Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siła i jakość jest wystarczająca - ja mam mniejszą i zero problemów. Powiedz, czy przycina się obraz czy pojawia się napis "zakodowane"? Zaobserwuj też jak mrygają diody na karcie od splittera. Czy nie jest tak, że ta co mrga co kilkanaście sekund zapala się momentami na dłużej i wtedy następuje przycinka? Jednym słowem obserwuj jednocześnie obraz i kartę.

 

Ja miałem coś takiego, że ta dioda podpisana jako "LINK" zapalała się na stałe, potem po 2 sekundach od jej zapalenia zakodowywał się obraz a następnie jak zgasła i zamrygała "po swojemu" czyli tak jak to robi co każde ok. 15 sekund to wtedy wszystko wracało do normy.

 

Powiedz też, jaki masz zasięg chociaż wiem, że to i tak nie ma większego znaczenia. Ja miałem problemy nawet przy pełnym zasięgu. Rozwiązaniem było przestawianie splittera w inne miejsce aż w końcu znalazłem takie gdzie działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jest to troche dziwne. Mam dwie identyczne arviy, ten sam soft i te same ustawienia ( tylko inna lista kanalow ) . Ta ktora stoi pietro wyzej i ma zasieg zmniejszony przez strop dziala super. Clone+ stoi 40 cm od tej na dole i przerywa. Napis zakodowane pojawia sie zadko, czesciej robi kaszka na obrazie na jakies 2 sekundy. Sprobuje popatrzec na sekwencje diod i pokombinuje z odleglascia od splittera . Wydaje sie to jednak nieco dziwne ze moze on stac za blisko dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoi półkę wyżej obok tunera. Kiedyś od producenta uzyskałem informacje, że urządzenie musi być min. 5 metrów od każdego z tunerów. Poza tym antena jest bardzo wrażliwa na zakłócenia (np. włączona kuchenka mikrofalowa). Da się zauważyć spadek sygnału, jeśli na drodze urządzenia postawimy np. stół z krzesłami - w sytuacji jeśli chociażby przyjdą goście i trzeba przygotować więcej miejsca zasłaniając drogę "falom" ze splittera.

 

Ogólnie moim zdaniem powinieneś popróbować w różnych miejscach. Poprzestawiaj trochę po kątach i zobacz - u mnie to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym podzielić się swoimi obserwacjami na temat działania Timerów w Ariva 200 i zapytać czy u Was też tak jest.

Przeprowadziłem bardzo staranne obserwacje zachowania Arivy i mam już pewność, że timery w mojej Arivie nie działają prawidłowo.

Dziś przyuważyłem cały proces nienagrywania.

Soft: oryginalny producenta 1.06B7, czas jest ustawiony na automatyczny, nie wyświetla się zegar w stand by - jak się wyświetla to pobiera więcej energii, a ręczny zegar w przypadku zaniku napięcia w sieci resetował mi się (co prawda miałem tylko 2 razy taki przypadek, ale przy automatycznym zawsze czas jest ustawiany).

Mam następującą konfigurację nagrywania:

 

Zakładka PVR > Konfiguracja nagrywania

 

TimeShift: włącz

naryw. z TimeShift: włącz

format zapisu: TS

przeskocz o: 30 sec

czas trwania: 00:15

po nagraniu z timera: włączony

 

Ostatnią opcję mam tak ustawioną, ponieważ jeden dzień w tygodniu nagrywam 4 odcinki pod rząd, gdy było ustawione automatyczne wyłączanie po nagraniu, tuner nagrywał tylko część lub w ogóle. Dlatego muszę stosować po każdym nagraniu oddzielny timer wyłączający tuner.

 

Zakładka PVR > ustawienia timerów

 

1. Co tydzień | nagrywanie | $Kanał(kodowany) | Data | godzina | czas nagrywania

2. Co tydzień | wyłącz odbiornik | Data | Godzina

3. Co tydzień | nagrywanie | $Kanał(kodowany) | Data | godzina | czas nagrywania

4. Co tydzień | nagrywanie | $Kanał(kodowany) | Data | godzina | czas nagrywania

5. Co tydzień | nagrywanie | $Kanał(kodowany) | Data | godzina | czas nagrywania

6. Co tydzień | nagrywanie | $Kanał(kodowany) | Data | godzina | czas nagrywania

8. Co tydzień | nagrywanie | $Kanał(kodowany) | Data | godzina | czas nagrywania

9. Co tydzień | wyłącz odbiornik | Data | Godzina

10. Co tydzień | nagrywanie | $Kanał(kodowany) | Data | godzina | czas nagrywania

11.Co tydzień | wyłącz odbiornik | Data | Godzina

 

etc.

w sumie 13 timerów "na stałe" co tydzień nagrywające i wyłączające. Te timery same się aktualizują etc. generalnie działają. Problem pojawia się gdy dodam timery "jeden raz" na nagrywanie i wyłączanie na kolejnych pozycjach (14, 15, 16, 17, etc.). Tuner włącza się przełącza na kanał z którego ma nagrywać działa jakiś czas i wyłącza się.

