Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem nie dotyczy Arivy tylko instalacji więc proponuję tutaj go nie rozwijać. Przy 35 metrach przewodu jakość sygnału na poziomie 71-76% to i tak całkiem nieźle. Zresztą tuner podaje te parametry czysto poglądowo a po podłaczeniu miernika (oczywiście nie satfindera!) może okazać się, ze stopa błędów jest duża. Co do skręcania konwertera to oczywiście jest do pewnego stopnia istotne ale... nie przeceniałbym jego roli. Ustawienie anteny (oraz skręt konwertera) możesz skorygować posługując się kalkulatprami na tej stronie: http://www.satlex.net/pl/azel_calc-para ... &diam_h=64 Podajesz swoją lokalizację a reszta jest wyliczana. Dalszą dyskusję na temat ustawień anteny i skręcania konwerterów proponuję przenieść na priv lub do odpowiedniego wątku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit z A200 przeskoczyłeś na Golden'a 9060 (540zł) i nie dziła no dziwne przecież to markowy sprzęt

ile tym razem planujesz dołożyć, żeby przekonać się że Arivka mimo wad jest OK ? :lol2:

 

Hehe... też się z tego śmiałem :P Nie wiedziałem, że może być jeszcze gorzej :mrgreen: Tutaj niestety punkt dla Ciebie :twisted:

 

Teraz mam zamiar wyłożyć tyle ile będzie trzeba. Dreamboxa 8000 nie kupię bo nie mam tyle kasy ale coś w granicach 1500-2000 będę musiał zapłacić bo tyle kosztują tunery twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brain - ja piszę o jakości tunera, o jego wadach i różnicach w porównaniu z konkurencją, która sprzedaje praktycznie taki sam sprzęt a ty potrafisz napisać to co napisałeś, więc jestem pewien, że każdy przytomnie myślący człowiek, który szuka informacji co lepiej wybrać dojedzie do wniosku, że twoje puste frazesy popierane stroną ceneo (co jest na prawdę śmieszne, dzięki bo uśmiałem się twoim przekonaniem, że to świadczy o czymkolwiek innym niż o sieci dystrybucji Fergusona, tak jak wcześniej napisałeś że skoro TRWAM te tunery też poleca to są dobre :lol2: ) dojdzie do wniosku że lepiej dobrze zaznajomić się z tematem i opiniami użytkowników a nie sprzedawców, niż czytać twoje niskich lotów panegiryki o Fergusonie.

Ludzie kupują Arivy bo w specyfikacji mają napisane bajki jak np: złącze CI do obsługi modułów, szkoda tylko że nie wszystkie moduły działają w tym złączu! albo PVR-Ready - powinno być napisane BETA, etc.

U innych producentów nie ma problemów albo były tak nieznaczne, że już je wyeliminowano (to tyczy się również Arivy TT która za sprawą jednej aktualizacji np. działa w pełni z nCAM, modułem Polsatu etc.) a A200???

4 kolejne wersje softu i nCAM nie działa prawidłowo - to właśnie jest support tej firmy, która jeszcze bezczelnie zgłasza ten tuner do TNK HD jako sprawdzony w działaniu z tym modułem.

Sam jak szukałem tunera to dałem się nabrać na Twoje posty, polecam wszystkim sprawdzić zawartość merytoryczną historii wpisów osób, które tu piszą i wyciągnąć wnioski kto pisze konstruktywnie a kto wrzuca informację o nowym sofcie 3 minuty po jego opublikowaniu i wypiera się wiecznie, że nie pracuje dla Fergusona, chwali funkcje niezależnie czy działają poprawnie czy nie i pomija kompletnie kwestię wad, problemów i niedopracowanych funkcji.

Kończę swój udział w tej dyskusji, bo dla mnie argumenty "że na ceneo jest dużo ofert to ten sprzęt jest dobry" są śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadam jeszcze jedno pytanko Kabel koncentryczny F690BV a Kabel RG-6U jaka jest różnica po miecy tymi kablami chodzi mi o jakość kabla który lepszy i jak ja mam teraz zamontowany F690BV to warto go zmienić właśnie na RG-6U ? oczywiście mówimy tu o długości 35 metrów z tego 2 metry są tylko w domu a reszta na dowozu a jak nie warto go zamieniać to jaki mam kupić cena nie gra roli chodzi tu o bardzo dobry kabel a i czy końcówki F pozłacane a nie pozłacane to wielka różnica w jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów zwaracam się z zapytaniem jako kompletny laik. Planuje na dniach zakup Arivy 200. Po zakupie będę chciał dokonać aktualizacji softu na nowszy. Jaki jest najbardziej stabliny soft który polecacie?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Augi1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów zwaracam się z zapytaniem jako kompletny laik. Planuje na dniach zakup Arivy 200. Po zakupie będę chciał dokonać aktualizacji softu na nowszy. Jaki jest najbardziej stabliny soft który polecacie?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Augi1

Witaj na zawsze ze strony ferguson.pl a zależ pod jaką platformę cyfrowa CYFRA,POLSAT,N TNK,TNK HD a co do Arivy sam taki sprzęt uzywam i polecam w100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tuner Ariva 200 od paru tygodni i zauważyłem następujący dziwny problem.

Wcześniej miałem soft w wersji 1.06B7, teraz mam 2.08B4. Jednak i wcześniej i teraz, zdarza się że po włączeniu tunera, nie ma mojej grupy kanałów (ulubione). Po wyświetleniu list jest Hotbird i Astra. Natomiast nie ma grup stworzonych przeze mnie. Musze dopiero wejść w MENU -> EDYTUJ KANAŁY -> ULUBIONE, tam pokażą mi się moje listy, wtedy wychodzę z menu i dopiero jest lista kanałów. Miał ktoś podobny problem ?? Ten tuner mam od niedawna więc może ja coś źle zrobiłem, dlatego proszę o pomoc. Moje grupy kanałów wgrywałem z pendriva i tworzyłem w programie ze strony fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dużo tu ciekawych informacji i może nie poradziłem sobie ze znalezieniem rozwiązania mojego problemu

BardzoJestem posiadaczem Ariva 200 . Dużo korzystam z nagrywania na pamięć przenośną .

Nagrywałem na pendajwa w sys. FAT32 przenosiłem na komputer , a korzystając z udostępnionego programu TS Tool konwertowałem na system TS .

Teraz korzystam z dysku 500 GB w sys.NTFS i pojawił się problem . Mogę nagrywać i odtwarzać korzystając z odbiornika Ariva , ale po przetworzeniu TS Tool otrzymują plik który nie jest odtwarzany w komputerze choć ma rozszerzenie mpeg2 TS . Jak temu zaradzić ?

Cofając się do pracy na pendrajwie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...