Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest, prawdopodobnie poprawić ustawienie anteny. Transponder Eski jest jednym ze słabszych a co za tym idzie najbardziej wrażliwych na wszelkie zmiany pogody itp. Jeśli masz w miarę łatwy dostęp do anteny - spróbuj, to nic nie kosztuje. Kiedyś miałem podobną sytuację i kilka milimetrów ruchu anteną załatwiło problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie kupiłem Arive 200 jako drugi tuner do domu (mam już AZBox HD Premium). Oto moje pierwsze uwagi i pytania:

1. jakość obrazu po HDMI, zarówno SD jak i HD z Cyfry+ i Polsatu, dość słaba w porównaniu do AZBox'a;

2. brak trybu PS dla formatu 16:9 więc albo oglądam "grubasy" albo pasy po bokach - można coś z tym zrobić? w AZBox ta funkcja działa idealnie;

3. fatalny media player;

4. z plusów: wspaniała współpraca z kartą Cyfry+ w czytniku CA i modułem Polsatu w CI - mogę swobodnie przełączać co z której karty się dekoduje - marzę o tym w AZBox'ie;

5. bardzo dobre wyjście dźwięku AC3 po coaxial

W planach połączenie obu tunerów - zobaczymy jak będą do siebie w domku gadać... ;)

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze a szczególnie na odpowiedź lub poradę do punktu 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znany jest Wam problem występujący na wszystkich kanałach z:

satelita: Hotbird 8 (13.0E) - 12476.00 H - Txp: 89 - Wiązka: HB8 Europe DVB-S2 (8PSK) - 27500 3/4 (61.4 Mbps) - NID:318 - TID:8900

dekoder: ariva 200

pakiet: orange polska

szyfrowanie: viaccess 3.0 (slot uniwersalny w ariva)

powodujący zacinanie obrazu, problemy z dekodowaniem, klatkowanie, czasami informacja o zakodowanym kanale z aktywnym dźwiękiem w tle ?

 

Dodam że na tej samej instalacji satelitarnej dekoder samsung od orange polska działa prawidłowo. Inne kanały SD i HD znajdujące się w ofercie orange polska z innych częstotliwości działają prawidłowo na samsungu i arivie 200.

 

W gwoli wyjaśnienia problemów z odbiorem kanałów Orange z 12476.00 H (HB)

 

po sprawdzeniu ponownie instalacji, wymianie eFek, wymianie diseq-a - nic nie pomogło

przeniesienie dekodera do innego pomieszczenia korzystającego z tej samej instalacji satelitarnej wykazało, że z dekoderem nie ma żadnych problemów (działał poprawnie)

problem jednak był w kablu zasilającym telefon bezprzewodowy biegnącym ok 10 cm od koncentryka :crazy: , dodatkowo podniesienie słuchawki powodowało natychmiastowy spadek sygnału do 0 %, natomiast odłączenie od zasilania powodowało natychmiastową stabilność parametrów i poprawne działanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wydawało mi sie że mam obydwie wersje V2 a teraz zauważyłem że po powrocie z serwisu ten szwankujący pilot to wersja 1. (może podmienili mi na serwisie, dałbym se ręke uciąć bo kupowałem obydwa dekdery w jednym czasie w tym samym sklepie)

 

Dziwnie się ten pilot zachowuje. Jka nacisnę przycisk włącz/wyłącz to miga dwa razy i zaczyna świecić na stałe, cokolwiek później naciskam to gasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że tuner "głupieje" jak ma zaplanowane Timery, ale nie ma podłączonego dysku/nośnika. Jeśli taka sytuacja następuje przy włączonym tunerze to pojawia się komunikat "zakodowane" znika obraz, ale dźwięk nadal jest po czym wraca obraz i znika napis (mam kartę TNK). Jeśli tuner jest wyłączony nic się oczywiście nie nagra ale tuner się wyłączy z zegarem na wyświetlaczu, wtedy pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z kontaktu bo nie reaguje ani na pilota ani na przycisk (zegar mam ustawiony żeby się nie wyświetlał). Po takim przypadku często pojawiają się zacięcia albo komunikat "zakodowane" sporadycznie "USB write error!!!". U mnie pomogło skasowanie wszystkich zaplanowanych timerów. Można zaplanować nowe Timer a problemy znikają.

 

Czy u was działa opcja opisywana przez producenta, polega to na tym, że można nagrywać jeden program i oglądać drugi pod warunkiem, że drugi jest z tego samego TP i jest FTA - u mnie to nie działa. Nagrywam TVN7 wybieram dla testu Mango24 i pojawia się pytanie czy przerwać nagrywanie? Czyli, co? Funkcja - ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno tu nie byłem bo nie było problemów z dekoderem, od dwóch dni jak włączam dekoder to wyskakuje mi zakodowane i muszę wyłączać z prądu kilka razy żeby załapał, soft najnowszy, czy ma ktoś podobne problemy?

Powiem ci że mam podobnie, ale sygnał zanika mi jak przełączam kanały (kodowane via)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was działa opcja opisywana przez producenta, polega to na tym, że można nagrywać jeden program i oglądać drugi pod warunkiem, że drugi jest z tego samego TP i jest FTA - u mnie to nie działa. Nagrywam TVN7 wybieram dla testu Mango24 i pojawia się pytanie czy przerwać nagrywanie? Czyli, co? Funkcja - ściema?

 

Kolego @xxl_mercos

Przed chwilą sprawdziłem i działa to OK, warunek - nagrywasz program z listy "wszystkie satelity" i na tej liście przełączasz na jakiś niekodowany program z tego samego tr. ( wcześniej musisz sprawdzić jaki ma numer na liście ;) )

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, nie wiem, ale u mnie nie działa to jednak.

Właściwie to nie zależy mi na tym, ale mam taką sytuację:

Oglądam tv --> włącza się zaplanowane zdarzenie z Timera --> kanał się zmienia --> zaczyna się nagrywanie --> po naciśnięciu OK mam listę dostępnych kanałów - jest skrócona tylko do tych, które są z tego samego TP. Na czerwono jest podświetlony nagrywany kanał. --> wybieram kanał FTA --> i pojawia się komunikat "Przerwać zaplanowane zdarzenie?".

Jak będę miał chwilę to się tym pobawię może coś jednak źle robię ;)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz ten tuner psuje mi świetne nagranie:-(( Ustawiłem wczoraj timer na nagrywanie kanału 1.09.2010 o godzinie 1:40. No i niestety tuner nie nagrał nic. Timer zniknął ale nic się nie nagrało. Podobnie było kilka dni wcześniej. Ustawiłem jednego dnia, żeby nagrywał w nocy drugiego - i nagrał jakieś 20 minut zupełnie innego kanału, zupełnie "z księżyca". W obrębie jednego dnia nagrywa z timerów dobrze ale inaczej już nie. Oj lipa, lipa...

 

Dodam, że zegar mam ustawiony na automatyczny bez pokazywania w standby. Soft najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karteczki C+ robimy nową listę i dodajemy od dziś Polsaty....

 

works ! :brawo:

 

JimJam => 12284H 27500KS/s

PolsatFilm => 12284H 27500KS/s

Polsat, PPlay, PCafe,PNews, Polsat2 => 11158V 27500KS/s

 

...a miałem dzisiaj kupić i montować a.analogową do polsatu... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...