Jednak w rzeczywistości nic nie nagrywa! Dysk jest poprawnie inicjowany i jest do niego dostęp - TimeShift działa.

Tuner włącza się zgodnie z Timerem i nie nagrywa za to kasuje wszystkie timery "jeden raz", po czym działa jakiś czas i wyłącza się.

Nie mam ustawionego kanału startowego i nie wyłączam zwykle tunera na kanale z którego ma być nagrywanie.

 

Czy u Was też tak jest?? Co może być przyczyną?

Dodam, że zauważyłem, że jak ustawiam coś na pozycji z której "zniknął" timer w sekcji czas nagrywania jest wprowadzony dawniej czas.

Czasem też tuner włącza się zgodnie z timerem ale nie nagrywa np. przez zaprogramowane 30 minut tylko przez 2 godziny.

Problem zgłaszałem Fergusonowi, ale pozostał bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oszczędzam prądu i mam włączone wyświetlanie zegara na stałe oraz zegar chodzi w trybie ręcznym. Nagrywanie działa bez zarzutu.

 

Jeśli nie podasz jakie to kanały i jakie to godziny, to trudno mi jednoznacznie odnieść się do Twoich spostrzeżeń. Informacja o tym, że kanał jest kodowany i o trybie ustawienia timera to za mało.

 

Jednorazowe zegary "lubią" sie kasować, gdy czas na kanale z jakichś względów spieszy się. Powinieneś sprawdzic, jaka date i czas masz na używanych przez Ciebie kanałach. Jak już wspominałem, kiedyś na Universalu miałem rok 2016. Zegary zerowały się z gówy na dół, gdyż żaden z nich nie był ustawiony na datę późniejszą, niż 2016 rok. :)

 

Ja używam zegara ręcznego, więc problem niezgodności czasu odpada. Do tego nie używam timeshiftu.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały to dla timerów "co tydzień" obecnie tylko TVN7 a do "jeden raz" TVP2. Czas jest prawidłowy - różnica kilku minut jest uwzględniona w timerach które uruchamiają się z lekkim wyprzedzeniem. U mnie TimeShift zawsze działa i nie koliduje to z timerami "co tydzień" feler dotyczy timerów "jeden raz" które nie dość, że nie działają (a raczej działają jak chcą) to jeszcze się kasują i to grupowo. Nie używam wyświetlania zegara w trybie czuwania bo kiedyś ktoś tutaj to zmierzył i wyszło, że tuner ciągnie ponad 30W a podczas normalnej pracy ok. 45W więc jak się zliczy o ile dobrze pamiętam 36W non-stop to wychodzi całkiem ciekawy wynik w skali miesiąca i roku. Wydaje mi się, że mimo wszystko Timery są niedopracowane przez Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, problem jest od marca i przez te wszystkie wersje oprogramowania tego nie naprawiono.

Dzięki za informację, będę męczył tym Fergusona.

Kiedyś była tu fajna inicjatywa wpisywania uwag do arkusza Google Docs, szkoda, że to padło.

 

------------

Dziś miałem czas trochę pobawić się funkcjami Arivy i dokonałem kilku odkryć funkcji o który nie wiedziałem, żeby było śmieszniej, producent o niej nie wiedział bo jakiś czas temu napisał mi, że jest to "technicznie niemożliwe".

Otóż postulowałem u producenta o rozszerzenie funkcjonalności Odtwarzacza nagrań PVR, o funkcję "odtwórz od ostatniego miejsca" w przypadku, gdy się przerwało oglądanie, tak żeby nie trzeba było przewijać.

Producent odpowiedział mi, że jest to niemożliwe do wprowadzenia w Arivie a tymczasem ta funkcja już jest - jest ręczna, ale od niej krok do wersji automatycznej.

