Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie tylko, czy żeby bez problemów pooglądać sobie telewizję z możliwością nagrania audycji trzeba zapłacić aż 1500 czy 2000zł ale to już pytanie nie na ten temat i pozostawiam je bez odpowiedzi.

 

No widzisz, sam sobie odpowiedziałeś. Oczekujesz od sprzętu z najniższej półki w segmencie HD, za 400 zł, funkcjonalności, jaką mają tunery za 2000 zł. Cena jest wykładnikiem jakości. Naiwnością jest myślenie, że kupując samochód marki Tata, poczujemy w nim się komfortowo, jak w Lexusie. Dlatego możemy się zgodzić, że Tata to dziadostwo, a Ferguson to nie Topfield, ale rwanie sobie włosów z głowy z tego powodu to przesada - szkoda nerwów i zdrowia. Zalecam więcej luzu i umiaru, a świat stanie się piękniejszy.

 

Pozdrawiam ciepło.

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit

 

O widzisz taka dyskusja -merytoryczna bardzo mi odpowiada :)

Ja kupiłem swój za bodajże 380 zł, obecnie spokojnie z przesyłka można za około 400 zł kupić, zresztą nie te 50 zł mniej czy więcej to najważniejsza rzecz.

Też uważam, ze pewne funkcjonalności są niedopracowane, ale...

- tuner praktycznie mi się nie zawiesza, co w porównaniu do kilku innych wynalazków jakie miałem to jest znaczny postep.

- dekoduje szybko - tzn. możliwe jest dość szybkie przełączanie między kanałami.

- ma auto FEC, gdzie w dobie zmian przez operatorów na transponderach nie zauważasz, ze były jakieś zmiany.

- ma bardzo dobry czytnik uniwersalny - obsługujący wiele standardów - taki nowy CAID wprowadzony przez C+ w ogóle mu nie zaszkodził :D

- jak dotąd ma jeden z najlepszych supportów

- posiada magiczne wyjście usb, a nie tylko jakąś możliwość montażu dysku, gdzie przegrywania filmów jest utrudnione lub w ogóle niedostępne.

- poza tym jest rozsądnie wyposażony i cena dobrze skalkulowana

- a i ten pilot - prawie uniwersalny sam kosztujący kilkadziesiąt złotych :)

 

A co do softów - to napiszę w ten sposób - sam chciałbym by jakieś pewne poprawki zostały w następnych wersjach uwzględnione, ale dla mnie podstawa jest stabilność pracy, więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego niektórzy narzekający na ten tuner wolą soft testowy 1.02B... od serii 1.0x - tu dla mnie jest wielki znak zapytania.

 

I to co Kolega wyżej napisał - jak decyduje się na kupno seicento, to nie oczekuję, ze będzie miał funkcjonalność kombi golfa varianta i jego parametry.

Zawsze jest to coś za coś.

 

pozdrawiam

 

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tuner praktycznie mi się nie zawiesza, co w porównaniu do kilku innych wynalazków jakie miałem to jest znaczny postep.

Fakt, na stabilnym oprogramowaniu znikoma szansa, ze coś się zawiesiło. Na beta zawiesza się dość często ale o tym potem.

- dekoduje szybko - tzn. możliwe jest dość szybkie przełączanie między kanałami.

Do szybkości dekodowania się nie czepiam. Nie ma dla mnie znaczenia, czy robi to trochę wolniej czy trochę szybciej.

- ma auto FEC, gdzie w dobie zmian przez operatorów na transponderach nie zauważasz, ze były jakieś zmiany.

Tutaj się zgodzę - jest to przydatne.

- ma bardzo dobry czytnik uniwersalny - obsługujący wiele standardów - taki nowy CAID wprowadzony przez C+ w ogóle mu nie zaszkodził :D

To fakt. Z kartą od splittera też nie robi problemów.

- jak dotąd ma jeden z najlepszych supportów

No tu kwestia dyskusyjna ale nie wiem jak to dokładnie wygląda u konkurencji więc nie będę porównywał. Trochę wody w Wiśle upływa zanim coś opublikują ale dobrze, że nie zarzucili całkowicie prac.

- posiada magiczne wyjście usb, a nie tylko jakąś możliwość montażu dysku, gdzie przegrywania filmów jest utrudnione lub w ogóle niedostępne.

Magiczne? Ale czad. Powiało trochę reklamą z tele zakupów :P Do portu usb się nie czepiam gdyby nie fakt, że mogłoby być z tyłu. W chwili obecnej mam wybebeszone wejście bo na stałe podłączony jest dysk.

