Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie może troszkę z innej beczki. Czy ktoś z kolegów może używa moduł matrix reborn w Arivie 200 ? Interesuje mnie jego współpraca z kartą tnk jak i cyfry+. Czy obie te karty działają w nim poprawnie to znaczy czy nie zacina się obraz lub dżwięk?

Jeżeli powtarzam się z takimi pytaniami to z góry przepraszam , ale ten wątek o ariva 200 ma tyle stron że trzeba mieć sporo czasu aby w nim coś na temat znależć. :smile:

 

Wiesz, z Ariva 200 nie mozna byc nigdy pewny, dlatego musisz to sam wyprubowac. :brawo: Z mojich doswiadczen Matrix Reborn dziala w A200 bezproblemowo z C+, TNK SD i MTV Unlimited. Gdy mialem w czytniku kart C+ a w CI modul Matrix a w nim MTV, to kanaly potrafily sie czasem zaciac. Pamietaj, ze na Matrix Reborn nie dzialaja tez kanaly HD z C+.

 

BTW! Moja Ariva 200 jedzie jutro w dluga podroz UPSem do 64-000 Koscian - do centralnego punktu serwisowego Fergusona... Poprostu wyzionela ducha... Wylaczal sie i wylaczal, az sie nie dal wiecej wlaczyc! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie EPG, czyli zatrzymywanie się na każdym kanale po 2 minuty, żeby pobrał tytuły nagrań z następnego dnia również uważasz za wielki sukces fergusona? We wszystkich dotychczas posiadanych przeze mnie tunerach EPG działało przynajmniej "na tróję z minusem".

 

Wiesz, mnie dziwi tylko, ze na Turksacie 42°E na kanalach TRT EPG chodzi na Arivie 200 lepiej, jak na kanalach C+, czy CP. :lol2: Ja juz sobie z polskim EPG na tunerach satelitarnych dalem spokoj. To wina C+ i CP a nie Fergusona. EPG na wlasnych dekoderach C+, to juz jest wielka porazka i tez mi sie na Philipsie ciagle zacina. Czasem maja jakas usterke i nie chodzi pare dni. :read: Fakt, ze sa to 3 polskie firmy i powinny sie wlasnie z tego powodu miedzy soba dogadac, bo Niemcy by sie juz napewno dawno dogadali. Moglby to byc wielki AS w reku Fergusona. Pamietaj, wszystko co tansze jest gorszej jakosci i niedopracowane. Za jakosc sie placi a i tu mozna miec niezlego pecha... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie się zgodzić, że to wina Fergusona. Na tunerach dedykowanych do platform EPG działa bardzo dobrze (może nie idealnie ale w moim odczuciu wystarczająco dobrze). Na Arivie EPG działa fajansiarsko ale przyzwyczaiłem się już, że pojedyńczo czekam na każdym kanale aż się załaduje.

 

A nie zgadzam się ponieważ widzę aż 3 wyjścia z tej sytuacji. O ile 2 pierwsze mogą wydawać się trudne do wykonania to proponuję przeczytać propozycję nr.3:

1. Albo producent dogaduje się z CP i C+ tak, żeby EPG działało też funkcjonowało

2. Albo niech EPG się ściąga chociaż przez internet

3. Albo najprostsze rozwiązanie - niech raz dziennie w standby tuner przeleci się po transponderach i zapisze program tv na dysku. Nie wszędzie będzie program na 7 dni a gdzie nie gdzie nie będzie go wcale, niemniej jednak EPG będzie dużo bardziej użyteczne. EPG pobierane na pojedynczym kanale (3x przycisk "i") ściąga się dosyć długo ale potem efekty są zadowalające. Bardzo często nawet faktycznie aż z 7 dniowym wyprzedzeniem można przejrzeć program. Skoro dekoder to potrafi, to wg mnie może to robić w "standby" (niech będzie opcja, że można włączyć ściągnie EPG raz dziennie). Bezkosztowe rozwiązanie a załatwia ten problem.

 

P.S. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że wszystko co tańsze jest gorszej jakości i niedopracowane. Jakoś przy zakupie na pudełku nie ma napisane "Uwaga, tuner za 400zł więc działa jak chce. Lepiej nie włączaj bo się rozleci". Przykład: Firma Logitech. Pilot logitecha który od niedawna używam mn. do arivy (oryginalny pilot arivy był ok, ale chciałem mieć 1 pilot do 4 urządzeń). Mimo, iż użytkuję najtańszy model z tej linii - sprawuje się rewelacyjnie i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest dopracowany do perfekcji. Jak widać logitech dba także o tych klientów którzy zostawiają u niego mniej pieniędzy. To samo tyczy się też innych akcesoriów tego producenta ale nie o tym jest temat wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG to skomplikowana sprawa, nawet opcja 3 mogłaby się nie sprawdzić.