 

A oto instrukcja:

Włączamy nagranie, oglądamy a gdy musimy przerwać naciskamy przycisk "i" tak żeby pokazał się pasek z czasem, następnie naciskamy przycisk "TEXT" czerwony na pilocie, na linii czasu pojawi się znacznik (biała strzałka), teraz możemy wyjść z odtwarzacza i wyłączyć tuner.

Żeby wznowić oglądanie od tego momentu wchodzimy w odtwarzacz włączamy znów to nagranie i gdy na ekranie jest pasek z czasem naciskamy przycisk "AUDIO" zielony na pilocie, odtwarzacz przeskoczy do najbliższego znacznika na pasku czasu. I oto jest funkcja, która wg. producenta nie jest możliwa do wprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xxl_mercos

Mimo, że nie używam timeshiftu to dzięki za znalezienie i opis nowej funkcji :)

 

To działa w trybie odtwarzanie nagranego materiału ;) napisałem włączamy nagranie, a nie 'nagrywanie' ale jak się zrzuci timeshift to ma się wtedy nagranie ;)

Funkcja ta przynajmniej dla mnie jest pożyteczna, ale mogłaby się wykonywać automatycznie ;)

---

Niestety Timery o których pisałem już kilka razy, dziś znów zawiodły, daty wszystkich zmieniły się na 2013 rok, reszta pozostała niezmieniona (dzień, miesiąc, kanał, czas nagryw.), ale inny rok niż wprowadzony sprawił, że tym razem się nie wykonały. Nagrywanie miałem ustawione na TVN7 i nawet wyłączyłem tuner na tym kanale.

Postanowiłem, po tej przygodzie ustawić zegar na ręczny, jednak bez opcji wyświetlania go w trybie czuwania, wyłączenie tunera powodowało jego zresetowanie zegar po włączeniu pokazywał 00:00 01/01 (2008r.). Więc jak dla mnie kicha, do tego informacja, że moduł nCAM HD na Arivie200 jako jednym z niewielu tunerów nie działa poprawnie (przełączanie kanałów SD - 5sek., HD- 15 sek!!!!, zawieszanie się i problemy z aktualizacją) prowadzą powoli do myśli o pozbyciu się produktu Fergusona. Mam małą nadzieję na aktualizację softu do Arivy, ale po tym co pokazali spece w becie softu 2.0, aż strach pomyśleć co może przynieść taki soft :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa w trybie odtwarzanie nagranego materiału ;) napisałem włączamy nagranie, a nie 'nagrywanie' ale jak się zrzuci timeshift to ma się wtedy nagranie ;)

Funkcja ta przynajmniej dla mnie jest pożyteczna, ale mogłaby się wykonywać automatycznie ;) ...

Masz rację - niedokładnie przeczytałem ;)

 

Dodam, że te znaczniki ( bo może być ich więcej) zapisują się na stałe na dysku.

Można je również wykasować - gdy naciśniemy AUDIO i przeskoczymy do znacznika to czerwony TEXT i kasujemy :)

 

Co do timerów to nie pomogę, bo używam co najwyżej jednego a najczęściej nagrywania ręcznego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem, wgrałem najnowszy soft 2.01B5 do Arivy 200HD i gdy przeszukuje poszczególne transpondery to kanały są prawidłowo wyszukane, natomiast po zakończeniu szukania i zatwierdzeniu to jak się wejdzie do edycji kanałów to połowy kanałów brakuje.

 

W jaki sposób przekonwertować listę kanałów z wersji softu 1.06b7 na 2.01b5?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam soft 1.06B7 i nie łapie mi uprawnień odbioru c+, czy coś trzeba może w menu ustawic ?z góry dzięki za odpowiedz

Jak często Ci nie przechodzą uprawnienia? Nie powiem czasem się zdarzy ale to nie reguła. Masz jakiś spliter czy karta Cyfry siedzi w Arivie? Mnie nie przeszły dwa razy e ciągu roku, ale reaktywacja karty przez neta i po 5 minutach śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Jak często Ci nie przechodzą uprawnienia? Nie powiem czasem się zdarzy ale to nie reguła. Masz jakiś spliter czy karta Cyfry siedzi w Arivie? Mnie nie przeszły dwa razy e ciągu roku, ale reaktywacja karty przez neta i po 5 minutach śmiga.''

 

 

witam arive mam prawie rok czyli od grudnia zeszłego roku i w tym czasie testowałem wszystkie softy jakie wychodziły i na nich z prawami do odbioru poza jednym chyba było ok . na ta tym sofcie juz drugi raz ,splitera nie mam ale drugi ferdek jest podłączony przez przelotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...