Skocz do zawartości

Canal+ vs NFilm


pawcho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mad85

 

jak juz wspomnialem pare postow wczesniej, sport mnie nie interesuje wiec oceniam cene przez pryzmat kontentu filmowego nfilmu vs. C+.

To, że cię nie interesuje nie znaczy, że tego czynnika nie bierzesz pod uwagę. Bo płacisz za film i sport. A co będziesz oglądał to już twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

 

sport mnie nie intersuje i nie chce za niego placic. Chce ogladac filmy, a sport jest mi wciskany na sile, wiec nie widze powodu, dla ktorego mam obnizac abonement C+. Nie ma mozliwosci abonowania C+ bez sportu... W nfilmach, place tylko za ten kontent, ktory mnie intersuje, troche podobnie jak z pakietami w n, kupujesz te opcje, ktore cie interesuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z finansowego punktu widzenia jest to zle rozwiazanie, jednakze wieksza konkurencja wymusi na HBO i C+ poprawe jakosci. Wystarczy spojrzec, ze wszelkie tzw. nowinki technologiczne cyfry zostaly wprowadzone tylko dlatego, ze nka wprowadzila na rynek recordera, HD, VOD. Gdyby nie bylo nki, dalej placilibyscie dodatkowe pieniadze za Discovery, NGC bylby w pakiecie komfortowym, a pakiety nie mialby tylu nowych kanalow co obecnie(teraz pakiety z +), nie mielibyscie promocji grudniowe itd.

To C+ dal mozliwosci konkurencji do stworzenia kolejnego kanalu premium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfilm jest dobry jezeli sie go weźmie z HBO lub nSeriale(trzy ostatnie pakiety):

http://nfilmhd.pl/oferta

nFilm+nSeriale=30PLN

nFilm+HBO=35PLN

nFilm+HBO+nSeriale=50PLN

Na infolini twierdzą że nie ma żadnych promocyjnych haczyków i te 3 ostatnie pakiety nie mają ograniczenia czasowego, czyli cos jak nieustająca promocja w stylu Picture Box i nScreen tyle że o wiele lepsza treściowo. Ponadto atrakcyjna cenowo i bez dodatkowych opłat za treści HD jak to jest u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

 

no coz, widze, ze slepa milosc do C+ przeslania Ci trzezwe myslenie.

Dobra Twoj wybor, ciekaw jestem tylko czy dzis mielibyscie w cyfrze VOD, HD czy recordera gdyby na rynku nie bylo nki. Ciekaw jestem jaki bedzie status rynkowy C+ za rok. Powrocimy do tej dyskusji za 12 miesiecy, z przyjemnoscia podyskutuje o przyszlosci C+ po roku funkcjonowania nfilmow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie faktów, to nie miłość. Jeżeli jakość C+ jest bardzo dobra, to mam pisać że jest zła, bo jak napisze co innego to jakiś abonent nki może się obrazić? Nie żartujmy.

Pogadamy za rok, jeżeli jeszcze nFilmy bedą :wink: Bo sytuacja się nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znow ta sama retoryka... :mrgreen: 3 lata temu nka tez miala nie przetrwac roku...a tu prosze narzuca satandardy konkurencji. :lol2:

Jesli uwazasz, ze jakosc C+ jest dobra to ok, porownaj ilosc i jakosc premier w tych samych miesiacach w 2008 i 2009 roku. Odsylam rowniez do watku, Co sie dziele z Canal+, przeczytaj swoje posty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że z tego wątku dowiem się czegoś ciekawego, jakiegoś porównania oferty między tymi kanałami, a tu znowu dzieci się kłucą, proponuje zamknąć ten wątek bo zaraz krew się poleje. Ludzie skąd w was tyle nienawiści. Przecież nikogo nie obchodzi co akurat Wy lubicie. Może trochę luzu i normalnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość HBO jest dobra, a Canal + no cóż........

Istnieją ponoć tylko w naszej platformie pseudo fani cyfrowego POLSATU, ale widzę, że w cyfrze może być ich znacznie więcej!!!

Nie wiem gdzie Ty widziałeś HBO w dobrej jakości? Obecnie najlepszą jakość wśród kanałów filmowych HD ma Canal+ Film HD, później nFilm HD, a na końcu HBO HD, które tak naprawdę z wysoką jakością ma niewiele wspólnego. Repertuar i oprawa jest o klasę lepsza w C+, ale nFilm HD dopiero wystartował, więc może za rok czy dwa coś się poprawi. W przypadku nFilmu denerwują przede wszystkim problemy techniczne, czyli zanikające napisy, mało premier w HD oraz za dużo staroci w ramówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uwazasz, ze jakosc C+ jest dobra to ok, porownaj ilosc i jakosc premier w tych samych miesiacach w 2008 i 2009 roku. Odsylam rowniez do watku, Co sie dziele z Canal+, przeczytaj swoje posty....

