Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w sprawie pendriva podpiętego do arivy.

 

Pendrive ma pojemność 4GB, a dokładniej 3,73. Jednak ariva nagrywa mi tylko 2,7GB. Na pendrive jest jeszcze 1 GB wolnego miejsca. Nawet jak wciskam na pilocie rec, to pisze "za mało pamięci".

 

Ile około zajmuje nagrany materiał 2 godzinny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4GB pendrive to nieco problematyczny temat. Upewnij się, że masz wyłączony timeshift. Możesz jeszcze ustawić domyślne nagranie na krócej niż 2 godziny bo może z góry zakłada, że nie nagra bo za mało miejsca.

 

2 godzinny materiał w HD to około 6GB, w SD - około 3GB.

Generalnie zależy od bitrate. Jeden kanał który nadaje w lepszej jakości będzie Ci zabierał więcej miejsca, a drugi z niskim bitrate - mniej. Wartości które Ci podałem są w przybliżeniu jako "rząd wielkości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winien jest prawie na pewno timeshift. Powinieneś go wyłączyć. Najlepiej też zaopatrzyć się w większy pendrive, a jeszcze lepiej w dysk przenośny. Świetnie w tej roli sprawdza sie WD Elements w wersji 2.5 cala. Nie wymaga dodatkowego zasilania i działa bez zarzutu.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie koledzy,

 

proszę o podpowiedź, mam splitter card turbo na 6 wyjść oparty na procesorze PIC. Chcę do niego podpiąć fergusona arivę 200, philipsa hd od c+ oraz pace 2221. Pytanie czy przy włączonych 3 odbiornikach ferguson będzie się zawieszać? Czy potrzebuję wgrać do niego jakieś specjalne oprogramowanie? Czy do działania wystarczy karta turbo na PIC? Czy lepiej działa na procesorze atmel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak kazałeś z wtyczką jeżeli chodzi o tą białą z niebieskimi kabelkami to nic nie pomogło.Próbowałem na samym kablu euro wcześniej hdmi bez podpiętej anteny i jak włącze do prądu i wcisne power z przodu to odpala na 2-3 sekundy jest arivatv napis i gaśnie a na wyświetlaczu nie ma nic.Czyli co może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz coraz lepiej. Ale nadal mam problem z kanalami. Nie dzialaja mi zadne AXN'y TVP Sport i chyba Polsat Film. Skanowalem niebo, ale nadal nic, robilem uprawnienia, nadal nic. Jakies pomysly?

 

e:

Czy jezeli podlacze dysk zew. 500gb, ktory ma jedna partycje i jest mniej wiecej w polowie zapelniony, to chcac nagrac cos na Arivie, pousuwa mi ona wszystko z dysku, czy bedzie nagrywac do glownego katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek:

Zakreklamuj swój sprzęt lub spróbuj zaktualizować soft poprzez port RS232.

 

@Maciek:

Ariva zakłada na dysku swój folder i nic innego z niego nie usuwa.

 

Ponieważ ostatnio sporo padało, sprawdź czy nie masz zaśnieżonej anteny. Ja miałem u siebie pewne problemy z tego powodu. Nie do końca wiem, czy to wina niezbyt dużej ilości śniegu leżącego na konwerterze oraz talerzu, gdyż w ubiegłym roku nie zauważyłem takich anomalii. Podejrzewam jeszcze, że zsuwający się z dachu śnieg mógł nieco naruszyć antenę i zmienić kąt elewacji lub kąt w poziomie. Ale oczyścić antenę nie zaszkodzi. Tym bardziej, że kilka dni temu ktoś na forum miał podobny przypadek i oczyszczenie anteny pomogło.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że już kiedyś odpowiadałem na to pytanie.

 

W skrócie, przy założeniu, że korzystasz z włączonego zegara w trybie standby przy 1.06B7 - działa bez zarzutu. Jakość pracy oceniam na 4-. Obniżam za sporadyczny brak zdekodowania kanału po wyjściu z epg oraz przy włączaniu tunera. Czasami też dłużej mu się zejdzie z wczytaniem jakiegoś kanału HD (powyżej akceptowalnego przeze mnie progu 5 sekund).

 

Generalnie śmiało mogę potwierdzić, że moduł działa poprawnie i jak najbardziej do zaakceptowania. Nie polecam natomiast próbować korzystania z modułu pod softami 2.xx - szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana softu przez rs nic nie daje. Musi być chyba wyświetlacz uszkodzony i może robi zwarcie bo włącza sie obraz na 3 sekundy. Oczywiście na wyświetlaczu nic nie ma nawet nie wiem jak świeci.Dziwi mnie tylko że taki sprzęt trafia do sklepów przecież ktoś to powinien sprawdzić.W sklepie nie sprawdzałem bo kupowałem w takim z częściami elektronicznymi także nie było na czym sprawdzić.Dobrze że nie kupiłem przez internet bo bym teraz odsyłał do serwisu na własny koszt.To samo mówiłem sprzedawcy że czytałem że głowice siadają a gość mówił że to poprawiony model i wszystko ma być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo się dziwić, jednak takie przypadki zdarzają się nawet najbardziej renomowanym firmom. Kontrola jakości sprawdza pewnie losowo próbki towaru. Poza tym dochodzą ewentualne przygody w transporcie. Różnie może być. Zachowanie tunera wskazuje na inny powód, niż wyświetlacz. Wyświetlacz może nie działać z tego właśnie powodu. Wymień na inny egzemplarz i po kłopocie.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...