 

1. To, na ile EPG jest zależy od kogo je bierzemy. Cyfrowy Polsat od jakiegoś czasu nadaje program w standardzie DVB tylko do końca bieżącego dnia, więc jeśli masz pecha i wjedziesz na kanał z częstotliwości Cyfrowego Polsatu, no to będzie krótkie EPG.

2. CYFRA+ nadaje różnie EPG z różnych częstotliwości, pełny przewodnik w sensownym formacie na 7 dni leci z 10,796V, a na 10,892H leci wersja krótsza (3 dni) dla Philipsów, z innym kodowaniem polskich znaków.

3. EPG to czasami spora ilość danych, n przesyła ponad 10MB przewodnika, który techniczne ściąga się w całości kilka minut (gdyby przechwytywać wszystkie pakiety).

 

Gdyby wprowadzić opcję 3 to skąd tuner ma wiedzieć z jakiej częstotliwości ma pobierać dane? Skąd ma wiedzieć, że dany abonent ma akurat C+? A może ma Polsat, ale wtedy EPG pokrywa się dla części kanałów z C+, jeśli ma jedno i drugie, to EPG od CP mogłoby nadpisać to co pobrano dla C+. Może na siłę wpisać częstotliwości w soft i dać priorytety ustawiane przez użytkownika? Łatwo się mówi, ale od strony programistycznej byłby to prawdziwy "pain in the ass" (pomijając magazynowanie tych danych - na bieżąco to doczyta ile da radę, jak się nie zmieści reszta to wywali, a najwyżej doczyta później dla innego kanału jak zajdzie taka potrzeba).

 

Tunery platform mają prosto, bo jak sama nazwa wskazuje są dedykowane dla jednej konkretnej platformy i nadawca nie musi się martwić, czy w Mediasacie nie będzie kulała obsługa EPG Cyfrowego Polsatu, bo ma to gdzieś. Programiści wpisują skąd EPG ma być pobierane i tuner to wykonuje bez filozofowania nad sposobem emisji polskich znaków, czy formą przekazu w innych platformach itp. Tunery niezależne zawsze będą mieć z tym większe lub mniejsze bóle, a im będzie więcej nadawców, tym będzie z tym gorzej, bo każdy sobie robi po swojemu.

 

Dodatkowo dogadanie C+ i CP (a co z innymi nadawcami?) nie wchodzi w grę, bo to nie jest takie proste - C+ ma nadal w użytkowaniu Philipsy i Mediasaty, które odczytują EPG po swojemu i nie da się tego zmienić teraz, i tak sporo poprawili w emisji EPG na przestrzeni ostatniego roku, bo było gorzej.

 

Paradoksalnie już EPG z Internetu chyba najłatwiej byłoby z tych wszystkich opcji zrobić (pomijając to, że ktoś ten program będzie musiał przygotować), tylko wtedy co z tymi co nie mają dostępu do sieci? Dwa silniki EPG? Kombinacje...

 

Jak dla mnie - osoby znającej temat bardziej od kuchni - nie ma łatwego wyjścia w kwestii EPG na odbiornikach niededykowanych, to są zawsze kompromisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że cena nie powinna być alibi dla nie do końca satysfakcjonującego działania urządzenia. Niska cena może usprawiedliwiać ograniczenia w zakresie funkcji, ich bogactwie, elastyczności, ale nie skuteczności. Przykład pilota Logitech jest tu bardzo trafny. Podobnie jest w przypadku oprogramowania. Takie antywirusy występują obecnie najczęściej w trzech wersjach. W zakresie pokrywających się funkcji działają identycznie. Droższe potrafia po prostu wiecej, a nie lepiej. Podobnie jest w pewnym sensie z Arivą. Ariva 200, to pełny produkt. Nieco tańsza A100 nie posiada modułu CI, a najtańsza A100E kilku wejść/wyjść z tyłu obudowy. Jednak funkcjonalność oprogramowania powinna spełniać to, co zamierzono w danych eksploatacyjnych. I tutaj cena nie ma znaczenia.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi wyjaśnić ...jak to ma być zrobione?

