Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc nie mogę dodać TVP Seriale, przeszukałem transponder TVP dodaje kanał ale mam zakodowany - Astra

Posiadam pakiet cyfry + gdzie powinien ten kanał grać

i czy będzie jakaś nowa lista kanałów dla Cyfry (ostania chyba wrzesień)

 

Jak ty chciałeś odbierać TVP Seriale z satelity Astra1? Przecież nie ma kart kodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wam też się obiła o uszy taka informacja , o ile jest prawdziwa , a o której czytałem gdzieś w internecie pod koniec listopada ze do tunerów Ariva mają znależć się w sprzedaży tunery USB DVB-T . Takie rozwiązanie odbioru TV naziemnej za pomocą tunera TV SAT i tunera USB ma n i chyba cyfra.

Czy ktoś z forumowiczów słyszał lub czytał a może dowiadywał się w fergusonie o takiej możliwości odbioru DVB-T byłbym wdzięczny za odpowiedż. Nie wiem czy to prawda , czy tylko plotka z tą funkcją w Arivie ale DVB-T w końcu można powiedzieć wystartowała i niektórzy z nas nie posiadają TV z DVB-T mpeg4 więc byłoby to nawet rozsądne rozwiązanie. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby kolejny bezsens. Wówczas zajmie się jedyny wolny port USB. Nie po to kupiłem Arivę, żeby pozbyć się jej głownej funkcji - podłączenia dysku w celu nagrywania.

Ten bezsens kolego jest tylko z Twojego punktu widzenia. Nikt cię przecież nie zmuszałby abyś to coś kupował (o ile to prawda chociaż sam osobiście raczej nie wieżę w to), a wszystko jest kwestią oprogramowania i jedno drugiego nie wyklucza - mam wybór albo nagrywam albo oglądam DVB-T . Dla mnie osobiście tuner ten przede wszystkim służy do odbioru programów TV i możliwość odbioru DVB_T byłaby plusem. :lol:

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim forumowiczom. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądż taki do przodu bo Cię do tyłu braknie, '' żebyś wiedział że się przewrócisz to byś sobie usiadł '' takie jest kupno tego tunera, Ferguson ma na rynku wiele dobrych odbiorników i dlatego wielu skorzystało z oferty kupna tego badziewia Ferguson Ariva 200, kompletny niewypał, funkcje jakie posiada powinny działać a nie tylko na papierze, i nie pisz o oprogramowaniu bo już rok czasu się z tym kombinują i sami nie mogą dojść do ładu z tym g.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy chcecie od tego boxu? Przeciez to nie cale 100euro kosztuje. Ja sobie ten dekoderek kupilem tak jako "pryzencik" na swieta do zabawy podlaczylem do mojej antenki Wavefrontier i lepiej chodzi, jak ten po[beep]y Technisat HDS2 na tym dziadowskim diesqcu 1.2. A w Ferdku same luxusy: Blindscan, Fastscan wedlug list C+/CP, diseqc 1.1, pisanie nazw kanalow. Fakt, tu sie zawiesi, tu trzasnie, tu zgrzytnie i trzeba z sieci wylaczyc. Ale to robi HDS2 tez. W Ferdku mam modul multiroom C+ a na dole w Matrixie karte MTV Unlimited i jakos chudzi! :brawo: Swietna zabawka. Mozna sobie ciagle sofciki wgrywac i sie nie martwic, ze sie cos s[beep]zieli. Jest nawet program do pisani list kanalow. :wink: Za ta kaske wiecej nie oczekiwalem. Moge tylko powiedziec, ze mam jeszcze takie 2 stare Ferdki 7318 i taki jeden gosc ze sklepu satelitarnego chcial mi te 2 za 400zl odkupic! :mrgreen: Zastanawiam, sie tylko dlaczego? Cus w tych Ferdkach jest! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swistak

Dokładnie tak :)

Polacy to tacy wieczni malkontenci , a jacy wymagający - chcieliby za te 100 E mieć full wypas, nagrywania, funkcje multimedialne, czytnik uniwersalny, działać ze wszystkimi kartami i modułami i to najlepiej ze wszystkimi na raz, wybór ecm pidów, wejścia CI, własne listy kanałów, stabilność dekoderów "operatorskich" , przechodzenie uprawnień jak w dedykowanych, szybkość za to powinna być 2x większa, nie mówiąc już o tym o czym Tobie zależało - blindscan, fastscan no i oczywista support taki by raz na tydzień był nowy soft plus do tego jeszcze możliwości ukryte itd. :D :D a wszystko to za 1/3 ceny tunerów renomowanych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arivę 100E, ale możliwości(jak na moje potrzeby) te same.

