Skocz do zawartości

Canal+ vs NFilm


pawcho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nfilm nie ma za wiele nowych dobrych filmów to prawda, ale skoro rozmawiamy już o nfilm to chciałbym przedstawić ich ofertę. Jednym z najlepszych jak nie najlepszym filmem był najnowszy James Bond i Indiana Jones, do tego polecam film next, który naprawdę można nazwać hitem. Oni stawiają na jakość nie ilość, zatem gdy ktoś chce coś obejrzeć po pracy znajdzie coś tutaj w pełni satysfakcjonującego dla siebie. Canal plus jest dobrym programem, ale nie powinienem pisac o nim w tym poscie, jednak powiem cos o nim, cos z czym nie musicie sie zgadzac i nawet nie powinniscie sprobowac tego akceptowac, ich filmy nie sa za ciekawe, maja wiele filmow, ale tylko kilka z nich sa interesujace, emituja 100 nowych filmow, z czego tylko pare jest warte uwagi i to sa przecietne tytuly, zatem czy nie oplaca sie bardziej zainwestowac w kanal, ktory daje sporo absolutnych hitow i nic wiecej ciekawego, czy kanal ktory daje wiele filmow, lecz naprawde malo z nich jest dobrymi produkacjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] ciekawe co bedziesz ogladal po Bondzie,Next i indiana jons masz poczocie humoru :brawo:

Jak to co? Filmy z wytwórni Paramount Pictures, DreamWorks SKG, Metro-Goldwyn-Mayer Studios. Filmów wciąż przybywa i tym samym nFilm HD wzbogacać będzie swoją ramówkę o coraz to nowsze produkcje z tych trzech wytwórni i nie tylko. Ciekawe czy ty będziesz miał "poczocie" humoru, gdy oferta filmowa Canal+ zubożeje o filmy z wytwórni Dream Works... :> Co prawda pozostanie im jeszcze 20th Century Fox i Universal Studios, ale premier filmowych będzie już mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto jakie kryteria ma, u mnie w rodzinie każdego Canal+ zaspokoi, ma różnorodną filmotekę, w dziecinie sportu też nie jest źle. Oglądałem N film, dużo powtórek z Canal+ tam leci tylko że w Canal+ emitowali to ze 2 lata temu.

 

Każdy ma inny pogląd, ale według mnie Canal+ to inny kierunek, to całkowicie inny kanał który oferuje większa różnorodność niż Nfilm, który z racji tego, że jest dość nowym kanałem ma ubogą filmotekę. Dodatkowo Canal+ oferuje też wiele różnych programów nie koniecznie filmowych, jest to stacja dość uniwersalna(łapu-capu, niedługo WOŚP) z naciskiem na film, a nFilm jest stworzony tylko dla filmu.

 

Jakość HD jest tu mylnym pojęciem, bo zależy to od tunera, nFilm HD ma o wiele mniejszy bitrate niż C+ HD.

 

Paczka Cana+ oferuje sport, film, a Nfim film i ewentualnie seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal plus jest dobrym programem, ale nie powinienem pisac o nim w tym poscie, jednak powiem cos o nim, cos z czym nie musicie sie zgadzac i nawet nie powinniscie sprobowac tego akceptowac, ich filmy nie sa za ciekawe, maja wiele filmow, ale tylko kilka z nich sa interesujace, emituja 100 nowych filmow, z czego tylko pare jest warte uwagi i to sa przecietne tytuly, zatem czy nie oplaca sie bardziej zainwestowac w kanal, ktory daje sporo absolutnych hitow i nic wiecej ciekawego, czy kanal ktory daje wiele filmow, lecz naprawde malo z nich jest dobrymi produkacjami ?

 

Tekst brzmi jak z komunikatu prasowego :lol:

Twierdzisz, że nFilm wybiera co lepsze filmy, otóż muszę Cię zmartwić. Jeśli chodzi o nowe filmy, to zarówno C+, HBO, jak i nFilm dają wszystko jak leci (z wytwórni z którymi mają podpisane umowy). Z tym że nFilm ma najmniej praw i siłą rzeczy daje najwięcej starszych produkcji, no i tu już mogą sobie dobierać ambitne filmy. Wszystko niby ok, ale od takich starszych/ambitniejszych filmów w Cyfrze jest Ale Kino.