- poza tym jest rozsądnie wyposażony i cena dobrze skalkulowana

Nie ma za specjalnie alternatywy. Jest ten Ferguson, potem jakieś tam globo i tunery na linuxie które są 2-3 razy droższe. Ale teraz już wiem, że warto było jednak dopłacić.

- a i ten pilot - prawie uniwersalny sam kosztujący kilkadziesiąt złotych :)

Pilot jest znośny. Szkoda, że taki błyszczący bo się strasznie brudzi.

 

A co do softów - to napiszę w ten sposób - sam chciałbym by jakieś pewne poprawki zostały w następnych wersjach uwzględnione, ale dla mnie podstawa jest stabilność pracy, więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego niektórzy narzekający na ten tuner wolą soft testowy 1.02B... od serii 1.0x - tu dla mnie jest wielki znak zapytania.

Wiesz dlaczego wolę najnowszą niestabilną betę? Jeden główny powód:

- na stabilnym to u mnie występuje, na beta nie mam tego problemu a doprowadzał mnie on do pasji :P

 

I to co Kolega wyżej napisał - jak decyduje się na kupno seicento, to nie oczekuję, ze będzie miał funkcjonalność kombi golfa varianta i jego parametry.

Zawsze jest to coś za coś.

Ok, ale problem w tym, że z postów jakie przeczytałem na jego temat nie wynikało, że jednak jest to w wielu kwestiach problematyczny sprzęt. Ale teraz już wiem. Nauka nie idzie w las więc następnym razem na pewno nie pożałuję gotówki na zakup czegoś lepszego. Jak odłożę trochę pieniędzy to być może po nowym roku wymienię go na coś z czego będę zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na najnowszych softach (powiedzmy trzech ostatnich) w dalszym ciągu są gubione napisy po kilku dniach od nagrania filmu.

 

Niestety tak, na wszystkich oficjalnych softach takie zjawisko występuje. Nie wiem, jak jest na tym najnowszym testowym, zrezygnowałem z niego szybko, bo nie dekoduje mi kanałów HD, jeśli w mam w slocie CI włożony moduł z TNK. Te napisy nie giną, tylko ich wyświetlanie jest w jakiś tajemniczy sposób blokowane przez soft w tunerze - bo po zgraniu pliku w formacie *.ts na kompa, napisy są wyświetlane (np. w VLC playerze) nawet w plikach nagranych pół roku temu. Sprawa jest tajemnicza, bo czasem napisy są blokowane po 2 dniach, a czasem po 8-9 dniach. To bym radził panom z Fergusona poprawić, zamiast dodawać kolejne wodotryski :).

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania - /może kiedyś i padały ,ale przeszukiwanie 208 stron to horror/ -Do jakiego formatu skonwertować pliki z PC-ta aby móc odtworzyć je przez Arivę -Jaki program do konwertowania jest najlepszy?
Odpowiedz w uproszczeniu :pliki z rozszerzeniem *.mpg zawierające kodowanie video mpeg2.Oczekujemy w nowym sofcie mp4.(h-264).Spróbuj VLC http://www.videolan.org/vlc/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ostatnie 2 strony wywodów jak to Ariva kuleje .... a raczej kulała i trochę mnie to wszystko dziwi...

Dla mnie bardzo dużym plusem było to, że Ariva bez problemów poradziła sobie ze zmianami FEC,

poradziła sobie z dodaniem kodowania Nagravision do kanałów Cyfry,

poradziła sobie ze zmianami w paczce Polsatu itp. itd.

 

Możecie wieżyć lub nie ale wiele bardziej uznanych marek w tych punktach poległo.

Nie wyłączając deramboxów - np. jeśli na liście kanałów nie były ustawione FEC na auto :(

 

Korzystam z ostatniej stabilnej wersji 1.06B7 i jakoś nie ma na co narzekać ??? Oglądam czasem nagrywam, nic się nie tnie, nie zawiesza i w miarę szybko przełącza ... A jak chcę sprawdzić co jest na cyt. 50 kanałach to otwieram To&Owo a nie EPG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wieżyć lub nie ale wiele bardziej uznanych marek w tych punktach poległo.

Nie wyłączając deramboxów - np. jeśli na liście kanałów nie były ustawione FEC na auto :(

 

Ja Ci nawet wierzę, bo czytałem, że część producentów musiała z tego powodu wydać dodatkowe aktualizacje oprogramowania (w tym Ferguson - tyle, że nie dla A200/100/100E).