Sam sprzęt jest super i pozwala naprawdę na wiele. Z tym to 0 albo 1. Albo działa, albo nie. U mnie akurat działa bez probemu.

Gorzej ze wsparciem technicznym. Ja mam jedną wersję oprogramowania, na której wszystko chodzi prawie zawsze dobrze; od kilku miesięcy się wstrzymuję z aktualizacją.

Zachwycony nie jestem, ale zadowolony tak. Dekoder obsługuje obrotnicę i jest blindscan. Jak na tą cenę, to mimo tych problemów które były z restartami.. muszę pochwalić Fergusona.

Co wcale nie znaczy że podoba mi się to co siedzi we flashu dekodera. Oprogramowanie mogłoby być wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kosztuje tylko 100 euro nie zwalnia go z poprawnego działania podstawowych funkcji (nagrywanie czy epg) którymi chwali się producent.

 

FFan - nie jesteś w stanie zrozumieć, że nikt nie oczekuje od tego tunera full wypasu? Nagrywanie i oglądanie kanałów + czytelne i ergonomiczne menu z działającym EPG. Nie obchodzi mnie odtwarzanie filmów mkv czy muzyki jak również radia internetowe bo to tylko "gadżety". Chodzi tylko o poprawne działanie niezbędnych i fundamentalnych funkcji. Nie mam pretensji, że nie ma drugiej głowicy czy nie da się oglądać nagrań kiedy tuner nagrywa - trudno - to tylko prosty odbiornik jednak to nie zwalnia go z poprawnego działania w zakresie zapewnianym przez producenta.

 

Jak na razie oglądanie kanałów z kart C+ i modułów CP nie nastręcza większych problemów to korzystanie z TNK HD to droga przez mękę.

Funkcja nagrywania w zasadzie działa ale źle tytułuje nagrania. Czy możliwość ustawienia chociażby głupich marginesów nagrania to funkcja na wyłączność tylko dla tunerów od 1500zł?

Działanie EPG, czyli zatrzymywanie się na każdym kanale po 2 minuty, żeby pobrał tytuły nagrań z następnego dnia również uważasz za wielki sukces fergusona? We wszystkich dotychczas posiadanych przeze mnie tunerach EPG działało przynajmniej "na tróję z minusem". Tutaj to po prostu męka. Żeby przejrzeć program chociaż na kanałach filmowych trzeba by pół godziny czasu.

Do tego dochodzą mniejsze lub większe niedoróbki. Ciekawe też, że producent oprogramowania jest na tyle niechlujny, że nie poprawia błędów w tłumaczeniu (od pierwszej wersji oprogramowania są one konsekwentnie utrwalane).

 

Wsparcie techniczne leży. Producent nie odpisuje na maile.

 

Dziwie się takiemu rozumowaniu, że "kupiłem timexa zamiast tissota, ale jako, że kosztował 3x mniej to ma prawo się spóźniać i nie działać w nim datownik. W końcu czego oczekiwać za 200zł wydanego na taki tani zegarek. Przynajmniej sekundnik dobrze działa."

