zapłacić za Canal+ z dwoma kanałami HD? Albo chociaż porównywać pakiet NFilmów razem z pakietem sportowym? Albo jeszcze inaczej - N sprzedaje przecież ostatnio promocyjne pakiety: HBO + NFilm za 35zł czy NSeriale i NFilm za 30zł.

 

Na NFilmy trzeba patrzeć realnie: mają tylko 3 wytwórnie, które zapewniają im tzw. "Premiery tygodnia/dnia", co pewnie można przeliczyć jako 1-1,5 Warner Brossa, Universala czy FOXa. Canal+ ma takie 2 wytwórnie, więc nowości z tej półki pewnie będzie miał więcej. NFilmy mają też mniej wytwórni niezależnych, bo przecież te pewnie nie zerwą umów z innymi i nie sikają na słowa "Jesteśmy z ITI". Co NFilm miał zebrać to na razie zebrał - ma Paramount, Dreamworks, ma produkcje ITI oraz przynajmniej częściowo SPI i Kino Świat, bo filmy stąd pojawiają się w repertuarze. Ten, kto myśli, że na tym się skończy, a Nka schowa się teraz pod biurko i będzie ew. pierś do orderu wystawiać ten jest w błędzie. Ten, ktoś myśli, że Canal+ czy HBO sobie odpuszczą - tym bardziej. Ot, cała filozofia związana z magicznym słowem "konkurencja".

 

A byli tacy, co twierdzili, że na polskim rynku jedna platforma tylko może funkcjonować - czy ktoś to sobie dzisiaj wyobraża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj niewątpliwie się zgodzę. Mało tego wojna podjazdowaa o wytwórnie /narazie o te małe/będzie trwa cały czas i cyfra na pewno nie może spac spokojnie :D Jeżeli by sobie pozwoliła na podobną wtopę/ strata której z wielkich wytwórni/ to na naszym rynku by się już chyba nie podniosła ale raczej to nam nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata Foxa i Universalu byłaby dla C+ samobójstwem więc o stratę tych wytwórni się nie martwię. Ale jeśli chodzi o mniejszych dystrybutorów to wszytko jest możliwe. Monolith i Gutek są na razie z C+, choć w październiku w HBO jest jedna premiera od tego drugiego dystrybutora. Czy kiedykolwiek jakieś filmy stamtąd trafią do nfilmów ? Nie wiem, ale nie lekceważyłbym potencjału nowych kanałów. Na razie prezentują się średnio, ale to się może zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie używać zwrotu "mniejsza wytwórnia" w kontekście Monolithu, bo dzięki nim jest więcej premier niż z Universalu czy z Foxa.

Filmy Monolithu, KŚ czy SPI bywały już na HBO, także nie jest to jakaś wielka sensacja, że pojawiają się też w nFilmach.

Nie ma się też co nastawiać na to, że w najbliższym czasie nastąpią jakieś przejęcia wytwórni/dystrybutorów, bo tak nie będzie :)

Cyfra w ostatnim czasie przedłużała umowy z większością firm, choćby Universal, Fox, czy EEAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tym "mniejszym dystrybutorem" to przesadziłem jeśli chodzi o Monolith. Poza tym, że sprowadza do Polski dużo filmów to jeszcze całkiem interesujących. W październiku np. , na C+ jest bodajże sześć premier stamtąd- "Elegia", "Czyngis-Chan","Wyspa Nim", "Nieznajomi", "Kobiety" i "Kroniki mutantów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz a ja znalazłem tylko Projekt Monster, Wszystko za Życie, Stop Loss, Ranczer w Kosmosie, Kroniki Spiderwick, Iron Man, Disco, Penelope, No Country For Old Man, Drillbit Taylor i parę innych. To we wrześniu. Z zapowiedzi Indiana jones 4 czy też nowy Bond. Została podpisana umowa z EuropaCorp. Poziom Filmboxa? Jaasne. Oczywiste, że będą puszczać dużo starszych tytułów. Skoro nie ma dokumentu, sportu i seriali to widocznie to ma być kanał dla kinomanów. Z jedną czy dwoma nowościami w weekend( bo i HBO i C+ dają najgłośniejsze filmy w weekend) dla szerokiej publiczności. Przez resztę czasu powtórki i klasyki w HD. Tak samo robi coraz częściej Canal+ bo nie ma czym ramówki zapełnić.Jest tylko taka mała różnica. Na nFilm nie ma filmów w SD. Część jest w średnim HD ale jest to HD. Dźwięk 5.1( a właściwie jego częsty brak) kuleje od tego tygodnia nadawania. Dźwięk 5.1 kuleje też i w C+ od ponad 2 lat i końca tej żałosnej sytuacji nie widać. O ilości premier w HD na C+ i czekaniu do 23:00 na to HD wiadomo. Płaci się 6 zeta dodatkowo a potem czeka do późna. Czeka do późna bo [beep]ony PhilipsPVR nonstop nawala. Może dlatego mało jest tego 5.1. Wychodzą z założenia, że i tak nikt w nocy nie będzie katował sąsiadów amplitunerem. Na razie C+ broni się delikatnie lepszą jakością obrazu i szerszą ofertą z Fox i Universal. Sport w C+ mnie nie interesuje.