 

Co do Dreamworks, to jest to 6 filmów rocznie, a z komunikatu wynika, że będą to filmy wyprodukowane po 31.12.2008 r. Czyli wychodzi na to, że starszych produkcji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak bedzie duzo wiecej premier w canal+ niz w nfilm zreszta tak jak juz ktos napisal kwestia gustu co kto lubi mi pasuje canal+ lubie film,sport co do filmow jeszcze jesli juz tak bardzo mi zalezy na jakims filmie to sobie pobieram z netu nie oszukujmy sie wiekszosc premier mozna szybciej pobrac z netu niz obejrzec w polskich kinach nie mowiac juz o telewizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, nfilm stawia nie na ilosc a jakosc... tak samo jak nsport. Tak naprawde maja 3 kanaly a mogliby zrobic z tego jeden sredni ... pare filmow przeplatanych we wtorki i srody meczami ligi mistrzow, a zaoszczedzone w ten sposob pasmo zostawic na serwisy z meczami ligi mistrzow live, tyle ze juz 2 dodatkowe w HD a nie 3 w marnym sd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam cyfry ale mam canal+ z vectry i naprawde nie moge narzekac place 25.90 z kanalami HD duzo sportu wszystkie ligi pilkarskie i do tego jest sporo ciekawych filmow zwlaszcza takich ktorych bym nigdy nie wypozyczyl a okazuja sie bardzo ciekawe i wartosciowe niewiem ile placicie w n za nfilm ale chyba jest podobna cena tylko niewiem czy cena jest adekwatna do oferty mysle ze wystarczy wziasc gazete z programem i wnioski nasuna sie same pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c6adf9920c876fcfm.jpg

Nie oszukujmy się, teoretycznie Canal+ jest może droższe, ale jeśli chodzi o repertuar to zdecydowanie lepiej wypada niż nFilm. Paramount robi z reguły przeciętne filmy, natomiast MGM i Dreamworks zdarzają się dobre pozycje tylko co z tego jeśli można je policzyć na palcach jednej ręki w ciągu roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że z racji kończącej się umowy z Cyfrą+ poważnie zastanawiałem się nad zakupem oferty platformy N. Długo myślałem przeglądałem gazety z programami , porównywałem oferty Canal + i NFilm , czytałem Wasze komentarze i muszę przyznać że miałem niezłe zamieszanie w głowie. Wybrałem Cyfrę z jej flagowym Canal+ który powiem jak dla mnie "wymiata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór, ale z tym idealizowaniem Canal+ już tak nie przesadzajcie. Może i nFilm HD nie ma najbogatszej ramówki z codziennymi premierami (jak podobno w Canal+ :lol: ), ale jak na początkującego to i tak nie jest najgorzej (jak dla mnie nawet lepiej od Filmbox Extra). A Canal+ - na polskim rynku od ponad 15 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojedynku nFilmy vs FilmBox Extra wygrywa ten pierwszy, ale mnie denerwuje częsta przypadłość niektórych abonentów Nki. Chodzi mi o ślepe uwielbienie tych kanałów i opluwanie zarówno C+, jak i HBO. Na przykład teraz, na stronie nhdtv.pl w temacie skupiającym się na ramówce nfilmów jeden forumowicz pisze, cytuję: "A pokaż mi kanał premium z lepszym repertuarem". Czytając takie wpisy, nie wiadomo śmiać się czy płakać. Pomimo tego, że C+ oddał bez walki dwie wytwórnie, pokazuje dobre kino. Zdarzają się totalne niewypały, jak wszędzie, ale to nie wina kanału, tylko studiów filmowych, które tworzą takie koszmarki. Ramówka Nfilmów nie powala, ale i tam są filmy, które da się obejrzeć, i niekoniecznie mówię tu o tych z Paramountu. Choćby "Butelki zwrotne". Osobiście wolałem starą sytuację. Te wytwórnie ma C+, tamte HBO i każdy był zadowolony. Ale cóż zrobić, jeśli chce się zobaczyć większość tego co produkują na świecie. Nie mam czasu i pieniędzy by chodzić co tydzień do kina na dwie czy trzy premiery, bądź wypożyczać tony dvd. Poza tym niektóre filmy emitowane na filmowych kanałach premium nie są dostępne na płytach. Zatem pozostaje tylko tv i VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co tlumaczyc sie tym ze nfilm startowal pare miesiecy temu i dlatego ma slaby repertuar. Wystarczy popatrzec jak wygladala oferta HBO i Canal+ jak startowali... zeby nie szukac dlugo powiem ze tak samo jak teraz. Skoro nie ma sie praw do filmow, albo sa skromne to sie nie tworzy na sile kanalow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...