 

Myślałem, że rozmawiamy o jakości technicznej obrazu, a nie o repertuarze.

Jeżeli chodzi o repertuar, to na równi stawiam C+ i HBO, a daleko za nimi nFilm.

Nie oceniam nFilmów tak jak oceniam dlatego, ze jest to produkt konkurencji. Ja patrze z kim mają podpisane umowy poszczególni nadawcy, i tu nFilm w chwili obecnej jest daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

 

sport mnie nie intersuje i nie chce za niego placic. Chce ogladac filmy, a sport jest mi wciskany na sile, wiec nie widze powodu, dla ktorego mam obnizac abonement C+. Nie ma mozliwosci abonowania C+ bez sportu... W nfilmach, place tylko za ten kontent, ktory mnie intersuje, troche podobnie jak z pakietami w n, kupujesz te opcje, ktore cie interesuja.

Dalej nie rozumiesz. Czy cie nie interesuj czy interesuje jest wliczony w cenę ( sport i film są czynnikami kształtującymi cene C+). A skoro chcesz oceniać cenę obiektywnie to ten czynnik musisz wziąć pod uwagę. A czy ty będziesz oglądał tak sport czy film czy jedno i 2 to już twój wybór. Prosty przykład porównanie Audia A3 w wersji podstawowej i BMW 135 zw wersji full. Czy jeśli napiszesz, ze Audi jest lepsze bo jest tańsze patrząc na te 2 modele będzie to obiektywne ? Nie, bo dysponujesz 2 modelami tego samego segmentu ale inaczej wyposażonymi i przy ocenie ceny należy wziąć to pod uwagę. Bo to także kształtuje cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. TCM to lamus.

Nie wiem czy jest sens porównywanie TCM do Nfilmów. Choć to kanały filmowe ich docelowy target jest diametralnie różny.

Nie gniewaj się, ale "docelowy target" to masło maslane. W tłumaczeniu na polski docelowy cel. :?

ArtS :)

Rzeczownik "target" można tłumaczyć różnie. Oprócz wspomnianego przez Ciebie "celu" jest to też "obiekt" i to właśnie o to słowo mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś uzył słowa obiekt, sprawa byłaby jasna. Tłumaczenie słowa target, jako obiekt, jest bardzo luźna interpretacją. Chcac niechcąc, target, to dosłownie cel. Coraz cześciej posługujemy sieobcymi określeniami i wpadamy na takie miny.

 

"Target" jest w języku marketingu ujmowany, jako grupa docelowa lub element docelowy. Dlatego ujmując to z tej strony mielibyśmy do czynienia z tłumaczeniem "docelowa grupa docelowa". Nie wygląda to najlepiej. Obiekt od biedy mógłby być, ale trudno nazwac odbiorców obiektem (choc dla marketingowców tak zapewne jest). Zresztą słowo obiekt, to po angielsku po prostu "object".

 

Tak czy inaczej, bezpieczniej korzystac z zasobów polszczyzny. Używanie słów typu "target", "kontent" itp. jest małpowaniem papki marketingowej.

 

Na koniec anegdota, ktos kiedys na szyldzie namalował: "szybki fast food". Prawda, że interesujace?

 

Koniec off-topa. :)

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazylem, aby jakis film byl w wersji nie HD.

 

Czy mógłbyś nam zdradzić, po czym poznajesz, czy dana pozycja programowa jest nadawana w HD czy nie...

Pytanie może pozornie wydawać się głupie, lub bez sensu, jednakowoż tak nie jest.

Wygłaszasz zdecydowane i jednoznaczne opinie o tym, że na kanale Cyfra+HD nie ma pozycji HD lub jest ich mało, natomiast na kanałach nFILMHD wszystkie są rzeczywiście w HD. Ponieważ, jako żywo, nie jest tak jak piszesz, stąd moje pytanie.

ciekaw jestem tylko czy dzis mielibyscie w cyfrze VOD, HD czy recordera gdyby na rynku nie bylo nki.

 

Ja z kolei, jestem ciekaw czy "wy w eN-ce" kiedykolwiek będziecie w ogóle mieli ten obiecywany od początku istnienia platformy "multiroom".

Tak, już czytam Twoją odpowiedź: "oczywiście, będzie w listopadzie, po wprowadzeniu nowego dekodera >turbo< i to dużo lepszy, bez głupiego biegania po domu w celu aktywacji dodatkowej karty..." Odpowiadam więc zawczasu, w Twoim stylu: "Czy mielibyście w eN-ce multiroom, gdyby na ranku nie było Cyfry+ (która multiroom właśnie wprowadziła). Tak więc to tyle a propos "zaślepienia" czy "zakochania" w danej platformie.