 

Producent powinien zadbać o każdego klienta, również tego z mniej zasobną kieszenią. Podam dobry przykład. Od niedawna używam pilota harmony od logitecha. Mimo, iż posiadam najtańszy model (od droższych różni się tym, że obsługuje tylko 4 urządzenia oraz nie posiada ekranu dotykowego jak również zrobiony jest w całości tylko z plastiku). Mimo, że to najmniej rozbudowane urządzenie tego producenta, działa wzorowo. Nie znalazłem żadnej wady. Od początku każda funkcja jest dopracowana do perfekcji. Jak widać, "można".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ariva 200 to taki szrot jak chodzi o podstawowe funkcje a jego "wodotryski" mnie nie interesują (chcę mieć tylko dobrą jakość programów SD i HD wraz z działającym EPG oraz w miarę płynne działanie bez zwiech pod C+ i CP, nawet nagrywanie nie jest dla mnie zbyt istotne) to może lepiej kupić maksymalnie tanio Globo X402p a zaoszczędzoną w ten sposób kasę wydać na moduł Cyfra+ HD do niego? A może jednak kupić coś droższego niż tuner HD za 400 zł? Sam już nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Ariva 200 kupując kierowałem się opiniami innych użytkowników, dziś na pewno bym nie kupił takiego dekodera, jeśli producent nie umie zrobić porządnego softu, który by nie działał w pełni to nie jest to firma godna polecenia. Ogólnie zmienię zdanie, jeśli firma da dobry soft, w którym nic nie będzie szfankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zestaw to topfield hd (+ dysk),goldeninterstar sd ,ferguson sd oraz 2 arivy 200 (z dyskami) i arivę 100 (+ dysk) i nie mam z nimi najmniejszych problemów - najnowsze oprogramowanie ale nie beta , mam cyfrę+ (spliter bezprzewodowy smartwi na 6 kart ) i 1 moduł polsatu który przekładam - wszystko chodzi jak należy z jednym wyjątkiem

od ok miesiąca topfield hd nie odkodowuje nad geo wild hd . Panowi nie wiem co wy chcecie od arivy 200/100 jak dla mnie bardzo dobre tunery!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ariva 200 to taki szrot jak chodzi o podstawowe funkcje a jego "wodotryski" mnie nie interesują (chcę mieć tylko dobrą jakość programów SD i HD wraz z działającym EPG oraz w miarę płynne działanie bez zwiech pod C+ i CP, nawet nagrywanie nie jest dla mnie zbyt istotne)...

Widzisz, każdy z nas ma jakiś podzbiór niezbędnych funkcji. Dla Ciebie jest to obsługa C+ oraz CP, dla mnie zaś C+ oraz nagrywania, dla kogos innego TNK HD i EPG.

 

Uważam, że jeśli producent w funkcjach odbiornika wymienia to i tamto, to rzeczy te muszą działać w stopniu przynajmniej zadowalającym. Cena urządzenia nie ma znaczenia.

 

ArtS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że koncepcja Aviry 200 przerosła możliwości Fergusona. Zaprojektowali tani hardware mający bardzo wiele funkcji ale potem okazało się, że z jakichś powodów nie mogą zrobić firmware, który potrafiłby je wszystkie dobrze obsługiwać. W każdym razie to na pewno przerost treści nad formą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi jest potrzebny dekoder HD aby dobrze odtwarzał i dekodował kanały płatne. Uzywam w nim w czytniku kartę cyfra plus oraz w gnieździe CI moduł polsatu. Wszystko działa bardzo dobrze na sofcie 1.06B7. Nie używam nagrywania. Ja jestem z niego zadowolony bo spełnia moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Ariva 200 byłaby bardzo fajna z tym uniwersalnym dekoderom kart i modułem CI ale gdyby wywalono te wszystkie "wodotryski" i w zamian za to dopracowano soft. To już jednak nie jest możliwe. A tak w ogóle to nie orientujecie się kiedy Ferguson może wypuścić na rynek następcę Arivy 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może troszkę z innej beczki. Czy ktoś z kolegów może używa moduł matrix reborn w Arivie 200 ? Interesuje mnie jego współpraca z kartą tnk jak i cyfry+. Czy obie te karty działają w nim poprawnie to znaczy czy nie zacina się obraz lub dżwięk?

Jeżeli powtarzam się z takimi pytaniami to z góry przepraszam , ale ten wątek o ariva 200 ma tyle stron że trzeba mieć sporo czasu aby w nim coś na temat znależć. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...