wybór jest ograniczony.Kontener medialny możne zawierać ścieżkę video w formacie mpeg-2 lub mpeg-4/h-264.Ścieżka audio jest możliwa w trzech formatach:mp3, aac, ac3.Musisz zbadać co zawierają Twoje pliki.Zwykle kontener avi zawierał mpeg4(divx) a to się nie odtwarza.Odtwarzają sie typowe kontenery *.mp4,*.ps,*.ts,*.vob,*.mpg,*.mpeg,*.dvr oraz *.avi i *.mkv spełniające wymagania podane wcześniej.Maksymalny format video do płynnego odtwarzania to 1280*720@30p.To wszystko jest wzięte z uwag do softu nr2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie idzie 1920x1280 , zresztą w takiej rozdzielczości są przecież nagrywane filmy na Arivie te z HD.

 

Chodzą też filmy 1920X1088 czyli fullhd (1080p) ale z płynnością jest różnie, nie zacina się ale czasem jest szybciej czasem wolniej ;) ten sam film w odtwarzaczu w telewizorze chodzi płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zarejestrowałem sie dzis na tym forum bo licze na Waszą pomoc

Dzis stałem sie posiadaczem Arivy 200 i tak naprawde liczyłem skromnie ze nie bedzie problemów z jej uzytkowaniem pomimo różnych opini.

Mam splitter z kartami turbo od ponad 1,5 roku. Przed świetami wzięłem z Cyfry tuner Philipsa PVR i nie było problemów z tym zeby splitter go zobaczył. Problem zaczął sie dzis ale z tą Arivą.... wychodzi mi cały czas komunikat "zakodowane". Wybrałem Arive 200 gdyz razem z kolega kupowalismy identyczne splitery i on od 3 miesiecy ma tego ferdka. Tez miał taki sam problem ale pomogła w jego przypadku zmiana czestotliwości z 6 na 3,6MHz. To próbowałem zmieniac dziesiątki razy i niestety ale nie przyniosło to efektu. Zmieniłem soft ze strony ferdka na ten najnowszy - A200_1.06B7.zip, wyszukałem kanały, znalazł mi ich ok 1500 ale dalej jest to samo. Dodam że siła sygnału - 90%, jakość sygnału - 75%. Więc wszystko jest wporządku. Problem jest prawdopodobnie w tym iz dalej widzi Seca 7.0 a nie 10.0 jak powinno byc z tego co wyczytałem na tym forum.

Godzine temu zalogowałem sie na ica.cyfraplus.pl i reaktywowałem karte mając załączony TVP1 na tunerze Philipsa. Niestety na Arivie dalej mam Seca 7.0 pomimo iz zakładają ze do 30 minut reaktywacja powinna sie zakończyc....

Pytanie wiec do Was? czy widzicie jakies inne rozwiązanie w tym temacie?

Pół dnia siedze i niestety zaczyna sie załamka....

Prosze wiec o jakies pomysły...

dzieki z góry....

 

 

P.S Dodam jeszcze tyle ze gdy wyciągne karte ze splittera i wrzuce ją do tego ferdka jest wszysko ok :D Czyżby nie było styku karty turbo albo poprostu ją nie widzi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstepie dzieki Kauj1 i ArtS za sugestie.

Dziś to samo radzili mi koledzy z pracy ale niestety nie przyniosło to spodziewanego skutku. Karte kilkanaście razy obracałem w splitterze i nie pomogło. Przełożyłem tuner w miejsce Philipsa i jedyna poprawa to tylko wykrył Seca 10-tke. Komunikat "zakodowane" nawet na chwile nie znikł wtedy gdy mam karte klincka wsadzoną do środka. Ferdek działa bez problemu bez splitera i teraz skłaniam sie do zakupu na allegro kart dedykowanych m.in. do Arivy 200 i dlatego chciałbym uzyskać wasze opinie czy warto...

Wczoraj wieczorem widziałem na allegro te karty a dziś juz niestety nie moge ich znaleźć ale co o tym pomyśle sądzicie????

Dzieki

wichura77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ArtS za odpowiedź

Dziś sie dowiedziałem ze bez odpowiednich poprawek w splitterze sie nie obejdzie. Mój splitter to lesny dziad na pic16f628... Dziś wieczorem chce poszukać troche info co moge z nim zrobić i jeśli nic nie wskuram to kupuje nowy splitter, ten do którego podałem linka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...