W zasadzie to nic dziwnego, że każdy chwali swoje. No bo nic bardziej przykrego, jak stwierdzić nagle, że ugrzęzło się w 24-miesięcznej umowie z jakąś platformą, która nie spełnia oczekiwań i jest uznana za gorszą. Więc, w ramach "reakcji obronnej" albo przekonujemy samych siebie (na forum publicznym), że wybrana przez nas platforma jest "naj...", albo wcielamy w życie zasadę, że najlepszą formą obrony jest atak.

 

No, ale tutaj już zbaczamy trochę z tematu.

Kwestia obecności usługi VOD czy multiroom czy rozważania psychologiczne, wykraczają raczej poza tematykę tego wątku, który przypomnijmy dotyczy wyższości (bądź niższości) Canal+ nad nFilm.

 

Wracając zatem do tematu, wydaje mi się, że jest to dyskusja w stylu wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Canal+ i nFilmHD to przede wszystkim różne wytwórnie filmowe. Jest zatem kwestią gustu, kto co woli. Komu się podoba bardziej ten lub inny film (jak rozumiem pierwotnie dyskusja miała dotyczyć oferty programowej a nie kwestii technicznych?). Ja wolę akurat Canal+ (także za profesjonalizm i trochę za sport), ale bardzo żałuję, że nie mam dostępu do filmów z wytwórni, które z Canalu wypadły. Z tego względu zamierzam sprawić sobie również eN-kę, i w pełni tu popieram któregoś z przedmówców, który napisał, że końcowemu odbiorcy się to nie opłaca żadną miarą, bo teraz za to co kiedyś kosztowało 60zł, trzeba płacić 80zł. Dodam, że nawet więcej, bo przecież ani "gołego" Canal+ ani "gołego" nFilmuHD wziąć się nie da. W Cyfrze+ konieczny jest jakiś pakiet główny, a w eN-ce aż trzy.

 

Poprawka, można wziąć "goły" Canal+, ale za wyższą cenę (nazywa się to "multipakiet canal+"). Samego nFilmu wziąć się niestety nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cie nie interesuj czy interesuje jest wliczony w cenę ( sport i film są czynnikami kształtującymi cene C+).

Tego nie mogę pojąć. Jeżeli faktycznie tak jest to powinni rozdzielić te kanały np. C+, C+film za 20zł, a C+sport za 10zł. Ja nie oglądam sportu i chętnie bym zrezygnował z tego kanału na rzecz niższego rachunku. Tylko pewnie nie jestem sam i Cyfra za dużo by przez to straciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać Canal+ do Nfilm i Nfilm do HBO Canal+ ma podpisane umowy z kilkunastoma wytwórniami, Hbo z kilkoma a NFilm z 4-5 i to niedużymi nie porównujmy MGM, dreamWorks i Paramountu do Universalu, 20-th Fox Monolithu, itp. No chyba że NFilm "wydrze" np. Universal C+ to wtedy mozemy rozmawiać (oby to nigdy nie nastąpiło). A na razie umowa z SPI jest nie jasna nikt sie nie chce przyznać do utraty tej wytwórni (C+) czemu się nie dziwię ale jak by NFilm miała tego dystrybutora SPI to by na pewno na konferencji 2 września się pochwalili i o tym powiedzieli tak jak to było z DW i Paramount. Ja mam obecnie C+ i HBO (Multipakiet Premium) i to mi wystarcza a filmy z DW, MGM i Paramountu po prostu wypozycze w wypozyczalni. Chyba że Nfilm bedzie mozna kupować samodzielnie ( w co wątpię) jak Multipakiet lub dodadzą go jako opcję dodatkową do TNK (to już prędzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja jest pożądaną rzeczą - rozwój platformy. Co innego marketing - jedna platforma na Canal + Film a druga nfilmHD - akurat ta druga po szumnych zapowiedziach nie rzuciła mnie na kolana, za to słyszę w każdej reklamie słowo HD. Jakby to świadczyło o wysokiej jakości oferty. A tu patrze w program (zawartość oferty) i na kolana nie upadłem. Natomiast uważam, że wartość HBO i C+ jest dużo ciekawsza. Może się to kiedyś zmieni - oby - przecież to wymusi zmiany na lepsze dla abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardziej złożona nfilm bazuje na razie na starych pozycjach czasami dają jakiś hit i to na tyle jest to jedno z lepszych posunięć ,po co udostępniać filmy za darmo na TVN w pozycji super hit jak można włożyć do n film i mieć z tego dodatkowa kasę . Co do oferty każdy ma inny gust według mnie nic ciekawego nie ma tym bardziej jak chcemy wypromować nowy produkt to na początek powinni zachęcić ale jak widzę to jest na odwrót tylko szumna konferencja i reklama .Komentarze ze oferta jest porównywalna do C+ HBO lekko przesadzona ja bym bardziej porównał do TCM TVN i tvp 1 i 2 dodamy TV4 ,TV7 i mamy nfilm z jednym hitem w miesiącu bo jak narazie to tak wygląda i wątpię żeby coś się zmieniło na stałe może coś na świeta będzie więcej ale to szybko wróci do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...