P.S. Paramountu nie ma ale jakoś cena na fakturze za C+ nadal przychodzi ta sama. HBO też nie widzi problemu z MGM :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory była prosta sytuacja. Canal+ i HBO. Nie było większej konkurencji między nimi. Podzielili się wytwórniami i dystybutorami. Wszysko było OK.

NIkt za bardzo nienarzekał na taki układ. Wystarczy że pojawił się nFilm z dwiema wytwórniami i zaczęła sie wojenka.

Szkoda że narazie na forach a nie na ceny. Jednak liczę na sukces nFilmu gdyż spowoduje to mimo wszysko obniżki za Canal+ i HBO.

Jeśli chodzi o mnie to jakość filmów made in USA znacznie spadła. HDTV coraz szybciej się rozwija to te wielkie wytwórnie produkują różne gnioty z wileką ilością efektów specjalnych żeby ludzie w domach się jarali się zarąbistym obrazem. Dotyczy to coraz częściej i europy i azji.

Niestety sam się na tym złapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokarze w jakim kierunku pójdą kanały n film - oby w takim aby abonent był zadowolony.

 

teraz takie małe OT - sprzedałem dekoder CP (samsung) z kanałami FTA - klienta interesowało tylko jedno - czy odbiera TVP Kultura - bo tam jest prawdziwe kino.

 

Idąc tym tokiem myślenia - oferta jest ważna - jednak nie musi ona zawsze być świeża (same nowości), ważne by kino prezentowane było dobre, ciekawe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Przez resztę czasu powtórki i klasyki w HD. Tak samo robi coraz częściej Canal+ bo nie ma czym ramówki zapełnić.

Przyznaję rację, jest bardzo dużo klasyków i to nie w HD. Do tego dokumenty i seriale, a cała ramówka jakaś taka niepoukładana jak dla mnie.

 

O ilości premier w HD na C+ i czekaniu do 23:00 na to HD wiadomo. Płaci się 6 zeta dodatkowo a potem czeka do późna.

Tutaj też dla mnie jakaś porażka. Dlaczego premiery są najpierw na C+, a dopiero około 23 na C+ Film HD. Jakby nie mogli puścić w tych samych godzinach. Powinni zmienić C+ FIlm HD na C+ HD. Wtedy nie byłoby problemu z premierami o tej samej godzinie, bo ramówka byłaby taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej tej sprawie, chciałem przypomnieć wszystkie dyskusje w których była mowa o tym czego to "n" nie może mieć bo ktoś ma wyłączność albo współpracuje z innym operatorem. Tymczasem eN powoli ale systematycznie nadgryza ten tort nie przejmując się ilością abonentów czy "prawami" u konkurencji. Może jest tak dlatego że chociaż jest nowym graczem wśród platform, to jednak ma jeden niepodwarzalny atut. ITI zapewnia najszerszą dystrybucję treści:

1. Multikino

2. Wypożyczanie filmów i seriali

3. nFilm

4. Kanały ogólne (TVN, TVN7)

Oczywiste jest więc, że to ITI daje najwięcej zarobić wytwórniom, a wiadomo że czym jak czym ale pieniądzem to one nie gardzą.

Za 5 lat może się okazać że to Canal+ Polska jest ubogim krewnym nFilmów i stanie się bardziej pakietem sportowo-filmowym niż filmowo-sportowym o ile i tu nie wygryzie go np Polsat, sporo przepłacając za Polską Ligę czy LA, licząc na efekt skali albo ponownie nawiązując chwilowy sojusz z ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała Ameryka jedzie na długach, no może jechała i ma się dobrze :) Ale zgadzam się że za 5 lat nie będzie nFilmow jak i Canal+. W końcu musi nastąpić konsolidacja rynku bo inaczej platformy wykończą się walka o prawa do wytwórni czy transmisji sportowych. Im więcej platform tym ostrzejsza licytacja. Przy jednej platformie to nie Ekstraklasa dyktowała by cenę a platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...