Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym sofcie 2.05B7 nie trzeba konwertować. Kopiujesz folder do kompa otwierasz i tam jest już gotowy plik TS. Bez obróbki rusza GOM playerem.

Co do nagrywania to nagrywa wszystko, aczkolwiek po kilku godzinach znikają napisy.

Rozwiązałem problem z ponownym inicjowaniem dysku w przypadku użycia kilku timerów. Ariva ma swoje timery i chodzą ok. Trzeba zauważyć, że pierwsza pozycja ma domyślnie ustawione nagrywanie ale druga i kolejne odtwarzanie. Trzeba za każdym razem ręcznie zmieniać. Dysk chodzi wtedy cały czas, i czasem się nie inicjuje przy kolejnym nagraniu, ale tak wcale być nie musi. Zastosowałem zewnętrzny programator elektroniczny-30 zeta. Ariva "chodzi" teraz własnymi "ścieżkami" a dysk też. Zero problemów z nagrywaniem. Jest jeden minus- trzeba dodatkowo programować czasy pracy dysku.

Nowy soft wnosi nową informację o rozdzielczości programu-"wide", (biały przycisk pilota). Wreszcie ma swoją prawidłową funkcję przycisk "FORMAT"- nie zmienia rozdzielczości jak w poprzednich softach a format obrazu( nie trzeba sięgać po pilota TV, żeby to zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Ilu z was ma tuner Ariva 200 jako alternatywny (multiroom) i ma problemy z gubieniem uprawnień. U mnie raz na miesiąc, mniej więcej mam z tym problem. Muszę dzwonić do C+ i prosić o wysłanie ponowne w/w uprawnień. Zaczyna mnie to razić.

soft 1.06b7, dwie arivy, stary ferguson i splitter smartwi - nie mam problemów z uprawnieniami...ostatnio jakieś 2 m-ce temu. wcześniej były problemy, ale puszczałem uprawnienia przez starego ferdka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie cos Mnie podkusilo i zmienilem u siebie soft na ten nowy ale niestety teraz caly czas na wyswietlaczu wyswietla sie napis Welcome i sie tuner niezalacza co z tym fantem zrobic :( czy da sie wogole cos zrobic czy tylko serwis :( z gory dzieki za odpowiedzi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - nie

 

Na stabilnym sofcie działa dobrze, ale nagrywa jako zakodowane jeśli dekoder wybudza się ze standby.

Na najnowszym sofcie beta nie działają niektóre kanały HD tj. Discovery HD, oba Eurosporty i sezonowo nie działają wszystkie (pomaga restart).

Nie licz za bardzo na poprawienie tej sprawy, bo skoro od półtora roku tego nie naprawili wadliwie działającego sprzętu to pewnie za wiele w nim nie zmienią. Jak na razie obiektywny wniosek z ich działań jest taki, że raz na 2 miesiące wypuszczają nowy soft który wnosi trzeciorzędne funkcje psując działanie tych najważniejszych (dekodowanie programów).

 

Jak wynika z ostatnich doniesień - nCAM HD również nie funkcjonuje prawidłowo. Tuner ma kieszeń na moduł chyba po to, żeby można było wytknąć mu kolejne niedoróbki...

 

Pozostaje nam tradycyjnie poczekać kolejne 2 miesiące (bo co tyle czasu ostatnio wychodzi nowy soft) i zobaczyć co tym razem przestało działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że w sofcie 2.xx zmieniono metodę odtwarzania nagrań. Nie chodzi mi o nagrania dostarczone na zewnętrznym dysku, których oferta uległa rozszerzeniu, ale te oryginalnie nagrane przez Ariva. Te nagrania odtwarzane przez tuner są w gorszej jakości i niż te oglądane bezpośrednio, a nie powinno być żadnej różnicy, prawda?

W każdym razie u mnie w ślepym teście bez problemu można odróżnić materiał lecący na żywo i ten sam lecący już z nagrania.

W sofcie 1.xx chyba nie ma tak dużej różnicy.

Ktoś może się podzielić podobnymi spostrzeżeniami?

Telewizor : 42" LG 42LE5300

Przy okazji. Jakim formacie najlepiej nagrywać : TS, czy PS (na dysku powstaje mpeg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji. Jakim formacie najlepiej nagrywać : TS, czy PS (na dysku powstaje mpeg)?

Jeżeli nagrywasz program kodowany to nie masz wyboru musi być TS.Pozostałe programy możesz nagrywać w PS.Ja mam ustawione na PS a software sam mi zapisuje w TS programy kodowane.Możesz też ustawić tylko na TS.Najlepiej sam zdecyduj po paru testach wg swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjscie to rs 232 badz sprzedawca.Ja tam bym poszedl do sprzedawcy jesli bym go mial na miejscu i niech wymieni na dzialajacy.Skoro go przynosze do domu to ma dzialac od reki a nie ja place za to zeby go jeszcze zaprogramowac sobie w domu ... Wiadomo jak jest z naszymi tunerkami ale w minimum dzialania powinien pokazywac obraz a co do reszty to j/w przez ostatnie 214 stron ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

sprawa rozwiązana:) otóż wysłałem maila z informacją co się dzieje do sprzedającego i w odpowiedzi dostałem taką informacje:

 

Witam

Wyskoczyła tasma od panelu przedniego

wyłaczyc dekoder z prądu, jakim cienkim srubokretem poprzez górna

obudowe w

srodkowym rzędzie około 7 otworu zauwazy pan gniazdo . Tzeba docisnac

taśme

 

instrukcja sprawdziłą sie w 100%, wszystko śmiga jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć taką sprawę jak sprawuje się ARIVA 200 z podłączonym przez przelotkę drugim dekoderem platformy N, C+, POLSAT?

 

Czy jest możliwość uszkodzenia tunera lub mogą wystąpić jakieś problemy? Kiedyś przy jakimś Ferdku był problem nie pamiętam którym i na jakim sofcie działał.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to bylo napisane w instrukcji ,ze zeby ogladac przez przelotke to Ariva musi byc wylaczona bo grozi uszkodzeniem tunera.Moj kolega sie ostatnio mnie pytal na ten temat bo przez przelotke mial podloczona TNK w drugim pokoju i w momencie jak Ariva byla wlaczona to na TNK nie wyswietlalo niektorych kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym że jeżeli włączone będą obydwa tunery jednocześnie to nie będzie odbierał wtedy jednej polaryzacji. Chodzi tylko czy ARIVA może się uszkodzić?

Miałem kiedyś CYFRĘ + i INTERSTARA podłączonego ale nawet gdy były obydwa włączone kanałów z jednej polaryzacji nie odbierał i dekoder nie uszkodził się.

 

Nie wiem tylko jak będzie z ARIVĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...