Ale nie możesz twierdzić, że wszystko w Arivie 200 działa tak jak powinno. Prawdą jest, że jak na sprzęt za ok. 400zł ten model można uznać za całkiem udany zakup - zwłaszcza jak się wgra soft 1.06B7, który jest przyzwoity (o ile nie ma się wymagań), tym bardziej dziwi, że Ferguson nie chce poprawić/ulepszyć pewnych drobnych rzeczy tylko ładuje mało przydatne funkcje. Co z jednej strony oznacza, że support pracuje nad tym oprogramowaniem i mogliby równie dobrze swoją pracę choć w części skoncentrować na ulepszaniu produktu.

Wydaje mi się, że nowe funkcje to nie zasługa programistów Fergusona tylko ALi wydało nowy soft z nowymi funkcjami a programiści brandują go na markę Fergusona, co by tłumaczyło powrót w wersji 2.0 ponownych starych (co prawda drobnych) błędów i brak widocznych efektów działania zespołu Fergusona. Mam nadzieję, że się mylę, bo jeśli nie to nie ma szans na dobry i dopracowany soft w przyszłości.

Ja ze swojej strony mam nadzieję, że brak sygnałów co do ostatecznej wersji softu 2.0 jest podyktowane oczekiwaniem na moduł nCAM HD do TNK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nowe funkcje to nie zasługa programistów Fergusona tylko ALi wydało nowy soft z nowymi funkcjami a programiści brandują go na markę Fergusona, co by tłumaczyło powrót w wersji 2.0 ponownych starych (co prawda drobnych) błędów i brak widocznych efektów działania zespołu Fergusona.

No ale Ali też jest w konkurencyjnych Globo X402p i X403p a użytkownicy muszą sięgać po "edukacyjny soft" mcas. W Arivie nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie rozdzielczości wyjsciowej tunera nie jest takie proste i jednoznaczne. Ogólna idea jest taka, jak podał przedmówca. Ponieważ Twój telewizor posiada matrycę 768 pikseli w pionie, więc ustawienie 720p 50 Hz jest najrosądniejszym rozwiazaniem.

 

Jest jednak kilka ale.

 

1. Jeśli ogladasz wyłacznie kanały HD w rozdzielczości 1080i, to musisz sprawdzić, które ustawienie będzie lepsze. Przy pozostawieniu oryginalnego sygnału 1080i, telewizor dokona skalowania do 768 pikseli w pionie. Jeśli ustawisz w tunerze 720p, to skalowanie spadnie na tuner. Efekt może byc nie do odróżnienia, jednak niekoniecznie.

 

2. Jeśli oglądasz kanały SD, to zdecydowanie doradzam ustawienie 720p, gdyz inaczej tuner bedzie niepotrzebnie skalował do 1080, aby później telewizor i tak przeskalował do 768.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości kupienia licencji na wszystkie systemy jednocześnie, bo licencje wykluczają stosowanie wzajemnie, było o tym kiedyś.

Zatem jak to możliwe że Arivy obsługują naraz dekodowanie kart Viaccess, Seca, Irdeto, Cryptoworks, Conax a także NDS, a w dekoderach Opticum słyszałem że jest tylko Conax?

Oczywiście mam na myśli oficjalne oprogramowanie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie, czy posiadając dwa tunery Ariva 100 lub 200 jest możliwość dzielenia jednej karty w domu?

 

Jeśli tak to przy użyciu oryginalnego oprogramowania czy modyfikowanego, i czy trudno skonfigurować takie połączenie?

Jeżeli Masz na myśli kartę cyfry to jest to możliwe. Wystarcza do tego rozdzielacz kart, bezprzewodowy (co za tym idzie droższy) lub przewodowy -tańszy.

Dzisiaj miałem okazję testować Blue Line Wire Card Splitter SET v 1.0

Nie mam zastrzeżeń co do jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownych forumowiczow ma problem z przycinajacym sie obrazem na arivie 200 ? Mam ja podlaczona do Clone+ i uzywam do dekodowania Cyfry+. Jakos nie moge znalezc rozwiazania pomimo aktualnego softu, ponownego uczenia karty w Clone+ i ponownej inicjalizacji karty Cyfry+ na ich stronie. Jakos dotychczas gdy pojawialy sie takie klopoty pojawial sie rowniez nowy soft i problem znikal. Czy jest cos nowego co trzeba zrobic zeby poprawic dzialanie ? Sila sygnalu 95% a jakos 80 % - chyba dosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...